Prikolice za plovila...

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Prikolice za plovila...

PostPostao/la malibrod » 17. 11. 2010. (20:35)

Opišite vaša iskustva sa prikolicama...
Kojeg domaćeg (ajd dobro,može i stranog) proizvođača bi preporučili...?
Da li vam je bilo lako položiti B+E kategoriju...?
S kojom "konjicom" pod haubom vučete vaše "morske ljubimce"...?
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la som » 17. 11. 2010. (20:43)

Ja svog sa Scamom ali ne vučem nago guram.Šalim se, ima onaj Torbarina ali ko zna kakve su cijene.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2957
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la teranavis » 17. 11. 2010. (22:10)

som je napisao/la:Ja svog sa Scamom ali ne vučem nago guram.Šalim se, ima onaj Torbarina ali ko zna kakve su cijene.

...torbarina ti je sigurno provjeren ....mozda bi se našlo nešto koju kunu jeftinije ali neisplati se ta tako malu razliku riskirat ....imaš i bertinovec prikolice isto su dobre ali torbarina je provjereno :thumbup:
i racunaj za za dvoosovinku ti treba kategorija b+e
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la dome » 17. 11. 2010. (23:30)

Ja imam prikolicu od ovog proizvođača http://www.siop.hr/ .Zadovoljan sam, daleko je veći proizvođač od prije spomenutog ali u marketing ništa ne ulaže pa nije toliko poznat te za njega doznaju samo oni koji pomnije traže prikolicu.Meni je trebala svojevremeno specifična zatvorena prikolica za prevoz paketirane robe i oni su mi napravili prikolicu po mom nacrtu upravo onakvu kakva mi je trebala u pola cijene koju je torbarina tražio.
Što se tiče polaganja B+E trebaš sve iz početka dakle ponovno lječnički,testove i vožnju samo ti prvu pomoć priznaju ako znaš voziti i znaš prometna pravila dakle ako si savjestan vozač onda naravno da nećeš imati problema sa polaganjem ali ako se ne možeš prepoznati u ovom opisu od prije onda knjigu u ruke jer nema šanse da prođeš stoga što su napokon postrožili način polaganja pa više nije moguće kupiti vozačku, makar ne u Zadru ..........
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la mikula moli » 18. 11. 2010. (00:30)

ja prije par godina kupi laku prikolicu bertinovec, jeftinija bila od torbarine dosta nekih 30%.....
nazovi malo i provjri cijene.......

http://www.bertinovec.com/ :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Mali Dabar » 18. 11. 2010. (10:09)

Laku prikolicu imam Slovenski Amigo,iako je laka vozi 1500 kg bez problema,ali je loš pod,pretanak,posudio prijatelju pa je deštrigao podnicu,to cu morati zaminiti,pa razmišljam da nabacim aluminisku plocu onu nazubanu preko toga.
Isto je nedostatak metalni blatobrani,popucali,ali vidim sada rade s plasticnim.
Trajler za brod mi radio covjek koji je počeo posao s Torbarinom pa su se razišli.
Vrhunski napravljeno,malo jeftinije od Torbarine,ali sam ispizdio dok je to on napravio.
Ja platio,a on izio novce,ali sam na kraju ipak zadovoljan jer je napravio neke preinake po mojim željama.

Pripaziti da osovina prikolice bude poznata marka npr.kod nas najcešce Knott, jer s vremenom odu lezajevi,pa da nebi morali baciti cilu prikolicu zbog toga,bilo je slucajeva s nekim prikolicama.

Isto tako ako se kupuje nova,umjesto gumenih(crnih)valjaka uzesti silikonske(crvene) ne šaraju po brodu i lakse se naveze.
Na trajleru malo pregledati vide,probaj s magnetom ako se ne kužiš da vidiš dali je inox,jer ako nije dva puta u more i sve zaruzina.

Na vitlu u zadnje vrime vidim pojaseve umjesto sajle,lakse je za motat ,ali meni je sajla draža !
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la golum » 18. 11. 2010. (20:08)

teranavis je napisao/la:
som je napisao/la:Ja svog sa Scamom ali ne vučem nago guram.Šalim se, ima onaj Torbarina ali ko zna kakve su cijene.

...torbarina ti je sigurno provjeren ....mozda bi se našlo nešto koju kunu jeftinije ali neisplati se ta tako malu razliku riskirat ....imaš i bertinovec prikolice isto su dobre ali torbarina je provjereno :thumbup:
i racunaj za za dvoosovinku ti treba kategorija b+e

Ako je jedna osovina?
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la baraba » 18. 11. 2010. (20:46)

nisam siguran, ali ako ukupna nosivost vozilo+prikolica prelazi 1500 kg, čak i ako se vozi i lakši teret (npr. prazna prikolica), treba imati B+E kategoriju.
tu nema veze broj osovina...
Avatar
baraba
Member
 
Postovi: 438
Pridružen/a: 19. 08. 2009. (18:56)
Lokacija: Opatija

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la mikula moli » 18. 11. 2010. (22:11)

kolko znam jednoosovinske mogu bit lake 750kg, a ima i jacih od 1300kg nosivosti takodjer jedna osovina....
sve priko 750 kg je E kategorija.......
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la malibrod » 19. 11. 2010. (09:51)

Činjenice o prikolicama...Bertinovec na većim modelima ima 1 milimetar deblje cijevi od konkurencije,te urednije varove...sve ostalo je manje više isto,od Knott osovina do valjaka...
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la golum » 19. 11. 2010. (16:33)

