Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la weiss » 24. 09. 2019. (22:17)

Planiram kupiti gumenjak oko 2.5 m dužine (za dvije odrasle osobe). Služio bi za doći do sidrišta koje je 30 - 40 metara od obale. Želio bih gumenjak koji se neće raspasti za par godina pa molim savjet kojeg bi bilo dobro kupiti, a još više koje marke treba izbjegavati. U moru bi bio 4-6 tjedana godišnje. Ova lista je samo orijentaciona.

TALEMEX Aqualine QLS250 - (Pixma Centar Trogir) 3.816 kn ~ 513 €
Quicksilver 240 Tendy Slatted (Franka Marine d.o.o.) 3.563 kn ~ 475 €
Mercury 240 Dinghy Pneumatska podnica (Franka Marine d.o.o.) 5.063 kn ~ 675 €
VISOL 250VP (E.V.I.S. d.o.o.) 4.581 kn ~ 610 €
YAM 230 B (PRO-NAUTIKA d.o.o.) 4.708 kn ~ 633 €
ZAR mini FUN 8 (ALTERMARINE d.o.o.) [7.163 kn] 6.446 kn ~ 860 €
Honda HonWave T25 SE (DELALIJA TRGOVINA d.o.o.) 6.390 ~ 852 €
ARIMAR MED 240 ROLL Easy Tender (DELALIJA TRGOVINA d.o.o.) 3.990 kn ~ 532 €
LUNA HSS 250 L (DELALIJA TRGOVINA d.o.o.) 3.735 kn ~ 498 €
Luna RIB 249 BL (DELALIJA TRGOVINA d.o.o.) 7.362 kn kn ~ 982 €
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la dragi7 » 27. 09. 2019. (16:36)

Samo pitaj od kojeg je materijala izrađen.Dosta ovih što si nabrojio su od PVC-a koji nakon 5-6 godina jednostavno se počne odljepljivat na spojevima.I popravci dođu da možeš kupit novog a niko neće ni da ljepi i popravlja te jer tu nema garancije.Gledaj samo da je materijal ne PVC nego obavezno Hypalon.Hypalon je izdrzljiviji i možeš ga krpit ljepit i nema ovog popuštanja na spojevima. :thumbup: :wave:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la weiss » 27. 09. 2019. (21:59)

dragi7 je napisao/la:Samo pitaj od kojeg je materijala izrađen.Dosta ovih što si nabrojio su od PVC-a koji nakon 5-6 godina jednostavno se počne odljepljivat na spojevima.I popravci dođu da možeš kupit novog a niko neće ni da ljepi i popravlja te jer tu nema garancije.Gledaj samo da je materijal ne PVC nego obavezno Hypalon.Hypalon je izdrzljiviji i možeš ga krpit ljepit i nema ovog popuštanja na spojevima. :thumbup: :wave:


Znači PVC ne valja bez obzira od koje je marke. Nemam iskustva s gumenjacima osim s igračkama tipa Intex Excursion 2 i 4 pa mi je pretpostavka bila da bi gumenjak nekog boljeg brenda bio dugoročnije rješenje, al pretpostavka je majka svih ...... zato i pitam što kupiti. Hvala na odgovoru.
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la dragi7 » 28. 09. 2019. (21:39)

Pogledaj malo firmu "Bura" gumenjaci.Nisu loši hypalon je materijal.Ima sa tvrdim dnom i na napuhivanje kobilice. Ali brate i koštaju zato.A za tu cijenu sto si navei uglavnom su to PVC i trajat će ako bude sriće i 5-6-7 godina. :shh: :Suprise7: :?:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la weiss » 29. 09. 2019. (00:04)

dragi7 je napisao/la:Pogledaj malo firmu "Bura" gumenjaci.Nisu loši hypalon je materijal.Ima sa tvrdim dnom i na napuhivanje kobilice. Ali brate i koštaju zato.A za tu cijenu sto si navei uglavnom su to PVC i trajat će ako bude sriće i 5-6-7 godina. :shh: :Suprise7: :?:


5-6-7 godina baš i nije neka sreća. Četiri sezone sam koristio Excursion 4. To je ovo:

slika

ali je nespretan za nositi na obalu zbog veličine pa sam kupio manji Excursion 2

slika

i taj je bio dobar 3 godine. Ovo ljeto je počeo puštati kod vesla - nezgodno za zalijepiti. Očekivao sam da su ovi s liste dugotrajniji :D

