Kuster 15

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kuster 15

PostPostao/la igy-m » 24. 02. 2010. (11:30)

slika[/quote]

Ovo je prava konstrukcija uradi sam, samo mi ni jasno ća štiti ta tenda.... :Happy45:
previsoka za sunce, preuska i prekratka za kišu... :Suprise7:
ili je morda to za sušenje ribe.... :lol:
Avatar
igy-m
Member
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 23. 04. 2009. (17:33)
Lokacija: Rijeka

Re: Kuster 15

PostPostao/la T&T DENTEX » 24. 02. 2010. (15:22)

igy-m je napisao/la:
Ovo je prava konstrukcija uradi sam, samo mi ni jasno ća štiti ta tenda.... :Happy45:
previsoka za sunce, preuska i prekratka za kišu... :Suprise7:
ili je morda to za sušenje ribe.... :lol:


.Zna nas zaštititi po liti od puste vlage po noći a i od sunca kada je u zenitu ali uglavnom služi kao što si reka za sušenje ribe. :lol: :lol:
slika
Avatar
T&T DENTEX
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:23)
Lokacija: 23000 Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 550 cabin

Re: Kuster 15

PostPostao/la davor » 10. 05. 2010. (08:18)

Prošlo je dosta vremena pa možda ima koji novi vlasnik da podjeli isustva?

Uglavnom zanimaju me performanse sa 30ks 4T motorom. Najčešće nas je 2 i to uglavom zimi panula za lignje, ljeti ronjenje samo 1 osoba + barkajol i tokom cijele godine kančanica 2 osobe.
Koliko konzola utječe na mjesto u barci, nekako mi se čini da zauzima previše mjesta i da više smeta nego pomaže u namjeni koju bi imala kod mene.
Većina pošti mi je u krugu od 7 milja.
Avatar
davor
New Entry
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (13:20)
Lokacija: Porec

Re: Kuster 15

PostPostao/la zele62 » 02. 09. 2010. (22:11)

davor je napisao/la:Prošlo je dosta vremena pa možda ima koji novi vlasnik da podjeli isustva?

Uglavnom zanimaju me performanse sa 30ks 4T motorom. Najčešće nas je 2 i to uglavom zimi panula za lignje, ljeti ronjenje samo 1 osoba + barkajol i tokom cijele godine kančanica 2 osobe.
Koliko konzola utječe na mjesto u barci, nekako mi se čini da zauzima previše mjesta i da više smeta nego pomaže u namjeni koju bi imala kod mene.
Većina pošti mi je u krugu od 7 milja.


Od ovog ljeta sam vlasnik kustera 15 sa yamahom 6 4T, prije sam imao razlicite kaice. Moje iskustvo ti je,
ako ne zelis glisirat i trebas kaic za ici na more do desetak NM, pusti te konje i konzolu, za uzvrat dobijes
dosta prostora, pod provom imas mjesta koliko hoces, kajic je jednostavan za upravljanje ima nizak gaz,
zaboravis kad si zadnji put tocio gorivo. Osobno imam dve primedbe, jedna je za starije tezi silazak sa prove u unutrasnjost i sredina kaica, gde se montira konzola, to mjesto je vrlo sklizko, zato stavis nesto ispod i to ti je to. Kad povuces crtu za 5000 € sa dodatnom opremom vrlo povoljno.
Ako na njega stavis 30 ks imas ljep lagani gliser sa super performansam. Ako te zanimaju pojedinosti mozes me kontaktirat na moj g mail
Ne mogu zamislit život brez ukusa mora
Avatar
zele62
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 01. 09. 2010. (11:38)
Lokacija: Pašman Maribor

Re: Kuster 15

PostPostao/la plankton » 04. 01. 2011. (10:26)

Re: REFUL 490 sea - Bakan (vrijede li hvalospjevi)
Postao/la Trlja » 04. 01. 2011. (01:56)

Plankton!
A kako bi usporedio maritimna svojstva Kustera sa Bakanom ?

