Vanbrodski Elektricni motori

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la karamba » 01. 02. 2013. (00:39)

ja sam kupio elektromotor ovdje sa foruma prošle godine polovnog , prošle godine sam ga posuđivao a ove godine sam počeo koristiti se s njim i mogu reč da je to vrhunska stvar imam običan mali akomulator od nekih 50 ah i on je slab za dugo panulanje pa me interesira koji mi pravi akomulator preporučate i ako može koji link s cijenom , i ako može link tog akomulatora koji je amiklic napisao da ima garanciju 10 godina ?
glavni motor mi je yamaha 60 tako da mi on puni akomulator a sad kad počnu zubaci ču malo na "maraton" pa čemo vidit kako to sve funkcionira , ali za lov štapom ribe brakom ili za održavanje i premještanje prilikom lignjolova dušu dalo , do njega bi u jednom lignjolovu palio veliki motor po 40-tak puta sada niti jednom ... luda stvar .
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la plavnik » 17. 03. 2013. (20:17)

Meni isto treba za panulavanje i eventualno kao SOS pomocni...

Sta mislis Karamba, moze to cudo gurat Grasu?
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la MV KRK » 17. 03. 2013. (22:10)

Plavnik zemi yamahicu od 5 ks i na miru si, ja je imam i to 2 taktnu, galeba je gurala bez problema, more delat par ur na minimumu i ne guši se, za parangal i panulu idealno i nema odrzavanja ko sa 4 taktnim, a taj elektro za grasa mislim da je pri malo vjetra igracka i plus jos potezat akumulator extra sa sob.
Avatar
MV KRK
Old Senior Member
 
Postovi: 1794
Pridružen/a: 25. 11. 2011. (13:44)
Lokacija: grad krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Gull 745 yanmar 125 ks

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la hobotnica » 18. 03. 2013. (17:18)

evo moje iskustvo ima sam minnkotu za kaic tezine 750 kg (bi morala rivat) stavija sam ju na moga fisa za panulu za na lignje.ja i kaic i mercury 50 nismo imali 500 kg i jedva da je islo a cim bi malo maretice bilo zaboravi ...par puta sam ju proba i nis od toga,lipo ti uzmi mali motor pa ces bit miran kao i ja.proda sam ju prijatelju i on ju koristi samo za pod svicu kad gre....moje misljenje je :think:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la karamba » 25. 03. 2013. (08:23)

plavnik je napisao/la:Meni isto treba za panulavanje i eventualno kao SOS pomocni...

Sta mislis Karamba, moze to cudo gurat Grasu?

za grašu ti je to sigurno preslabo (ovi manji elektromotori nama pristupačni) , da sam na tvom mjestu prije bi uzeo benzinca . Taj elektromotor ti je više za održavanje premještanje i sl. evo recimo prije par dana smo bili na palangar i dizali i bacali smo ga jedno 6 sati sve na elektromotor , da njega nema glavni motor bi imao tih 6 radnih sati više u kompjuteru ...
,,
hobotnica za panulu za lignje bi trebao vjerojatno jači model ali najbolje benzinac ali za panulu za zubace pogotovo zimi elektromotor nije loš ...
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la brko7 » 13. 03. 2015. (20:04)

Nakon dvije godine se sigurno nešto promjenilo i došla su nova iskustva glede električnih penti...
I sam istražujem koji staviti na Vena Zoru 590 s natkabinom, a Marinac 1 me je uputio na MINN KOTU C2 45, 50 ili 55 pa sam blizu toj soluciji pošto je Marinac iste probao na cADY-jevoj Zori...

Ako netko ima kakav dodatni savjet nek se javi ;)
Avatar
brko7
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 29. 03. 2011. (22:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: VEN z 590

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la Rexi » 13. 03. 2015. (21:57)

pisao sam u par navrata vec. ja imam ven590, kabina, nadkabina, solarna "tenda". minn kota 50 i ja sam zadovoljan.
ako mozes uzmi 55 da ne mora raditi u 5 brzini jer je to ona brzina koju trebas za panulu i lignje
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la 2105 » 24. 04. 2015. (09:37)

Rexi..

Pročita sam što si napisa...viewtopic.php?f=8&t=9490&p=342560&hilit=minn+kota#p342560
ali vidim da je hobotnica pustija crnilo iako nisam siguran koji je motor ima a ni kaič jer me buni spomenuta težina (samo 500 kg sa motorom od 50 ks) ...
hobotnica je napisao/la:evo moje iskustvo ima sam minnkotu za kaic tezine 750 kg (bi morala rivat) stavija sam ju na moga fisa za panulu za na lignje.ja i kaic i mercury 50 nismo imali 500 kg i jedva da je islo a cim bi malo maretice bilo zaboravi ...par puta sam ju proba i nis od toga,lipo ti uzmi mali motor pa ces bit miran kao i ja.proda sam ju prijatelju i on ju koristi samo za pod svicu kad gre....moje misljenje je :think:


Ja sad sve nešto vagam za uzet minn kotu Riptide 45 na Kušteru 15 (težina od 700 do 800 kg) pa me zanima što bi moga dobit sa servisnim akumulatorom od 105 amph koji bi bija u kaiću samo za nju. Zanima me isključivo brzina panule od 0.5 - 1 kt tj na kojoj brzini (na ručki motora od 1 do 5) bi mora vozit minn kotu u normalinm uvjetima (ne po fortunalu).

Znam da nemaš isti kaić ali imaš iskustva sa ovim motorima pa bi volija čut što misliš...hvala unaprid :wave:
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la Rexi » 24. 04. 2015. (14:04)

2105 je napisao/la:Rexi..