Kupio sam nekog terenca i odmah sam dao ugradit kuku.
Planiram uzet prikolicu onu do 500kg za barku do 5m.
Jel mi na kraju treba E kategorija?
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Jadranko » 19. 11. 2010. (20:31)

golum je napisao/la:Kupio sam nekog terenca i odmah sam dao ugradit kuku.
Planiram uzet prikolicu onu do 500kg za barku do 5m.
Jel mi na kraju treba E kategorija?


ako ti težina prikolice i broda zajedno ne prelaze 750 kg ne trebaš E!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Marac » 20. 11. 2010. (00:11)

Položio sam B+E kategoriju ljetos. Nije bilo nikakvih problema. Liječnički, testovi-prometna pravila+dio koji se odnosi na prikolice, vožnja 10h. Ako netko treba primjer testova mogu mu poslati.
E kategorija treba uvijek kad je priključno vozilo Najveće Dopuštene Mase-NDM veće od 750kg.
Prikolica mi je stara Tehnika-BJ, služi svrsi, ali ju planiram zamjeniti, možda ćak i samogradnjom. Makar se samogradnja uglavnom ne isplati kad bi se kupovali svi novi dijelovi u RH.
Radio sam laku prikolicu u samogradnji za prijevoz tereta, te me je na kraju izašla nešto jeftinije bez uračunatog vlastitog rada. ali sam dobio prikolicu koju na tržištu nisam mogao kupiti ili je bila preskupa i zadovoljstvo obavljenim poslom.
Što se tiće rolera, crni su uglavnom od gume i ostvljaju trag, a oni u bojama koji su uglavnom kvalitetniji, od jedne vrste plastike-TPU ali su dosta skuplji.
Avatar
Marac
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:24)
Lokacija: Slatina,Karinsko more, Rab...
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Maestral 420F

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la baraba » 20. 11. 2010. (10:20)

Jadranko je napisao/la:
golum je napisao/la:Kupio sam nekog terenca i odmah sam dao ugradit kuku.
Planiram uzet prikolicu onu do 500kg za barku do 5m.
Jel mi na kraju treba E kategorija?


ako ti težina prikolice i broda zajedno ne prelaze 750 kg ne trebaš E!


neš' ti broda koji sa prikolicom ne prelazi 750 kg. :)

na haku piše:
B+E – skup motornih vozila čija se vučna vozila ubrajaju u B kategoriju, a priljučna vozila imaju najveću dozvoljenu masu do 750 kg, koja nije veća od mase vučnog vozila bez tereta, a ukupna dozvoljena masa vučnog i priključnog vozila nije veća od 3600 kg (18 godina i potkategorije C1 i C1E)


znači, krivo sam napisao prije, pa da ispravim.
ako vučeš osobnim automobilom npr. navala 19 ili bakana, treba ti B+E.
ako vučeš elan 400 sa motorom na laganoj prikolici, možeš ga voziti sa B. ali ako ga vučeš npr. kombijem i prelaziš ukupnu dozvoljenu masu od 3600 kg, trebaš imati B+E.

poanta je da čak i ako vučeš praznu prikolicu čija nosivost zajedno sa nosivosti vozila kojim je vučeš prelazi bruto masu od 3600 kg moraš imati B+E...
Avatar
baraba
Member
 
Postovi: 438
Pridružen/a: 19. 08. 2009. (18:56)
Lokacija: Opatija

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Marac » 20. 11. 2010. (12:48)

baraba je napisao/la:
Jadranko je napisao/la:
golum je napisao/la:Kupio sam nekog terenca i odmah sam dao ugradit kuku.
Planiram uzet prikolicu onu do 500kg za barku do 5m.
Jel mi na kraju treba E kategorija?


ako ti težina prikolice i broda zajedno ne prelaze 750 kg ne trebaš E!


neš' ti broda koji sa prikolicom ne prelazi 750 kg. :)

na haku piše:
B+E – skup motornih vozila čija se vučna vozila ubrajaju u B kategoriju, a priljučna vozila imaju najveću dozvoljenu masu do 750 kg, koja nije veća od mase vučnog vozila bez tereta, a ukupna dozvoljena masa vučnog i priključnog vozila nije veća od 3600 kg (18 godina i potkategorije C1 i C1E)


znači, krivo sam napisao prije, pa da ispravim.
ako vučeš osobnim automobilom npr. navala 19 ili bakana, treba ti B+E.
ako vučeš elan 400 sa motorom na laganoj prikolici, možeš ga voziti sa B. ali ako ga vučeš npr. kombijem i prelaziš ukupnu dozvoljenu masu od 3600 kg, trebaš imati B+E.

poanta je da čak i ako vučeš praznu prikolicu čija nosivost zajedno sa nosivosti vozila kojim je vučeš prelazi bruto masu od 3600 kg moraš imati B+E...


Na kojem to HAK-u piše, to je potpuno pogrešno?

Evo šta piše u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama(najnoviji 2008.god) :
– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,
– B+E, spadaju kombinacije vozila koje se sastoje od vučnog vozila B kategorije i priključnog vozila, pri čemu najveća dopuštena masa priključnog vozila ne prelazi 3.500 kg

Potpuno je jasno da za prikolicu preko 750kg je potrebna E kategorija.
Jel mi netko pravno može objasniti B kategoriju, recimo da ja s vozilom koje ima NDM 2800kg zakačim prikolicu od 750kg NDM, čime ukupno imam 3550kgNDM. Pošto je B kategorija vozilo do 3500kg i koje može biti u kombinaciji s lakom prikolicom, ali se nigdje ne spominje ukupna NDM skupa vozila?
Avatar
Marac
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:24)
Lokacija: Slatina,Karinsko more, Rab...
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Maestral 420F

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.