Razni morski i ostali video recepti na HR jeziku

Tisuću načina dobre kuhinje

Moderatori/ce: tramontana, Moderatori

Razni morski i ostali video recepti na HR jeziku

PostPostao/la Degrassi » 04. 06. 2008. (18:26)

Naslov govori sam za sebe, stoga samo kažem - u slast!
http://www.crochef.com/index.php?page=p ... &string=20
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: Razni morski i ostali video recepti na HR jeziku

PostPostao/la Tom » 07. 06. 2008. (14:08)

Stavicu ovo pod recepte jer je vezano uz kvalitetu ribe i njezinu prisutnost u Irskoj. U Irskoj sam vec tri tjedna i imao sam prilike kupiti i probati njihovu ribu. Mogu reci da im je more izuzetno cisto, riba fantasticna. Probao sam skampe (veliki po 9 eura kg!), dagnje, izvrsne jakopove kapice (velike) , ostrige, grdobinu i jucer spanjolsku tunu koja je naprosto nevjerojatna. I dalje mislim da je jadransko more krasno i cisto ali kad probas ovo onda moras priznati da ima i drugdje dobrih stvari. Inace iznenadila me prisutnost grdobine, ovdje izvanredno skupe i cijenjene ribe. A i brancini se pomalo penju sa zagrijavanjem mora...

Usput janjetina i govedina im je jedna od najboljih na svijetu, priroda nedirnuta, pasnjaci, brda, jezera....
Avatar
Tom
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (15:38)
Lokacija: Rovinj

Re: Razni morski i ostali video recepti na HR jeziku

PostPostao/la surfer » 07. 06. 2008. (15:22)

A ništa, za sljedeči meeting idemo u Irsku :lol:
Btw. ne spominješ pivo :mrgreen:
There is one thing far more important than freedom of speech and that is the freedom to live!! by P.W.
Avatar
surfer
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:58)
Lokacija: Pula, Vinkuran
Tip plovila: Bakan 5 cabin + Honda 40

Re: Razni morski i ostali video recepti na HR jeziku

PostPostao/la Tom » 09. 06. 2008. (00:20)

Pivo u velikim kolicinama: Guinness (pint 3,5 eura), Smithwicks, Bulmers (jabukovaca 4,2 eura pint) , itd... Jucer probao jos i sabljarku - bez teksta....

Iduci miting u Irskoj!
Avatar
Tom
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (15:38)
Lokacija: Rovinj

Re: Razni morski i ostali video recepti na HR jeziku

PostPostao/la DAMIR » 12. 10. 2008. (16:50)

Ako mislite da nema ničeg odvratnijeg od špek fileka tj. tripica, varate se. Evo nekoliko najogavnijih svjetskih specijaliteta.


Balut – pačji embriji koji se u Filipinima mogu kupiti na štandovima uz prometnice. Jaja, u kojima je zametak gotovo potpuno oblikovan, kuhaju se, sole i papre te jedu u cijelosti.

Dojo Jigoku – japanski specijalitet. Na sredini stola je zdjela s jušnim temeljcem, a ispod nje plamenik. U juhu se ubacuje komad hladnog tofua, a zatim tucet živih beba ribice dojo. Vatra se pojačava na maksimum i kako se juha zagrijava, ribice pokušavaju izbjeći smrt tako da se ukopavaju u tofu. Nakon nekoliko minuta, tofu je potpuno skuhan. I ribe u njemu.

Fugu – još jedan japanski specijalitet. Godišnje se pojede 10 000 tona ove otrovne ribe. Otrov koji nepažljivim rasijecanjem ribe može dospjeti na tanjur uzrokuje paralizu mišića i sporu, bolnu smrt. Porcija ovog vrlo rizičnog jela košta oko 1000 kn.

H'karl – trulo meso morskog psa. Morski psi nemaju urinarni trakt pa urin izlučuju kožom. Kako bi krv i kožu morskog psa očistili od urina, Islanđani komade morskog psa zakapaju u pijesak te ostavljaju u njemu 8 tjedana.

Kobrino srce – može se naručiti u Indoneziji, južnoj Kini i Vijetnamu. Živa se kobra prezentira gostu. Onda joj se otfikari glava, napravi se prorez i izvadi zmijsko srce. Srce se poslužuje sirovo, zajedno sa zmijskom krvi ili u čašici rižina vina.

Majmunski mozak – najčešće se jede sirov, u Kini, južnoj Aziji i nekim dijelovima Afrike gdje se vjeruje da majmunski mozak liječi impotenciju.

Žive hobotnice – svježa hrana je za svaku pohvalu, ali u Južnoj Koreji pretjeruju. Žive glavonošce umaču u ulje ili ljuti umak i jedu.

Kifto – svadbeni specijalitet u Etiopiji. Meso se reže s krave i odmah jede, sitno nasjeckano i pomiješano s krvlju.
Avatar
DAMIR
 


Natrag na Mediteranska kuhinja

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.