Kuster 15

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kuster 15

PostPostao/la hobotnica » 31. 01. 2015. (16:14)

jesu joze jesu...ipak plove vec 30 godina...pitam se di ce bit moj ven za 30 god ...ili ovi nusproizvodi...
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Kuster 15

PostPostao/la hobotnica » 31. 01. 2015. (16:16)

chomli je napisao/la:
joze.makarska1 je napisao/la:kad sve ovo citan , jebo mater ako istranke stare 30 godina nisu mila majka naspram ovih nasih novih proizvoda ! :Other9: :Other9:

ili stari francuzi :mrgreen:


nikad nece bit tako dobri kao "stari francuzi" ;) nek kaže sto god oce al pogledaj njihovu kvalitetu nakon 30 godina...
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 31. 01. 2015. (16:21)

stari moj ovo je zalost zadnja sta se desava u nas ! ko da in je to prvi brod pa neznaju kako in je ispa , pa aj jebi ga desilo se tako , slucajno ima par falingi ( a ne bi ih smilo bit ni pod razno ) jer je to ipak nov proizvod , al oni sve jedno znajuc za sve ti lipo isporuce brod ( naravno po mraku , ustaljena praksa ) i sad ti kad si ga primio jebi se skupa s njim ! nemores virovat i jos se poslje prave grbavi 10 km udaljeni od covika i nece da dodu vidit , ma zna on zasto nece da dode ,jer on unaprid zna sve sta je falinga , al dobio je paare i sad ga se jebe , nemores mu nista , jos ako ga napadnes zovne ti policiju i ode ti u cuzu ! a on ka naj posteniji , i kad se desi pizdarija sudac ti kaze alo covice sta je tebi , nemoze to tako sta ga nisi tuzija ?????
Zadnja izmjena: joze.makarska1; 31. 01. 2015. (16:29); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la pero » 31. 01. 2015. (16:28)

el passo je napisao/la: Rupice koje su nastale kao posljedica preskakanja u fazi laminacije se ne mogu popraviti.

Grijesis ,a rupice se zovu pinholes na engleskome ,gelcaot pinholes ili porozitet, Porosity
Minjam lignje za slavonske suhomesnate proizvode
Avatar
pero
Old Senior Member
 
Postovi: 1009
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 31. 01. 2015. (16:31)

hobotnica je napisao/la:jesu joze jesu...ipak plove vec 30 godina...pitam se di ce bit moj ven za 30 god ...ili ovi nusproizvodi...

i moj i tvoj ce plovit vjecnim lovistima zaborava ! sramota zadnja
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la golum » 31. 01. 2015. (16:35)

hobotnica je napisao/la:jesu joze jesu...ipak plove vec 30 godina...pitam se di ce bit moj ven za 30 god ...ili ovi nusproizvodi...

Hobotnica ja te čekam! :lol: taman sam na 80 :lol: :lol:
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Kuster 15

PostPostao/la hobotnica » 31. 01. 2015. (17:06)

:thumbup: ha ha ti samo daj :D
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Kuster 15

PostPostao/la maky » 31. 01. 2015. (17:38)

el passo je napisao/la:
maky je napisao/la:rjesit ce to kustere sve se da popravit pa i to



Najbolje i najjednostavnje je izliti novo nadgrađe. Rupice koje su nastale kao posljedica preskakanja u fazi laminacije se ne mogu popraviti. Brušenjem poda se uništava protuklizna i jedini je način onda ljepiti novu. Kad se zbroje sati koji su potrebni za to i nešto materijala više se isplati ljevati novo nadgrađe. Da sam je kupio takav čamac i dobio to šta ima Nostromo...ljevali bi ponovo ili bi dali dobar popust za taj propust. Naravno uplata bi bila kad detaljno provjerim čamac i to ne samo očima. Sve se može desiti onome ko radi. Zato na primjer nakon vađenja spojlera iz kalupa svi rubovi se pokucaju sa gumenim čekićem. Ako je negdje zraka...greška u laminaciji...gelcoat puca. To se prekita kitom od gelcoata ili topcoata pomiješanim sa aerosilom i gotova stvar.

Nisam nigdi procita da je nostromo spomenia gresku na protukliznoj
Na jednoj sliki di se malo vidi protuklizna mislim da je tia slikat friz na glatkoj povrsini one tockice na pfotukliznoj mi izgledaju ka izbocine a ne rupice bar po vidjenom na sliki
To za provjeru cekicom po rubovima nije lose iako bi proizvod iz kalupa triba biti tip top ka izadje takve stvari se mogu grasi dogadjat ka stavis brod na kamion bragas a kantun na razmi se udubi pa zar i tebi el passo :lol:
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 31. 01. 2015. (20:31)

Protuklizna im je isto puna tockica-mjehurica i nije na razini prijasnjih modela ali za to me nije briga, problem je puno veci s tim porozitetom gelcoata na bokovima i dnu sta ce za par godina sve poc u k... a ja to necu dozvoliti. Da -ono san slika friz a ne protukliznu, a na krmenoj klupi ima jos ka da je macka izgrebla...i priko toga san prisa, prisa bi i priko glupog plexija, aj zamine se i gotovo ali gelcoat-jok!
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la Baško junior » 31. 01. 2015. (20:39)

Vozi ga tamo,i neka livaju novu kušteru :wave:
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: Kuster 15

PostPostao/la el passo » 31. 01. 2015. (21:53)

pero je napisao/la:
el passo je napisao/la: Rupice koje su nastale kao posljedica preskakanja u fazi laminacije se ne mogu popraviti.

