VEN - garancija proizvođača

Forum namjenjen isključivo proizvođačima brodica, te opreme za brodice.

Moderator/ica: riberer

Pravila foruma
U ovom forumu nove teme mogu otvarati SAMO PROIZVOĐAČI BRODICA (i /ili opreme za brodice), dakle poduzeća registrirana za njihovu proizvodanju.
> DA BI SE OTVORILA NOVA TEMA, POTREBNO JE ISHODOVATI SUGLASNOST ADMINISTRATORA FORUMA O UVJETIMA NJEZINOG OTVARANJA<

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la ropee » 21. 03. 2014. (13:47)

hobotnica je napisao/la:...imam ga evo 11 mjeseci a sto reci.... ...prozori su mi pustali na sve strane,spoj nadkabine sa kabinom ,neznam jel to kitano ili sto vec drugo popucalo po duzini i sirini, nije mi jasno zasto u voznji kad dam jaci gas pocne glasno pucat u krmi????imam osjecaj da cu izgubit motor (srica da je tomosaki)...a sto kad uzmen kakvu 4t 20-icu???sto ce biti onda tek??..... ipak mi je malo zao da kupis novo pa krpas itd,bla bla iskreno...malo sam razocaran..pozdrav :thumbdown: .... :think:


el passo - po meni ovakvav fušeraj unutar prve godine ne dozvoljava da se Vena svrstava u proizvođača plovila nego poluproizvoda .
Kažeš da nije velika cijena pa onda treba uzeti u obzir ? ovo gore nikako , da je to moja barka VEN bi dobio rok do kojeg bi trebao otkloniti nedostatke , platiti nezavisnom servisu ( plastiku , izmjenu brtvi i postavljanju prozora kako spada , ...) ili vratiti novce koje mu je hobotnica dao za barku , četvrtog nema .
Žalosno je da se on busa kao takav proizvođač , a nema muda pojaviti se više na forumu , jer je zahebo par forumaša pa se sad drži podalje , na to ću reći samo - sramota !

rezime od hobotnice , koji je bio jedan od nezahtjevnih kupaca sve jasno govori
Avatar
ropee
Senior Member
 
Postovi: 655
Pridružen/a: 03. 05. 2012. (21:13)
Lokacija: Kastav
Tip plovila: batana + tomosaki 4,5

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la el passo » 21. 03. 2014. (14:10)

Dobro, nemoj se nervirati, pazi na tlak :D
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la ropee » 21. 03. 2014. (14:17)

Ma imaš pravo . Evo ja da imam takvu zoru , poslikao bih sva oštećenja , sve greške , dao bih VEN-a na sud a barku tebi u ruke da ispraviš probleme :thumbup: , jer onaj tamo bi to samo zamazao , sprćkao da traje još mjesec dva i da si zadovoljan kad odlaziš, a za poslije ga nije briga
Avatar
ropee
Senior Member
 
Postovi: 655
Pridružen/a: 03. 05. 2012. (21:13)
Lokacija: Kastav
Tip plovila: batana + tomosaki 4,5

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la idobros2 » 21. 03. 2014. (15:38)

ropee je napisao/la: Evo ja da imam takvu zoru , poslikao bih sva oštećenja , sve greške , dao bih VEN-a na sud :thumbup: ,



Prvo moraš iskoristit sve ostale mogučnosti pa tek onda sud.Naravno dobrog odvjetnika još nešto novaca vrimena živaca ili da ti je žena odvjetnik :mrgreen:
onda to ide puno lakše i jeftinije.Toliko o tome.
Poznato je da sam vlasnik zorte sa problemima više ili manje kao i drugi ali rješivih sa malo novca.Mene više nervira gubljenje vremeno oko toga.
Nedostatke sam poslikao opisao i poslao proizvođaču,a potom je uslijedio poziv istog,da dolazi do mene riješiti sve probleme koje imam na zori :think:
Vrime če pokazati svoje,a ja ču to pisat na ovom forumu :mrgreen:
Avatar
idobros2
Member
 
Postovi: 410
Pridružen/a: 02. 04. 2011. (08:09)
Lokacija: Rijeka - KVARNER
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Betina 600-yanmar 55 ks