Ima li koji gumi od oko 2.5 m koji može izdržati 5 sezona po mjesec dana u moru isključivo za odveslati do glisera i natrag i da nije teži od 25 - 30 kg.
Ova Bura 2.5 recimo nema fiksirana vesla pa ih moraš skinuti ako ga sam nosiš. :thumbdown:
Ja sam skoro 63, stresni posao, hipertenzija, kolesterol pa ne znam hoću li ja izdržati toliko. :lol:
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la Rijeka1 » 29. 09. 2019. (14:54)

Po meni je bolje kupiti neki jeftiniji za to što tebi treba jer ti ni ovi skupi neće trajati duplo.
Moja preporuka: "Via mare" 230 ima ga firma Parsun u Slo. Cijena 355 Eura +10 Eura poštarine. Barem je tako bilo u 7. mjesecu
Avatar
Rijeka1
New Entry
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 09. 02. 2016. (16:31)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Jedrilica sa motorom

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la weiss » 29. 09. 2019. (16:48)

Rijeka1 je napisao/la:Po meni je bolje kupiti neki jeftiniji za to što tebi treba jer ti ni ovi skupi neće trajati duplo.
Moja preporuka: "Via mare" 230 ima ga firma Parsun u Slo. Cijena 355 Eura +10 Eura poštarine. Barem je tako bilo u 7. mjesecu


Gledao sam i to, ali ih momentalno nema na lageru. Nije ni cijena u pitanju, jasno mi je da je hypalon bolji od PVC-a, ali to se više radi o kvaliteti ljepljenja držača vesla, ručki i koliko će vremena to držati. Ova dva su zanemarive razlike u cijeni i na strani bure je materijal, ali recimo nema fiksator za vesla, nema klupice, nema sprijeda plastične drške. Tražim neko zadovoljavajuće kompromisno rješenje.

slika

slika

Samo da ne bude ovakvo


Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la vejan » 30. 09. 2019. (08:48)

Avatar
vejan
New Entry
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 14. 10. 2015. (11:13)
Lokacija: Krk
Tip plovila: Drvena Pasara

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la weiss » 30. 09. 2019. (11:42)

vejan je napisao/la:ja sam kupio ovog:
https://www.jadran-motor.com/product/37 ... 230ak-sivi
jako zadovoljan.


Upravo me to zanima - iskustvo vlasnika. Koliko dugo koristiš taj čamac?
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la vejan » 04. 10. 2019. (15:14)

Cijelo ljeto. cca 3 miseca je bio na barci a u moru svaki dan.
Treba mi za dicu i zenu odbacit s plaze na barku. Ako ne ja onda bi se dica igrala na njemu veslajuc (3,5 i 2 godine). Dakle meni je ispunio svrhu. motorom 5ks ide dobro iako je bila duga osovina pa se jako propinje ali ako legnes sa mojih 120 kg na provu ide dobro.
Za vesla ima maticu i mjesto kamo se utaknu i zakace za spremanje i otud ne ispadaju. Kad shvatis kako se stavljaju i skidaju iz toga je sve 5. Vdno na napuhavanje je ok i podnica isto. Ovaj vikend cu ga oprat i spremit za zimu. ima sve sta pise da ima na webu i moje potrebe zadovoljava.
Avatar
vejan
New Entry
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 14. 10. 2015. (11:13)
Lokacija: Krk
Tip plovila: Drvena Pasara

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la weiss » 07. 10. 2019. (16:40)

vejan je napisao/la:Cijelo ljeto. cca 3 miseca je bio na barci a u moru svaki dan.
Treba mi za dicu i zenu odbacit s plaze na barku. Ako ne ja onda bi se dica igrala na njemu veslajuc (3,5 i 2 godine). Dakle meni je ispunio svrhu. motorom 5ks ide dobro iako je bila duga osovina pa se jako propinje ali ako legnes sa mojih 120 kg na provu ide dobro.
Za vesla ima maticu i mjesto kamo se utaknu i zakace za spremanje i otud ne ispadaju. Kad shvatis kako se stavljaju i skidaju iz toga je sve 5. Vdno na napuhavanje je ok i podnica isto. Ovaj vikend cu ga oprat i spremit za zimu. ima sve sta pise da ima na webu i moje potrebe zadovoljava.


