Kuster 15

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (12:34)

porer je napisao/la:Joze ja ne vidim da je on išta drugačije napisao od tebe. Kupio je NOV proizvod za koji očekuje da je u dobrom stanju a hoće li ga ogrebat ili ne to je njegova stvar (ja sam isti takav, kupujem, stvari da služe meni a ne ja njima).
Drugo je ako taj proizvod dođe neispravan, jebiga...

drugo ako taj proizvod dode neispravan jebi ga !!!!! ???? ovde se radi o klasicnom fuseraju nasih velemajstora ( i to ne ide samo za brodograditelje ) a sta da je njemu nostromo reka , skuzaj stari fali mi 7 iljada kuna jebi ga ???!!!
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la porer » 01. 02. 2015. (13:51)

ma nisi shvatio, niko ne odobrava fušeraj. Druga je stvar šta ćeš ti raditi sa svojim brodom (i novcima). Vrati se malo natrag pa pročitaj...
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8772
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (16:20)

porer je napisao/la:ma nisi shvatio, niko ne odobrava fušeraj. Druga je stvar šta ćeš ti raditi sa svojim brodom (i novcima). Vrati se malo natrag pa pročitaj...

evo vratio san se i procita i shvatio ovako : ajde sta si se usplaka tu radi tih friza , puknutoga đelkota , i malo ciknutoga pleksija , nes ti sta ti je po bokovima digod koja rupica , pa nece ti trajat 100 godina . ja bi doticnog gospodina svatio ko kušterovog satelita , pa sad nes ti ovo nes ti ono , a gospoda vrli brodograditelji nece ni da se jave :oops: :oops: :mrgreen: ,! i moj porer svi mi kupujemo stvari da nam sluze , samo sta ja a sigurno i jos neki volin da me ta stvar sluzi sto DUZE i sto BOLJE , i volin kad nesto iman da to na nesto lici i izrazito pazin na te stvari , jer ima nas koji smo pedantni i malo manje pedantni , a i naravno ima nas koji malo teze dodu do novaca ( opet ja ) pa je svaka stavka itekako vazna , upravo iz tog razloga da ne bi bilo JEBI GA !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la porer » 01. 02. 2015. (16:34)

Ojebemti :)

Nisam se ja rasplakao, nemam veze sa kusterom nikakve.

Ovdje imaš dvije situacije:

1. Kupac je dobio loš i nekvalitetan proizvod koji je pošteno platio.

2. Kupac je kupio proizvod i zadovoljan je kvalitetom. Koristi ga maksimalno, a to što ga je na prvoj plovidbi zagrebao ne brine ga puno, ionako je to radni brod pa je brzo bio poprilično izgreban.

Pucenjak je kupac iz točke 2. Dobio je ispravan proizvod čijom je kvalitetom zadovoljan a i odnos proizvođača prema njemu kao mušteriji bio je korektan. To što on svoj brod ne pazi, grebe ga i rabi do kraja njegova je stvar.

E sad ti ponovo pročitaj to njegovo i tvoj odgovor na to njegovo :) : viewtopic.php?p=338989#p338989
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8772
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Kuster 15

PostPostao/la lupis » 01. 02. 2015. (16:42)

pucenjak je napisao/la:Evo ljudi da se javim.... prateći ovu temu primjetio sam da je moj kuster isporučen isti dan kad i nostromov.....sjecam se da su toga petka ujutro bila dva plava jedan do drugoga ispred radione (mislim da je ovaj drugi bio nostromov).... za sada imam samo pohvale za ovaj kaić i odnos prema meni kao kupcu. ( konačno je netko u Hrvatskoj poštovao rokove isporuke i nije forsirao plaćanje unaprijed za materijal i ostale slične priče i na kraju sam dobio dobar proizvod.....). Što se tiče oštećenja gelcota da budem iskren nisam ga pregledavao pod povećalom nego stavio u more i krenuo u ribolov. Već prvu večer sam napravio par friža na svići, loveći lubine po plićacima a do danas ih ima dosta, slijedeći dan stari pogledao vršve i ostavio par novih friža po provi ...nije mi žao ni sekunde ....nisam kupio porculansku vazu za držat na televiziji nego kaić za ribolov. :wave:


Ovaj post predlažem za uvod u sve teme o plovilima, na ovom forumu.
Forum se zove Ribolov na moru, i tko god klikne na njega nije to napravio zbog toga kako bi saznao kad pod maslinu baciti ureu ili kan.
Time bi se zasparalo mnogo stranica o raznim tockicama, mjehurim itd.