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la ropee » 21. 03. 2014. (15:48)

Prvenstveno ja sam uvjeren da Ven to ne zna i ne može riješiti , [/color]jer da zna ne bi mu se to ponavljalo na svakom slijedećem proizvodu .
Da bi ostvario naum , sve mora imati pisani trag , putem e-maila, pošte, ... slike napravljene sa datumom i svjedocima, .... vjeruj mi da je to vrlo lako izvedivo unatoč banana državi .
Naravno , treba obavijestiti proizvođača , tražiti rok rješenja garancije , te pisanu potvrdu da se garancija produžuje za isti rok čekanja , ....
Pa hebemu kupili ste nova plovila, niste htjeli stare rage , da ne bi bilo skrivenih mana , a na kraju ste ih dobili u novom novcatom plovilu :(
Avatar
ropee
Senior Member
 
Postovi: 655
Pridružen/a: 03. 05. 2012. (21:13)
Lokacija: Kastav
Tip plovila: batana + tomosaki 4,5

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la idobros2 » 21. 03. 2014. (16:11)

ropee je napisao/la:Prvenstveno ja sam uvjeren da Ven to ne zna i ne može riješiti , [/color]jer da zna ne bi mu se to ponavljalo na svakom slijedećem proizvodu .
Da bi ostvario naum , sve mora imati pisani trag , putem e-maila, pošte, ... slike napravljene sa datumom i svjedocima, .... vjeruj mi da je to vrlo lako izvedivo unatoč banana državi .
Naravno , treba obavijestiti proizvođača , tražiti rok rješenja garancije , te pisanu potvrdu da se garancija produžuje za isti rok čekanja , ....
Pa hebemu kupili ste nova plovila, niste htjeli stare rage , da ne bi bilo skrivenih mana , a na kraju ste ih dobili u novom novcatom plovilu :(



Upravo sam sve to i napravio,javio se,obečao vrime kad i sad mogu samo čekat :?:
Avatar
idobros2
Member
 
Postovi: 410
Pridružen/a: 02. 04. 2011. (08:09)
Lokacija: Rijeka - KVARNER
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Betina 600-yanmar 55 ks

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la ivan3 » 21. 03. 2014. (16:43)

Bez uvrede, mogli ste dosad 6 puti svi rješit probleme koliko kukate.
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la hobotnica » 21. 03. 2014. (16:48)

istina je da nisam nista komplicirao prilikom kupnje niti sto zahtjevao pa da ni to nije kako treba....bolje da sam kupija staru pa ju odveja ell passu da ju sredi...zaboravija sam reci da je otraga di je naljepnica ven 590 popuca gelcoat nakon misec dana sto je bija u moru eh...bolje nista ne pisat da nebi tu kakvo sr....napravija .ma sredjujem ga pa sam malo razocaran skuzajte :wtf:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la el passo » 21. 03. 2014. (17:44)

Evo ako vas tješi ja imam sessu 2000 god pa sam naišao na dosta pukotina gelcoata...iako je on puuuuno manje rupičast i žmaren nego na bellingardu od frenda koji je 2006. Neke se naravno mogu pripisati havariji koja joj se desila. Čak mi je na pritisak palcem puknuo gelcoat na preklopu poklopca di je malo oštriji kut radi tipične greške koja se javlja prilikom laminiranja pa materijal ne popuni kut kako treba i onda gelcoat nama potporu laminata nego drži sam sebe dok se ne desi neki mali udarac ili koncentrirani pritisak na to mjesto kao u mom slučaju. Al nema veze, već ću ja to nekako srediti :D . Ješ ti stvar koja je savršena pa ne moraš ništa na njoj raditi :lol:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la idobros2 » 21. 03. 2014. (18:01)

ivan3 je napisao/la:Bez uvrede, mogli ste dosad 6 puti svi rješit probleme koliko kukate.


