Solidarnost ... ?

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la marin » 10. 01. 2011. (14:30)

flavijo je napisao/la:Pozdrav svim lignjolovcima.


Jedan za drugim, nekih 15-tak brodova , su prošli pored njega panulavajući dok je on vikao i molio za pomoć , no lignje su bile važnije.


čuj, nemoj me krivo svatit, ali biću skroz iskren, ja jednostavno ne mogu virovat da je to baš tako bilo, da bi čovik vika upomoć, i da bi 15 brodi prošlo kraj njega a da niko ne bi sta ?
Avatar
marin
Old Senior Member
 
Postovi: 1119
Pridružen/a: 17. 06. 2009. (23:42)
Lokacija: Split, Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 735, Kuster 15

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la marin » 10. 01. 2011. (14:54)

oću reć, jesu li ga mogli čut, dobro vidit, uvjerit se da je u nevolji, jer baš od 15 da bi svi ignorirali, to mi je prenevjerovatno
Avatar
marin
Old Senior Member
 
Postovi: 1119
Pridružen/a: 17. 06. 2009. (23:42)
Lokacija: Split, Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 735, Kuster 15

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Kapo » 10. 01. 2011. (14:55)

A to samo govori o nasem nivou pomorske kulture i nazalost zaboravljene tradicije.
Ja sam do sada 4 puta spasavao,sto sa gliserom (3 puta) sto sa brodom (1 puta).
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Spužva » 10. 01. 2011. (15:12)

Ja isto jednostavno ne mogu povjerovat da nitko nije zelio stat...ako je stvarno tako onda je to zalosno da zalosnije ne moze bit.Evo kolega surfer i ja smo negdje oko bozica odteglili starcica koji je veslao pola sata jer je tomos otegnuo papke, a naravno da nismo ni sekunde razmisljali da li da pomognemo ili ne...bilo je toga jos,pa i neugodnih iskustava kad ti covjek isprazni akumulator koji mu posudis da upali motor pa ode bez da kaze hvala, a ja ostanem sa pomocnim.
Ni dalje ne vjerujem :D
Ajde srecom starom nije nista
Avatar
Spužva
Member
 
Postovi: 391
Pridružen/a: 24. 06. 2008. (19:32)
Lokacija: Pula
Tip plovila: Beneteau Ombrine 550WA/Mariner 75

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Pape » 10. 01. 2011. (15:42)

flavijo je napisao/la:Hvala za lijepe riječi. Čitam i vidim da nije sve tako crno kako se čini na prvi pogled i da su ljudi na moru još uvijek spremni pomoći.
A ocu ću prvom prilikom nabavit polovni Tomos 4 zlu ne trebalo.



...i još mobitel ako ga nema....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la gonič zmajeva » 10. 01. 2011. (18:17)

marin je napisao/la:
flavijo je napisao/la:Pozdrav svim lignjolovcima.


Jedan za drugim, nekih 15-tak brodova , su prošli pored njega panulavajući dok je on vikao i molio za pomoć , no lignje su bile važnije.


čuj, nemoj me krivo svatit, ali biću skroz iskren, ja jednostavno ne mogu virovat da je to baš tako bilo, da bi čovik vika upomoć, i da bi 15 brodi prošlo kraj njega a da niko ne bi sta ?


Marine isto mislimo. Da ima pi_d@ na moru ima,ali da od njih 15 niko nije sta :wtf: .
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Dade » 10. 01. 2011. (18:24)

A sve naši......furešta nema...mora da su se zmislili nad svetskim problemima pa ove male domaće i ne vide pa prevideli čoveka : Surprise 1: :Suprise30:
"Daj mi Bože da uhvatim tako veliku ribu da nemoram da lažem


slika
Avatar
Dade
Old Senior Member
 
Postovi: 2093
Pridružen/a: 10. 02. 2009. (21:25)
Lokacija: Novi Sad, Prožura Mljet
Vrsta ribolova: rekreativni

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la sinitram » 10. 01. 2011. (20:18)

