Kompresorski hladnjak -10 do +10

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 10. 04. 2018. (13:26)

evo novosti pa da napišem, znači kako sam sve bio izvadio friž je išao na testiranje kod servisera .. tako da nebi bilo da sve vratim pa da mi šteka, jer nema šanse da bi po ljeti opet sve vadio van... mogu reći da sam jako puno naučio o frižiderima... nažalost ovaj moj kompresor spada u membranske kompresore koji su problematični i zastarjeli, a te membrane je skoro nemoguće nać, ona sam išao na zamjenu kompresora budući da mi je kučište u solidnom stanju a cijeli blok drveni mi ja za njega napravljen... utvrdio sam da većinu frižidera pogoni Danfoss BD kompresor tako sam ga i kupio u dogovoru sa mojim serviserom... Dakle Danfoss BD35F uz koji se mora kupiti i pripadajuća elektronika, kod nas je cijena kompleta od 1800-2800kn za jednote istu stvar dok u Trstu ili Sloveniji dođe cca200€ nigdje nisam našao jeftinije ali opet i to je dosta jeftinije nego kod nas... prije montaže serviser je ostatak priključio na plin da se utvrdi dali gdje pušta i sve je ok, isto stari sistem je imao ventilator ali ispod exchangera pa se ne vidi na slici, njega smo isto stavili moderijeg i lakšeg... jedino sam morao nosač za sve to zavidat morao dati napraviti... e sad dali sam se zeznuo šta nisam novi frigo uzeo znać ću vam reć ali za 200€ za sad mi nije žao...
što se akumulatora tiče od početka sam pisao krivo... dakle imam jedan od 75 jedan od 100, sad ću dva dana sve to u garaži testirati prije vraćanja na mijesto
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la SEA » 11. 04. 2018. (14:12)

ako ti je evaporator dobar, frigo vizualno ok nisi se zafrkao
novi frigo ugradni takav je cirka 5tkn di ko sta proda i s kolikim popustom
i ona kraju triba vidit dali pasu mire..
inace gornji frigo je 10puta bolji od klasicnog friga s prednjim vratima,on je totalna steta za brod...
imam oba na brodu i ovi s gornjim vratima poklopcem duplo manje radi(trosi manje struje a hladi za 5

stavia si novi fan za hladit exchanger to je dobro...sve u svemu ako si i platio mestra otislo je po cijene novog friga

Danfoss BD35F je u svim ishoterm ili waeco friziderima do nekih 100-120lit sat sam uspio vidit..
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 11. 04. 2018. (14:52)

SEA je napisao/la:ako ti je evaporator dobar, frigo vizualno ok nisi se zafrkao
novi frigo ugradni takav je cirka 5tkn di ko sta proda i s kolikim popustom
i ona kraju triba vidit dali pasu mire..
inace gornji frigo je 10puta bolji od klasicnog friga s prednjim vratima,on je totalna steta za brod...
imam oba na brodu i ovi s gornjim vratima poklopcem duplo manje radi(trosi manje struje a hladi za 5

stavia si novi fan za hladit exchanger to je dobro...sve u svemu ako si i platio mestra otislo je po cijene novog friga

Danfoss BD35F je u svim ishoterm ili waeco friziderima do nekih 100-120lit sat sam uspio vidit..


slažem se sa svime napisanim.. da sam kupio novi kupio bi sa gornjim otvaranjem a ovaj prostor pretvorio u ormar... prednost novog bi bila što bih ga nakon eventualne prodaje zadržao a ovako ću ga poklonit vjerojatno... nego baš sam hitio naglasiti ako tko ide na kupnju kompresora da obavezno pogleda u trstu i sloveniji radi bolje cijene..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 16. 04. 2018. (08:41)

sve je sjelo na svoje mjesto, nego ovako sad pitanje za Sea, po Danfoss manualu ide osigurač 15A za 12V, recimo da je i moj stari napisao kao i ti da je to previše za njega... nego šta sad pustit po manualu ili da stavim slabiji? Nažalost kako sam puno vremena izgubio koliko stvarno vuče nisam išao mjeriti... ali sam zadovoljan kako malo ruši napon i 2 sata je radio bez problema...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la pagus » 16. 04. 2018. (12:11)

Ja imam WAECO CF-40, unutra je BD35F kompresor.
slika
U samom utikaču za 12/24V (priključuje se na upaljač za cigarete) je ugrađen osigurač od 8A (GBC keramički, 6x25 mm).

U manualu kasnije spominje da se na vozilu obično (za upaljač za cigarete) ugrađuje osigurač od 15A.
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la porer » 21. 04. 2018. (07:29)

Prije dvije godine u Marseju zamijenili smo na cruiseru oko 400 komada potpuno ispravnih sa istim takvim novima. Ovi stari otišli pod presu. Srce me je bolilo.

