Samo VICEVI !

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la el passo » 22. 12. 2017. (07:55)

Orut je napisao/la:Je borro , nisam mislija na riječi koje su se udomaćile kod nas bez obzira na geografsko područje Hrvatske. Vjerujem da i kod tebe u Karlovcu ima u upotrebi dosta germanizama kao što ovdje ima talijanštine što bi ti trebao znati jer vjerujem da si ljeti u Rovanjskoj. Mislija sam na one riječi od onih preko Drine jer su nam puno zla učinili da bismo ih sad odjednom trebali voliti.


Nemoj misliti da imam nešto protivtebe...nemam

Bitno je da imaš nešto protiv onih sa drine, a talijanština i germanizmi ti ne smetaju. To je i ustaljeno razmišljanje svekolikog puka. Dijelom je to u nekoliko desetljeća vremenske razlike, a dijelom jer su se nakon protjerivanje fašista i nacista sa naših prostora ljudi vratili na njive i u brajde, nisu jadikovali, plakali i od sebe radili heroje, a najvažnije je to da nisu imali svi redom PTSP...jer to ih kruha nebi najelo. Njihova se terapija nije sastojala od psihofarmaka i nerada nego borbe za preživljavanje u vremenu siromaštva. To se pokazalo kao najbolji lijek za ponovni povratak u normalni posljeratni život.

Ako se nekom piše neka replika na ovaj post...nema potrebe. Nećete me uvjeriti u to da je vojnik iz domovinskog rata ništa više zaslužan za to kako danas živimo nego što su bili zaslužni moji noni koji su se borili prije toga.

Ovo je napisano bez intencije da se vrijeđa i umanjuje ono što se desilo
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la borro » 22. 12. 2017. (08:20)

Orut, razumijem te. Ja nemam propuštenu niti jednu uzbunu u Karlovcu. Dakle cijeli rat proveden ovdje, pa nekako imam osječaj da su nam "naši" učinili nekako najviše štete (izuzimam one koji su pretrpili ljudske gubitke). Mnogi su u ratu ostali bez imovine, al su se imali na što vratit. A gle danas, raja ostaje bez kuća i stanova zbog 1000 kn duga u koje su ih drugi natjerali bilo izrabljivanjem, mizernim plaćama za pošten posao ili lihvarskim kreditima. Ma to je najjači vic u ovoj temi!
Nebi dalje o ovome.
Pozdrav! :thumbup:
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la tomsic davor » 22. 12. 2017. (08:28)

Neću politiku u moju butigu...što bi rekao jedan... :D
El Passo :thumbup:
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la Kapo » 22. 12. 2017. (10:53)

Ajmo sad jedan : Sastali se Hrvat, srbin i bosanac..... :mrgreen:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la el passo » 22. 12. 2017. (11:23)

Koja je razlika između hrvata, srbina i bosanca ?

Hrvat vrti janje, srbin odojka, bosanac mješalicu :D
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la Orut » 22. 12. 2017. (12:11)

Žao mi je što se ovako zakotrljala ova " gruda sniga " pa je nepotrebno narasla. A htio sam samo reći da se puno viceva nepotrebno ponavlja odnosno prepisuje i to doslovice. Ponekad da vic ne izgubi smisao potrebno je upotrijebiti dijalekt, narječje i sl. ali ako je u potpunosti coppy onda to nema smisla. Što se tiče "stranih riječi" nemojmo brkati pojmove. Kako gdje su se udomaćili desetljećima turcizmi , germanizmi , talijanizmi i sl. Tko ima nešto protiv da netko u Zagrebu kaže " fruštuk", "ciferšlus" ili " veš". U na pr. Zadru ili Šibeniku "kacijola", " ponistra", " maništra " kantinela" i sl. To je udomaćeno godinama i dio je "folklora" ljudi koji tamo žive i što je najbitnije nije novokomponirano.
Nisam nacionalista ako je netko imao takve konotacije. Neke stvari jednostavno bodu u oči, nekoga manje ,nekoga više a nekoga ni najmanje. To je već druga priča .
Samo ću na kraju reći da sam 35 godina radio u turizmu i subote i nedilje ,praznike , ljeta (3 mjeseca bez sl. dana ) za mirovinu od 1.900 kuna. Tako da ne pjevam hvalospjeve stanju u državi.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la Orut » 22. 12. 2017. (12:23)

Zanimljivo je što imam jedan post u vezi broda Vegliatura 6 (ligurski guc) na koji se nitko nije pokušao osvrnuti. Nije vrag da taj brod nitko nema ili ne poznaje.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la teo_ribar » 22. 12. 2017. (13:51)

Orut je napisao/la:Zanimljivo je što imam jedan post u vezi broda Vegliatura 6 (ligurski guc) na koji se nitko nije pokušao osvrnuti. Nije vrag da taj brod nitko nema ili ne poznaje.



