Volvo penta - Torpedo

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la mali od palube » 29. 01. 2009. (22:30)

franco je napisao/la:Ma dragi moj MOP tvoja lova i tvoja volja.Šta ćeš i od koga ćeš i šta ćeš kupiti to je tvoja stvar.Meni nije sila da bih morao nekoga nagovarati da kupi.Motor je od prijatelja ja ga nisam ni vidio i cijelo vrijeme pišem ono šta mi je čovjek rekao,niti sam motor hvalio niti sam kudio ni moga ni ničijeg drugoga.Ako nekoga nešto interesira onda se oko toga realistički pregovara,a od koga ćeš ti nešto kupiti opet napominjem tvoja volja.Ali malo previše natežeš špagu a pri natezanju,špaga puca.Rekao si da u tvom salonu cure naprave ponudu i ja kupujem gdje meni najbolje paše cijena,ali nisi napisao da ja ne mogu u tvom salonu diktirati cijenu i uvjete koje ja želim,jer to je tvoja roba koju ti prodaješ.Tako i kod mene motor se prodaje viđeno-kupljeno jer je stanje motora deklarirano za GENERALKU,nije pisalo da motor radi i da bi trebala generalka.
A eto da ne kažeš da sam peder na Njuškalu imaš perkinsa 3 cilindra kompletnoga za ugradnju za 2200€

Pe..r i slične izraze koriste neki drugi ljudi. Cijene mojih kuhinja, dakako, nisu za pogađanje, ali ako ti kupuješ kuhinju negdje drugdje, ne samo da se zbog toga neću ljutiti (ni ja ni itko od mojih zaposlenih), nego ću te (ako želiš) naučiti sve o kuhijama i na što trebaš paziti kad kupuješ. Neću perkinsa, hoću toga Torpeda!
Što se špage tiče, kupio sam brod i počinjem ga opremati. Nastojim da to bude dobro uz najpovoljniju cijenu i na najpovoljniji način koji mogu izvesti. Što tu ima čudno ili napeto?
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la josip » 30. 01. 2009. (02:15)

mali od palube je napisao/la:
franco je napisao/la:Ma dragi moj MOP tvoja lova i tvoja volja.Šta ćeš i od koga ćeš i šta ćeš kupiti to je tvoja stvar.Meni nije sila da bih morao nekoga nagovarati da kupi.Motor je od prijatelja ja ga nisam ni vidio i cijelo vrijeme pišem ono šta mi je čovjek rekao,niti sam motor hvalio niti sam kudio ni moga ni ničijeg drugoga.Ako nekoga nešto interesira onda se oko toga realistički pregovara,a od koga ćeš ti nešto kupiti opet napominjem tvoja volja.Ali malo previše natežeš špagu a pri natezanju,špaga puca.Rekao si da u tvom salonu cure naprave ponudu i ja kupujem gdje meni najbolje paše cijena,ali nisi napisao da ja ne mogu u tvom salonu diktirati cijenu i uvjete koje ja želim,jer to je tvoja roba koju ti prodaješ.Tako i kod mene motor se prodaje viđeno-kupljeno jer je stanje motora deklarirano za GENERALKU,nije pisalo da motor radi i da bi trebala generalka.
A eto da ne kažeš da sam peder na Njuškalu imaš perkinsa 3 cilindra kompletnoga za ugradnju za 2200€

Pe..r i slične izraze koriste neki drugi ljudi. Cijene mojih kuhinja, dakako, nisu za pogađanje, ali ako ti kupuješ kuhinju negdje drugdje, ne samo da se zbog toga neću ljutiti (ni ja ni itko od mojih zaposlenih), nego ću te (ako želiš) naučiti sve o kuhijama i na što trebaš paziti kad kupuješ. Neću perkinsa, hoću toga Torpeda!
Što se špage tiče, kupio sam brod i počinjem ga opremati. Nastojim da to bude dobro uz najpovoljniju cijenu i na najpovoljniji način koji mogu izvesti. Što tu ima čudno ili napeto?


a moj je tata jaći od tvog tate :Other8: :Other9: :Claping50:
Avatar
josip
Old Senior Member
 
