Kupnja akumulatora

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Kupnja akumulatora

PostPostao/la pagus » 08. 01. 2017. (23:40)

MURTER 600 je napisao/la:
som je napisao/la:
pagus je napisao/la:Smatram da će u slijedećih nekoliko godina tehnologija akumulatora jako napredovati, pa ne treba danas investirati u vrhunske super-truper :mrgreen: akumulatore zato što imaju rok trajanja 12 godina.


Ma slažem se ja s tobom. Čemu kupiti npr. novi BMW kad će za koju godinu opet izaći novi i moderniji. A i Yugo je auto.
Smatranje ti je za k...c.


Prijatelju tražiš savjet, ma nakon ovakove zahvale kako si napisao pagusu ne zaslužuješ niti da se citaju tvoji postovi.......... :shock:

Ma neeee, @som ne traži savjet, on daje savjet. I logika mu je savršeno OK, jedino neznam zašto preporuča jadni BMW kad je na raspolaganju Rolls Royce Phantom 102EX Electric po cijeni od tričavih 1.6 milijuna dolara ? slika :lol:
som je napisao/la:Ma slažem se ja s tobom. Čemu kupiti npr. novi BMW kad će za koju godinu opet izaći novi i moderniji. A i Yugo je auto.
Smatranje ti je za k...c.

Izgleda da je "best buy" jako rastezljiv pojam i uvelike ovisi o budžetu s kojim investitor raspolaže pa mi zato @som tako uljudno kaže što misli o mom "smatranju". :mrgreen:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Kupnja akumulatora

PostPostao/la som » 09. 01. 2017. (09:16)

MURTER 600 je napisao/la:
Prijatelju tražiš savjet, ma nakon ovakove zahvale kako si napisao pagusu ne zaslužuješ niti da se citaju tvoji postovi.......... :shock:


Ovdi se i radi bas o tome tj. razumijevanju napisanog. Kakva korist od citanja ako se ne shvaca.

A i kolega Pagus izgleda misli da su Sole akumulatori "best buy".
Od nekih savjeta su bolji nikakvi.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2967
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Kupnja akumulatora

PostPostao/la SEA » 09. 01. 2017. (09:36)

nemojmo se sad povatat i sludit temi ,svako ima svoje videnja zato sei pita i trazi misljenje

Sole AGM/GEL baterije kvaliteta ,pristupacne su donekle s cijenom misljenje ,meni je za napajanje vikendice i zelim iskljucivo baterije bez odrzavnja

dali se isplati ic na OpzV baterije sta nisu toliko skuplje

radi se od 4 x 300Ah 24v s 600Ah

ujedno ce mo cut sta kako su se pokazale na brodu ljudima ...
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Kupnja akumulatora

PostPostao/la SEA » 10. 01. 2017. (19:49)

dali neko ima iskustva s olovo kristal baterijama

http://veneko.hr/proizvodi-solarne-baterije-ege-battery.html

Čak i u slučaju ekstremnog 100% pražnjenja do 0V, baterija se neće oštetiti. Nakon punjenja baterija će ponovno imati nazivni kapacitet. Čak i ako se baterija ne napuni odmah nakon takvog pražnjenja, neće doći do oštećenja zbog sulfatizacije. Svaka druga olovna baterija pretrpjet će u takvom slučaju trajna oštećenja.

Olovo-kristal baterije imaju prosječno 2 do 3 veći broj ciklusa pražnjenja-punjenja u odnosu na GEL i ostale olovne baterije i time dulji životni vijek. U praksi je životni vijek dulji do 5 puta zbog osjetljivosti GEL i AGM baterija na sulfatizaciju i povišenu temperaturu.

izgleda kao naucna fantastika??
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Kupnja akumulatora

PostPostao/la pagus » 10. 01. 2017. (23:18)

Neznam ništa o kristal baterijama, ali u VENEKU sam još 2011. kupio svoje solare, regulator, kablove i pribor. O firmi VENEKO mogu reći samo sve najbolje, bili su uslužni, ljubazni i strpljivi, u to doba malo smo znali o solarima pa je bilo puno (svakojakih) pitanja.
Oprema dan danas sretno radi bez ikakvih problema. :thumbup:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Kupnja akumulatora

PostPostao/la Marko83 » 26. 05. 2017. (15:53)

Dobar dan svima.

Odmah na pocetku da se zahvalim svima na vremenu I volji da napisete vasa iskustva I savjete da mi ostali izbjegnemo pocetnicke greske :wave: :thumbup:

Ja sam svoj brod izvana uredio a sada je doslo pitanje unutrasnjosti I struje(sve instalacije su provucene sada dolazi vinc I frigo na red da se ugrade).
Pa bi molio za savjet nekog iskusnijeg dali ova opcija je uredu.
Znaci od potrosaca bi imao:-Dansfos kompresor 50-frigo sam napravio sam samo cu isparivac ubaciti I spojiti kompresor.
-vinc 500w
-led rasvjeta
-I neki drugi sitni potrosaci..mob,fishfinder

Plan kupnje:Solarni panel 155w(ili dva od 100W?),MPPT regulator 15A,i sada dilema dali AMG 12v 180ah+55ah za start motora(tohatsu 20ks) sa cyrix izmedu baterija. ili sta mi se cini puno jednostavnije 2xAMG 6V 240ah-povezani.
Treba mi savjet 2xAMG 6V 240ah kada ih povezem onda imam jednu bateriju 12V 480ah I ne treba mi cyrix izmedu baterija.(moja briga je ta da nesto tu ne stima jer vjerovatno bi svi vec uveli taj system)
Hvala
Avatar
Marko83
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 21. 05. 2017. (20:23)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: Gradac 5.80

Prethodna

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.