Ma mogli smo 66 puta a o čemu bi pisali ,a ti čita :mrgreen:
Mplim bez :evil: Dok ja morem doplovit do kalavojne družit se sa dobrom ekipom jadat jedan drugom o manama svog plovila uz to dobro se zabavit,zbog toga mi triba tolkiko vrimena to sredit.Sve to treba gledat sa vedrije strane,život je kratak triba ga koristit u bolje stvari ;) odoh u ribe :shh:

Pozdrav el passo da te nema trebalo bi te izmislit :thumbup: vidimo se uskoro :think:
Avatar
idobros2
Member
 
Postovi: 410
Pridružen/a: 02. 04. 2011. (08:09)
Lokacija: Rijeka - KVARNER
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Betina 600-yanmar 55 ks

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la ropee » 21. 03. 2014. (21:20)

ivan3 je napisao/la:Bez uvrede, mogli ste dosad 6 puti svi rješit probleme koliko kukate.


O čemu ti ???? izgleda da ti je bitno samo napisati nešto ?
Ivane - kad zaradiš nešto novaca i sa tim si odeš kupiti neku veću stvar , te nedaj bože da nešto ne štima ili ne radi, shvatit ćeš u kakvom položaju su venovi klijenti .
Tema je VEN - garancija proizvođača koja je očito samo na papiru .
idobros se nije žalio , hobotnica je razočaran venom utoliko da ga ni ne želi kontaktirati , tu je i Rexi čiji problemi tek trebaju stići :D , .... a bilo je još VEN-ovih klijenata uglavnom nezadovoljnih ( ne na prvu , ali nakon prve kiše definitivno) .

Mislim da je dugonogov prvi govorio o propuštanju prozora , kako si jedan proizvođač to može dozvoliti , a pogotovo da se to ponavlja.
Avatar
ropee
Senior Member
 
Postovi: 655
Pridružen/a: 03. 05. 2012. (21:13)
Lokacija: Kastav
Tip plovila: batana + tomosaki 4,5

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la Juraj » 21. 03. 2014. (21:51)

El passo,je spomenuo Berlingarda i gel coat.Ma čim vidiš barku ispod koje se prozire struktura platna ili rupice po gel coatu, nema se tu šta puno pričat.Nije da nužno mora bit smeće ali o nekoj visokoj kvaliteti nema govora.A naravno da svaka roba ima svog kupca i naravno svoju cijenu.A tih sitnih proizvođača ima po Italiji u svakom selu nekoliko.Jbga ,ako se kupi Apreamare onda neće pucat ni đelkot ni puštat prozori.A renome i ime se gradi kvalitetom.Svi novi na tržištu moraju uz odličnu cijenu ponuditi i odličnu kvalitetu.Pa onda stjecat kupce ,cijenu usklađivat malo po malo s već spomenutom odličnom kvalitetom.Ili u protivnom propast.A toga je primjera svugdje,a bogme i kod nas.I drugačije ne ide.S druge strane spomenula su se i Leidi plovila.Teško je tu ne zamjetiti primjetan trud oko detalja i nadasve završne obrade,kao i ukupne proizvodnje.I tako od prvih barki.Očigledno su to kupci prepoznali (iako imam svoje mišljenje o koncepciji i funkcionalnosti tih plovila) i naravno da škver raste.

Spominjala se i Kvarnerplastika i njezina kvaliteta.Evo je kod mene u dvorištu Adria 790 89 godište.Je đelkot požutio,što je i te nakon 20 i par godina,ali da ga jeb..š, nema ni pauka,niti pucanja..
Ne povlačim paralele ni u ludilu,ali sam vidio i puno skupih barki kojima je zbog mode i glupog odabira boje đelkot zažmaren do boli.

NIje lako biti proizvođač u ova blesava vremena a bogami ni kupac.Ali da zato jer san kupija npr Daciu umisto BMWa,moran je gurat da upali ili pokrivat ceradon jer pada kiša,zaista ne ide...
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la el passo » 21. 03. 2014. (21:57)

Neznam baš Juraj...morati ćemo to malo bolje raspraviti...recimo na kavi :D :thumbup:

Brko ako ništa drugo onda ovo ljeto u Kalavojni :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la porer » 21. 03. 2014. (23:11)

Ja sam 64. godište.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: VEN - garancija proizvođača

PostPostao/la josme » 22. 03. 2014. (07:48)

porer je napisao/la:Ja sam 64. godište.

...balavac jedan.... :lol: :lol: :lol:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

PrethodnaSljedeća

Natrag na Proizvođači brodica i opreme

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.