Pape je napisao/la:..ovo je tužno i gledajuč ovako nezamislivo, ali opet sa druge strane takva su došla vrimena i nažalost bit će još i gore. da se neko razbije nasrid ulice neče te niko ni pogledat, a kamoli priskočit. eno nedavni primjer u ZG-u neki ludaš zračnom puškom puca po autobusu, ranilo ženu svi utekli, niko nije ženu ni pogleda...zato ebi ga na moru moraš se pripremit da prvo sam sebi moš pomoć ili na neki drugi način dozvat upomoć računajuči najprije da ne bude nikoga oko tebe, i upravo radi i ovakvih koji ne žele pomoć...zato bez moba, radio stanice, prve pomoći, signalnih raketa i svih ostalih sredstava po brodu...nigdi...pogotovo kad si sam...vrag nikad ne spava...neki propisi postoje ne samo da bi postojali nego prvenstveno da zaštite nas i našu imovinu....


A prika moj a sta da upadnes u more, ono slucajno usrid zime. Tona robe na tebi. Ja sam to proba i mogu ti rec da si neznan kakvi mazgun skoro je nemoguce se popet na brod. A niko nema pojas za spasavanje dok su u brodu. Vanka je zakonom obavezno.
A jos gora kombinacija sam u brodu, upas u more a brod odee!
Bizi triba sve nabavit sta si reka....
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Pape » 10. 01. 2011. (20:25)

sinitram je napisao/la:
Pape je napisao/la:..ovo je tužno i gledajuč ovako nezamislivo, ali opet sa druge strane takva su došla vrimena i nažalost bit će još i gore. da se neko razbije nasrid ulice neče te niko ni pogledat, a kamoli priskočit. eno nedavni primjer u ZG-u neki ludaš zračnom puškom puca po autobusu, ranilo ženu svi utekli, niko nije ženu ni pogleda...zato ebi ga na moru moraš se pripremit da prvo sam sebi moš pomoć ili na neki drugi način dozvat upomoć računajuči najprije da ne bude nikoga oko tebe, i upravo radi i ovakvih koji ne žele pomoć...zato bez moba, radio stanice, prve pomoći, signalnih raketa i svih ostalih sredstava po brodu...nigdi...pogotovo kad si sam...vrag nikad ne spava...neki propisi postoje ne samo da bi postojali nego prvenstveno da zaštite nas i našu imovinu....


A prika moj a sta da upadnes u more, ono slucajno usrid zime. Tona robe na tebi. Ja sam to proba i mogu ti rec da si neznan kakvi mazgun skoro je nemoguce se popet na brod. A niko nema pojas za spasavanje dok su u brodu. Vanka je zakonom obavezno.
A jos gora kombinacija sam u brodu, upas u more a brod odee!
Bizi triba sve nabavit sta si reka....


...čuvaj se...i Bog će te čuvat... :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Kapo » 10. 01. 2011. (21:21)

sinitram je napisao/la:A jos gora kombinacija sam u brodu, upas u more a brod odee!


Kad idem sam na duzu djitu ili dalji ribolov bacim i vucem 20-25 m tankog konopa po krmi,vezan za krmenu platformu. Ako slucajno upadnes u more imas neke sanse dofatit brod preko konopa....naravno na nekim nazovimo to deplasmanskim brzinama,na gliseru obavezno narukvica i bez brige si.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Pape » 10. 01. 2011. (21:32)

Kapo je napisao/la:
sinitram je napisao/la:A jos gora kombinacija sam u brodu, upas u more a brod odee!


Kad idem sam na duzu djitu ili dalji ribolov bacim i vucem 20-25 m tankog konopa po krmi,vezan za krmenu platformu. Ako slucajno upadnes u more imas neke sanse dofatit brod preko konopa....naravno na nekim nazovimo to deplasmanskim brzinama,na gliseru obavezno narukvica i bez brige si.


...uvik san se pita kako izgasit 20 metarski katamaran pri brzini od 20 tak milja ako upadneš u more kad ga sam voziš... :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Kapo » 11. 01. 2011. (01:32)

Pape je napisao/la:
Kapo je napisao/la:
sinitram je napisao/la:A jos gora kombinacija sam u brodu, upas u more a brod odee!


Kad idem sam na duzu djitu ili dalji ribolov bacim i vucem 20-25 m tankog konopa po krmi,vezan za krmenu platformu. Ako slucajno upadnes u more imas neke sanse dofatit brod preko konopa....naravno na nekim nazovimo to deplasmanskim brzinama,na gliseru obavezno narukvica i bez brige si.


