Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la Rexi » 14. 03. 2022. (11:09)

ja isto ne volim te male gumije. imao, prodao... nije mi nikako sjeo.
Vise se isplati ovu malu regatnu uzet za bajbot ili neki mali plasticnjak
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la peroLA » 26. 07. 2022. (08:53)

sad kad više koristim bayboat postao sam zavisniji do njega pa planiram nešto kvalitetnije ali opet me muči dali uopće postoji nešto da je ok a da je lako za potizat na jedrilicu, a posebno me muči i motorizacija... dakle sa jedrilicom sam dobio onog kineza seamar, malo mu pušta dno ali za sad služi škeram od vesla se odljepio par puta, za kratke relacije mi je super, a kad sam već dobio i motor počeo sam i njega koristiti a sve mi je to novo, naravno motor treba dignut i spustit ali puno olakšava kretanje jer kad imam unutra ženu i malog onda nemam ni mjesta za klasično veslat... Honda 2.3 idealno laka i stane mi u spremište i laka je za na nosač na ogradu i za spuštanje... ali od početka radi nemirno trza... i dok sam sad za vikend do htio rješit još mi je vida od dizne pala u more... sad čekam bobeka da pošalje pa da je iztunuram doma... dok je doma stavio sam suzuki 4, i preporod puno mirniji rad, kopča i super funkcionira... ali toliko optereti taj gumi da imam filing kao da će se prevrnut... a možda da ga i sam spremam na jedrilicu bi završio u moru... honda ima 15kg suzuki 25... do kraja ove sezone sigurno ostajen na hondi i seamaru, a za slijedeću bih nešto stabilnije i možda sa tim suzukijem pa da si napravim neku dizalicu i bolji stalak na jedrilici
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la porer » 26. 07. 2022. (09:33)

Jbg ja sam za sitne pare nedavno prodao gumi Honda 2.50 i Tohatsu 2,5 to bi ti bilo idealno.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la peroLA » 26. 07. 2022. (09:40)

a bi da ali to planiram tek za drugu godinu, kolika kg je imao gumi? Vidim većina ga diže u paru pa se manje slama i preko ograde kad ga dižem.. no meni se desi kad sam sam ili kad žena nemože da ga sam idem spremat pa je onda teže... postoji i način da ga dignem sa vinčem od jedra ali taj dio nisam još naučio... za motor je otegotna okolnost visoka platforma pa je i to dosta teško ali u dva ide... pogotovo sa tom hondom 2.3, za suzuki nisam ni siguran dali bi ušo u spremište... motor ne mislim kupit nego odabrat dali ću koristit hondu 2.3 ili suzuki df 4 jer su ko novi oba i nisu korišteni..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la peroLA » 26. 07. 2022. (13:11)

e da još imam i el.motr koji mi stoji godinama... gurao je gumija od 3.3m, on mi je pak i najpraktičniji za dizanje ali kad uzmem i akumulator onda više i niije... a gumija je gurao ljepo... inače kad se malo konsolidiram na zimu i proljeće ide prodaja tih viškova šta mi stoji doma pa oglasim i na forumu
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la porer » 26. 07. 2022. (17:32)

Kad budeš taj elektro i aku prodavao javi, ovdje kupaca koliko ćeš jer su na jezerima i Kopačkom Ritu zabranili benzince i dizelaše, samo elektro.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la ab ovo » 26. 07. 2022. (20:19)

Mijenjaj elektro za Maltu. ;)
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la Groff » 26. 07. 2022. (20:43)

[quote="peroLA"]a bi da ali to planiram tek za drugu godinu, kolika kg je imao gumi? Vidim većina ga diže u paru pa se manje slama i preko ograde kad ga dižem.. no meni se desi kad sam sam ili kad žena nemože da ga sam idem spremat pa je onda teže... postoji i način da ga dignem sa vinčem od jedra ali taj dio nisam još naučio...
Imaš na youtube “ Sailing into freedom “ australac naviga po karibima i tamo moreš videt kako diže gumija pomoću vinča, isto “ sailing Uma “ …..kad si već šal va jedriličarske vode ! :D
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la peroLA » 27. 07. 2022. (09:35)

dobre ideje, piči njihov ko lud... ja sad čekam da mi stigne dizna poštom da vratim hondu 2.3 jer suzuki 4 mi je pretežak iako je plovidba puno ugodnija... ai gumi je pri kraju negdje na zrcalu mi voda ulazi i još više kad je težak motor
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la peroLA » 18. 08. 2022. (14:56)

dali postoji negdje lista dobrih pvc gumija jer ima svašta dostupnog ..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la SEA » 01. 07. 2023. (19:04)

hipalon za mali gumi je zaheb

tesko ajme ,ja imam buru 2,5

plasticni gumi adventure ukraina su bili dosta dobri

i u lalizasa je bilo uzest plasticni cc 2,5m

nije neka plastika ali gumi je top lagan ,okretan vec s 5hp izglisira ,s 8hp tohatsu leti

dosta lagan za vaditi sto je ustvari najvaznije

bura u splitu napravi dosta dobar gumi od 2,5m ali bokun skuplji
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la Longo » 01. 07. 2023. (22:55)

Taman kupio Zar Mini Fun 7, javim dojmove...
Pogledaj Mini Fun 8 možda...
Kupljen rabljeni, star 3 godine...
Avatar
Longo
New Entry
 
Postovi: 44
Pridružen/a: 09. 09. 2015. (16:18)
Lokacija: Općina
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares 8, Pasara 460

Prethodna

Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.