Bura 2,5 pomoć

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la zgarasic » 26. 02. 2012. (17:16)

Imam Buru 2,5 m sa sklopivim ravnim dnom. Do sada sam imao na njoj Suzuki 2,5 i sve je bilo kolko, tolko OK. Je spor ali vozi - nas dvojica + oprema za podvodni ribolov.
Namjeravam kupiti 2T 5 konja za njega pa me zanima ima li smisla ugraditi mu plastično dno. Na sajmu su mi rekli da je zahvat moguće izvesti jer su tubusi isti (Hermes Bura brodovi). Zanima me samo dal ću dobiti šta na stabilnosti i upravljivosti.
PS Još mi nisu poslali ponudu za ugradnju plastičnog dna tako da ne znam uopće iznos.
Pozdrav
Bolje najlošiji dan u ribolovu nego najbolji na poslu!!!
Avatar
zgarasic
Member
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 26. 12. 2011. (14:23)
Lokacija: Pag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau cap 400, Yamaha 30 DMO

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la zizi_st » 01. 04. 2012. (08:52)

Upitno je koliko je to isplativo za napravit .. :?
Avatar
zizi_st
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 17. 03. 2012. (22:24)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gumenjak Wiking, Mercury 50

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la zgarasic » 22. 05. 2012. (21:55)

Evo napokon su i to napravili. Cekoa sam postenih mjesec dana al sve su sredili u Buri. Gumi je sad totalno nesto drugo. Pravo V dno, jace krmeno zrcalo, vise prostora. Super. Jedva cekam da ga probam na moru.
Bolje najlošiji dan u ribolovu nego najbolji na poslu!!!
Avatar
zgarasic
Member
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 26. 12. 2011. (14:23)
Lokacija: Pag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau cap 400, Yamaha 30 DMO

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la pagus » 22. 05. 2012. (23:10)

Koliko te koštala pregradnja ?
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la lvky » 23. 05. 2012. (20:50)

jesu li ti dali novi gumi :crazy:
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la zgarasic » 25. 05. 2012. (18:18)

Cijela prica je stajala cca 3000 kn. Nije malo al nadam se da ce vrijediti.
Bolje najlošiji dan u ribolovu nego najbolji na poslu!!!
Avatar
zgarasic
Member
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 26. 12. 2011. (14:23)
Lokacija: Pag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau cap 400, Yamaha 30 DMO

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la SEA » 24. 11. 2016. (19:17)

s obzirom da je Bura 2,5 u pitanju a da ne otvaram novu temu napisati ce mo ovde

Kupio sam taj gumi s plastikom nakon dva pvc ocekiva osam da sam se rijesio pumpanja i dobio nesto stabilnije
imak ta guma dode cirka 9500kn navodnos popustom
dobi sam je da sam mogao staviti ruku u tub jer je bio otvoren tj slabo zalipljen prije nego se napumpao
gumi je vracen nazad (bili su susretljivi rekli poslat zamjenski ali nije bila potriba)

u moru je od 2015 u pocetku je dusio cirka 15dana pa napumpat,nisam obraca paznju na to
posli tj ovo lito je to bilo svaka tri dana ,racunam dica su ga gurala na zalo kraj sika bice pa su ga probili idemo napravit
Ondnia sam ga u Orade ,rekli su doslovno
da je gumi lose zalipljen na spojevima bez duplih traka povise spojeva i da spojevi pustaju,da im je to karakteristika
stavili su mi dvi fleke s unutrasnje strane provenih tubusa i covik je reka otvoreno zakrpana su velika propustanja
mala propustanja je tesko locirat a ima ih dosta ,sad gumi opet drzi cirka 3tjedna za sada

posalo sam Oradi mail cekam da se jave,interesantno je kad triba platit svi su uzluzni a kad triba stat iza rada muk,akmo vidit koji dan

Mozda je sve ovo moje pegulano iskustvo ,ali moj savijet nemojte uzimat Buru ako bas ne morate

prijateljmi je uzea u penula pvc valmex gumenjak isto 2,5m(isto 2015 prvi put u moru) em je laksi ,ne dusi nista i ima bolju liniju s istim motorom 8hp izglisira bez problema za razliku od mene (a piz je isti)
za ne falit njegov je bia u po cijene od mog(popust oznanstva)
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la Robi-ST » 25. 11. 2016. (08:48)

zasto si nosio gumenjak u Orade a ne u Bure? sto je sa garancijom? i zasto je problem locirat mala propustanja ako se radi o losim spojevima a ne o rupicama?
inace ti u Orade prodaju maglu jer tvrde da je PVC bolji od hypalona, pa postoji mogucnost da su ti malo napunili glavu.

