Cijena dizalica u vašim lučicama

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Trogiranin » 06. 03. 2012. (10:18)

Cijene su stvarno paprene !
U ACY marini u Trogiru je bolesno i pitat, a "ako" ti i kažu odma ti triba rehabilitacija u Krapinskim toplicama - garant.
U Banju to šta Kalafat govori i nije tako strašno, ali su u biti uvjeti katastrofalni. Ti pituraješ brod, po metra od tvoga drugi čovik nešto brusi, a s druge strane susid pere minivošem. Sve je dobro ako još nemaš sriću ka Tg-boy zadnji put pa ti je ispod broda lokva od 5 cm vode. Tražili smo uru vrimena okolo raznorazne daščurine za popločat da bukvalno ne stojimo u vodi dok smo napasavali spojler na krmu šta je lipija. Da ne spominjem one ćimavice i padobrance šta non-stop okolo kruže ka lešinari i piju ti krv (živce) na slamku.
Ja imam tu sriću i mogućnost da svaki put nosim brod u sebe u dvorište. Prijatelj mi sa kamionom sa dizalicom za 250,00 kn odveze doma i za 250,00 kn vrati u more i miran. Radim kad me volja i koliko me volja. Minivošem operem sam do u detalje. Ležarinu ne plaćam . :roll:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Pape » 06. 03. 2012. (10:51)

...bit će i u Banju cijene paprene, ne boj se Trogirski...sad kad se uđe u EU, pa kad počmu, ekologija, separatori, hale za brušenje plastike intonka, sikiriki nadzor kamerama, čuvari, sigurnost u lučicama, pa kareti home made će morat u arheološki, pa budeš mora imat internu vatrogasnu, pa brod ko oni za kupljenje smeća po moru lučice, opremljen ko vatrogasni, sa pumpama za išekavanje, supanje ulja po moru....pa projekti ekološki, projekti protupožarni, projekti strojarski, projekti elektrike.....šta misliš, da će se i dalje moć ostat na par sto kuna za vađenje i pranje, ležarinu?....odakle će lučice to naplatit, šta misliš?...i bit će na kraju...ili tako ili ode koncesija...pa kad dođe drugi borac koji je preuzeja koncesiju sa batinom... :( ...nitko o tome još ne razmišlja, jer je uvik lako ćemo...al kad krene...bit će ajme... :thumbdown: vadit ćemo brode ko i ameri...napraviš đir...i ajmo vani na ledinu isprid kuće... brod u moru?!... :lol: :lol: :lol:

...eno pitaj ŽorŽa, sad vade dozvolu za lučicu u postrani koliko su pljunili samo za eko projekat športske lučice...a još jedan blok kolpomorta nisu posadili...ostalo neću ni spominjat... :(
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la josme » 06. 03. 2012. (11:35)

krkan je napisao/la:Dizanje - spuštanje = 92kn :D
Struja - voda = u cijeni
Ležarina = u cijeni

Evo pa se smij :D

: Laughing4: : Laughing4: : Laughing4: : Laughing4:
Jeftiniji ste nego ovi naši.. : Laughing4: : Laughing4: : Laughing4:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la lupis » 06. 03. 2012. (12:01)

Trogiranin je napisao/la: Prijatelj mi sa kamionom sa dizalicom za 250,00 kn odveze doma i za 250,00 kn vrati u more i miran. Radim kad me volja i koliko me volja. Minivošem operem sam do u detalje. Ležarinu ne plaćam . :roll:


:thumbup:

netreba bit ni prijatelj....,cijena ista..

ljudi moji,shvatite da je svako plovilo lukzuz,a pogotovo brod debelo preko 7, m dužine , 3 m širine i 3500t ..., sve što ne stane na jedan ajmo reć jači običan kamion,što zahtijeva specijalni način transporta,što se nemože podić jednim dobrim palfingerom.
to je ono ča stvalno ponavljam..., vrijednost brodova tih dimenzija je vidljiva prilikom kupnje,a troškovi održavanja su za većinu apstraktan pojam...

sad smo "mi" otkrili toplu vodu i svi bi htjeli veći,komotniji,brži....,he-he...,ovo je samo nastavak priče iz one teme o kuknjavi na cijenu goriva...
ove face koje su brodove naslijedili ili ih duperaju oduvik,znaju što je brod za svakodnevnu upotrebu,a što je statusni simbol.E pa hebi ga ,neke stvari idu uz to...,potrošnja goriva,cijena,održavanje...,ne voze uzalud ljudi godinama "demode","spore" i "skučene" barke...,nije to zato jer su zaostali ili dekintirani...,nego jednostavno što se održavanje njihovog broda ubraja u kućne režije.
Jel shvaća to netko?

Prema tome,veća je razlika između broda od 7 i onog od 8 metara,nego između broda od 5 i 7m.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la madi » 06. 03. 2012. (12:10)

Trogiranin je napisao/la:Ja imam tu sriću i mogućnost da svaki put nosim brod u sebe u dvorište. Prijatelj mi sa kamionom sa dizalicom za 250,00 kn odveze doma i za 250,00 kn vrati u more i miran. Radim kad me volja i koliko me volja. Minivošem operem sam do u detalje. Ležarinu ne plaćam . :roll:


Meni moj poznanik "ko za mene" :problem: :angel: uzima 800 kunića za utovar iz mora prijevoz i istovar barke isped kuće.
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Kapo » 06. 03. 2012. (12:11)

lupis je napisao/la:Prema tome,veća je razlika između broda od 7 i onog od 8 metara,nego između broda od 5 i 7m.



Kako cijena/vrijednost plovila exponencijalno raste sa svakim metrom duzine, tako otprilike exponencijalno raste i odnos u cijeni odrzavanja.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Kapo » 06. 03. 2012. (12:13)

madi je napisao/la:Meni moj poznanik "ko za mene" :problem: :angel: uzima 800 kunića za utovar iz mora prijevoz i istovar barke isped kuće.


Zamoli ga da ti naplati cijenu ko za sve ostale,moglo bi biti jeftinije...
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la romeokr » 06. 03. 2012. (12:19)

Kod nas je tek prošlo leto popisan porat i sklopljeni ugovori s Lučkon upravon. Ljudi su se strašno bunili kako njin neki more naplaćivat njihovi mulići a nisu ni svijesni da su im ti ugovori jedina kakva-takva zaštita pred eventualnin koncesionaron. Dizalica za 7m je mislin 400,00Kn (jednosmjerno) a struja i voda nisu preskupi (odokativno). Slažen se da ulaskon u EU ne moremo niš dobro očekivat va tom smjeru. Jedini spas- prikolica pa doma va privrat...
Rogi ribaron!!
Rogi ribaron !
Avatar
romeokr
New Entry
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 24. 02. 2012. (19:59)
Lokacija: Kraljevica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Sealine 22 sport

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Pape » 06. 03. 2012. (13:22)

lupis je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la: Prijatelj mi sa kamionom sa dizalicom za 250,00 kn odveze doma i za 250,00 kn vrati u more i miran. Radim kad me volja i koliko me volja. Minivošem operem sam do u detalje. Ležarinu ne plaćam . :roll:


:thumbup:


...je, sve pet, samo kad ti susid skuži da more zvat inspektorat, jer mu smrdecaš okolo i njegove kuće sa piturama, smolama, brusiš plastičurinu pa se i on i još po susidstva češe, pa ovi pokucaju na vrata... :wave: ...smit ćeš samo gledat u njega isprid kuće... :mrgreen:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la lupis » 06. 03. 2012. (14:08)

ma meni susjed upravo sad brusi plastiku na mom brodu u mom dvorištu... ;) ,dao sam mu nešto liganja...

idem sad vidit ako je odprašio pa ću dat ruku poliemajla... :wave:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Trogiranin » 06. 03. 2012. (14:11)

Kad završi pošalji ga i kod mene ako radi za lignje !!! :mrgreen:

Ja oko kuće ništa ne smrduckam i ne brusim jer sam napravija šta sam mislija, a kad sam radija brod bija je pod armadurom (bar ja toga imam) i pokriven. Sad ga doma dovedem i jedino ga perem i dam intonak, sredim cinkove, eventualno ispoliram inox i da se malo odmori od mora, mada meni teže pada to odmaranje od mora nego njemu. Voda mi otiče u sabirnu rešetku koju zatvorim da ne otiče na ulicu i sve iz nje: lažinu, pužiće ... skupim (mada toga nema puno jer ja brod koristim). Ipak bi i meni samome i mojima smrdilo a oni po lučicama u 99 % slučajeva to uredno saperu u more :thumbdown: .
Ovo šta govori Lupis je ka da mene pita. Ljudi moji vrimena su čupava. Ima san je u svoje doba i kvarnerplastiku sa T4 koju je isto tribali održavat. Šta kupit posli nje ? Moga san kupit i veći brod 8 ili 10 m, ali ako ćeš imat kako triba i održavat kako triba onda tribaš imat nešto čime možeš gospodarit, održavat, na kraju krajeva i upravljat. Na moru sam uvik i u svaka doba po svakakvom vrimenu kad imam i uru vrimena slobodno.I nemam ni volje ni namjeru uvik nekoga zvat sa sebom jer imam brod s kojim ne mogu sam ni isplovit ili uplovit, a kamo li šta drugo. Prijatelj mi ima Donata 800 koji piza priko 4 t. Njemu dođe Pjer, ali to zadovoljstvo košta 1000,00 kn u jednom smjeru. To je upravo Lupis dobro spomenija: brod za svakodnevnu upotrebu ili brod - statusni simbol. Sve je to u redu ako, ... ako ... čovik ima para, ali takvih je sve manje i masa brodova propada upravo zbog statusnih simbola jer je bilo nek susid pukne, ma susid i sad puca od smija. Ja niki dan u vulkanizera minjam gume na motoru, a lik upada sa okašom. Pita da bi prominija gume, ali ako imaju kakve POLOVNE !!! Moš mislit kakve su mu na autu ... slickovi... Ljudi za turbo motore kupuju polusintetska ulja 10-40 W po Lidlu, Konzumu i sl. nekih W3 imena i inih proizvođača, jer litra je na "akciji" 35,00 kn, a vamo je Total, Mobil, Castrol i sl. oko stotke ... :thumbdown:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la josme » 06. 03. 2012. (14:11)

lupis je napisao/la:ma meni susjed upravo sad brusi plastiku

Dobro je ako brusi samo plastiku...ja bi to ipak provjerio...susjed je susjed... :o
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Pape » 06. 03. 2012. (14:21)

lupis je napisao/la:ma meni susjed upravo sad brusi plastiku na mom brodu u mom dvorištu... ;) ,dao sam mu nešto liganja...

idem sad vidit ako je odprašio pa ću dat ruku poliemajla... :wave:


... :o ...Lupis, pa preskupo brate mili!...vamo za koje kilo kanjaca moga bi već nać koga...

:lol: :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la Grinteša » 06. 03. 2012. (14:43)

Evo zva Zentu, kažu za moj brod 8.30 m, vađenje,spuštanje,traktor,važi... za 3-4 dana vani 1500 kn.
Nije malo ali opet jeftinije nego u Marini.

A za Banj i ostale lučice, di triba potrošit živaca i živaca, fala lipa.Rađe plati, pa se rugaj. ;)
Kakva je situacija u Kaštilima?
Avatar
Grinteša
Senior Member
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:13)
Lokacija: Split/Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gajeta 8.30 m (plastificirana) IMR 34

Re: Cijena dizalica u vašim lučicama

PostPostao/la komarčeros » 06. 03. 2012. (14:46)

lupis sve si reka. :clap: :clap: :clap:
Hrvati iznad drugih Hrvata i time veci Hrvati od onih "drugih" po raznoraznim zaslugama, sve profesori prava, predstavnici ugnjetavanih, strucnjacu u brodogradnji, cuvaoci ribolovnih tajni, umjetnici u ocitavanju propulzije...
Avatar
komarčeros
Member
 
Postovi: 463
Pridružen/a: 26. 01. 2009. (19:18)
Lokacija: TROGIR - ČIOVO KONTINENT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara 6,5m DMB

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.