...uvik san se pita kako izgasit 20 metarski katamaran pri brzini od 20 tak milja ako upadneš u more kad ga sam voziš... :lol:


A stari moj,daj pametniji prijedlog,pa da svi skupa budemo jos pametniji i nesto jos korisno naucimo o moru i nautici. Svaka pametn(ij)a ideja je vise nego welcome!!!

Nestrpljivo iscekujemo....
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Pape » 11. 01. 2011. (10:57)

Kapo je napisao/la:
...uvik san se pita kako izgasit 20 metarski katamaran pri brzini od 20 tak milja ako upadneš u more kad ga sam voziš... :lol:
A stari moj,daj pametniji prijedlog,pa da svi skupa budemo jos pametniji i nesto jos korisno naucimo o moru i nautici. Svaka pametn(ij)a ideja je vise nego welcome!!!

Nestrpljivo iscekujemo....


...ovo sa katamaranom je zajebancija....ključ na glisiću je pametna stvar, pogotovo ga preporučan na malin gliserima i onim pjataračama koje kad vide val na 3/4 gasa sa 20 čvorova se razletaju svugdi po moru, a o putnicima unutra da ne govorin...

...iskreno... ovo sa konopom je nebuloza samo takva...prvo da ti neko zavozi po krmi za mimoić se najeba je a tebi je vjerovatno odvalija bitvu skupa sa pola krme, drugo ako se ti zaboraviš i zašijaš eto ti ga pod propelu pa si sam sebe zajeba, treče taj konop ćeš uvatit samo ako si Rambo ako upadneš u more jer ko zna di laprda ti po krmi dok voziš, četvrto moš tako i plivaricu vuć za sobom veća je vjerovatnost da te uvati ali i utopi ako se zapetljaš u nju....i tako to u tom stilu... tako da ti taj konop donosi veći broj potencijalnih pizdarija i mogučnosti zajeba sebe i drugih nego koristi...radije ako radiš na krmi dok voziš, pojas oko sebe i veži se za brod....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la mala od kužine » 11. 01. 2011. (11:57)

Skoro pa Priručnik sigurnosnih mjera po Papi!
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Kapo » 11. 01. 2011. (12:01)

Pape je napisao/la:
Kapo je napisao/la:
...uvik san se pita kako izgasit 20 metarski katamaran pri brzini od 20 tak milja ako upadneš u more kad ga sam voziš... :lol:
A stari moj,daj pametniji prijedlog,pa da svi skupa budemo jos pametniji i nesto jos korisno naucimo o moru i nautici. Svaka pametn(ij)a ideja je vise nego welcome!!!

Nestrpljivo iscekujemo....


...ovo sa katamaranom je zajebancija....ključ na glisiću je pametna stvar, pogotovo ga preporučan na malin gliserima i onim pjataračama koje kad vide val na 3/4 gasa sa 20 čvorova se razletaju svugdi po moru, a o putnicima unutra da ne govorin...

...iskreno... ovo sa konopom je nebuloza samo takva...prvo da ti neko zavozi po krmi za mimoić se najeba je a tebi je vjerovatno odvalija bitvu skupa sa pola krme, drugo ako se ti zaboraviš i zašijaš eto ti ga pod propelu pa si sam sebe zajeba, treče taj konop ćeš uvatit samo ako si Rambo ako upadneš u more jer ko zna di laprda ti po krmi dok voziš, četvrto moš tako i plivaricu vuć za sobom veća je vjerovatnost da te uvati ali i utopi ako se zapetljaš u nju....i tako to u tom stilu... tako da ti taj konop donosi veći broj potencijalnih pizdarija i mogučnosti zajeba sebe i drugih nego koristi...radije ako radiš na krmi dok voziš, pojas oko sebe i veži se za brod....


A cuj,svak brine o svojoj sigurnosti u najboljem uvjerenju i kako misli da je najbolje u datom trenutku. To je samo jedna od mnogobrojnih opcija, a ideju sam pokupio od jednog iskusnog jedrilicara koji je oplovio doslovno pola svijeta.
Na koncu,svak sebi brine za svoju sigurnost,ovako ili onako,glavno da se brine....
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.