eBay - ribolovna oprema

Diskusije o ribolovnim trgovinama, servisima barki, motora i ostalo. Gdje kupovati, gdje servisirati, traženje izvođača raznih radova ...

Moderatori/ce: dome, tramontana, Moderatori

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la aladin » 16. 01. 2013. (23:47)

zore70 je napisao/la: Nakon nje stisnija zube,kupija Tuf Line i znan šta imam.Naravno Tuf je ispala skuplja za cjenu promašaja sa kinjezarom .
Uvik škola ima cijenu,na ovi ili oni način ;)


'Ko ne plati kurbu plati likara.... narod skoro uvijek ima pravo :-)
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la bronzin » 17. 01. 2013. (00:05)

arbo je napisao/la:Ja sam kupio dosad dvije ove kineske upredenice i sigurno da nemaju preformanse kao one najskuplje ali ni ja nemam takujin kao bogataši.Vrijede svake ušteđene kune! :thumbup:

OK ja na rolama za spin koristin japanske upredenice iz određenih razloga koje su stvarno dosta skuplje ali na multiplikatoru imam Power pro upredenicu a na roli koju koristim za laku panulu Tuff line i one su nekih 70 ili 80 kn skuplje, ako se dobro sićam, od ove spektre. Mislim da to nije toliko strašna razlika s obzirom koliko su pp i tuff bolje (a puuuuno su bolje), pogotovo za čovika koji je ćesto na moru.
"ko se mača laća...la kukaraća
slika
Avatar
bronzin
Senior Member
 
Postovi: 764
Pridružen/a: 15. 10. 2010. (23:05)
Lokacija: šibenik-zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adria 500

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la arbo » 17. 01. 2013. (00:49)

Pazi vamo, kinjezara no name od 40 lb digne ribu od 37 kg,zubace i brancine da ni ne spominjem.Nikad testirana dinamometrom,dve godine na roli i u soli.A glavni razlog kupnje-takujin.Isto tako iman ubodnu od Einella a ne makitu.Za mene i moje potribe dobra a makita je sigurno bolja kao i Grašo od moje Istranke. :D
U pol Marča ni sipa ni komarča.
Avatar
arbo
Senior Member
 
Postovi: 748
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (10:21)
Lokacija: Prkačini-Žminj,područje lova istočna i zapadna obala,barka i s kraja
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka,Suzuki 6ks 4t

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la emils » 17. 01. 2013. (08:34)

Ja sam isto tako naručio neku "Spectru" iz Kine, 500 metara me došlo nekih 100 kuna s poštarinom, 30 libri... i ispala je odlična, izvadila je i ribe i liganja i eno je još u upotrebi. Okrugla je i dobro se slaže. Mislim da je to isto lutrija i da te može dopasti i dobra i loša serija.
Avatar
emils
Moderator
 
Postovi: 3542
Pridružen/a: 15. 09. 2008. (12:32)
Lokacija: Pariz, Francuska
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bez plovila

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la tramontana » 17. 01. 2013. (09:41)

I moje iskustvo s upredenicom sa e-baya je dobro. PowerPro 20 lb multicolor 500 jardi me došlo prije 2 god. oko 22$ s poštarinom :D (u prijevodu: 100 m = cca 30 kn) ... i ništa joj ne fali.
Avatar
tramontana
Moderator
 
Postovi: 2612
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:42)
Lokacija: Volosko
Tip plovila: MAESTRAL 6,70, kabina, natkabina i TORPEDO 24

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la bronzin » 17. 01. 2013. (09:48)

Ja upredenice isključivo kupujem na e-bayu. Neznam zašto ali u našim dučanima su preskupe.
Emilse očito ima razlike u tim upredenicama jer je moja bila potpuno plosnata...negdi ode na forumu sam stavija sliku, ne sićam se di na kojoj se to jasno i vidi.
"ko se mača laća...la kukaraća
slika
Avatar
bronzin
Senior Member
 
Postovi: 764
Pridružen/a: 15. 10. 2010. (23:05)
Lokacija: šibenik-zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adria 500

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la slot » 17. 01. 2013. (10:05)

emils mi je dao 250m te spektre,iznenađujuče je dobra a i pri zadivu se pokazala izuzetno snažna,najvjerojatnije lutrija
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la Thomy » 17. 01. 2013. (10:18)

emils je napisao/la:Ja sam isto tako naručio neku "Spectru" iz Kine, 500 metara me došlo nekih 100 kuna s poštarinom, 30 libri... i ispala je odlična, izvadila je i ribe i liganja i eno je još u upotrebi. Okrugla je i dobro se slaže. Mislim da je to isto lutrija i da te može dopasti i dobra i loša serija.


