plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstarenja

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la tomsic davor » 11. 01. 2017. (09:28)

marin je napisao/la:
tomsic davor je napisao/la:Jel i vas dere gripa ko mene pa nemate što da radite...?
Ili stvarno mislite tako :D


bi li ti radje da te košta tvoj 635 jedno 5000 euro više jer je na cijeni ?


Ne kapiram...?
Mf 635 vrjedi od 15 do 20.000 e i to je to...
Mislim da je to realno i da se isplati dati te pare za taj brod...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la solozabal » 11. 01. 2017. (10:56)

Vidim da je neko napisa da je krov od MFa mekan šta je istina ja imam MF 695 i poviše prednjih prozora di mu je ona kao kapa je stvarno mekan kada ides proć priko bande i kad ruku staviš da se naslonis uvija se krov, nije to ništa strašno ali ipak se uvija . Tu on ima duplu plastiku prepostavljam ima gornju i donju a između je šupalj mozda 1-2 cm i kad se naslonis gornja plastika legne na donju. A da šta se tiče ostale plastike tu odgovorno tvrdim da je brod tvrd i čvrst maximalno. Ja imam 120kg i nisan primjetija da si uvija di god da prođjem
pod na krmi je čvrst ka da gazis po rivi, (sičan se adriatika sta san ga ima kako se sve uvialo ispod mene, ipak je to 120kg :D )
Pijatelj mi ima Starfishera 860 kad mu odaš nazad po krmi imaš točno osječas kako se sve savija ispo tebe katastrofa i još škripi ka da si na staroj ragi ..
Avatar
solozabal
Member
 
Postovi: 433
Pridružen/a: 13. 06. 2012. (12:10)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 750 volvo 200; Istranka

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la marin » 11. 01. 2017. (11:17)

tomsic davor je napisao/la:
marin je napisao/la:
tomsic davor je napisao/la:Jel i vas dere gripa ko mene pa nemate što da radite...?
Ili stvarno mislite tako :D


bi li ti radje da te košta tvoj 635 jedno 5000 euro više jer je na cijeni ?


Ne kapiram...?
Mf 635 vrjedi od 15 do 20.000 e i to je to...
Mislim da je to realno i da se isplati dati te pare za taj brod...


vridi toliko zato što puno ljudi u nas ne zna za njega i njegove kvalitete, a znaju za galeba, gudu i sl. brodove jednostavno zato što su oni kod nas poznati godinama, za druge se nije ni znalo niti su bili dostupni, a još manje je bilo para za njih..

čovik koji je kupija u mene 635 mi je reka da se ne razumi u brodove ali da su mu preporučili galeba, pa normalno da su mu preporučili galeba kad taj koji preporučuje drugo i ne zna ... da se razumimo, galeb je dobar izbor za nekoga kome je dovoljna deplasmanska brzina i nije mu toliko bitan prostor na krmi

.. i onda je čovik pogleda nekoliko galebova i kad je vidija mog mf635 odlučija se za njega, jer je uočija neke stvari koje mu odgovaraju

pa ti ja zato kažem, da su kod nas francuzi više na cijeni i ti bi skuplje proša kad si kupova, ovako si za manje dobija ekstra brod
čovik u splitu koji ga je kupija novog s malo opreme izaša mu 55000
Avatar
marin
Old Senior Member
 
Postovi: 1119
Pridružen/a: 17. 06. 2009. (23:42)
Lokacija: Split, Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 735, Kuster 15

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la tomsic davor » 11. 01. 2017. (11:29)

A da slažem se...vrjedi on i više ako se uporedi sa nekim domaćim brodovima...
Što se tiče tog uvijanja plastike to stoji...ali trup je jak i sve što treba...ostalo što tanje...jer mu ne treba težina da bude stabilan...
Ne mislim hodati po krovu sigurno...iako sam se peo i sve ok...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la peroski » 11. 01. 2017. (11:43)

http://www.Pro...ka.hr/boat/beneteau-3/?lang=hr
Meni bi ovo baš leglo.... prostran lijep ekonomičan a navodno i garancija na motor...
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la solozabal » 11. 01. 2017. (11:46)

Je to lip brod ali motor mu je preslab , s ovim motorom od 80 ks ja neznam bili ima putne 9-10. Ali ako je to tebi dosta onda :thumbup:
Avatar
solozabal
Member
 
Postovi: 433
Pridružen/a: 13. 06. 2012. (12:10)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 750 volvo 200; Istranka

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la marin » 11. 01. 2017. (11:51)

bitno da je plastika jaka di treba, a normalno da su štedili negdi di ne triba, jer je poludeplasman osjetljiv na svako kilo i nepotrebno je nosit ekstra kile..