slika

slika
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la bobipu » 22. 04. 2018. (11:02)

peroLA je napisao/la:evo novosti pa da napišem, znači kako sam sve bio izvadio friž je išao na testiranje kod servisera .. tako da nebi bilo da sve vratim pa da mi šteka, jer nema šanse da bi po ljeti opet sve vadio van... mogu reći da sam jako puno naučio o frižiderima... nažalost ovaj moj kompresor spada u membranske kompresore koji su problematični i zastarjeli, a te membrane je skoro nemoguće nać, ona sam išao na zamjenu kompresora budući da mi je kučište u solidnom stanju a cijeli blok drveni mi ja za njega napravljen... utvrdio sam da većinu frižidera pogoni Danfoss BD kompresor tako sam ga i kupio u dogovoru sa mojim serviserom... Dakle Danfoss BD35F uz koji se mora kupiti i pripadajuća elektronika, kod nas je cijena kompleta od 1800-2800kn za jednote istu stvar dok u Trstu ili Sloveniji dođe cca200€ nigdje nisam našao jeftinije ali opet i to je dosta jeftinije nego kod nas... prije montaže serviser je ostatak priključio na plin da se utvrdi dali gdje pušta i sve je ok, isto stari sistem je imao ventilator ali ispod exchangera pa se ne vidi na slici, njega smo isto stavili moderijeg i lakšeg... jedino sam morao nosač za sve to zavidat morao dati napraviti... e sad dali sam se zeznuo šta nisam novi frigo uzeo znać ću vam reć ali za 200€ za sad mi nije žao...
što se akumulatora tiče od početka sam pisao krivo... dakle imam jedan od 75 jedan od 100, sad ću dva dana sve to u garaži testirati prije vraćanja na mijesto

Ako nije tajna , di u Trstu si ga kupio po toj cijeni?! Može i na PP...Hvala
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 591
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 23. 04. 2018. (08:55)

adresa za Trst je Via Giulia 82, mail ordini-laret@libero.it sa time da mu trena dan-dva da odgovori... ja sam na kraju kupio u Ljubljani preko frenda jer u startu nisam kužio dali ovaj u Trstu sadrži i elektroniku, tako da ovaj u trstu ispada nešto jeftinije---
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 04. 06. 2018. (10:25)

evo prošao je jedan topli vikend ja je friž radio kao lud... trenutno ga napajam sa 100ah akumulatorom i mogu za sada pohvalit kombinaciju, recimo da je motor bio upaljen neka 2 i pol sata kasno popodne, i onda ugašen od 21:00 do 16:00 drugi dan, plus koristio se je radio, tuš, i kabinska svijetla, i sve je držalo normalno, tako da mi je to jako zadovoljavajuće....
jedino mi noću smeta svuk ventilatora, kojeg ću podmazat ekstra...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la SEA » 08. 06. 2018. (17:35)

peroLA je napisao/la:evo prošao je jedan topli vikend ja je friž radio kao lud... trenutno ga napajam sa 100ah akumulatorom i mogu za sada pohvalit kombinaciju, recimo da je motor bio upaljen neka 2 i pol sata kasno popodne, i onda ugašen od 21:00 do 16:00 drugi dan, plus koristio se je radio, tuš, i kabinska svijetla, i sve je držalo normalno, tako da mi je to jako zadovoljavajuće....
jedino mi noću smeta svuk ventilatora, kojeg ću podmazat ekstra...


rs catalog nadzi besumni sporhodni ventilator

od tog mazanja samo ces popit koju cerveza dok budes radia to podmazivanje

ali sta ce on bit tisi dok ti budes spava zahebi to..
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 08. 06. 2018. (19:08)

kasno je za to jer je vec montirano vec samo opisao kako ide tesko van...tako da ostaje kako je...imam na poslu neku mast za koju kazu da je odlicna
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la SEA » 08. 06. 2018. (20:40)

peroLA je napisao/la:kasno je za to jer je vec montirano vec samo opisao kako ide tesko van...tako da ostaje kako je...imam na poslu neku mast za koju kazu da je odlicna


kako ces podmazat ako ti sve tesko gre van?
triba skinit naljepnicu od fana i tu je buza ti mozes ustrcart wd i stavit bokun masti ako je blokan ili tesko se okrice
to cesto ucinim kad nemam odgovarajucu zamjenu i propusen ventilator od prasine dobro,pogotovo unutrasnje komponente
nema masti koje ovo moji nemaju ali da ce mast smanjit zvuk tj brujanje od propele ?

podjeli saznanja jer i mene mori isto ja sam se obratio malim kinezima i narucio 22db ventiltore sporohodne po 1,59usd
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 09. 06. 2018. (08:34)

mislio sa da nemoram nis skidat sa ventilatora i da je moguce pospricati.. inace stignem kroz otvot dirati kompresor i ventilator.. tako da bi spricat mogao ali ne nista drugo radit.. a nije to sve sukupa tako strasno da bas moram .. ta mast je neka koju stavljaju na u kompove i servere da budu tihi ali detsljnije neznsm
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la 2105 » 12. 06. 2018. (19:52)

Grubo je kad ti zuji u kabini a triba poč spat za se naspat i dignut rano ujutro za čapat najbolju uru ribanja...
Meni se i novi Waeco od 80 litara čuje. Nikako ga riješit ali sam mu nakon duge i teške borbe ipak doša kraju.
Jednostavno se prebaciš sa bevande na cilo prije spavanja, pa zaspiš ko tić..a ti moj Waeco zuji...
I je, Waeco su olični frižideri.
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Kompresorski hladnjak -10 do +10

PostPostao/la peroLA » 13. 06. 2018. (08:25)

uf to sam zadnji put i napravio... još sam ronio po danu pa sam se špara... i navecer samo vino... spava sam do 11 i žena kaže da sam bunca nešto...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.