Konkretno, ove tockice na gelkotu ..., stari moj pa ubaci brod u more i napravi đir i garantiram da ce te tockice po boku nestati, a tek kad ulovis neku ribu ...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (16:48)

porer je napisao/la:Ojebemti :)

Nisam se ja rasplakao, nemam veze sa kusterom nikakve.

Ovdje imaš dvije situacije:

1. Kupac je dobio loš i nekvalitetan proizvod koji je pošteno platio.

2. Kupac je kupio proizvod i zadovoljan je kvalitetom. Koristi ga maksimalno, a to što ga je na prvoj plovidbi zagrebao ne brine ga puno, ionako je to radni brod pa je brzo bio poprilično izgreban.

Pucenjak je kupac iz točke 2. Dobio je ispravan proizvod čijom je kvalitetom zadovoljan a i odnos proizvođača prema njemu kao mušteriji bio je korektan. To što on svoj brod ne pazi, grebe ga i rabi do kraja njegova je stvar.

E sad ti ponovo pročitaj to njegovo i tvoj odgovor na to njegovo :) : viewtopic.php?p=338989#p338989

znam da se nisi ti rasplakao ovo vridi za nostroma !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (16:50)

a moj odg na njegov post je bio karikiran , nebitno dal se radi o novom brodu , autu , postolama.......
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la lupis » 01. 02. 2015. (16:53)

Možda sam propustio, ali jesu li ti nedostaci bili uočeni prije preuzimanja?
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (16:54)

e sad jedino mozda ja cudnije reagiram , jer me je izvaralo malo gore nego naseg nostroma , al tako je kako je , i kazu ubaci ga u more i zaboravit ces sve , e pa ja san svog ubacio u more i svaki put kad pogledan u svaku od tih falinga mi je gorak okus u ustima ! i bolje da ne napisen sta u tom trenu pomislin jer ce me izbacit skroz sa foruma !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (16:55)

lupis je napisao/la:Možda sam propustio, ali jesu li ti nedostaci bili uočeni prije preuzimanja?

koliko san ja uspio procitat nisu , jer su coviku doveli brod PO MRAKU ! i izgleda stvarno da nemos vise ni rodenoj materi virovat a kamoli nekome kome dajes pare ! a u ostalom sta ima prigledavat , ( COVIK JE KUPIO NOV BROD U RENOMIRANOG HRVATSKOG PROIZVODACA BRODOVA ) i sta se tu ima UOĆAVAT prilikom preuzimanja !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la pucenjak » 01. 02. 2015. (19:16)

evo joze, porer i ostali su ti već dosta toga odgovorili , a ja bih samo nadodao da je poanta drugog dijela moga posta bila da stvari koje kupujem gledam po njihovoj primarnoj namjeni. Kad kupim porculansku vazu sjaj mora biti na najvišem nivou, daleko od toga da čvrstoća ne mora biti dobra, ali tu sam spreman na kompromise. Isto tako kad kupim kuster 15 bitne su mi njegove manevarske sposobnosti, bitve za vez, samoizljev.... a sjaj gelcota mi nije bas prioritetan, također i ovdje ne bih pristao na velike kompromise jer je sve novo, ali ne bih previše ni zagledao....(ovo je samo moj pogled na te stvari, ne govorim da je ispravan do kraja :? )
Što se tiče konkretno ovog slučaja od nostroma mišljenja sam (i toplo se nadam) da će se dogovoriti sa brodograditeljima i da će pronaći neko riješenje na obostrano zadovoljstvo, jer kako sam već napisao moje iskustvo sa njima je bilo vrlo dobro.
Ma odlučio sam napisati prvi post kad sam pročitao silno pljuvanje po brodograditeljima nakon sto im se dogodio loš proizvod (ubit , zaklat )..... Kako je nostromo napisao obećali su mu da će sve popraviti kad doveze barku kod njih, ajmo pričekati kako će se riješiti pa ćemo ih onda pljuvati ili hvaliti. Pročitajte ostale komentare na njihove kaiće. Uglavnom su pohvalni tako da mislim (i nadam se) da je ovo slučajnost, koju su prihvatili popraviti.
Avatar
pucenjak
Member
 
