IMR Rakovica

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la Ros » 11. 02. 2017. (16:45)

[quote="ivan83"]Meni je takodjer rakovica od 3 cilindra u brodu spojena direkt na more, tj.vodena pumpa direkt hladi motor , i na auspuh ide more tako da iman i mokri auspuh motor je iz 80tih znaci cekica sve godine bez problema, znam jos dvoje ljudi iz svoje okoline sto imaju spojeno direkt hladenje,
Slazem sa da je bolje imati indirektno hladenje tj.marinizirani motor al ovaj moj je dosa takav, raspitiva san se koliko kosta marinizacija pa mi to na kraju ispadne totalno neisplativo sa obzirom na cijenuotora[/quote]


Je li ti montirana pumpa mora, ili ti more iz usisne košare ide direktno na vodenu pumpu (mješalicu). Mene brinu i ti nekakvi čepovi, a neki govore da imaju ugrađene cinkove, valjda na glavi motora!? I meni je motor iz 80-tih točnije 1987 i do sad osim izmjene membrane na pumpi goriva nikakvih problema.
Avatar
Ros
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 09. 03. 2011. (16:04)
Lokacija: Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la ivan83 » 11. 02. 2017. (19:58)

Pumpa je montirana sa prednje live strane i pogoni je remen od railice, hladna voda sa pumpe ide direkt u blok sa live strane u predjelu di mu je auspuh i izbacuje toplu vodu na vrhu gdje mu je ujedno montiran i cink, u najdonjem djelu auspuha probuzana je ruba i ugradjena je cjevcica tako da mi kroz auspuh ide voda vanka
Avatar
ivan83
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 19. 01. 2012. (19:24)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 9metara, rakovica 3 cilindra

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la Ros » 12. 02. 2017. (00:40)

[quote="ivan83"]Pumpa je montirana sa prednje live strane i pogoni je remen od railice, hladna voda sa pumpe ide direkt u blok sa live strane u predjelu di mu je auspuh i izbacuje toplu vodu na vrhu gdje mu je ujedno montiran i cink, u najdonjem djelu auspuha probuzana je ruba i ugradjena je cjevcica tako da mi kroz auspuh ide voda vanka[/quote]


A kako onda radi pumpa-mješalica vode? Po tome ispada da radi na suho ili je uopće nema, a to je onda drukčiji motor od ovog mog ili je izvađena. Meni je sad uz kolumbu bakrena cijev iz koje hladna voda ulazi s donje strane pumpe-mješalice vode koja tira vodu kroz glavu s prednje live strane kod škariga a vraća se na vrhu glave po sredini motora i tu je spojen inox rezervar cca 5-6 Lit od koga ide nazad u bakrenu cijev.
Avatar
Ros
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 09. 03. 2011. (16:04)
Lokacija: Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la ivan83 » 12. 02. 2017. (20:51)

Nema nikakve mjesalice kod mene nego je najobicnija pumpa pogonjena sa remenom unutra je impeler koji tira vodu, pumpa ima ulaz di uzima direkt frisku vodu i tira je u motor i na vrhu sa prednje strane je izlaz vode koja se izbacuje vanka sa ispusnim plinovima
Avatar
ivan83
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 19. 01. 2012. (19:24)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 9metara, rakovica 3 cilindra

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la tun » 24. 03. 2017. (15:30)

pozdrav svima , imam jedan problem , od kad mi je puka remen i zakuha motor nikako na zelenu granu s perkinson , na minimumu se podiživa temp. a kad dam gasa temp. se počme smanjivati .onda mi je majstor reka da trebam istirati zrak iz sistema uglavnom sad kad vozim na normalno mi kroz posudu za vodu izbaciva vodu ali hladnu i kad dam gas temp se počme smanjivati .sad mi je majstor reka da može biti do hladnjaka
ima li tko možda ideju za neku improvizaciju hladnjaka ili možda polovni ili se možda mogu staviti samo sače nove.
Avatar
tun
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 06. 12. 2016. (17:35)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: adriatic 79.0

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la Ros » 24. 03. 2017. (15:45)

Probaj pregledati/prominiti termostat , možda je kod pregrijavanja oštećen. A ako ti izbacuje vodu kod većih okretaja možda nije dobro odzračeno pa se stvara tlak kod većeg protoka.
Avatar
Ros
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 09. 03. 2011. (16:04)
Lokacija: Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la neli27 » 24. 03. 2017. (20:06)

