grašo 20

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: grašo 20

PostPostao/la plavnik » 16. 02. 2014. (22:58)

Ovo neki tvoj Crikvenican :mrgreen:

Prodao si 19-cu?
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: grašo 20

PostPostao/la Solaris » 17. 02. 2014. (09:19)

plavnik je napisao/la:Ovo neki tvoj Crikvenican :mrgreen:

Prodao si 19-cu?

Jesam jos prosle godine, mislio sam bio uzeti 20-ku sa VM ali sam na kraju odustao
Avatar
Solaris
New Entry
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 06. 07. 2011. (06:13)
Lokacija: Crikvenica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: cap camarat 6.5 wa, suzuki 200

Re: grašo 20

PostPostao/la plavnik » 17. 02. 2014. (09:39)

I bolje da jesi. 20-ki stoji vanbrodski ko piletu sise :mrgreen:
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: grašo 20

PostPostao/la Kiana » 26. 02. 2014. (23:25)

Pozdrav vlasnicima brodice Grašo 20.
Imam pitanje i molbu...
Mom prijatelju je na toj brodici propustio desni rezervoar goriva. (god. proizvodnje je 2006)
Da li se nekom od vas vlasnika možda tako nešto dogodilo?
Naime, da li netko zna kako su montirani tankovi?
Po njegovom opisu, (ja to nisam vidio), izgleda da su tankovi integrirani u unutrašnju kontraštampu broda ili su pokriveni sa kontra štampom.
Pitanje je, da li se rezanjem unutrašnjih bokova, lijevo i desno od motora, može doći do tankova?
Jasno je da motor treba najprije ići van. Dakle, da li će se rezanjem zarezati u tank, ako je taj izliven skupa sa kontraštampom?
Tankove treba zamjeniti,...samo kako, kad ih ne vidiš i neznaš kako je to riješeno na Graši....
Ako netko zna više oko toga,...može odgovor i na moj PP...
Hvala
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: grašo 20

PostPostao/la gof1 » 27. 02. 2014. (00:19)

Jeste probali kontaktirati Grašu?Je da je naučna fantastika od njih dobiti bilo kakav odgovor ali ovo bi morali odgovoriti iz minimuma poštivanja prema kupcu...
Avatar
gof1
Senior Member
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 17. 10. 2008. (14:18)
Lokacija: Gradac,Mostar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: trenutno bez plovila ;-)

Re: grašo 20

PostPostao/la Kiana » 27. 02. 2014. (00:50)

Probao prijatel i kako kazes, stvarno spada poslovnost u naucnu fantastiku....
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: grašo 20

PostPostao/la levan » 27. 02. 2014. (06:16)

Biti ce problema sa tankovima jer se ugrađuju prije spajanja trupa.Koliko se sjecam zaplastificirani su za trup i teško da ce izaci vani u jednom komadu.Od stakloplastike su ,gelcoat sa unutrašnje strane tanka. Nema pregrada oko motornog prostora bar na modelima oko 2003-2004 g
Avatar
levan
Senior Member
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:39)
Lokacija: Pula
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jouet 920

Re: grašo 20

PostPostao/la josme » 27. 02. 2014. (09:33)

Od Graše više nemaš pomoći ...jer ne radi više...a što se tiče tankova,možda ti mogu ja nešto pomoći savjetom..najprije provjeri šta ti pušta..moguće da ti pušta na prolaznicu za gorivo(moguće je sanirati izvana bez skidanja),inače su tankovi plastificirani i spojeni sa trupom(treba brusilica i rezati),velika vjerojatnost je da je popucao gelcoat u tanku što je i najčešća greška kod tih tankova...dakle motor van,rezanje sa brusilicom uz rubove tanka(plastificiran je samo donji i bočni dio)malo je hebeno to rezati ali može se...nema se šta drugo rezati..btw.usko je za popizdit i nebi svakome to preporučio raditi..osim brusilice treba i jedan dobar škarpel(sjekač)....sretno...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: grašo 20

PostPostao/la valko » 27. 02. 2014. (09:50)