ta osjetljivost na kile, i treba jači motor za istu brzinu i nosivost , pa je time i veća potrošnja su razlog što u zadnje vrime je taj koncept poludeplasmanca s dizelašem napušten kod francuza, jednostavno
se ljudima ne isplati davat toliko para za jakog dizelaša koji puno troši za istu brzinu, jer malo godišnje koriste brod..

više se isplati za ljetne kapetane i ove dužine do 7m gliser s vanbrodskim..
..osim onima koji puno panulaju po otvorenom moru s jakim kurentima i vitrovima (kao ja), di mala propela pomoćnog motora nije dorasla zadatku, brod nosi i nije baš upravljiv
uz ostale prednosti dizelaša d ane nabrajan

tako da suma sumarum treba točno znat za što se koristi brod i napravit najbliži kompromis

bogu smo dopizdili uvik s istim pričama, ali opet napišen jer je skup sport doć do ovih zaključaka
Avatar
marin
Old Senior Member
 
Postovi: 1119
Pridružen/a: 17. 06. 2009. (23:42)
Lokacija: Split, Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 735, Kuster 15

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la lupis » 11. 01. 2017. (13:16)

marin je napisao/la:
čovik koji je kupija u mene 635 mi je reka da se ne razumi u brodove ali da su mu preporučili galeba.. i onda je čovik pogleda nekoliko galebova i kad je vidija mog mf635 odlučija se za njega, jer je uočija neke stvari koje mu odgovaraju


Eto..sve piše....,čovik koji se ne razumi je uočija neke stvari koje mu odgovaraju...
Sad treba sačekati da prođe godina dvi i ako slučajno bude koristio brod u tom periodu,uočiti će i stvari koje mu ne odgovaraju...

Sve su to dobri brodovi,i francuzi,i galebi i Maestrali i adriatici...pitanje je samo čemu će brod služit i što znači pojam komfor,brzina,ekonomičnost...
Nekome ce 625 ili galeb bit komforan za familiju,isti broj nekih drugih osoba neće imati dovoljno komfora ni u adriatiku,jednom nije problem potrošiti 200 kn goriva kako bi ulovio 2 kile liganja,drugom je previše i kad treba potrošiti 100 kn goriva za 5 kila liganja..netko smatra da je 9 milja brzo,drugom je 18 premalo...
Nekom je komfor ispred brzine,nekom obrnuto,nekom se hebe zs potrošnju,drugom ne...

Onaj koji se ne razumi,a takvih, vidimo ima sve više,vidi samo ono što ga zanima,a mnoge stvari za koje nikad nije čuo nisu mu naravno ni bitne...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la lupis » 11. 01. 2017. (13:36)

tomsic davor je napisao/la:A da slažem se...vrjedi on i više ako se uporedi sa nekim domaćim brodovima...
Što se tiče tog uvijanja plastike to stoji...ali trup je jak i sve što treba...ostalo što tanje...jer mu ne treba težina da bude stabilan...
Ne mislim hodati po krovu sigurno...iako sam se peo i sve ok...



Ah.. :Other12: . sad sam konačno skužio zašto je svaki uvezeni polovni brod 50% skuplji čim takne more istočne obale Jadrana...,taj tvoj 635 vani košta 10 jer su oko njega brodi koji vrijede više. A ovdi vridi 15 jer su brodi oko njega lošiji i vride manje.

A i ova spika oko uvijanja....,ja sam mislio da se uvija samo krov Maestrala....koji je bajdvej površinski dupli od tih malih francuzića...
Volio bi vidjet kako izgledaju podnice kreveta na tim plovilima gdje je bitan svaki gram,ili imate samo šušte...,jesu li vam rezervari uvik puni bar 75%,kao i rezervari vode od 100 i više litri koje se voli navest u opremi broda koliko su puni,koliko sidra se smije ukrcat u takav brod,koliko konopa (od 10tke na gore)...,utiče li gajba (puna) pive na brzinu,da li rezervno olovo čuvar utiče na brzinu i potrošnju....i tako te neke sitnice koje netko tko se ne razumi baš neće uzet u obzir..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la lupis » 11. 01. 2017. (13:54)

peroski je napisao/la:http://www.Pro...ka.hr/boat/beneteau-3/?lang=hr
Meni bi ovo baš leglo.... prostran lijep ekonomičan a navodno i garancija na motor...


Izgleda povoljno i primamljivo,ni brod ni motor nemaju još ni 25 godina,taj motor 80 ks sa "-" sati je moćan stroj u brodu koji nema ni 7.12 m duzine i niti 3 tone,sviđa mi se i što je brod pun skupih i modernih dodataka čiju vrijednost većina ljudi ne cijene,poput argole ,vjerojatno bi se dalo dogovorit i dva jasenova vesla i škermadura,pa netreba bacat pare ni pomoćni motor..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la bajica » 11. 01. 2017. (14:17)

peroski je napisao/la:http://www.Pro...ka.hr/boat/beneteau-3/?lang=hr
Meni bi ovo baš leglo.... prostran lijep ekonomičan a navodno i garancija na motor...