(Možeš mi odgovoriti pod temom gdje se govori o Kušteru)

Pozdrav,
Trlja


Ne bih previše uspoređivao ni ova dva broda koji su po meni totalno različiti, ipak:
Bakan je cijelih 30cm veći i širi ,a svak zna da je na brodu svaki cenat važan i sam osjećaj kad uđeš na Bakana je u odnosu na Kušteru, kao da se radi o puno većem brodu.
Bakanu nebi falilo koje kilo plastike više, meni se u vožnji bolji pokaza kada bi u brodu bilo nešto mriža i 2-3 čovika, manje bi lupa a na brzini ne bi puno gubija.
Kuštera je pak kako je manji i više osjetljiv na teret, i raspored istog. Npr. brzina kada sam sam cca 23nm, sa 3 osobe cca 15nm i td.
Kušter po meni i nije za velike četvorotaktne motore, prijatelj ima istog sa hondom 40 ks (motor cca 90 kg, akumulator, konzola i dr. što ja uopće nemam) rezultat kad smo bacili utrku, vozili smo potpuno isto i nije me moga prić.
Ja sam dopunac imam dosta mriža , i za ribolov mi je bolji Kušter od Bakana , jer ima dosta prove za rad općenito mi je za ribolov bolji, ali za razliku od Bakana, idealan je za 2 osobe sve više je previše.
Kušter je vergulastiji, primjer uhvatila me bura prošle god., bili smo dvojica, boca plina, feral i dr. oprema. Brzo se digla velika bota, val nas je zdrma u provu sve je poletilo i mi i arta na bok, more se počelo prilivat priko bande jedvo smo se škapulali. Sa Bakanom nikad nisam ima osjećaj da bi se mogao privrnut, a sa Kušterom mi je to često na nekoj granici.
Primjer : po jakom jugu kada se vraćam kući to je vožnja u po krme ako se vozi brže Kušter sa svojom oštrom provom
( sikira prova) jednostavno zaore izgubi brzinu i ukopa se u mistu. Imaš osjećaj da je kao podmornica i da će svaki čas zaronit ružan osjećaj, dok je Bakan doslovno na istim valovima vozio bez problema punim gasom.
Konzola je po meni totalno nepotrebna stvar smeta kod ribanja u komunikaciji prova krma a i na vesla možeš onda zaboravit što su kod ovih brodova neizastavni dio opreme .
Bakanu za veslanje konzola nije smetala dok Kušteri mislim da konzola smeta.
Kušter ima na krmi dovoljno mjesta tako da uz mog tohatsu-a 25 ks bez problema zavidam i pomoćni motor za panulu ili kad iden dalje. Ovo sve je moj osobni utisak i iskustvo.
Avatar
plankton
Member
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (17:27)
Lokacija: Makarska /Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 480

Re: Kuster 15

PostPostao/la zhoowa » 29. 04. 2011. (21:39)

vidis zaboravi pitat na sajmu... jel ima koja petnaestica u okolici splita?
Avatar
zhoowa
New Entry
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 26. 01. 2010. (20:26)
Lokacija: Brač - Hvar - Šolta

Re: Kuster 15

PostPostao/la srea » 03. 05. 2011. (06:43)

Ima u Splitu, lučica u Špinutu.
Na početku lučice isprid hangara za jedrilice optimiste.
Modri bez konzole sa malin motoron.
Avatar
srea
Member
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (13:49)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pasara 460

Re: Kuster 15

PostPostao/la Sipa » 03. 05. 2011. (09:15)

evo upravo mi je čovik reka da bi proda svoga pa ako bude zainteresiranih moga bi stavit slike ovih dana
uglavnom honda 40ks 80 h
+ oriđiđi trajler komande sve staro 3 godine s cjenom 9,300 e (fiksno)
Avatar
Sipa
Member
 
Postovi: 176
Pridružen/a: 02. 11. 2008. (21:00)
Lokacija: Supetar - Brač
Tip plovila: plovid 16 / elan 20 cc/ val 485

Re: Kuster 15

PostPostao/la kuster » 31. 08. 2013. (09:18)

Više od dvije godine nema niti jedan post o ovoj brodici koja se nigdje ne reklamira a prodano je nekoliko stotina komada i dan danas se dobro prodaje...
s 30 konja 4T ide 24 Nm
a 40 konja 4T 28 Nm
kolega s foruma koji lovi gofove do 50 kg na juznom jadranu kaze da je savrsena za taj "sport",
ima i slike na temi GOF
Probat ču i ja sad u rujnu prvi put otić u lov na gofove.koliko kosta kilo gofa na tržnicama?
Avatar
kuster
Member
 