Ajde ajde, moreš ti i bolje ;)
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la bajica » 22. 12. 2017. (14:43)

el passo je napisao/la:
Bitno je da imaš nešto protiv onih sa drine, a talijanština i germanizmi ti ne smetaju. To je i ustaljeno razmišljanje svekolikog puka. Dijelom je to u nekoliko desetljeća vremenske razlike, a dijelom jer su se nakon protjerivanje fašista i nacista sa naših prostora ljudi vratili na njive i u brajde, nisu jadikovali, plakali i od sebe radili heroje, a najvažnije je to da nisu imali svi redom PTSP...jer to ih kruha nebi najelo. Njihova se terapija nije sastojala od psihofarmaka i nerada nego borbe za preživljavanje u vremenu siromaštva. To se pokazalo kao najbolji lijek za ponovni povratak u normalni posljeratni život.

Ako se nekom piše neka replika na ovaj post...nema potrebe. Nećete me uvjeriti u to da je vojnik iz domovinskog rata ništa više zaslužan za to kako danas živimo nego što su bili zaslužni moji noni koji su se borili prije toga.

ja imam potrebu za replikom. BRAVO el passo!
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la Orut » 22. 12. 2017. (15:29)

bajica je napisao/la:
el passo je napisao/la:
Bitno je da imaš nešto protiv onih sa drine, a talijanština i germanizmi ti ne smetaju. To je i ustaljeno razmišljanje svekolikog puka. Dijelom je to u nekoliko desetljeća vremenske razlike, a dijelom jer su se nakon protjerivanje fašista i nacista sa naših prostora ljudi vratili na njive i u brajde, nisu jadikovali, plakali i od sebe radili heroje, a najvažnije je to da nisu imali svi redom PTSP...jer to ih kruha nebi najelo. Njihova se terapija nije sastojala od psihofarmaka i nerada nego borbe za preživljavanje u vremenu siromaštva. To se pokazalo kao najbolji lijek za ponovni povratak u normalni posljeratni život.

Ako se nekom piše neka replika na ovaj post...nema potrebe. Nećete me uvjeriti u to da je vojnik iz domovinskog rata ništa više zaslužan za to kako danas živimo nego što su bili zaslužni moji noni koji su se borili prije toga.

ja imam potrebu za replikom. BRAVO el passo!

Mislim da ste zaglibili nepovratno. Nigdi nisam spominja izrijekom dom. rat, ptsp, njihove privilegije, partizane ,domobrane i ine sudionike svih ratova na ovim prostorima. Zato ponavljam : -- Samo sam spomenija učestalo ponavljanje istih viceva kopiranih odnekud na ekavici. Ako vam je ona toliko prirasla srcu o.k. Samo naprid nemam ništa protiv.

Pogledajte moj post tj.odgovor čoviku koji traži savjet u vezi motora ARAN.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la Orut » 22. 12. 2017. (15:34)

Pukky 55
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la brule » 22. 12. 2017. (16:02)

Čačak,Čačak jeba te mačak. Ma di će Hrvatski branitelj i partizani u istu rečenicu.Hrvatski branitelj je ratnik i gospodin.
..
Avatar
brule
Senior Member
 
Postovi: 520
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (20:45)
Lokacija: Šbk
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bandholm 24

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la Orut » 22. 12. 2017. (16:31)

brule je napisao/la:Čačak,Čačak jeba te mačak. Ma di će Hrvatski branitelj i partizani u istu rečenicu.Hrvatski branitelj je ratnik i gospodin.

E moj kumpanjo brule. Napalo me rafalno ni kriva ni dužna. Neznam samo di bi ovi najžešći ča napadaju vukli svoje panule da je uspila Šešeljeva ideja "do Karlobaga".
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la legi » 22. 12. 2017. (16:44)

Dečki ča naslov kaže...ohladite
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Samo VICEVI !

PostPostao/la teo_ribar » 22. 12. 2017. (17:10)

Mujo: "Haso, imaš li ti ljubavnicu?"
Haso: "nemam, kako mogu imati ljubavnicu, nisam ni oženjen"
Mujo: "jel bi ti bila ljubavnica da je ona udana?"
Haso: "valjda."
Mujo: "a što bi bio njen muž?"
Haso: "papak!"
Mujo: "jel ti ja sličim na papka?"
Haso: "ni slučajno!"
Mujo: "onda mi prestani guz*ti Fatu!"
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.