Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i nazad"

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mpiva13 » 13. 08. 2012. (11:20)

tg-boy je napisao/la:ma ja imam 24ks, ženu i dvoje dice na brodu i na godišnjemu puno manje milja prođem u puno više dana,
ne riskiram živote svoje obitelji dokazujuči pola sata valjanjem da je more preveliko za moj-naš brod,
na putu lovim ribu onoliko koliko je dovoljno za obrok - dva više ne ,
ne izlazim u finim toaletama na fensi -šmensi mjesta ,
ne pokazujem se na rivama i nudim paparazzima, na brodu mi je posada koliko toliko pomorski kulturna čak ni žena nema sušilo ni peglu za kosu :D :D
--- isto tako mi posada komunicira višejezičnim gestama tipa gore srednji prst jahtašu u glisiranju 30m od nas,
posada mi nikada ne povraća , a ja se osiguram da u nepoznatu valu dođem ujutro i za dana tako da se osiguram za slučaj promine vrimena noću spavam mirno,
poštujem i zakone i tradiciju kako mora tako i otoka i otočana i ne preodgajam domoroce----- (ovo se odnosi i na ljude s kojima ljetujem)
i ZATO se lupis i karamba ne slažem s vama jer onu priču koju pričate vi MOP ne može razumiti,
čovik leti 800nm u 10tak dana, bez obzira na vrima i uvjete samo da dođe di je zacrta - a vi to znate da s morem to ne ide tako - tu nema gušta to je samo za reći bija sam tamo i tamo ......
u svakom slučaju mirno mu more i dalje od mene :wave:

Ovde sve piše, pa ko nerazumi neka pročita više puta :thumbup:
Avatar
mpiva13
Member
 
Postovi: 122
Pridružen/a: 24. 10. 2011. (19:22)
Lokacija: Kastel Stari
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Poludeplasman 5.5m, plastificirana šperploča

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la karamba » 13. 08. 2012. (13:42)

ima ljudi koji igraju na sigurno i na manje sigurno .
svaka barka u malinskoj koja zimi ide preko na cres lovit lignje može bit potencijalni rizik pa ljudi opet idu a neki nebi odvezali barku ni kad je bonaca , ima nas svakakvih i to je ok.
ja spadam u ove rizičnije , i ova moja ekipa isto, ttejac dole ide svaki dan na otvoreno ,meni je to palac gore netko če to protumačit kao idiotizam , ali vi sigurnjaci nikad nečete razumit nas željne pučine kao što ni mi nerazumimo vas , ali i jedna i druga opcija je ok ,pa tko voli nek izvoli .
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Pape » 13. 08. 2012. (14:32)

...da.... i ti i tetejac ukrcate cili dičiji vrtić sa štramcima, kanticama s grabljicama i lopaticama i šest kufera raznoraznih dičijih "potrepština" u brod i idete po neveri na otvoreno na lignje...odnosno, ni neznate šta je vani...pa probaješ svako po ure izać, pa se vratiš, pa probaš...pa se vratiš.... :lol: :lol: :lol:

...daj Karamba skuliraj se...ili počmi pravit dicu ako već nisi....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 13. 08. 2012. (14:37)

Evo malo atmosfere. Najprije ruta od Mljeta prema Lopudu. To nam je bio jedini dan bez valova. Mihaela za timunom, Ela je manekenka a Jelena snimateljica:
http://www.youtube.com/watch?v=2TcGVcWz ... e=youtu.be



Sljedeća dva videa je snimao Stjepan. Ovaj prvi je kad smo pobjegli u Postire. Valovi vani i nisu baš najvidljiviji, ali se vidi kako barka klima duboko u zaklonu, na vezu:
http://www.youtube.com/watch?v=n-6Q-QlX ... e=youtu.be



Na otoku Kaprije smo čekali 2-3 sata da se more smiri i dojadilo na čekati. Ovo je plovidba s pola gasa cca 4 čvora - izgleda kao da glisiramo:
http://www.youtube.com/watch?v=lLWDdOKR ... e=youtu.be
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la karamba » 13. 08. 2012. (14:47)

fino guda probija valove , imaš još kakvih filmiča s onim komadima na provi ?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 13. 08. 2012. (15:08)

Karamba i karambita! Ti "komadi" imaju 15,16 i 17 godina. Pola od njih su mi kćeri... Prolaziš samo ako si maloljetan!
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 13. 08. 2012. (18:20)

............ mop .... jel bilo po lucicama kakvih komentara .......na liniju broda , dizajn , idejno rjesenje ograde na provi ....... tepison ..... itd, itd ...... :?:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Lady M » 13. 08. 2012. (19:20)

je , je, -pitali su ga isto što čeha kad je doša Trabantom na more :
Oprostite , jeste to sami napravili , ili vam je ko pomoga ? :o
Avatar
Lady M
Member
 
Postovi: 114
Pridružen/a: 30. 04. 2011. (20:34)
Lokacija: jaska
Tip plovila: gull 745 turist , mitsubishi S4L2-T

Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i nazad"

PostPostao/la tg-boy » 13. 08. 2012. (21:35)

NE NE I NE povlačim sve što sam prije rekao - ova tri filmića su mi sve pokazala i definitivno sam promjenio mišljenje.
đita je bila dobro planirana, ima tu dosta i konopa i bokobrana- vidija sam čak i ležerno ostavljen mezomariner tako da :thumbup: - ovo mi je razbilo sve dosada rečeno - definitivno povlačim sve i dodajem - karamba ti si pedofil :D :D