Postovi: 1215
Pridružen/a: 11. 01. 2009. (14:54)
Lokacija: Vukovar , jugoistočna obala Istre

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la franco » 30. 01. 2009. (08:55)

I ja budala nasjednem.E bogami neće moći,citiram " učini dobro,izidi gov_o"
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la riberer » 30. 01. 2009. (09:09)

.

slika

Tema je Volvo penta - Torpedo ... slika
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la josip » 01. 02. 2009. (23:18)

MoP, jesi li kupio onaj motor što treba generalku a još uvijek radi, dali si upozoren od tog svog majstora da takav motor može imat puno više štete nego zaribani motor itd. Dali si mu skinio koju LIPU. Nejavljaš se dugo pa me brine, možda sad tražiš i radilicu i... štošta drugo, jer motor koji je u k...u ako i dalje biva korišten strahovito brzo razara ostale djelove koji nebi trebali biti uništeeni ako se motor na vrijeme sanira. POZDRAV i nemoj gledat na svaku lipu, ako več moraš onda nemoj to pisat po FORUMU, jer ispadaš smiješan. Ovo nije zlonamjerno, već bi mi bilo žao da popušiš kad več imaš dobru volju.ŽIVIT SE NE MORA AL PLOVITI SE MORA :!: :!: :!: Držim ti fige.
Avatar
josip
Old Senior Member
 
Postovi: 1215
Pridružen/a: 11. 01. 2009. (14:54)
Lokacija: Vukovar , jugoistočna obala Istre

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la mali od palube » 02. 02. 2009. (22:25)

Ma nemam sad vremena, frka je u poslu strašna. Po cijele dane i noći okrećem svaku lipu da skinem cijene kuhinja, a da ostanu vrhunske. Posla nema, pa to ti je...
A motor ću kupiti. Najvjerojatnije Torpedo 18/24 i opet ću paziti na svaku lipu. Naravno, kod svakog polovnog morota postoji velika šansa da se zaje... Bože moj... kad se ni sa čime u životu čovjek ne bi mogao zaje... bilo bi dosadno.
Idem sad dalje računat materijale... javim se čim kupim motor.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la mali od palube » 05. 02. 2009. (11:15)

Pitanje...
Može li se (i ako može, ima li netko kakav kontak-telefon) kupiti takav motor potpuno novi. Dakako ne mislim na Torpedo nego na Volvo po kojemu je Torpedo i rađen. Ako ne postoji više takav, možda ima neki današnji, novovijeki pandam tome motoru.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la franco » 05. 02. 2009. (12:01)

nazovi SCAM rijeka i sve će ti objasnit
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la lupis » 05. 02. 2009. (12:04)

MOP,nemaš pandana tom motoru od Volva više u proizvodnji!

Imaš dvocilindrični s 12 ks,i trocilindrični s 19 ili drugi s 28 čini mi se.
Ali ti motori nemaju neke veze s ovim starima po kojima je rađen Torpedo!

Takav ti je otpriloke program i u SCAM-u!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la raptor » 05. 02. 2009. (12:29)

Tvrtka ECO COMMING iz Splita ti prodaje reparirane volvo motore i to sa garancijom cijene : od 18000- 25000 kn
tel.021/ 537-101 i mob. 091/3030-393 091/3030-389
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la franco » 05. 02. 2009. (12:52)

E sad smo si našli posla
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la domagoj » 07. 02. 2009. (12:53)

Zna li netko gdje se mogu povoljno nabaviti fileri zraka (usisa) za Volvo Pentu, kao zamjena na Torpedu? Primjetio sam da su Torpedo motori sa Volvo-vim filterima znatno tiši. Takvi filteri su se nekad ugrađivali na stare Torpedove motore (one što su imali zamajac bez zubi i zvona). Ima li netko neko drugo rješenje za stišavanje usisa?
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la franco » 07. 02. 2009. (13:15)

Evo ima neka www.nautikaurem.hr vidio sam stvari za pente rabljene i nove
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la domagoj » 07. 02. 2009. (13:25)

Hvala Franco, pogledati ću.
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la domagoj » 07. 02. 2009. (13:35)

franco, nema te stranice :?
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.