Gumenjaci Wavmarine

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la MaliMravac » 31. 03. 2010. (10:06)

Da li netko posjeduje Wavmarine gumenjak?
Nailazim na različite komentare, pa me intersira vaše mišljenje.
Kakav je Valmex HD materijal? Kakva je generalna kvaliteta gumenjaka?
Konkretno me zanima model Sportline 420:

http://www.wavmarine.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=29
Avatar
MaliMravac
New Entry
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29. 03. 2010. (13:17)
Lokacija: Donja Bistra zimi, Privlaka ljeti

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la Gledam » 01. 07. 2010. (08:33)

Pozdrav,
koliko sam ja upoznat, to su egipatski gumenjaci od PVC-a. Trajnost? Neznam, nisu dovoljno dugo na tržišti, u Biogradu prošle godine nudio mi je novog RIB-a 4,20 za nekih 19 000 kn, tako nekako.
Moje mišljenje, rađe uzeti za te novce poznatijeg polovnog.
Nadam se da sam pomogao.
LP
Periculum in mora
Avatar
Gledam
Member
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 05. 02. 2009. (13:45)
Lokacija: Sušak - Kvarner
Tip plovila: Asso 540, Yamaha 70

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la ZSK » 13. 09. 2010. (13:10)

Evo da se nadovežem na ovaj stariji post.
Ja sam uzeo baš Sportline 420 prije 3-4 miseca. Na njemu je Mercury 4t 20ks i to sa nas troje (mali, žena i ja+stvari za par dana) ide 15-16kt.
Proša sam s njim Brač, Šoltu, Čiovo, Drvenik (sa ženom i malim od 4god.) ... ne mogu reč ništa loše... malo lupa kad ima mora ali našli smo optimalan razmještaj pa stvar funkcionira... žena i mali side na gavunu ja stojin na nogama isprid konzole + malo san motor istrima da spustim provu i to je sad puno ugodnije...
Brodić ne izgleda loše i s njim bez problema činimo ture od Splita do Šolte po popodnevnom maestralu i to samo s 20ks.
Jedanput sam čisto iz zezancije demontira gavun i naslon, povadija prsluke, skale, tendu, akumulator i svu nepotrebnu težinu i onda gumi s dvoje stvarno leti.. jači motor onda i nema puno smisla... Za troje odraslih mislim da je 30-40ks ipak minimum.
Jako je osjetljiv na razmještaj težine, treba se malo poigrati s ovim i dobije se puno. Konzolu triba gurnit šta više naprid.
Ako se hoće proći sa malim motorom ne triba ić na sportline-a nego opena i samo stavit konzolu.. za male pare dobije se vrlo upotrebljiv brod.
Čovjek koji je meni prodao mog SL-a odmah je kupio SL-a 420 teak edition sa ponovno 20ks. On je dobio puno lipšu konzolu i gavun i općenito brod puno lipše izgleda ali je i dosta teži...
Avatar
ZSK
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (08:23)
Lokacija: Split
Tip plovila: gumenjak, Valiant 450

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la alfa sergio » 25. 10. 2010. (19:36)

evo da se i ja nadovežem.Za navedene gume imam samo riječi hvale.Mislim da imaju najbolji omjer uloženo-dobiveno.
Kolega i ja već tri godine posjedujemo Wav Marine divemaster 5.Za one koji ne znaju,to je otvoreni tip koji dolaz gol-znači bez sjedalice,konzole i td.Uz malo truda i znanja smo ga opremili sa konzolom koju sam kupio za male novce,sjedalicom koju sam sam izradio od plastike,struju smo isto tako sami razvukli kao i uređaje,sonde,satove,pumpe...........
Sami gumenjak smo platili cca 25000 kuna,i sa svom opremom nas je došao oko 32000 kuna,dakle novi brod do motora.Motor koji smo stavili je bila Yamaha 60,karburatorska verzija,što je se pokazalo kao pun pogodak uzevši u obzir potrošnju i maritimna svojstva.Gumenjak je cijelu godinu u moru i služi nam isključivo kao radni brod,od 365 dana bar je 150 dana u akciji ako ne i više.Promjena na gumi još uvijek nema,uz malo pažnje i njege se cakli kao i prvoga dana,varovi su bezprijekorni,ventili drže perfektno.Kao što je i kolega naveo,zamjera se malo veća osjetljivost na razmještaj pogotovo ako je motor malo masivniji.Tajna svega je da se što više tereta kao što je baterija,rezervoar i ostalo pomakne što više prema naprijed.Plastika je također solidno odrađena,pod gumenjaka je izrađen od debele plastificirane šperploče što je dosta bitno radi što kvalitetnije montaže inventara.Inoks na brodu je vrlo loš,nakon kratkog vremena skroz korodira pa se pitam da li je to uipće inoks.Najbolje ga je kompletnog izmijeniti kvalitetnijim što i nije neka bijesna stavka.I da nešto kažem o ponašanju na moru.Sa Yamahom 60 sam postigao maksimalnu brzinu od 35 čvorova što je i više nego dosta,sa dva ronioca i ful opremom izglisira na 3500okretaja,
Avatar
alfa sergio
New Entry
 