Tun,koja ti je marinizacija,tako če ti se lakše pomoč.
Avatar
neli27
Member
 
Postovi: 425
Pridružen/a: 08. 01. 2012. (18:52)
Lokacija: rijeka okolica
Tip plovila: gradac perkins 28

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la tun » 25. 03. 2017. (16:01)

termostat nema .na pločici piše industrija motora rakovica jugoslavija dizel motor m 33 t snaga 28,5 kw pri 2000okr min. ozračio mi ga je već majstor.
Avatar
tun
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 06. 12. 2016. (17:35)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: adriatic 79.0

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la tun » 26. 03. 2017. (15:56)

kaže majstor da bi mogao biti problem u hladnjaku vode, ima li koji majstor u zadru koji može tlačiti i provjeriti hladnjak ,ili mi je kupiti novi
Avatar
tun
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 06. 12. 2016. (17:35)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: adriatic 79.0

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la Ros » 03. 05. 2017. (11:47)

[quote="ivan83"]Nema nikakve mjesalice kod mene nego je najobicnija pumpa pogonjena sa remenom unutra je impeler koji tira vodu, pumpa ima ulaz di uzima direkt frisku vodu i tira je u motor i na vrhu sa prednje strane je izlaz vode koja se izbacuje vanka sa ispusnim plinovima[/quote]



Vidim da si i ti iz Zadra, jer bi se moglo doći pogledati, ja imam namjeru staviti pumpu preko zupčanika na spojenu na razvodni sistem bregaste.
Avatar
Ros
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 09. 03. 2011. (16:04)
Lokacija: Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la tun » 03. 05. 2017. (21:06)

Zazovite i mene na sastanak
Avatar
tun
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 06. 12. 2016. (17:35)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: adriatic 79.0

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la Ros » 03. 05. 2017. (22:05)

[quote="tun"]Zazovite i mene na sastanak[/quote]


Može, obzirom da i ti imaš najslavniji motor ... je si riješi grijanje?
Avatar
Ros
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 09. 03. 2011. (16:04)
Lokacija: Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la tun » 04. 05. 2017. (11:34)

Ne , nisam neman termostat i temperatura mi se ne penje preko 50 stupnjeva a to mi je premalo za neki izumi ,tipa uradi sam , a i uletile su važnije stvari, tako da...
Avatar
tun
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 06. 12. 2016. (17:35)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: adriatic 79.0

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la tun » 12. 05. 2018. (20:08)

Molim pomoć .na perkinsu 3 cilindra kad dam gasa na maxsimum onda mi na spoju škariga i bloka počme dimiti sivo bijeli dim a čim smanjim gas ništa sve ok .dam opet gas na maxsimum (ako je ispravna kazaljka na 2200 okr ) i opet počme dimitie sad zovem majstora a on kaže da mi je to od piture od nerada od ovog od onog .da bi mi dimilo uvik ako je brtva škariga ali ja san sumnjičav ne vjerujen vise ni sebi a kamoli drugom
Avatar
tun
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 06. 12. 2016. (17:35)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: adriatic 79.0

Re: IMR Rakovica

PostPostao/la Ros » 12. 05. 2018. (20:24)

[quote="tun"]Molim pomoć .na perkinsu 3 cilindra kad dam gasa na maxsimum onda mi na spoju škariga i bloka počme dimiti sivo bijeli dim a čim smanjim gas ništa sve ok .dam opet gas na maxsimum (ako je ispravna kazaljka na 2200 okr ) i opet počme dimitie sad zovem majstora a on kaže da mi je to od piture od nerada od ovog od onog .da bi mi dimilo uvik ako je brtva škariga ali ja san sumnjičav ne vjerujen vise ni sebi a kamoli drugom[/quote]


Nisi napisa kakav je škarig, suhi ili mokri, i ne može škarig biti na bloku motora. najvjerojatije misliš na ispušnu granu koja je spojena na glavi motora iznad šprica. Ja sam ima suhi škarig, i kad bi da
veći gas (više temperature ispušnih plinova), uvik bi bilo neko isparavanje, izolacija bi u sebi imala vlage. Pomiriši oprezno to što vidiš, možda je samo vodena para.
Avatar
Ros
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 09. 03. 2011. (16:04)
Lokacija: Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.