Pomoć kod odabira

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Pomoć kod odabira

PostPostao/la binebi » 20. 12. 2017. (10:37)

Dakle ako bi mi netko mogao pomoć oko odabira sondera. I pojašnjavanje šta je bolje Šta god više čitam po netu to manje znam di su prednosti i mane u našim uvjetima.
Sonder mi treba konkretno za panulu znači praćenje dna, ribe uz dno ,sastav , pronalazak neke nove pozicije itd . Do maks 70 80 m uglavnom manje od tog.
E sad kako bi dao oko 5,6 hiljada znam da nemam nekog prostora za neka čuda a nemam nekog iskustva šta je bolje . Do sad sam imao lowrance 4x

Za oko mi je zapeo ovaj garmin ponajviše zbog cijene i izrade svojih karata ribolovne pošte jer nemam neku potrebu za nautičkim kartama, jedino označavanje pozicijea . Po netu sve recenzije se izvode u nekakvim lokvama do 15 m, tako da neznam kako to ide na većim dubinama.
http://roblmarine.hr/shop/cijena/garmin ... r-plus-7sv ima GT52HW-TM sondu koja je kao dobra ?

U tom rangu para ima i lowrance ( u dolasku )
http://roblmarine.hr/shop/cijena/lowran ... tripleshot

Raymarine
http://roblmarine.hr/shop/cijena/raymar ... nfly-7-pro

Humminbird
http://roblmarine.hr/shop/cijena/hummin ... -di-sonar-
Avatar
binebi
Member
 
Postovi: 225
Pridružen/a: 06. 11. 2013. (06:37)
Lokacija: Hvar - bračko hvarski kanal
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara 4,60

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la Orut » 20. 12. 2017. (13:42)

Uzmi ili garmin ili humminbird. Konkretno , ja već 15 godin koristim mali obični humminbird sx 150 , a na jednom gliseru za rentu imam garmin echo map serije 70. Sve to radi odlično puste godine. Neki moji kolege nisu baš oduševljeni sa lowrance.
Orut
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la Panbo » 20. 12. 2017. (14:27)

Koji je brod? Oce li uređaj biti ugrađen ispod nadkabine?
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la binebi » 20. 12. 2017. (17:06)

Mala pasara 4.60 sonda mi je inace bila na inox cijevi koju bi zavida na krmeno zrcalo.
Avatar
binebi
Member
 
Postovi: 225
Pridružen/a: 06. 11. 2013. (06:37)
Lokacija: Hvar - bračko hvarski kanal
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara 4,60

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la Orut » 20. 12. 2017. (17:52)

binebi je napisao/la:Mala pasara 4.60 sonda mi je inace bila na inox cijevi koju bi zavida na krmeno zrcalo.

Koliko san te razumija pasara je samo sa škafom i klupama . Neznam di ćeš smistiti uređaj a i sonda će biti obilata ako uzmeš ono šta planiraš.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la binebi » 21. 12. 2017. (06:32)

Isto ko i s proslim ,nosit ga ća. :D montirano je sve montazno, jedino akumulator ne nosim doma.
Avatar
binebi
Member
 
Postovi: 225
Pridružen/a: 06. 11. 2013. (06:37)
Lokacija: Hvar - bračko hvarski kanal
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara 4,60

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la tomsic davor » 21. 12. 2017. (09:31)

Nadji negdje furuno fcv 528 to traje na tim uslovima...
A sondu airmar b45...ona je tako do 70 m ok.
Oboje su stari uredjaji ali pouzdani...
Ove nove touch ffindere zaboravi...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la binebi » 21. 12. 2017. (11:43)

Vremenski uslovi ne smetaju, jer ne stoji na brodu. Sam sonder je montiran u kutiji , odvidam cijev sa sondom sa krme i sve nosim doma. Ima dugoprstića po vali pa se treba čuvat :)
Avatar
binebi
Member
 
Postovi: 225
Pridružen/a: 06. 11. 2013. (06:37)
Lokacija: Hvar - bračko hvarski kanal
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara 4,60

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la Panbo » 21. 12. 2017. (15:23)

Ako vremenski uvjeti nisu problem razmotri i taj Dragonfly, vidio sam ga uživo i stvarno dobro radi.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la bananko28 » 21. 12. 2017. (15:44)

Kad ti Panbo kaze dragonfly onda dragonfly :thumbup:
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la Panbo » 21. 12. 2017. (18:56)