Ja sad sve nešto vagam za uzet minn kotu Riptide 45 na Kušteru 15 (težina od 700 do 800 kg) pa me zanima što bi moga dobit sa servisnim akumulatorom od 105 amph koji bi bija u kaiću samo za nju. Zanima me isključivo brzina panule od 0.5 - 1 kt tj na kojoj brzini (na ručki motora od 1 do 5) bi mora vozit minn kotu u normalinm uvjetima (ne po fortunalu).

Znam da nemaš isti kaić ali imaš iskustva sa ovim motorima pa bi volija čut što misliš...hvala unaprid :wave:


To ti je 4 brzina ako ima malo vjetra i valova, bez problema, cak mislim da bi mozda mogla i 3.
Razlika brzina ti je ovako 1, 2, 3-4, 5
S tim da se najvise osjeti (i to ovim redosljedom) prelaskom iz cetvrte u petiu, iz prve u drugu, iz druge u trecu, iz trece u cetvrte.

Znaci ja vozim sa 150Ah AGM (puna jer je solari pune) 2ipo sata u petoj brzini. Nakon toga nije prazna ali je treba ostaviti da se nadopuni da ne pati zivotni vjek.
Nisam elektricar, kao sto svi znaju ali mislim da bi 105Ah trebao drzati sat vremena u petoj kao neka optimalna potrosnja. Nisi napisao dali je baterija GEL, AGM ili obicna. Ako je obicna onda se nadam da je barem solarna jer bi ti u suprotnom mogla riknut nakon jedne-dvi sezone (koliko sam uspio procitati dok sam istrazivao za sebe, to nije iz prve ruke).

Iz prve ruke znam da je 45Ah olovna startna, trajala 15-20min i onda da sam je morao puniti.
Sada sam tu startnu ostavio samo za motor i pumpu na dalmatinci.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la 2105 » 24. 04. 2015. (16:45)

Rexi hvala...,
nisam još uzeja ništa pa ni akumulator (sigurno ne bi bija obični) ...niti sam se definitvno odlučija za išta uzet, zato mi je svačije iskustvo dobro došlo.
Vidim da bi mi možda triba jači akumulator ako mi bude tribalo vozit u 3 ili 4 brzini..
Naravno nemam mogučnosti za solarno pa mi je bila ideja spojit punjenje priko motora (honda 40 ks)
Pošto se motorom obično malo vozi a u isto vrime vidim da če mi ipak tribat najmanje 3 brzina za tiskat Kuštera 15 do 0.5-1 kt...,
moram još promislit prije nego pođem u investiciju...
Još jedan put hvala i :wave:
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la Rexi » 25. 04. 2015. (07:43)

Ako navratis brodom do hvara, javi se pa ti ga stavimo da isprobas prije kupovine :thumbup:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la 2105 » 25. 04. 2015. (08:13)

:thumbup: :wave:
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la hobotnica » 28. 04. 2015. (21:17)

ma nisam pobiga samo san bija namoru..hihihi rexi to ti je bija mali fisherman nesto ala elan 430 i mercuri 50 ks i nije islo nigdi..kad ti kazem!prova jednom i nece to nikad vise na moj kaic! :wave:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la 2105 » 29. 04. 2015. (07:01)

Hobotnica,
ja sam napisao da si pustija crnilo ...a ne Rexi :D

Ma nisi nam baš dao podataka....osim što si napisao da si imao loše iskustvo... sa druge strane vidim da na manjim plovilima ljudi koriste ovo za panulu..
Moga si barem napisat kakav je to električni motor bio i baterija za njega ....i kakve si brzine/autonomiju postizao kad ispada da baš tako nije valjalo ništa

Mene isključivo zanima za Panulu (0,5 - 1kt) , održavanje pozicije tj kančelica i lignje
Baterija tolika da se može lako nosit doma ili prebavcivat u veliki brod na punjenje što znači u klasi težine punog rezervoara goriva ( nekih max. 25 kg)

Rexi je lipo napisa is prakse..a to mi puno više pomaže nego što mi kažu neki butigjeri ..

Kaić mi je težine max 700 kg, 15 stopa..i kada bih postigao da mogu panulat 3-5 sati na 0,5-1 kt brzine to bi mi sigurno produžilo vijek glavnog motora i smanjilo trošak..a i olakšalo ribanje.
Mislim da je najbitnije odredit koliko watti treba za postić željenu brzinu po normalnim uvjetima...te prema tome odabrat motor i bateriju.
Predpostavljam da bi mi tribalo neki cca 200-250 watti (20 Amp) potrošnje za brzinu od 0.7 kt te da bi to jedna Servisna Baterija ranga Varta Blue od 95-100 Ah mogla odradit i potrajat korsiteči je 4-5 sati...u danu ribolova. Pošto u velikom brodu matici (adriatik) nemam problem sa letrikom i imam inverter na 220 volti, mogu punit bateriju priko noći....kad ne idem doma...tj kad se ostaje na brodu više dana...a ja znam ostat i po petnajest dana i tad mi je dostupnije sunce nego li benzina

Ako imam pravo (još provjeravam) ...onda meni ima računice i vjerovatno ču se odlučit na ovo
Torqeedo je najbolji ali preskup...ne dolazi u obzir...najbliži sam minn koti Riptide RT 45 koja je predviđena za more...
Pozdrav
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Vanbrodski Elektricni motori

PostPostao/la Rexi » 29. 04. 2015. (07:54)

ako imas pristup 24v sistemu, onda si uzmi riptide 55 i samim time ces manje struje vuci i motor ce ti moci raditi u manjim brzinama.

Meni su ovi isto jako interesantni:
http://www.minnkotamotors.com/Trolling- ... ine-Mount/
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 0 gostiju.