POLOVNE JEDRILICE

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la raptor » 09. 02. 2009. (16:43)

Gledam malo po ponudi polovnih jedrlica i za 50000€ se može kupit lipa jedrlica recimo 34 fita , 2003. godina :!: Pa si malo mislim da se više isplati kupit jedrlicu onome kome je đitavanje sa familijon u prvom planu a može se i lovit riba uz put ;)
Ovi naši fišermani i deplasmanci su precijenjeni u usporedbi sa jedrlicama koje imaju daleko veći komfor a o uređenosti istih da i ne govorim,ka kuća na moru,sve ima ,moreš i živit na njoj.A dat za grašu,damora 700 ili još neke po 60-70000€ :shock:
pa bolje onda kupit jedrlicu i pogotovo ko ima adekvatan vez.Dakle ekonomično plovilo koje moreš vozit i na jedra i na motor,
uvik sa zavišću gledam one ča u liti plove po onom jakom maestralu,milina,a ona stoji nagnuta,ne valja i lipo gre.Mislim da ne tiba imat neko veliko znanje osim ako se ne misli regatavat.Nisan se nikad vozia šnjon mada imam prijateje koji je posjeduju :( da mi se provozit,čut samo vitar i more ,a ne ovako uvik slušan buku na onu moju vozilicu da me sve glavurda posli boli danima :mrgreen: prava stvar za prave ljubitelje mora :thumbup:
Zadnja izmjena: raptor; 09. 02. 2009. (23:44); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la morskivrabec » 09. 02. 2009. (16:54)

što od 34 stope, pa već na većini jedrilica od 19 - 20 stopa imaš komfor dovoljan da četiri osobe mogu provest vikend na moru (pa i malo više od vikenda, ovisno o pojedincima i njihovim zahtjevima). Plus toga jedrilice su fakat ekonomičnije, na 20 stopa jedrilice motorin od 10 konja više je nego dovoljan, a s tih 10 konja ide brže nego bilo koji deplasmanac te veličine na kojom spomenuti vikend može provest najviše dvoje odraslih i jedno dijete.
proveo sam jednom vikend na jedrilici od 12 metara, bio u jednoj posadi na fiumanki i oduševilo me koliko ima mjesta na takovm jednom brodu, spavalo nas sedmero, puni komfor, dva tuš-wc-a... Rijetko koji brod a da nije jedrlica može pružit komfor na tu veličinu.
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la raptor » 09. 02. 2009. (16:59)

Pa o tome i pričam,komfora da ni doma takvog ni :mrgreen: dvi tri sobe,wc,salon,kuhinja a i u kokpitu ima dovoljno mista,još kad se stavi bimini top ,strava :thumbup: nema nikakve usporedbe ni sa dp ni sa pd . Gledam u oglasima kakve sve opremu
imaju,ma divota,još stavit mali agregat za struju i cilo lito moš na vijaž :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la Gaso » 09. 02. 2009. (17:11)

Dobro tu se govori o polovnoj jedrilici i uspoređuje sa novim Damorom i slično. Treba usporediti novo jedrilicu i novi Damor.
Ali ipak, na jedrilici je sigurno komfor veči. Ako bi ja imao mogučnost dubine na vezu 2m i da može stat jedrilica od 30feeta, vjerojatno bi odlučio za jedrilicu, pošto volim i jedriti. Opet trba uzeti u obzir u kakvom stanju su jedra i oprema na polovnoj jedrilici, da treba sve to promjeniti novim, ipak nije malo para.
Svojevremeno sam gledao Hanse jedrilice, model 311, kojeg može upravljati - jedriti samo 1 osoba.
http://www.hanseyachts.com/EN/Yachts/Mo ... 6/311.aspx
A cjena cca 60.000€ bez PDV.
Ali ako se kupuje polovno i ima odgovarajuči vez, jedrilica oupšte nije loš izbor, barem meni se tako čini.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la raptor » 09. 02. 2009. (17:25)