Je :thumbup:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la arbo » 17. 01. 2013. (10:37)

A cijena kod nas često ovisi o naljepnici koju na upredenicu stavi brižan 14 godišnji Li Hao negdje u Kini. :(
U pol Marča ni sipa ni komarča.
Avatar
arbo
Senior Member
 
Postovi: 748
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (10:21)
Lokacija: Prkačini-Žminj,područje lova istočna i zapadna obala,barka i s kraja
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka,Suzuki 6ks 4t

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la Pape » 17. 01. 2013. (12:05)

...
Thomy je napisao/la:
emils je napisao/la:Ja sam isto tako naručio neku "Spectru" iz Kine, 500 metara me došlo nekih 100 kuna s poštarinom, 30 libri... i ispala je odlična, izvadila je i ribe i liganja i eno je još u upotrebi. Okrugla je i dobro se slaže. Mislim da je to isto lutrija i da te može dopasti i dobra i loša serija.


Je :thumbup:


...i sam se slažem s gore napisanim...i ne samo uprđenica...kupin 500 zogulina za 100 kuna...qr@c, zarđaju doma u ladici...kupin u drugoga 500kom 100kuna potpuno istih...eno ih, još se cakle, novi, novcijati nakon X puti u moru....

...a i ne samo sa ebaya...evo opet nekidan, kupin u butigi nailon istog proizvođača...jedan 0,60 a drugi 0,30....ovi prvi...sveza i moš kamion vuć bez problema, proba slomit, veza za bitvu, čupan na skose...ne bi Gospa...ovi drugi...ne možeš udicu svezat...puca...pa sad ti budi pametan...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la karamba » 21. 01. 2013. (16:02)

ja to sve slabo kužim , neznam kupovat preko tog ebay-a i opčenito slabo kužim sve vezano uz komp ali često gledam gluposti preko ebay-a i koliko sam skužio sitne stvari su jeftine a dobre stvari su jako skupe , čak i polovne role stare i po par godina čak i desetaka godina jedva izgube 20% od cjene kao i sonderi,ploteri i sl. to ne kužim ko kod nas na njuškalu recimo sve prastare istranke s prastarim motorima koštaju redom isto ili više od novih .
neznam jesam li ja lud ili tu ima još koja caka koju ja neznam ?
šta nebi bilo normalno da je to ko i kod auta ,kupiš glumiš frajara ,propadneš =prodaš i barem si 40-50% lakši ?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la vjeksa » 21. 01. 2013. (16:20)

Imaš odnos ponuda-potražnja :mrgreen:
ako je nešto traženo a nema , ponuđeno košta malo više jer NEMA
ali imaš i BIDING tj. aukciju pa se tamo zna naći jeftinih stvari samo moraš čekati kraj kompa do kraja i biti na oprezu da ti netko ne digne cijenu u fijuuu :sick:
kada upišeš naziv za pretragu npr Shimano Twin power sw , onda kad ti izbaci ponuđeno , imat ćeš u lijevom redu opcije i tamo stisni world wide (znaći SVI ebay korisnici)
Eeee tamo moš nać svašta i po lijepim cijenama :thumbup:
bolje mrtav pijan nego mrtav trijezan
Avatar
vjeksa
Member
 
Postovi: 475
Pridružen/a: 31. 10. 2011. (23:19)
Lokacija: rijeka
Vrsta ribolova: rekreativni

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la Kapo » 21. 01. 2013. (17:01)

vjeksa je napisao/la:Imaš odnos ponuda-potražnja :mrgreen:
ako je nešto traženo a nema , ponuđeno košta malo više jer NEMA
ali imaš i BIDING tj. aukciju pa se tamo zna naći jeftinih stvari samo moraš čekati kraj kompa do kraja i biti na oprezu da ti netko ne digne cijenu u fijuuu :sick:
kada upišeš naziv za pretragu npr Shimano Twin power sw , onda kad ti izbaci ponuđeno , imat ćeš u lijevom redu opcije i tamo stisni world wide (znaći SVI ebay korisnici)
Eeee tamo moš nać svašta i po lijepim cijenama :thumbup:


Eto korisnog savjeta
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la maestral » 26. 09. 2014. (15:23)

Pozdrav

vidim da ovdje dosta ljudi narucuje sa neta, pa bi mi trebalo informacija od nekoga tko zna sve iz prve ruke

kupio bi multiplikator iz USA ili Australia, po svoj prilici dopada me i carina(13%) i pdv platiti?
zvao sam carinu na par brojeva i svi me upucuju u nekakve letke da procitam, nitko nece da rece tocno sto imam platiti...
a da istu stvar uzmem iz zemlje u EU nebi imao nikakvih davanja?


hvala
Avatar
maestral
Member
 
Postovi: 251
Pridružen/a: 08. 06. 2008. (12:19)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 600+torpedo18 , marshall m60+yam40

Re: eBay - ribolovna oprema

PostPostao/la Rafter » 27. 09. 2014. (11:53)

Do 22 eur vrijednosti se ne plaća ništa
Od 22 eur do 150 eur se plaća PDV (25%)
Preko 150 eur se plaća sve i carina i PDV
To sve vrijedi za kupovinu van EU
U vrijednost koja se obračunava ulazi i poštarina
Tako sam imao iskustva a i prijatelj koji radi na spediciji pa mi je slao tu famoznu brošuru..ako nadjem stavim link
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Prethodna

Natrag na Ribolovne trgovine, servisi brodova, motora i slično

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.