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 14. 08. 2012. (07:35)

Meni ova polušuplja diskusija o dobrom ili lošem planiranju i nije baš sasvim jasna. Kakvo planiranje?! Ja sam bio na godišnjem odmoru. Grubi plan je postojao - doploviti do Dubrovnika, vidjeti zidine i vratiti se natrag. A i to ne nužno. Sve ostalo - kako more i vrijeme odrede. Vozili smo četiri tinejdžerice koje u redovnim kućnim uvjetima provedu 2-3 sata dnevno u kupaonici, a sad vode imaju samo za piće i pranje zuba. Bili smo spremni, ako treba, drugi dan se vratiti u Vlašiće... Pa ipak je to godišnji odmor! Najvažnija točka "plana" jest: da nam bude dobro! I tu je plan uspio u potpunosti. Sve ostalo rješavalo se u hodu.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la plavnik » 14. 08. 2012. (09:36)

Ja ne kužim di te oni baš ovoliko napadaju?!

Svi ga imaju sa tepisonima, konopima..., a uvijek se kaže da se o ukusima ne raspravlja!

Vjerujem da ćeš ovaj svoj izlet - avanturu dugo pamtit :thumbup:
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Pape » 14. 08. 2012. (10:36)

tg-boy je napisao/la:đita je bila dobro planirana, ima tu dosta i konopa i bokobrana- vidija sam čak i ležerno ostavljen mezomariner tako da :thumbup: -


...je, i mene je fascinira oni konop smotan u krug....vidi se prava iskustvena nautička ruka u tome... i prova stvarno dobro probiva ono more između 3 i 4...prati sve četiri točke obzora bezprijekorno...a motor radi ko singerica na platnu za jidra...a i MoP dobro govori, kakovo planiranje na 800 milja u 10 dana....šta tu imaš planirat...?! najveći plan je di ulit gorivo i za šta se vezat nakon 9 sati vožnje u komadu kad ti više zuji i u malom mozgu i moraju te iskrcat u nosilima i to na betoniranom bespravnom dijelu rive, jer na sike kola od nosila ne idu....posli toga samo odmaraš po planiranom...cili dan...nije ni čudo šta je herojska Goge išla sama popit kavu u grOd, pa kad su vidili da nema muških oderali je ko zeca za onu kahvu...ni večernju toaletu sa sebe, a da je od soli ne moraš skidat...još kad poneseš poma i banana...i za ručak imaš pravi litnji ručak manistru na pasirani toć od poma i za desert...pokušaj banane split...samo šta se splitala na atomskoj bazi, al nečemo gledat u svaku...i...diš bolje!...ko i svi mi šta radimo...ljudi od mora...neče nosit odojka za na more i lončinu sarmi.....

...nego mene zanima ona druga stvar, a bit foruma, MoP...a jel bila koja ribica, ima li čagod na tom Mljetu kako pričaju...ili nisi ni stiga zabacit tunjnu...?!....možda panula u điru bila...800 milja pa ni ribice da se zaleti...reka san vam ja...spizdiše ovo naše more u totalu....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Trogiranin » 14. 08. 2012. (11:28)

I ti ga Pape seruckaš, a meni si reka da sam prnija u potić ... Ma si ti prnija u maštil sa tri uva !!! Kakva crna panula ? Ko da je brzina plovidbe ove velebne ladje pogodna za ikakvu panulu ??? A jadan, jadan ...
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 14. 08. 2012. (11:41)

M710 SEA PEARL je napisao/la:............ mop .... jel bilo po lucicama kakvih komentara .......na liniju broda , dizajn , idejno rjesenje ograde na provi ....... tepison ..... itd, itd ...... :?:


Ne samo da sam imao najljepši brod, gdje god sam došao, nego sam imao i najljepšu posadu (sa mnom na čelu). Jedino... kad voziš šest dugokosih ljepotica, moraš biti spreman na kolonije dlaka po brodu. Toliko ih ima još jedino na podu nekog frizeraja. Kad Eli kažeš da iskoči na rivu s cimom, moraš to reći puno ranije, jer prvo što će zgrabiti je - četka za kosu. Kako će takva prekrasna izaći na rivu nepočešljana?
Šalu na stranu... brod su svi gledali. Komentari su uglavnom pozitivni, dok ja sam ne kažem da je kič... onda se mnogi slože. U Gružu sam sjedio na klupi ispred broda i zastane neki motorista. Pomislih - evo ga još jedan kojemu je zapelo oko. Skine kacigu, gleda u brod i odjednom me upita: "Je li ovo Vaš brod?" Na kraju ispalo da je to naš Lando došao vidjeti čudo s foruma. Komentar je bio otprilike: "Pa nije on baš tako ružan..."
Inače, ribu ne lovim već dvadesetak godina. Malo što čuvam more, malo što mi se ne da. Prije sam puno ronio s puškom. Uglavnom sitež uz obalu. Jedini veći morski ulov bio je neki ugor od 3-4 kile i to na parangalu. Jednom davno sam i veliku ražu digao parangalom.
E, da... što se tiče ograde... Kad je riva visoka i kad prijeti opasnost da će rub betona pregristi cimu, ja ju bez ustručavanja svežem za ogradu ili rukohvat. Jednako pouzdano kao i za bitvu. Tko još to može?
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la porer » 14. 08. 2012. (12:39)

Ovo jos traje? Mop vas uredno navlaci, no i njega je Lando nategao pa mi nije krivo :D ... Cuj, nije to tako ruzno :D
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.