Slažem se Gašo,ono su novi brodi a ja pričam o polovnima :thumbup: ali svejedno ,ča je 5 let stara jedrlica,još ako je vlasnička a ne iz čartera definitivno se isplati :!: jedra su skupa ali da se nać i sa novim jedrima polovna ,još da ima glavni jarbol roll jedra(obavezno) i za pet.Meni se sviđa ova Bavaria 34 ,namjerno san skinia samo slike da ne ispade da reklamiram nekoga ;)
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la Gaso » 09. 02. 2009. (17:38)

Slažem se, da 5g za jedrilicu ako nije u čarteru, pa to je ko novi brod. A da o konforu i ne pričam.
Jednom sam bio na jedrilici, kdje smo išli isključivo na zubatca. Jedrilica bila je 30feeta, sa volvo 18KS, i može se panulat bez problema, minimum jedrilice bio je čak ispod 1NM, znači za panulo ni ne treba vanbrodski. Kad smo išli na poštu, raspeli smo jedra i motor na 1/3 gasa i jedrilica išla je 6NM, da o potrošnji ne pričam. Kad smo se vračali, svatko je moga malo leč na svoj krevet. Mora je bilo dosta, dok je išla jedrilica ko tenk po valovima. Ako je loše vrijeme imaš veliki stol u salonu, da možeš marendat, meni osobno se jedrilice jako sviđaju i sasvim solidno se panula.
Bio sam više puta na Bavariji 44, i to su vrlo komfortni brodovi, malo su sporiji ako se gleda na sposobnosti jedrenja, ali zato više komotniji. Samo mislim, da tebi nebi trebalo imat 3 spavače sobe, nego varianta sa dvije i komotnija. Obično su samo čarterske jedrilice ovih dimenzija 30-34 sa tri spavače.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la raptor » 09. 02. 2009. (17:49)

Dobro veliš Gašo,kad bi ja uzima jedrlicu onda bi gleda uzet vlasničku sa dvije kabine i eventualno 2 wc-a ali ni ova sa tri ni loša :mrgreen: Jednom san bija na frendovoj Bavariji 38 ili 39 fita :roll: ,bilo je lito,zasjeli u salon pa po pivkanu,ma strava koji dnevni boravaka a kuhinja :o Frend mi ovdi ima jedrlicu 10m i stalno mi je daje i nudi da se idem vozit ali ja neću bez njega a on pak neće jer nima vrimena a brod mu samo stoji na vezu :( možda se odlućim pa jednom odem sam :mrgreen:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la Eventum » 09. 02. 2009. (18:53)

Samo bih dodao da se za 50-tak tisuća Eura da naći predivan i uščuvan brod i sa tri kabine, a di ne nešto manje.

Nedavno sam gledao jednog izvrsnog Elana 36 iz 2003. s 3 kabine, komplet opremom, roll jedrima, el. vinčem s kontrolom iz kokpita (dakle jedna osoba sve radi, a ostale samo uživaju i ponekad dobace konope mornaru na pristanu :))... kojemu je cijena nešto više od 50.000€.

No to definitivno nije za nekoga od doli, dakle kojemu ne treba kuća na vodi ili nije opičen na tu stranu pa želi jedrit s familijom ili gomilom "drugara".

Dobro je Raptor spomenuo pored tih novaca mislim da je još važnije imati vez gdje ga smjestiti, jer u komercijalnim marinama ne postoji vez za jedrilicu 10-11 metara ispod 4.000€ godišnje, a i za to dobit već moraš vezu tražit!
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 536
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Barracuda 500+80KS Honda & Učka 410+5KS M

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la tg-boy » 09. 02. 2009. (21:53)

mozda nije idealno pitanje, ali recimo usporedba jedrilice nesto manje 6-8 metara sa npr dalmatinkom,galebom, m700. to bi mi bilo zanimljivo cuti buduci da imam dubok a kratak vez, a sto se tice brzine ne zuri mi se cak i da je vozim na vanjski motor, đitavanje liti i kad se ima vrimena ici u ribu i sl.
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la morskivrabec » 09. 02. 2009. (22:26)