Thnx za informacije. Ovaj vikend sam bio u Opatiji i u vološćanskoj lučici je bilo dosta malih gumenjaka, većina u lošem stanju. Većini se ni ime brenda ne da pročitati :shock:

slika

Čamac ću kupiti vjerojatno na Nautici u ZG, a do tad skupljam tuđa iskustva :thumbup:
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la Eventum » 09. 10. 2019. (13:34)

Ukoliko želiš biti realan pri kupnji mislim da ti nema smisla investirati u skupi byboat. Naravno da je Hypalon bolji od PVC-a, ali meni je imalo smisla investirati u Hypalon kada sam uzimao veliki gumi.
Kao byboat na jedrilici, zadnje četiri godine, koristio sam 2,5m PVC gumi iz Konzuma, nikakvih problema, a realno 3-4 mjeseca godišnje je ili u moru ili na provi izložen suncu.
Prije toga imao sam Oradu 2,3, koju sam kupio za neke glupe novce već rabljenu, koristio je 10-tak godina, te je na koncu otišla zajedno s brodom novom vlasniku. U tom periodu jednom je bila odservisirana u Oradi, te krpana jednom ili dva puta.
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 536
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Barracuda 500+80KS Honda & Učka 410+5KS M

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la weiss » 09. 10. 2019. (18:21)

Eventum je napisao/la:Ukoliko želiš biti realan pri kupnji mislim da ti nema smisla investirati u skupi byboat. Naravno da je Hypalon bolji od PVC-a, ali meni je imalo smisla investirati u Hypalon kada sam uzimao veliki gumi.
Kao byboat na jedrilici, zadnje četiri godine, koristio sam 2,5m PVC gumi iz Konzuma, nikakvih problema, a realno 3-4 mjeseca godišnje je ili u moru ili na provi izložen suncu.
Prije toga imao sam Oradu 2,3, koju sam kupio za neke glupe novce već rabljenu, koristio je 10-tak godina, te je na koncu otišla zajedno s brodom novom vlasniku. U tom periodu jednom je bila odservisirana u Oradi, te krpana jednom ili dva puta.


To mi je korisna informacija. Cijena je sporedna. Bitno da recimo 5 sezona izdrži samo za doć na vez bez problema. Neće se koristiti motor.

Kandidati za sada:
- Jadran motor 2.3
- Konzum PVC 2.5
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la Kapo » 13. 03. 2022. (20:05)

Imao HonWave (Honda) / 3m, PVC, 5 ili 6 sezona i onda se raspala po šavovima. Inače PVC je još bio kao novi, zaista dobre kvalitete ali nažalost ljepilo očito nije popratilo kvalitetu PVC-a. I da....nije nikad ostao prenapuhan na suncu ili tako nešto slično....mažen, pažen, uredno konzerviran za zimu....sve po PS-u....
Moram priznati da sam bio jako razočaran, očekivao sam da će potrajati više...onda sam uzeo Zodiac-a...vareni spojevi :thumbup:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Kupnja gumenjaka dugog oko 2.5 m

PostPostao/la peroLA » 14. 03. 2022. (10:57)

ja se gozim tih gumija koji su itekako potrebni ali za moj pojam prekratko traju... kad sam imao mrtvi vez i još dalmatinku, dobio sam besplatno maestrala 3m i za do veza super je bio,, tu i tamo sam krpao nadpoumpavao i služio godinu dvije čak onako polu potopljen samo za do barke... na kraju išo u smeće, i frend mi poklonio neki pvc... ja sretan ga išo uzet 100km napravio radi njega, donesao doma napumpa i skužio da malo pušta ali toliko nabrijan jer je izgledao kao nov, zapeljao ga u Dumi- ri neka pokrpaju, i oni kažu cifru 1800kn, kad sam rekao ovome koji mi ga je poklonio rekao je da ga bacim, a ja toliko nabrijan i platim iako su mi rekli da će malo trajat... i tako se na suncu opet raspao u jednoj sezoni se sve odljepilo, pa kad je stajao doma i do kraja pa puštao na sve strane, i od tog dana prešao sam na x varijanti explorera 120kg nosivosti taman stavim nutra ženu i malog i svaki odradi sezonu dvije...sad open mi treba neki gumi i svjestan sam da ga samo na đitama koristim da bi trajao više ali ovako za do veza, treba imat nešto trajnije.. vidio sam niz varijatni da bude od krutog matarijala a ne prešeško za dizanje, ali nisam još niš isprobao
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Sljedeća

Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.