Postovi: 321
Pridružen/a: 02. 01. 2011. (13:08)
Lokacija: peljesac
Tip plovila: kuster 15 mercury 30 EFI

Re: Kuster 15

PostPostao/la maky » 31. 08. 2013. (10:09)

kolega kuster nemere kuster 15 ici 28 NM sa 40 ks
ima proba ne ide u idealnim uvjetima (bonaca bez kurenta)
jedna osoba prazan cist kaic 26nm i nesto sitno
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Kuster 15

PostPostao/la kuster » 31. 08. 2013. (11:36)

moj mercury 30 efi ide 24 nm,provjereno.
s kojim motorom 40 ks ide 26,marka?
kolega nostromo tvrdi da i inace mercury motori postizu nesto vece krajnje brzine,zna li neki strucnjak u cemu bi mogao biti razlog?
Avatar
kuster
Member
 
Postovi: 321
Pridružen/a: 02. 01. 2011. (13:08)
Lokacija: peljesac
Tip plovila: kuster 15 mercury 30 EFI

Re: Kuster 15

PostPostao/la maky » 31. 08. 2013. (13:35)

honda 40
za druge neznam moze bit al cisto sumnjam da dalo 2 milje
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 31. 08. 2013. (14:58)

Kuštere kažu da s 40ks ide max.28nm, ali to su možda njihova mjerenja s praznin kaićon i onin malin (mislin da je sin ili netjak od šefa), one slike sta su na webu, pa iz njih se vidi da kustera vozi dite a ne odrasli čovik sa svojih 100 kg, naravno da će ići koju milju brže, a možda je iša i niz kurenat i po bonaci (niz lagani burin).
Ja san s elanon i 9.9 2t izmirija max. 18nm, kad se sagnen, kad se podignen padne na 17 nm a da ga je vozilo dite, to je 50 kg manje u kaiću i dalo bi se podignit možda i do 20 nm, mada mislin da mu za 20 nm fali okretaja.
A sad 40 ks 4t ili 30 ks 2t mislin da je u konačnici blaga prednost 40tke, ali je i puno skuplja, ne znan da li se to isplati za 3 milje više, kad je ionako neka putna brzina 18-20 nm, prednost je naravno u potrošnji 40 tke naspram 30 2t . Puno ljudi mi kaže da je ako ne ideš svaki dan na more i ne praviš puno milja isplativija 30tka 2t, pogotovo sad što se novi Tohatsu more jeftino nabavit.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la kuster » 01. 09. 2013. (12:04)

Čini mi se da sam negdi pročitao da je u Evropskoj uniji već puno godina zabranjena prodaja novih dvotaktnih motora!?...zbog ekologije...a i mi smo sada u EU
Avatar
kuster
Member
 
Postovi: 321
Pridružen/a: 02. 01. 2011. (13:08)
Lokacija: peljesac
Tip plovila: kuster 15 mercury 30 EFI

Re: Kuster 15

PostPostao/la dome » 01. 09. 2013. (12:30)

Krivo ti se čini ili si krivo interpretirao pročitano ..............
Selva je proizvođač koji djeluje na teritoriju Europe štoviše sjedište mu je u zemlji koja je začetnica Europske unije pa nesmetano proizvode dvotaktne motore........... http://www.selvamarine.com/product_line ... ine=mot_2t ............ http://www.selvamarine.com/product_line ... ne=mot_dfi
Nadalje svi znamo da je Evinrude proizvođač isključivo i samo dvotaktnih motora koji se i dalje nesmetano prodaje u zemlji koja je začetnica Europske unije ......http://www.evinrude.com/it-it
Tohatsu se također u prije navedenoj zemlji prodaje nesmetano ..........http://www.tohatsu-italia.it/?do=motori
Mercury isto i dalje prodaje u prije navedenoj zamlji svoje 2T motore .......... http://www.mercurymarine.com/engines/ou ... deloptimax
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: riberer i 4 gostiju.