Ipad i navigacija

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la kutnjak » 21. 04. 2012. (16:47)

eto vidis da je iPad jako svestrani i multidisciplinarni uredjaj... ;)

salu na stranu, iPad je uzasno intuitivan, moji klinci ga obozavaju, tuku se koji ce prvi do njega: igrice, crtanje, gledanje video spotova, muzika... za ozbiljnije edukativne potrebe tu su tablice mnozenja, zbrajanje i oduzimanje, spelovanje rijeci (na nizozemskom), citanje...

i na brodu je mislim iPad jako korisan: sluzi za navigaciju, internet na brodu, komunikacija (skype), zabava (video ili igrice), sta ces vise?
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la pagus » 21. 04. 2012. (18:20)

pagus je napisao/la:Osim za navigaciju, iPad može poslužiti i za mnoge druge svrhe:
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/video/virals/4190097/iPad-used-as-chopping-board.html#ooid=5tM25yMzoHF6CwHm5jMb2_IMv8vuvdm_ :Muhahaha44:

PS: na žalost i ja sam po godinama blizu ovog barbe :oops:


slika
iPad kao daščica za rezanje (može i ješke) - pogledaj filmić na adresi gore. :lol:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la kutnjak » 21. 04. 2012. (20:07)

pagus je napisao/la:iPad kao daščica za rezanje (može i ješke) - pogledaj filmić na adresi gore. :lol:


ma vidio sam ja ovaj video, zato i moj komentar gore!

pozdrav, kutnjak ;)
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la bouton » 21. 05. 2012. (21:49)

Dali ima ko karte samo za Jadran za iPada?
Avatar
bouton
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 16. 04. 2011. (21:14)
Lokacija: Martinščica, Cres / Ljubljana

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la kutnjak » 23. 05. 2012. (08:09)

@bouton, imas na prvoj stranici ove teme link za skenirane karte Jadrana. ako kupis iSailor ili Navionics app za iPad-a, dobijes karte sa appom. ;)
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la Vagarondo » 24. 05. 2012. (03:40)

Evo ako netko bude tražio jednostavan vodonepropusni cover

http://www.casemarine.co.uk/#product

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BJ9sVhiwuhU

biti će i za iphone i ipad a zgodno je što su tanke pa se mogu uvaliti unutar neke druge tvrđe custodie .
E1
Avatar
Vagarondo
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 04. 05. 2012. (21:07)
Lokacija: Šibenik
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Laver Tonetto , Yamaha 60 OB

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la sinitram » 28. 07. 2012. (07:45)

Jucer sam imao priliku testirat navionicsove karte u navigaciji na Ipadu.
Pola stvari nije ucrtano, update-ovi slabo i nikako, uglavnom slabo. jedino sta ima prikaz AIS ikona pa je to zgodno.
Usporedo smo testirali program ISailor, karte odlicne, sve zivo ucrtano, interface odlican jedino nema AIS funkciju, ali smo kontaktirali proizvodjaca i kaze da se radi na tome. U svakom slucaju preporucam aplikaciju.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la kutnjak » 28. 07. 2012. (08:10)

Sintiram, bas mi je drago da hvalis iSailor app, ja to koristim na svom iPadu za navigaciju, i meni je dobar, Navionics jos nisam probao. Osim toga iSailor me je kostao €20, a Navionics za Jadran kosta €50. Pozdrav sa Kuta (Vis), Kutnjak.
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la volio_bi_na_more » 05. 08. 2012. (16:50)

kutnjak,
lani sm koristio Navionics Marine Mediterranean na području Kvarnera sa iPhone 4.
Bio sam jako zadovoljan, ali nemam usperedbu prema profesionalnim uređajima ala Garmin ili slično.
Koliko vidim u AppStoru, taj App više ne postoji. Ima "samo" još karta za cijelu europu i kod mene piše da košta 20eura.