Evo malo slabo čitam forum u zadnje vrime ali naletio sam na ovaj post. Možda i nadam se da mogu pomoć. Ja sam imao, nadam se (radi prijatelja), isti problem. Kad sam uzeo svoga Grašu 20 nakon nekog vremena ustanovio sam da mi pušta gorivo kroz rupu za odvod vode ispod desnog tanka. Budući sam digao kredit da bi ga kupio i već sve papire sredio "zamalo sam dobio živčani slom". Neki majstori su mi procjenili štetu na 5-6 tisuća eura - pilanje palube (koja je u tikovini) i vađenje i saniranje tanka - ukratko Bože sačuvaj! Tada sam za mišljenje pozvao i jednog ženinog rođaka koji ima firmu za popravke brodova i od tada do danas ga blagoslivljam. On mi je odmah otkrio problem koji je ustvari bio banalan. Kod Graše 20 tankovi goriva su spojeni debelim crijevom do kojeg se može doći kad se otvori zadnja portela. Tu se nalazi i ventil kojim se mogu odvojiti tankovi. Taj ventil (barem kod mene) postavljen je skroz desno uz desni tank i iz madira ga viri samo pola (ručica). Upravo na tom spoju ventila i tanka puštalo je gorivo i slijevalo se kroz otvor za vodu u prostor motora. To se nije moglo okom primijetiti ali je ovaj moj nekako to napipao rukom i ustanovio. Uglavnom, odvidao sam ventil, stavio loctitea i vratio ga nazad - problem riješen. Gorivo nije više nikad puštalo. Kod mene je ventil bio nov pa ga nisam mijenjao ali možda nije loša ideja i njega odmah promijeniti ako je malo stariji.
Uglavnom, svojevremeno sam zbog toga i kontaktirao Tonća, slao mu slike ali on me uvjeravao da su tankovi testirani pod tlakom i da se to još nije dogodilo da je koji pustio. Bogu hvala tako je i bilo. I dan danas me uhvati muka kad se sitim tih 20-tak dana neizvjesnosti. Nadam se da je kod tvog prijatelja isti problem i da sam ti napisao ovaj post na vrime dok još nije krenilo vađenje motora i pilanje plastike...
Pozdrav :wave:
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: grašo 20

PostPostao/la Pape » 27. 02. 2014. (09:51)

...nabavi multimaster...i moš pilat kako god očeš...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: grašo 20

PostPostao/la plavnik » 27. 02. 2014. (10:05)

Hvala bogu, na novim modelima tog problema nema.

Ja imam CAN-ov rezervar koji može van bez pilanja palube :mrgreen:

Odustao je on davno od takvih izvedbi jer se očito loše pokazalo.

Ja zadnje vrijeme kontaktiram sa Grašinim sinom jer mi izrađuju neke klupe, tako da ako trebaš broj pošalji PP.

Pape je napisao/la:...nabavi multimaster...i moš pilat kako god očeš...


To ti iz iskustva? :mrgreen:
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: grašo 20

PostPostao/la Pape » 27. 02. 2014. (10:45)

...anha...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: grašo 20

PostPostao/la gof1 » 27. 02. 2014. (12:50)

josme je napisao/la:Od Graše više nemaš pomoći ...jer ne radi više...

Kakav odnos su imali prema kupcu čudo je jedno koliko su dugo radili,to što ne radi više nebi smjelo bit opravdanje da neustupi informaciju koja je za njih banalnost ,barem iz neke moralne obveze prema čovjeku od kojeg su ljepo zaradili.....
Avatar
gof1
Senior Member
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 17. 10. 2008. (14:18)
Lokacija: Gradac,Mostar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: trenutno bez plovila ;-)

Re: grašo 20

PostPostao/la josme » 27. 02. 2014. (15:33)

Ja nisam baš tako mislio već sam se bazirao na to da oni više nemaju taj brand i da više ne proizvode...a kontakti su uvijek mogući bez obzira kakva je tko iskustva imao...malo si mi to izvukao iz konteksta...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: grašo 20

PostPostao/la marin » 27. 02. 2014. (17:16)

Svojedobno san se ozbiljno napalija da ću kupit G19, proučija sve živo, ovo ono, odlučija doć na boat show napravit djir i skoro pa sve dogovorit.
Dogovorija probnu vožnju na telefon prije boat show-a (Šibenik), doša tamo na prvi dan sajma ujutro, unuk me ukrca, odvezali se, i ne pretjerujen nismo prošli 200 m kaže mali
moramo se vratit. Šta je sad ? Nema goriva kaže mali ... ja ne mogu virovat, on mrtav ladan bez potrebe za objašnjavanjem lipo vrati brod nazad, ja se iskrcam i to je to.
Taj dan dok san ja bija tamo a to je još dobre 3 ure nije brod isplovija, a bilo je zainteresiranih itekako jer je tek izaša. Toliko o poslovnosti ..

Posli san se vratija opet ga gleda i točno se sićan da mi je upalo u oko kako je uzak otvor za motor, kako jedva ruku možeš provuć, i kako se uopće može doć do rezervara (ili bilo čega drugog), jer
otvor na Graši 20 je mila majka i ogroman prema ovome. Na pitanje kako doć do rezervara i zašto je otvor tako mali odgovor je bija doslovno da se ne može previše očekivat za tu lovu

Na to san definitvno odusta od Graše
Avatar
marin
Old Senior Member
 
Postovi: 1119
Pridružen/a: 17. 06. 2009. (23:42)
Lokacija: Split, Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 735, Kuster 15

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.