Postovi: 45
Pridružen/a: 25. 10. 2010. (18:20)
Lokacija: Cavtat
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: quicksilver weekend 640+ 2.0 QSD 130 ks

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la alfa sergio » 25. 10. 2010. (19:46)

evo mi ponestalo mjesta :D
kao što sam rekao sa dva ronioca izglisira na 3500 okretaja,a na 4300 ide ugodnih 22 milje.Potrošnja je također zanemariva i iznosi nekih 9 litara.More podnosi odlično,dovoljno je masivan da se suprotstavlja jakom vjetru,tu i tamo se probije koja kapljica prema skiperu ali s obzirom da smo u odijelima i nije tako strašno.Gumenjak jednostavno zadovoljava sve potrebe prosječnog ronioca pa i izletnika,sa pravim rasporedom se na njemu ugodno vozi i 6 osoba.Samim Wav Marinom sam bio toliko oduševljen da sam kupio još jednoga opena 5,20 koji će uskoro zaploviti.
Avatar
alfa sergio
New Entry
 
Postovi: 45
Pridružen/a: 25. 10. 2010. (18:20)
Lokacija: Cavtat
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: quicksilver weekend 640+ 2.0 QSD 130 ks

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la bocchr » 26. 10. 2010. (10:29)

alfa sergio je napisao/la:evo da se i ja nadovežem.Za navedene gume imam samo riječi hvale.Mislim da imaju najbolji omjer uloženo-dobiveno.
Kolega i ja već tri godine posjedujemo Wav Marine divemaster 5.Za one koji ne znaju,to je otvoreni tip koji dolaz gol-znači bez sjedalice,konzole i td.Uz malo truda i znanja smo ga opremili sa konzolom koju sam kupio za male novce,sjedalicom koju sam sam izradio od plastike,struju smo isto tako sami razvukli kao i uređaje,sonde,satove,pumpe...........
Sami gumenjak smo platili cca 25000 kuna,i sa svom opremom nas je došao oko 32000 kuna,dakle novi brod do motora.Motor koji smo stavili je bila Yamaha 60,karburatorska verzija,što je se pokazalo kao pun pogodak uzevši u obzir potrošnju i maritimna svojstva.Gumenjak je cijelu godinu u moru i služi nam isključivo kao radni brod,od 365 dana bar je 150 dana u akciji ako ne i više.Promjena na gumi još uvijek nema,uz malo pažnje i njege se cakli kao i prvoga dana,varovi su bezprijekorni,ventili drže perfektno.Kao što je i kolega naveo,zamjera se malo veća osjetljivost na razmještaj pogotovo ako je motor malo masivniji.Tajna svega je da se što više tereta kao što je baterija,rezervoar i ostalo pomakne što više prema naprijed.Plastika je također solidno odrađena,pod gumenjaka je izrađen od debele plastificirane šperploče što je dosta bitno radi što kvalitetnije montaže inventara.Inoks na brodu je vrlo loš,nakon kratkog vremena skroz korodira pa se pitam da li je to uipće inoks.Najbolje ga je kompletnog izmijeniti kvalitetnijim što i nije neka bijesna stavka.I da nešto kažem o ponašanju na moru.Sa Yamahom 60 sam postigao maksimalnu brzinu od 35 čvorova što je i više nego dosta,sa dva ronioca i ful opremom izglisira na 3500okretaja,



Kad spominješ varove, zanči da je materijal Valmex?
Avatar
bocchr
New Entry
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 16. 10. 2010. (11:05)
Lokacija: Zagreb, Croatia

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la alfa sergio » 26. 10. 2010. (23:04)

Kad spominješ varove, zanči da je materijal Valmex?[/quote]
tako je ;)
Avatar
alfa sergio
New Entry
 
Postovi: 45
Pridružen/a: 25. 10. 2010. (18:20)
Lokacija: Cavtat
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: quicksilver weekend 640+ 2.0 QSD 130 ks

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la bocchr » 27. 10. 2010. (13:41)

alfa sergio je napisao/la:Kad spominješ varove, zanči da je materijal Valmex?

tako je ;)[/quote]