Jedrilica 6 m (primjer viko 20) vs dalmatinka: jedrilica je brža s istim motorom (npr 10 ks), komfornija svakako, 4 naspram 2 ležaja, ili u najboljem slučaju 3 ako ste ti i žena normalne tjelesne građe i imaš jedno malo dijete (krepali bi od vrućine, al dobro, možeš na dalmatinki spavat na luft madracu u kokpitu).
evo znaš kako izgleda dalmatinka, a ovako izgleda ta viko 20
24.jpg

HPIM0629.jpg

HPIM0625.jpg


imaš i odvojeni prostor za wc s desne strane, kopit je dovoljno prostran, krma otvorena, može se preko nje bez problema vadit riba (ipak je ovo ribolovni forum he, he), kuhinjica napravljena taman tako da ti dim izlazi vanka i da se ne usmrdi kabina...
eto, sad zbroji što dobiješ na dalmatinki, a što na ovoj jedrilici ili nekoj drugoj sličnoj.
uz to 90 posto novih malih jedrilica ima uvlačivu kobilicu pa možeš s njom i u plićak
ova mala brodica daje više komfora i od galeba, ali ne i od maestrala. Za pet stopa veća jedrilica istog ovog proizvođača (15000 eura plus pdv) sa standardnom opremom bez motora (ide vanbrodski također) komfornija je od maestrala, skontaj kokliko bi iskeširao za sređeni novi maestral

i unaprijed da rečem, ne nije reklama nemam veze s proizvođačem, nego su mi ove jedrilice prve pale na pamte jer sam ih gledao na sajmu u st prije dvije godine pa su me se dojmile koliko daju za svoju veličinu

usporedba cijene - opremljena viko 20 bez motora 10000 eura s pdv-om, staviš penticu na krmu i piči gdje hočeš
dalmatinka polovna ko svetoga petra kajgana, nova u venzora 45000 kunića, al kit, gola plastika, pa skontaj koliko ti treba dok je sredić ko ovu jedrilicu
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: morskivrabec; 09. 02. 2009. (22:59); ukupno mijenjano 2 put/a.
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la tg-boy » 09. 02. 2009. (22:34)

dobro, slike su super i argumenti, zeni san pokza i prijeti razvodom ako budem opet isa minjat brod, samo za svaki slucaj kolika bi bila cijena bas ovoga i sirinaxduzina iste, (ajme samo da zena ovo ne vidi)
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la morskivrabec » 09. 02. 2009. (22:41)

Hm, mozda sam u medjuvremenu dodavao na post pa nisi vidio, cijena ovoga na slikama oko 10000 eura s pdv-om, dužina preko svega 6.10, širina 2.5... ma da ne filozoforam http://www.viko.eu

ajde pa bas napisi sto mislis kad je vidis na spomenutoj stranici

iskreno da imam 10000 eurića ne bi ni razmišljao o adriji 500 što milsim kupit nego bi odma naručio ovo
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la tg-boy » 09. 02. 2009. (22:47)

tocno tako, ujesen sam kupio 2godine staru ven 590 sa isto toliko starim motorom 15ks suzuki 4. takt, za 8500E,racunao samjos 1500E za malo opreme po gustu isad je sredjujem dakle doci ce me 10 000E, kad vidim ovu jedrilicu dosta visoku 1.5cm kabina i ovoliko prostora -----prodajem ven590 za 10000E-----ajme meni koji dobar brodic------- :clap:
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la morskivrabec » 09. 02. 2009. (22:52)

E, kabina jest 1.53 m, ali kako se otvara do polovice onda se može normalno stajati na nogama na ovom predjelu gdje i treba, gdje je kuhinjica.
..................................
pardon ne otvara se do polovice kabine, više bi to bila trećina, al sve drugo stoji.
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la morskivrabec » 09. 02. 2009. (22:56)

sorry raptor što smo bili malo OT
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Sljedeća

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.