što znači 'garancija na motor' ?
da će se zaletiti iz zaprešiča do obale a da bi ga popravio? kad? nakon ljeta, u roku od 48 sati, tjedan dana...?
meni više znači ugled, povjerenje (pa onda vjerujem i u garancije). a Pro...ka ga nema.
sam brodić izgleda ok.
mlakar mi je tu još nejasan. nisam ga uspio definirat. ali Pro...ka je sama sebi pucala u nogu, sudeći po iskustvima ljudi koji uče na vlastitim greškama.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la marin » 11. 01. 2017. (14:30)

slab je motor, teško će imat 10 putne kad se malo optereti
Avatar
marin
Old Senior Member
 
Postovi: 1119
Pridružen/a: 17. 06. 2009. (23:42)
Lokacija: Split, Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 735, Kuster 15

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la tomsic davor » 11. 01. 2017. (15:37)

lupis je napisao/la:
tomsic davor je napisao/la:A da slažem se...vrjedi on i više ako se uporedi sa nekim domaćim brodovima...
Što se tiče tog uvijanja plastike to stoji...ali trup je jak i sve što treba...ostalo što tanje...jer mu ne treba težina da bude stabilan...
Ne mislim hodati po krovu sigurno...iako sam se peo i sve ok...



Ah.. :Other12: . sad sam konačno skužio zašto je svaki uvezeni polovni brod 50% skuplji čim takne more istočne obale Jadrana...,taj tvoj 635 vani košta 10 jer su oko njega brodi koji vrijede više. A ovdi vridi 15 jer su brodi oko njega lošiji i vride manje.


A i ova spika oko uvijanja....,ja sam mislio da se uvija samo krov Maestrala....koji je bajdvej površinski dupli od tih malih francuzića...
Volio bi vidjet kako izgledaju podnice kreveta na tim plovilima gdje je bitan svaki gram,ili imate samo šušte...,jesu li vam rezervari uvik puni bar 75%,kao i rezervari vode od 100 i više litri koje se voli navest u opremi broda koliko su puni,koliko sidra se smije ukrcat u takav brod,koliko konopa (od 10tke na gore)...,utiče li gajba (puna) pive na brzinu,da li rezervno olovo čuvar utiče na brzinu i potrošnju....i tako te neke sitnice koje netko tko se ne razumi baš neće uzet u obzir..


Nema ga vani za 10 lupis... 15 ak pa i do 25...
Rezervoar punim 100 l pa kad dodje na rezervu opet...
Nije bitan svaki gram...ovaj brod je sa dva čovjeka i punim rezervoarom i 500 kg opreme potegao 20 milja...
Ja ga vozim 10 12 prosjek a jako često i 6.5 milja na 1500 obrtaja...Inače vrti 3600
A potrošnju još nisam mjerio...ali po novčaniku mogu reći manje nego naval sa yamahom 50
Brzine su manje ali meni neznatno...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la kala » 11. 01. 2017. (19:04)

lupis je napisao/la:
marin je napisao/la:
čovik koji je kupija u mene 635 mi je reka da se ne razumi u brodove ali da su mu preporučili galeba.. i onda je čovik pogleda nekoliko galebova i kad je vidija mog mf635 odlučija se za njega, jer je uočija neke stvari koje mu odgovaraju


Eto..sve piše....,čovik koji se ne razumi je uočija neke stvari koje mu odgovaraju...
Sad treba sačekati da prođe godina dvi i ako slučajno bude koristio brod u tom periodu,uočiti će i stvari koje mu ne odgovaraju
...

Sve su to dobri brodovi,i francuzi,i galebi i Maestrali i adriatici...pitanje je samo čemu će brod služit i što znači pojam komfor,brzina,ekonomičnost...
Nekome ce 625 ili galeb bit komforan za familiju,isti broj nekih drugih osoba neće imati dovoljno komfora ni u adriatiku,jednom nije problem potrošiti 200 kn goriva kako bi ulovio 2 kile liganja,drugom je previše i kad treba potrošiti 100 kn goriva za 5 kila liganja..netko smatra da je 9 milja brzo,drugom je 18 premalo...
Nekom je komfor ispred brzine,nekom obrnuto,nekom se hebe zs potrošnju,drugom ne...

Onaj koji se ne razumi,a takvih, vidimo ima sve više,vidi samo ono što ga zanima,a mnoge stvari za koje nikad nije čuo nisu mu naravno ni bitne...

Bog si i gotovo :clap:
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

Re: plastični brod do 7m za sportski ribolov i mala krstaren

PostPostao/la kala » 11. 01. 2017. (19:08)

A što se tiče ove teme , dimilius,marin i lupis su sve napisali , samo treba razumjeti . I iskeširati :mrgreen:
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.