Postovi: 211
Pridružen/a: 22. 01. 2012. (22:37)
Lokacija: Klek
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Kuster 15, Honda 40

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 01. 02. 2015. (21:39)

Od kud da krenen...ovako:
dosa san u skver s novcima da kaparan kaic -Kuster 15 i to nakon puno mjeseci razmatranja sto uzeti. Odlucio sam se na Kustere jer su po pricama i iskustvima bili na nivou, iako nisam cuo pohvalne rijeci o kvaliteti gelcoata, vec suprotno. Ostavimo sad to po strani rekla-kazala, odlucio sam i rekao sam sebi-ovo je dobar, kvalitetan kaic i za moju vrstu ribolova savrsen, Kustere su domaci ljudi i nek oni zaradu koju kunu a ne oni sta su ih kopirali i napravili im nepopravljivu stetu. Da se razumimo moga san uzet istu stvar 1000 eur jeftinije ali nisan jer je tu bilo nesto sto me konstantno bolo u oci-o cemu necu sad...na kraju je prevlada lokalpatriotizam i kvaliteta.
Kad san dosa u skver moga san birat izmedju bijelog i tamno plavog. Bijeli nije jos bio spojen a plavi skoro gotov pa san se odlucio za njega jer je rok isporuke bio kratak-20ak dana. U radioni je prasnjavo od posla i kaici su prekriveni tankim slojem prasine, ne moze se svakog ispolirati pa ga pregledavati, podrazumijeva se da su 100% ispravni.
Kaic mi je bio isporucen, odnosno dogovoreno je da mi ga dovezu morem jer je najjednostavnije, a i nemam trajler-da imam posa bi po njega u skver. Pitao sam kad ce biti isporuka, receno je u toku dana, ajd ok samo da ne bude po noci kazen, i naravno-doveza ga je u 16;30 a u 16;45 je sumrak i vec tucu lignje na rapali. 17h-mrak.
Platija ostatak novca veza kaic za mulic i sta cu odo kuci. Za par dana san ga izvadija vani za montazu motora, kad san i poceja uocavati navedene nedostatke...ostalo znate.
Izgleda da san ja ipak kurvin sin kojeg triba provat zajebat ili bas neman srice s kupovinom novih stvari...ili san jednostavno priposten i smatram da kako se ja odnosim prema ljudima zelim da se i oni odnose prema meni. Najvise na svitu me smeta laz i kad se netko pravi lud, pa kazen sebi zasto ne bi i ja tako prova, valjda nije tesko...provas pa nemores, izgleda da san ili proklet ili nesto drugo...kako svi mogu a ja ne.
Da ponovim mene bi bilo sram isporuciti takav kaic nekom tko je za njega platija 4000 eur., dobro, mozda gazde ne provjeravaju sve vec daju zaposlenicima da to rade ali...ali ...ali ne vjerujem-nisan se jucer rodija. Moras biti lud da bi u takvo nesto povirova. Kontrola kvalitete mora postojati ako se zeli odrzati standard i zadovoljstvo kupaca, za to sluzi npr. Total quality management kojeg bi se svi tribali drzat i ne bi bilo kiksanja virujte mi. Da se s jednakom paznjom posvete onom tko narucuje kaic od 4000 eur i od 30000 eur bi bila najnormalnija stvar.
Sutra iden u skver i nadan se da ce sve proc dobro, ako ne...onda me ne poznaju koliko bi trebali.
Lupis- nikog ja nisan tija ni na noz, ni ubit-satrat, stavi sebe u moju kozu. Da uzimas novog M700 bi li te bilo briga kakvog ti isporucuju kad je NOVI?
Ja mogu posli ako ocu ga i minat-to je moja stvar!
Nemojmo vise komentirati i pluvati po Kusterama dok se ne vidi pravo stanje stvari-nisan za to...mene je najvise smetalo to sto nisu tili doci do mene da popisemo nedostatke i da se u miru dogovorimo i to me je raspiz...do besvisti...taj osjecaj je jednostavno nemoguce opisati, dodje ti puknit. Ja bi da san na njihovon mistu upalija pentu i s kaicon san za 10 min tu, pregleda se sve, popise, dogovori sto dalje i Bog!
Ali...Bog nas nije sve stvorija iz istog kalupa -ka sta izlaze Kusteri 15, a na kraju krajeva ni oni nisu svi isti!
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (22:11)