Bura od Zgarasica sa pocetka ove teme je na kraju zavrsila u mene, i nema apsolutno nikakvih problema sa pritiskom. nakon hypalona se ne bi vise nikad vratio na pvc (Honda). tezine je 32 kg, samo mi je zbog plasticnog dna ipak problem sam nosit gumenjak preko skala u uskoj kali, ili ga dizat na krov od auta. za to ipak trebaju dvi osobe, pa bi mi bilo draze da ima gumeno dno sa sklopivom podnicom.
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la SEA » 25. 11. 2016. (09:34)

robi st
taj gumi je dosao kao nezaljepljen s unutrasnje strane tubusa,vracen nazad(ponudili su drugi) ali nije trebalo imao sam stari gumi nakon dva yjedna su ga vratili
ali tu sezonu 2014 nije koristen (da se vracam u st uzest gumija s mojih ljetnnih destinacija nije bilo sanse) ;)

u orade su stavili taseal 2 konada s unutrasnje strane tubusa tacno na provenom dijel ,tamo nema sanse sa se probije gumenjak,nema s cime

da nebi imao pricu s probijanjem placeno je 1000kn extra da se stave fete na spojevima cijelom duzinom
spoj dna i tubusa tako ako se dode blizu skia ili vuce na zalo da je vise zasticen(sta u principu ne radim)

Buru sam kontaktirao ali niko na mail nije odgovorio,prepostavljam da hoce
ali oni koji su ga napravili znaju da to nije uredu!!!

drugo ako ti u 7misec pocne dusit gumi sta cu caskom prekinit godisnji i skoknit do zagreba da mi ga prekontroliraju
drugo mislia sam da dusi malo na ventilima da ih triba ztegnit ,a na kraju ja i radim neki posal di nisam doma bas svaki tren
sljedece lito je pocelo dusit vise i ni po muke da sam ja to probio
TA SKOVACA DUSI NA SPOJEVIMA KOJI SU LIPLJENI
svi spojevi nisu dostupni vvaljda ti je to poznato

mozda su ovo moja pegulana iskustva ali su stvarna i bez pretjerivanja

i na kraju pvc gumi platika dno u penula je placen 5600(popust i bez pdv) st i ja mogu uzest otprilike 2 BURE

druga sezona kao i moja BURA ne dusi ,laksi je od moga obilato,ima lipsi ,sirih tubusa i s istim motorom izglisira bez nekih problema

sad ako si ti zadovoljan drago mi je

onda je moj gumi sklapljan taman kad je bila marenda ,pa su stali na po posla i vratili se
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Bura 2,5 pomoć

PostPostao/la Robi-ST » 25. 11. 2016. (10:26)

ma ne kažem ja da tvoje iskustvo nije stvarno ili da pretjeruješ...ni blizu toga.
čudi me što ti nisu odgovorili iz Bure, ja sam ih do sada kontaktirao 5-6 puta telefonom jer sam htio neku dodatnu opremu, uvijek su mi odgovorili, bili uslužni i našli smo se na DHMB.

moja Bura je stara oko 5-6 godina, stoji na vikendici ispod cerade i kako je ostavim napuhanu tako je i nađem. jedina zamjerka je po meni sto samoodliv ne radi kad je u gumenjaku osoba i penta, jer se krma spusti previse pa more samo može ulazit a ne izlazit. zavrsna obrada plastike nije bas nesto bajno, ali opet, to je mali gumenjačić pa ajde.

koliko sam shvatio, imas nekih problema sa glisiranjem sa pentom od 8 KS? jel kratka osovina?
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R


Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.