Znači tebi valmex drži super i nakon 3 godine nema niakakvih oštečenja niti promijena(deformacija) zbog vrmeenskih uvjeta (sunce, kiša, )
kako ga skladištiš(dal je na zatvorneom po zimi ili ga držiš vani)?
Avatar
bocchr
New Entry
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 16. 10. 2010. (11:05)
Lokacija: Zagreb, Croatia

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la alfa sergio » 27. 10. 2010. (17:07)

bocchr je napisao/la:
alfa sergio je napisao/la:Kad spominješ varove, zanči da je materijal Valmex?

tako je ;)


Znači tebi valmex drži super i nakon 3 godine nema niakakvih oštečenja niti promijena(deformacija) zbog vrmeenskih uvjeta (sunce, kiša, )
kako ga skladištiš(dal je na zatvorneom po zimi ili ga držiš vani)?[/quote]
uskladišten je na kolpo mortu cijelu godinu :lol: ,vani je samo kad mu davamo koper,a to je maksimalno dan -dva.Znači,cijelu godinu je u moru. ;)
Avatar
alfa sergio
New Entry
 
Postovi: 45
Pridružen/a: 25. 10. 2010. (18:20)
Lokacija: Cavtat
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: quicksilver weekend 640+ 2.0 QSD 130 ks

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la buggy » 08. 05. 2012. (15:56)

Pitanje za vlasnike modela Open 420. Da li bam je rupa koja se nalazi na krmi vjerojatno odusak ili kak se vec zove od duplog dna začepljena ili otvorena.
Kupio sam camac pa neznam kako mora biti i cem sluzi.
Avatar
buggy
Member
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 29. 03. 2012. (13:14)
Lokacija: Zagreb-Crikvenica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gumenjak sa plastičnim dnom

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la buggy » 06. 06. 2012. (08:56)

Zar baš niko nezna a hitno mi je prije spuštanja u vodu jer kasnije neću moći začepiti ako treba jer na otvor moram fixirati rezervar
Avatar
buggy
Member
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 29. 03. 2012. (13:14)
Lokacija: Zagreb-Crikvenica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gumenjak sa plastičnim dnom

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la sans-ego » 06. 06. 2012. (10:06)

buggy je napisao/la:Zar baš niko nezna a hitno mi je prije spuštanja u vodu jer kasnije neću moći začepiti ako treba jer na otvor moram fixirati rezervar


Pa ako je pod vodom zacepi - ako nije povratni tj. jednosmjerni, samoispustajuci ventil. U jednom postu iznad ti covjek govori da si izbalansiras plovilo tako da akumulator i rezervoar pomaknes prema naprijed ispod konzole, ako je imas. Probaj razmaknuti i razdvojiti rezervoar i akumulator tako da ne dijele isti prostor jer je to prilicno opasno. Blokirati otvore na barci ti bas i nije pametno. Ako bas ne znas koga pitati i sto to tocno imas ili postavi sliku, a i pitati tamo gdje si kupio ti nije na odmet. Valjda ti je dosao s nekim pisanim instrukcijama ili uputstvima za upotrebu.
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la buggy » 06. 06. 2012. (12:22)

Evo dobio mail direktno od proizvođaća da ako netko još nezna.
U mom slučaju pošto imam automatsku kaljužnu pumpu moraju biti obje začepljene.
Ako nema onda predlažu da prednja ne bude začepljena jer ako više dana pada kiša višak vode će se raspoređivat po unutarnjem dijelu trupa radi balansa jer nema gdi izaći.
Avatar
buggy
Member
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 29. 03. 2012. (13:14)
Lokacija: Zagreb-Crikvenica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gumenjak sa plastičnim dnom

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la Filipo Pipo » 19. 11. 2016. (13:28)

Evo ja sam naručio Wav Marine Pro Line 620 sa Suzukiem 140 ks i treba mi doći na proljeće, ono što sam gledao za cca 25-30 tisuća eura, on nudi najviše. Čitao sam testove, komentare i platio sam kaparu. Kad dođe i napravim prve milje, napisat ću nekoliko riječi i moja iskustva.
...kontra mraku, kontra sili...
Avatar
Filipo Pipo
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 15. 11. 2016. (09:08)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: WAV MARINE 620 + SUZUKI 140

Re: Gumenjaci Wavmarine

PostPostao/la dome » 19. 11. 2016. (23:51)

slika

Ja i kolega smo ga kupili ovog ljeta i mogu samo komentirati da ima itekako razloga što je najjeftiniji u klasi .... po pitnju kvalitete valmexa to da je vrhunski je istina ali .... ma "kolko para tolko muzike" za te novce ni ne možeš dobiti više ....
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Sljedeća

Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.