Pa vidio sam ga uživo na 50-tak metara i dobar je. Ove druge nisam, osim predloženog Furuna koji je u nekim stvarima bolji od ovog Dragonfly-a i ta ima logike sa tim polovnim Furunom. Sa druge strane on je samo sonder, polovan je pa nisam to tija mišat, ali po meni ni to nije losa ideja. Humminbird se može najlakše popravit ako bude tribat, a nije ni on los sto se ne može rec za Garmin ili Lowrance. Raymarine sa popravcima je onako, ide prema goremu, a sada je tako tako. Furuno ce najteže od spomenutih trebat popravak, a ako do toga i dodje može se dosta. To je onako jedan način gledanja na to, malo drugačiji.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la Bat » 26. 12. 2017. (21:31)

Nema neke pomoći oko izbora fishfindera.
Ajde ljudi malo što vam se pokazalo dobro.
Malešan brod a i sto gre,kad se na idi on se raširi pari ka tanker od miljun tona i more mu puvat nosač aviona...
Avatar
Bat
Member
 
Postovi: 405
Pridružen/a: 14. 09. 2008. (15:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 650 K

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la luzerno » 26. 12. 2017. (23:16)

za panulu i za pronać nove pozicije sidescan ti je po meni najvažnija stavka, a onda dolaziš do Garmina,budući da Gt41(nema chirp za obični sonder) i Gt51(ima chirp za obični sonder ali je i 1000kn skuplja) sonde imaju 260khz frekvenciju kojom možeš raditi sidescan i na dubinama od 70ak metara i to jako uspješno.
to iskombiniraš sa ovim striker 7sv kojeg si naveo u linku i za 9000 kn imaš uređaj i sondu gt52 i gt 51.Onda prodaš gt 52 za 2k ( vidim da oni prodaju novu za 2.5k) i ukupno si za 7k sredio sebi vrhunski fishfinder sa sidescanom kojeg vjerojatno nitko ne može nadmašiti na velikim dubinama
Avatar
luzerno
Member
 
Postovi: 169
Pridružen/a: 31. 03. 2015. (16:23)
Lokacija: Mala Duba

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la luzerno » 26. 12. 2017. (23:22)

binebi je napisao/la:Za oko mi je zapeo ovaj garmin ponajviše zbog cijene i izrade svojih karata ribolovne pošte jer nemam neku potrebu za nautičkim kartama, jedino označavanje pozicijea . Po netu sve recenzije se izvode u nekakvim lokvama do 15 m, tako da neznam kako to ide na većim dubinama.
http://roblmarine.hr/shop/cijena/garmin ... r-plus-7sv ima GT52HW-TM sondu koja je kao dobra ?
-


gt52 do 30ak metara ok, poslije se gubi snaga i prikaz...praktički standard ko i kod drugih koji imaju sidescan na 455/800 frekvencijama
Avatar
luzerno
Member
 
Postovi: 169
Pridružen/a: 31. 03. 2015. (16:23)
Lokacija: Mala Duba

Re: Pomoć kod odabira

PostPostao/la Panbo » 27. 12. 2017. (14:08)

Sidescan je fantastična stvar za bilo kojeg ribolovna. Od vremena kad je uveden na komercijalno tržište sigurno je i napredovao, ali ne mogu reci koliki je taj napredak. Vidim da Garmin koristi najnizu frekvenciju od svih. Tu je frekvenciju od 260kHz recimo imao Hummunbird pa ju je napustio zbog nečega, valjda zbog nezadovoljavajuće podvodne rezolucije. Sve u svemu, ta bi frekvencija trebala dati bolje rezultate na dubinama većim od 30m nego 455 kHz ili vise, zrtvujuci rezoluciju, ali opet morala bi imat domet. Sad evo čujem i da nema bas, ne znam nisam probao, ali znam da su mi neki podvodni ribolovci dosta hvalili Garmina, a imali su prije Lowrance ili Humminbird. Mislim da tu ima nesto, valjda. Dragonfly nema to, ima downscan i to radi dobro, ali opet vjerojatno to radi ok i kod ovih drugih.? Tako da je na kraju teško bit osobito pametan, jer tu na ovom forumu su postane slike Garmina na većim dubinama i dobre su, izgleda da čovjek iskreno govori o vlastitom iskustvu. Treba imati na umu da su tu spomenuti uređaji više klase koliko se sjećam. Uglavnom želim reci da su vlastita iskrena iskustva najbolja za savjet.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Sljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.