Grijesis ,a rupice se zovu pinholes na engleskome ,gelcaot pinholes ili porozitet, Porosity


Mislim da ne griješim. Ako umjesto u dvije faze gel naneseš odjednom onda je to česti rezultat. Da se može popraviti to svakako. Samo što je problem da su te rupice sitne i da piramidica u protukliznoj podlozi ima mali milion. Popravak je moguć sa maketarskim alatom samo što bi to trajalo podosta. Pa kad napraviš računicu dali te više košta 100 kg materijala ili 300 radnih sati onda vjerojatno odabereš povoljnije.

pa zar i tebi el passo :lol:


Ne zaboga, pa ja sam savršen i svi moji odljevci iz kalupa izlaze kao tvoja platforma... savršeni ispolirani i bez i najmanje greškice.Čak sam jednom radio kalup od kartona i niš se nije izvitoperilo a odjeljivač je savršeno odvojio. Nisam ni kajle koristio, dao sam mu mali čveger i sam je iskočio.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5577
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kuster 15

PostPostao/la pero » 31. 01. 2015. (22:13)

el passo je napisao/la:
pero je napisao/la:
el passo je napisao/la: Rupice koje su nastale kao posljedica preskakanja u fazi laminacije se ne mogu popraviti.

Grijesis ,a rupice se zovu pinholes na engleskome ,gelcaot pinholes ili porozitet, Porosity


Mislim da ne griješim. Ako umjesto u dvije faze gel naneseš odjednom onda je to česti rezultat.

Ja mislim da ipak grijesis jer vidim da neznas kako dolazi do poroziteta gelcota ,a posto je meni to samo hoby mozda ja grijesim ,dok si ti vidim profesionalac sto se tice radova oko plastike.
Minjam lignje za slavonske suhomesnate proizvode
Avatar
pero
Old Senior Member
 
Postovi: 1009
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Kuster 15

PostPostao/la pucenjak » 01. 02. 2015. (00:01)

Evo ljudi da se javim.... prateći ovu temu primjetio sam da je moj kuster isporučen isti dan kad i nostromov.....sjecam se da su toga petka ujutro bila dva plava jedan do drugoga ispred radione (mislim da je ovaj drugi bio nostromov).... za sada imam samo pohvale za ovaj kaić i odnos prema meni kao kupcu. ( konačno je netko u Hrvatskoj poštovao rokove isporuke i nije forsirao plaćanje unaprijed za materijal i ostale slične priče i na kraju sam dobio dobar proizvod.....). Što se tiče oštećenja gelcota da budem iskren nisam ga pregledavao pod povećalom nego stavio u more i krenuo u ribolov. Već prvu večer sam napravio par friža na svići, loveći lubine po plićacima a do danas ih ima dosta, slijedeći dan stari pogledao vršve i ostavio par novih friža po provi ...nije mi žao ni sekunde ....nisam kupio porculansku vazu za držat na televiziji nego kaić za ribolov. :wave:
Avatar
pucenjak
Member
 
Postovi: 211
Pridružen/a: 22. 01. 2012. (22:37)
Lokacija: Klek
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Kuster 15, Honda 40

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 01. 02. 2015. (09:53)

pucenjak je napisao/la:Evo ljudi da se javim.... prateći ovu temu primjetio sam da je moj kuster isporučen isti dan kad i nostromov.....sjecam se da su toga petka ujutro bila dva plava jedan do drugoga ispred radione (mislim da je ovaj drugi bio nostromov).... za sada imam samo pohvale za ovaj kaić i odnos prema meni kao kupcu. ( konačno je netko u Hrvatskoj poštovao rokove isporuke i nije forsirao plaćanje unaprijed za materijal i ostale slične priče i na kraju sam dobio dobar proizvod.....). Što se tiče oštećenja gelcota da budem iskren nisam ga pregledavao pod povećalom nego stavio u more i krenuo u ribolov. Već prvu večer sam napravio par friža na svići, loveći lubine po plićacima a do danas ih ima dosta, slijedeći dan stari pogledao vršve i ostavio par novih friža po provi ...nije mi žao ni sekunde ....nisam kupio porculansku vazu za držat na televiziji nego kaić za ribolov. :wave:

nisan mislio komentirat dalje al nemogu da se ne osvrnen (.nije mi žao ni sekunde ....nisam kupio porculansku vazu za držat na televiziji nego kaić za ribolov. :wave: ) , znaci li ovo da svi ostali nevole imat nesto novo pa da in traje il sve odma mora bit razbijeno , i sve novo se mora odma krpit ???' znaci li to da kad si kupio novo auto da ti ga mogu isporucit izrazbijanog i izgrebanog , jer ipak to nije porculanska vaza nego auto koje ces ti i onako za koju godinu ogrebat negdi ????????????? nemogu se nacudit majke mi mile , a uostalom ako san kupio nesto ( NOVO ) onda ocu da je to novo , i na izbor ostavljam sam sebi kad i koliko i ocu li ga uopce izgrebat !!!!!!
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: Kuster 15

PostPostao/la porer » 01. 02. 2015. (12:29)

Joze ja ne vidim da je on išta drugačije napisao od tebe. Kupio je NOV proizvod za koji očekuje da je u dobrom stanju a hoće li ga ogrebat ili ne to je njegova stvar (ja sam isti takav, kupujem, stvari da služe meni a ne ja njima).
Drugo je ako taj proizvod dođe neispravan, jebiga...
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8772
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: peroLA i 1 gost.