Pošto hvalite iSailor, skinut ću i njega, pa dogodine uspoređivat. Do tada će možda "past" i iPad kod mene :P

Nego vidio sam da iSailor podržava NMEA:
ima li iko iskustva sa spajanjem iPhone ili iPad na NMEA uređaje (npr. vjetromjer, dubunomjer itd.) ? Koliko sam vidio na googelu, to je moguće priko NMEA-WLan-Routera i App-a "NMEA Remote". samo, ti routeri mi se čine pre skupi, 250eura .... :sick:
Avatar
volio_bi_na_more
Member
 
Postovi: 263
Pridružen/a: 12. 08. 2010. (13:33)
Lokacija: Cerniški Vrh, Grobnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maestral 490+Yamaha 60

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la Eventum » 06. 08. 2012. (06:32)

Koristim već dvije godine na iPhoneu 4 Navionics Marine Mediterranean i Navionics Europe (ovo je novija varijanta), konstantno uspoređujući ih s HHI kartama tijekom plovidbe i mogu reći da su apsolutno točne, odnosno da se u predjelima od npr. Ista do Skradina ili Žirja može apsolutno pouzdati u Navionics kartografiju za iPhone. Dapače, to su iste karte kao što sam imao i u Raymarine plotteru A5D (Navionics Gold kartografija).
Također, ima opciju planiranja ruta, kao u izračiun udaljenosti, tracking...
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 536
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Barracuda 500+80KS Honda & Učka 410+5KS M

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la mrki1 » 17. 03. 2013. (14:02)

Ja sam isto koristio vise puta navionics mediterranian aplikaciju na iphone 4s i sasvim sam zadovoljan. karte su offline i sa najnovijim updateom imate mogucnosti staviti google maps overlays (samo ako imate internet). meni je dovoljno za snaci se na moru :)
Avatar
mrki1
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 20. 07. 2009. (08:19)
Lokacija: Frankfurt am Main
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Wellcraft 210 SCS

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la Gec » 18. 03. 2013. (21:58)

Imam na Ipad-u i Samsung mobitelu Navionics Europe i zadovoljan sam tom navigacijom, ima apsolutno sve što treba za navigaciju u amaterske svrhe po Jadranu.
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la Borak » 04. 05. 2013. (09:35)

kutnjak je napisao/la:Sintiram, bas mi je drago da hvalis iSailor app, ja to koristim na svom iPadu za navigaciju, i meni je dobar, Navionics jos nisam probao. Osim toga iSailor me je kostao €20, a Navionics za Jadran kosta €50. Pozdrav sa Kuta (Vis), Kutnjak.

Kutnjak! Da li postoje upute za isailor osim na engleskom.
Avatar
Borak
New Entry
 
Postovi: 58
Pridružen/a: 07. 10. 2011. (13:39)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 790, Volvo 31A, 45,57 kW

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la kutnjak » 06. 05. 2013. (20:38)

Borak je napisao/la:
kutnjak je napisao/la:Sintiram, bas mi je drago da hvalis iSailor app, ja to koristim na svom iPadu za navigaciju, i meni je dobar, Navionics jos nisam probao. Osim toga iSailor me je kostao €20, a Navionics za Jadran kosta €50. Pozdrav sa Kuta (Vis), Kutnjak.

Kutnjak! Da li postoje upute za isailor osim na engleskom.


Ne znam, nisam ni trazio ni citao upute za iSailor, to je sve jako jednostavno i intuitivno kao i druge stvari na iPad-u tako da ti za normalno koristenje upute ni ne trebaju. Igras se sa app-om par sati i sve si probao i naucio... ;)
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Ipad i navigacija

PostPostao/la Borak » 15. 05. 2013. (21:40)

kutnjak je napisao/la:
Borak je napisao/la:
kutnjak je napisao/la:Sintiram, bas mi je drago da hvalis iSailor app, ja to koristim na svom iPadu za navigaciju, i meni je dobar, Navionics jos nisam probao. Osim toga iSailor me je kostao €20, a Navionics za Jadran kosta €50. Pozdrav sa Kuta (Vis), Kutnjak.

Kutnjak! Da li postoje upute za isailor osim na engleskom.


Ne znam, nisam ni trazio ni citao upute za iSailor, to je sve jako jednostavno i intuitivno kao i druge stvari na iPad-u tako da ti za normalno koristenje upute ni ne trebaju. Igras se sa app-om par sati i sve si probao i naucio... ;)

Izgleda da je tako. A, tu igračku sam prvo dao djeci da probaju. Englezi. Ja se znojim pod "Tajko" A-790 bruseći joj bokove, mazeći je posvuda. Uh!
ISailor izgleda baš simpatično i dobro. Čitam da korisnice hvale i Plan2Nav. Vidjećemo. Činjenica je da kada sam priklopio svoj Garmin 420S, da sam se zaprepastio šta oni to prodaju po tako visokoj cijeni.
Šaljem prikaz za Plan2Nav. slika
Avatar
Borak
New Entry
 
Postovi: 58
Pridružen/a: 07. 10. 2011. (13:39)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 790, Volvo 31A, 45,57 kW

PrethodnaSljedeća

Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron