Mobitel + GPS na moru ?

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la weiss » 07. 03. 2011. (13:15)

Anima je napisao/la:Tako je ima gps.To sam instalira prijateljima pa san malo zabuca modele,radilo se o E61i (nema gps) i 5230.
Ukoliko imate više karata u postavkama garmina omogućite samo bluechart karte(daje detaljniju sliku).


Imam i stari E 61i koji ne koristim pa bi se to moglo koristiti s vanjskim GPS-om samo za to. Da li je nužna SIM kartica u tom slučaju?
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la Anima » 07. 03. 2011. (13:50)

Velika vecina mobitela bez kartice ne rade.Za e 61 ne znam,treba provat(upali ga bez kartice i ako sve radi,radit će i garmin).
Bluetooth gps je nabavljen na njuškalu za 250kn.Radi dobro(brže nađe satelite od internog).
Avatar
Anima
Member
 
Postovi: 145
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (17:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MF695

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la street » 07. 03. 2011. (16:27)

na 5800 imam Garmin mobile +adriaroute+bluechart pomorsku
radi perfektno 1,5 godinu
Avatar
street
Senior Member
 
Postovi: 606
Pridružen/a: 01. 05. 2009. (12:55)
Lokacija:
Lokacija:
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la J.Oscar » 05. 04. 2011. (18:12)

da li netko ima iskustva sa sym3 i garminovim software-om
Avatar
J.Oscar
New Entry
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 02. 04. 2011. (19:51)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: naval19

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la Quelava » 27. 06. 2011. (22:41)

A jel netko ima Samsug Omnia 7 sa nekim uporabljivim GPS softverom?
Ta igračka ima Windows mobile 7...
Avatar
Quelava
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 08. 03. 2010. (15:04)
Lokacija: Zagreb

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la šetač pasa » 29. 06. 2011. (14:09)

Ne bih volio kvarit raspravu, ali svi smo mi zaboravili na jednu jednostavnu činjenicu. Mobiteli, što noviji to jači i bolji, pružaju veću mogučnost za razne navigacije. Ja na svojima imam i cestovnu i Navionics Mediteran i rade k'o beba. Samo smo zaboravili spomenuti da su isti ekstremno, ali doista ekstremno osjetljivi na vlagu, a nje na brodu ne nedostaje. I sad jednostavna računica može pokazati da je svaka "ušteda" na uređaju u stvari na vlastitu štetu. Za cijenu jedne Xperie X10 ili Nokije C8 ili HTC-a, Samsunga može se dobit i te kako dobar, ako ne i vrhunski brodski uređaj.
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la tg-boy » 29. 06. 2011. (22:52)

dome je napisao/la:Svi ti uređaji su zapravo mala računala te će raditi onaj posao za koji imaju instalirani program tako da bilo koji uređaj može raditi bilo što ali osim promjene karte moraš instalirati i upravljački program koji je za cestovnu i pomorsku navigaciju skroz drukčiji te ga moraš instalirati na samu memoriju uređaja da bi ispravno radio a, za to moraš imati potrebne drajvere i naravno adekvatni interfejs.Vjerojatno ćeš morati zamjeniti i kompletni OS uređaja jer ćeš imati dvije aplikacije na njemu pa će ti biti potreban početni meni sa izbornikom.
Možda je ovo sada na prvu komplicirano ali ja nisam nešto posebno informatički jak pa bih molio none koji jesu da to razgovjetnije objasne.......
Kako bilo da bilo sukus svega je da može ali su potrebne adekvatne predradnje....



dome je u pravu ---- svojedobno a mislim da još ima na forumu pokrenuo sam temu cestovnog i pomorskog gps-a
poslije puno truda da kažem ukratko:
na cestovnom gpsu sa windows 5.0 i više potrebno je otključati uređaj i instalirati nešto - najčešče garmin ide samo na garmina na sve ostalo solidno funkcionira fugawi i oziexplorer jeftini i besplatni u 2d verziji - ono što smeta je to da nije vektorski prikaz
- ja imam nokiu 5230 ništa strašno ali funkcionira bluechart s time sa i na njega kao i na sve uređaje treba instalirati mapsource koji m određuješ karte koje češ koristit npr ja imam adria topo, adriarute i ver14 bluechart-------- sve i još puno toga možeš na cafe mobilu viditi ali ako nisi strpljiv i doslijedan možeš se danima izludit za sitnicu...............


dome je u pravu kad kaže za promjenu izbornika ja sam na myguideu napravio čudo toga ali izbornik svaki puta triba preresetirat cili uređaj da zaboravi neku nepovezanu ikonicu a to je vrlo frustrirajuče
stoga ajde konkretno na problem i di zapneš pitaj :thumbup:
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la Narval » 06. 09. 2011. (11:11)

shusha je napisao/la:Skinuo sam Navionics Viewer za iPhone. Besplatna je karta NW Italije, oko Genove. Brzo i kvalitetno. Vjerojatno ću kupiti Adria zonu. 65USD je vrlo povoljna cijena. Interesantno je to što na free verziji, dakle onoj gdje su samo pikselizirane konture obale i otoka postoji priličan broj kardinalnih oznaka i svjetionika.

Za onoga tko koristi iPhone, mislim da je ovo najbolja opcija. Uz to još i program MotionX GPS koji osim GPS-a, ima praktički pravo putno računalo, kompas i još raznih funkcija, a cijena mu je 2.99 USD.

Pozdrav, Tomislav.



Jos jedna preporuka za ovu kombinaciju
Avatar
Narval
New Entry
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 02. 09. 2011. (08:38)
Lokacija: Kotor

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la bouton » 20. 09. 2011. (21:16)

Ja imam Garminov SW na Nokia E71 i Mapsource i radi bez problema. Samo je displey veoma mali, tako da je upotrebljivo samo za rezervan uredjaj.
Avatar
bouton
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 16. 04. 2011. (21:14)
Lokacija: Martinščica, Cres / Ljubljana

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la borro » 20. 02. 2012. (22:00)

Ajde vas par starih iskusnjara koje se razumijete recite dali se garmin navigacija može staviti na nokiu E7. Imam ga uspješno na nokiji C5-00, pa vjerujem da može. Ima li što bolje?
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la zbjelan » 20. 02. 2012. (22:35)

iPhone 4 ima navionics europe,smeta mi šta ima staru kartu-triba bi nekako ubacit novu,samo da nađen meštra da to odradi...a i lowrance hds-5 ima staru kartu,nova oko 2500 kuna.... :eh:
ko se skime druži taj je lud...
Avatar
zbjelan
Senior Member
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 07. 05. 2010. (16:53)
Lokacija: omiš -dalmacija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: m-700 guda Sabre m-65

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la Spinnaker50 » 04. 03. 2012. (10:40)

pozdrav, mogu li se te karte ubacit na garminov xt , na nokiu c7, ili ima neki bolji i noviji program jer ovi djeluje onako malo zastaria već, :D
Avatar
Spinnaker50
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 14. 04. 2011. (16:32)
Lokacija: Split,Šolta

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la peroski » 04. 03. 2012. (12:43)

evo meni treba pomoć. Na nokiu c5-3 imam instaliran garmin mobile sa cestovnim kartama. Također hoću ubacit i bluechart ali problem mi nastaje kas downlodam sa neta 6 filova u rar formatu koji zajednički kad ih otpakujem tvore GMAPSUPP.IMG e sa ovim neznam šta dalje... dali ovo treba pokrenut nekom aplikacijom ili što:?:
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la tg-boy » 04. 03. 2012. (21:41)

peroski je napisao/la:evo meni treba pomoć. Na nokiu c5-3 imam instaliran garmin mobile sa cestovnim kartama. Također hoću ubacit i bluechart ali problem mi nastaje kas downlodam sa neta 6 filova u rar formatu koji zajednički kad ih otpakujem tvore GMAPSUPP.IMG e sa ovim neznam šta dalje... dali ovo treba pokrenut nekom aplikacijom ili što:?:


samo kopirati u glavni direktorij garmina ----- maximun ubacivanja i imanovanja 3 karte imena gmapsupp, 1, 2, ..... potreban mapsource za definiranje koje karte želiš trenutno koristit jer inače bluechart, adriarute i adria topo se miješaju i zablese
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Mobitel + GPS na moru ?

PostPostao/la Sterling » 05. 03. 2012. (00:50)

Moj savjet ka informaticara koji je cesto na moru, kupite mio moov 300 (dilija se besplatno uz nove ugovore u tcoma) sad se prodaje po njuskalu za par sto kuna.

Stavite hack unutra, ubacite oziexplorer i bsb karte cilog jadrana, stvar radi super za tih par sto kuna :-)
Avatar
Sterling
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 05. 03. 2012. (00:25)
Lokacija: Biograd

PrethodnaSljedeća

Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.