VEN - 1. 05. 2013 - prvih 33 godine

Forum namjenjen isključivo proizvođačima brodica, te opreme za brodice.

Moderator/ica: riberer

Pravila foruma
U ovom forumu nove teme mogu otvarati SAMO PROIZVOĐAČI BRODICA (i /ili opreme za brodice), dakle poduzeća registrirana za njihovu proizvodanju.
> DA BI SE OTVORILA NOVA TEMA, POTREBNO JE ISHODOVATI SUGLASNOST ADMINISTRATORA FORUMA O UVJETIMA NJEZINOG OTVARANJA<

Re: VEN - 1. 05. 2013 - prvih 33 godine

PostPostao/la Ven » 25. 09. 2013. (19:38)

Pozdrav forumaši , :Other14:

svašta se piše i priča pa mislim da je korektno prema ovom forumu da znate šta je na stvari ,

u 7 mj. ove godine HGK me poslala na simpozij Clastera za industriju u Anconu da predstavljam

malu brodogradnju . U Anconi je HGK inicirala početak pregovora preko komore Srbije između mene

i srpskih partnera .Pregovori su trajali cijelo vrijeme i prije par dana je došla delegacija iz Srbije u

punom sastavu za početak projekta . Došli su predstavnici države , nautičke udruge ,turističke zajednice ,

glavni financijer i kordinator projekta u Srbiji. Da skratim u glavnim crtama :

osigurana je hala sa oko 3000 m zatvorenog prostora sa svom infrastrukturom i svi ostali uvjeti za opremanje

i početak proizvodnje , u blizini se radi največa nautička marina na tom dijelu Dunava i u njoj investitor več

ima hotel u funkciji . Brodovi iz te tvornice bi bili na tržištu za iduču sezonu .Ta tvornica bi pokrivala područje

zemalja koji su sad izvan EU sa naglaskom za rusko tržište . Za dio plasmana su več pregovori u toku.

Ako napokon dogovorim se sa našom državom , moja proizvodnja u Splitu bi pokrivala zemlje EU ,

a ako se ne dogovorim cijela če proizvodnja bit u Srbiji pa čemo uvozit hrvatske brodove iz Srbije za Hrvatsku.

Ja ču vodit opremanje tvornice , nabavu strojeva , obuku radnika , te nadzor i kontrolu proizvodnje .

Na moje inzistiranje dogovoreno je da cijeli nadzor vezan za odobrenja i certificiranje kako tvornice tako i proizvoda

bude od strane HRB koji je i bio član moga pregovaračkog tima . Također sam tražio što je i prihvačeno da sve idejne nacrte

kao i daljni razvoj drugih proizvoda budu iz Brodograđevnog fakulteta u Splitu koji če to razvijati u suradnji samnom ,

tako da je gosp. Markovina sa svojim suradnicima također dio mog tima .

Uglavnom je sve dogovoreno na zadnjem sastanku 23. 09. u prisustvu članova HGK i nakon šta oni još odrade neke protokolarne

stvari projekt bi fizički startao u 11 mj 2013 god . Evo toliko za sada ,


zdravi i veseli bili :thumbup:


VEN
"VEN" MARINA
Smiljanićeva 2, Split
Tel.: 098/ 365 163
E - mail: vnevesca@inet.hr
Avatar
Ven
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 624
Pridružen/a: 21. 11. 2010. (15:18)
Lokacija: Split

Re: VEN - 1. 05. 2013 - prvih 33 godine

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 25. 09. 2013. (19:56)

.......... Ven-e citajuci ovih nekoliko postova i clanak u sd ........ jos mi nije jasno, sta ti to Hrvatska nece da da ...... ;) ........ mores li nan malo pojasnit ........ ?
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: VEN - 1. 05. 2013 - prvih 33 godine

PostPostao/la porer » 25. 09. 2013. (20:14)

M710 SEA PEARL je napisao/la:jos mi nije jasno, sta ti to Hrvatska nece da da?


Radnika za 400 eura bruto mjesečno.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: VEN - 1. 05. 2013 - prvih 33 godine

PostPostao/la lvky » 25. 09. 2013. (21:51)

hrvatska država nije htjela dati kontakt. sada je sve ok. uključila se hrvatska gospodarska komora. oni su super.pomažu poduzetnicima. nešto kao superhik :think:
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Prethodna

Natrag na Proizvođači brodica i opreme

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.