pucenjak je napisao/la:evo joze, porer i ostali su ti već dosta toga odgovorili , a ja bih samo nadodao da je poanta drugog dijela moga posta bila da stvari koje kupujem gledam po njihovoj primarnoj namjeni. Kad kupim porculansku vazu sjaj mora biti na najvišem nivou, daleko od toga da čvrstoća ne mora biti dobra, ali tu sam spreman na kompromise. Isto tako kad kupim kuster 15 bitne su mi njegove manevarske sposobnosti, bitve za vez, samoizljev.... a sjaj gelcota mi nije bas prioritetan, također i ovdje ne bih pristao na velike kompromise jer je sve novo, ali ne bih previše ni zagledao....(ovo je samo moj pogled na te stvari, ne govorim da je ispravan do kraja :? )
Što se tiče konkretno ovog slučaja od nostroma mišljenja sam (i toplo se nadam) da će se dogovoriti sa brodograditeljima i da će pronaći neko riješenje na obostrano zadovoljstvo, jer kako sam već napisao moje iskustvo sa njima je bilo vrlo dobro.
Ma odlučio sam napisati prvi post kad sam pročitao silno pljuvanje po brodograditeljima nakon sto im se dogodio loš proizvod (ubit , zaklat )..... Kako je nostromo napisao obećali su mu da će sve popraviti kad doveze barku kod njih, ajmo pričekati kako će se riješiti pa ćemo ih onda pljuvati ili hvaliti. Pročitajte ostale komentare na njihove kaiće. Uglavnom su pohvalni tako da mislim (i nadam se) da je ovo slučajnost, koju su prihvatili popraviti.

porer i ostali su mi vec dosta toga odgovorili ???? neznan sta mi oni imaju odg , svak ima svoje misljenje i nahodenje i zivi po svojim principima ! kazes silno pljuvanje po brodograditeljima kad im se DOGODIO los proizvod ???????? znaci ako im se dogodio los proizvod sad to nostromo triba odpagat prigo svojih leda ???? ok DOGODIO se los proizvod , al onda se zove covika i kaze slusaj covik desila se pizdarija tjekom proizvodnje , ovaj nije za tebe morat ces pricekat jos misec dva da ti napravimo drugoga i adio baraka , ili ces da ti vratimo pare ili dodi vidi di je falinga pa ako ti nesmeta popravit ce mo to i da sacuvamo obraz firme ( jer svakome se moze dogodit ) vratit cemo ti nesto novaca i svi sritni i zadovoljni , a ne coviku uvalit i dovest brod po noci ( ispostavilo se da kad ti hrvatski renomirai brodograditelj oce isporucit brod po noci , automatski nemas sta dalje razgovarat s njim nego care vracaj pare a brod odvedi caci , jer ce te privarit milijun milijuna %) . sad ispada maltrne da je covik kriv sta su ga zajebali !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 01. 02. 2015. (22:25)

Joze prijatelju nemoj...pusti, ja cu se sigurno izborit za svoja prava, mozda se bas potrefilo meni jbg.,ne bi ja ljude bas naziva varalicama jer sumnjam da im je posao varati, gajim nadu u miran i kulturan ishod.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la bananko28 » 01. 02. 2015. (22:37)

Kriva je noč. Svaka noč ima svoju moč i kad padne noč na kurve se treba poč. A ne izvrsavat primopredaju novih kajiča. Neka vam je tako...
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3879
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.