sportina new classic 700

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

sportina new classic 700

PostPostao/la eone22 » 26. 10. 2014. (19:51)

Molim savjet vlasnika istog modela.
Za vrijeme jedrenja i ne po previše.uzburkanom moru kobilica muklo lupa u svom kučištu u donjem djelu trupa.Zračnost između kobilice i otvora trupa je oko 3 - 4 mm sa obje strane. Na kobilici nema nikakvih znakova udarca ili struganja.
Dali je za ovaj sistem podizne kobilice to normalno i do koje mjere.
Izvadit ču jedrilicu iz mora pa kako to popraviti. Hvala
Avatar
eone22
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04. 07. 2011. (23:09)
Lokacija: Pula

Re: sportina new classic 700

PostPostao/la Jadranko » 03. 11. 2014. (20:41)

Na kojoj god sam jedrilici jedrio a da nije imala fiksnu kobilicu sam naletio na taj problem.
...iritantno je i covjek doslovce popizdi!
Nema tu previše filozofije van s njom i vidi što je problem, na mcgregoru 26 taj "luft" je bilo skoro nemoguće popraviti jer
osovina na kojoj se sama kobilica diže i spušta je uvučena i teško ju je namazati antivegetativnim premazom, pa je vlasnik broda odlučio brod ostaviti u moru i pustiti da "morski svijet" napravi svoje i uvuce se u sve te rupice s cim je na kraju i rijesio problem lupanja, ali kobilica vise ne ide ni mm ni gore ni dolje :mrgreen:
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: sportina new classic 700

PostPostao/la eone22 » 19. 11. 2014. (19:36)

tvoja primjedba sa reakcijom je itekako točna. Osječaj je stvarno loš jer mi je to još nepoznanica. Kad je izvadim vidjet ču dali tako mora biti ili treba nešto popraviti. Izvadit ču kobilicu i vidjeti cjeli mehanizam a ostaviti problem prirodi na rješavanje mislim da ne vodi nekoj kvaliteti. Pošto je ovakvih jedrilica dosta učinjeno pretpostavljam da je to več rješavano pa ču čekati još neko vrijeme možda se netko javi,ionako idemo u zimu.
Avatar
eone22
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04. 07. 2011. (23:09)
Lokacija: Pula


Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.