Farbanje gumenjaka

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Farbanje gumenjaka

PostPostao/la kpt » 22. 03. 2017. (13:21)

Pozdrav svim

Htio bi saznat iz iskustva koliko dugo vam drzi farba na gumenjaku?
kad pocinje bljedit/trusit se? jeste zadovoljni tim pothvatom?
naime doslovce mi je do šavova potrošena guma
gumenjak je orada 420
vidio sam par maestralova ofarbanih u sivo, djeluje mi je da pocne trusit/susit brzo
Avatar
kpt
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 12. 06. 2016. (22:12)
Lokacija: novigrad
Tip plovila: gumenjak

Re: Farbanje gumenjaka

PostPostao/la bilo » 22. 03. 2017. (19:28)

Bananko če ti reć!
80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)
Avatar
bilo
Old Senior Member
 
Postovi: 1006
Pridružen/a: 27. 12. 2010. (12:17)
Lokacija: Bilo - Primošten - Podkum
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sessa Ocean 650, OptiMax 150

Re: Farbanje gumenjaka

PostPostao/la kpt » 23. 03. 2017. (09:39)

bilo je napisao/la:Bananko če ti reć!



ok
thnx
cekamo ga
pozz svima
Avatar
kpt
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 12. 06. 2016. (22:12)
Lokacija: novigrad
Tip plovila: gumenjak

Re: Farbanje gumenjaka

PostPostao/la bananko28 » 23. 03. 2017. (09:52)

Poz! Evo meni drzi vec 2 godine bez da je igdje otpalo osim malo na provi di je gaziste jer tamo kako ulazim uvija se guma dota pa je tu malo popucala. Najvaznije je dobro pripremiti gumu prije farbanja. Znaci oprat je par puta. Najbolje u čarliju za prat suđe. Prec vodobrusnim papirom sve sto mislis farbat, ponovno ispat i onda farbat. Farba se sa valjcicom. Ne spuzvastim nikako jer ostaju mjehurici zraka. Najbolje sa onim dlakavim ali ne onaj velur sa dufom dlakom neko onaj sa najmanjom, onaj tvrdi... a sto se tice tamo di ti je izlizan to ti nece pomoc dugotrajno jer konac uvik popije farbu. Mozda da prodes par ruku... neznam. Ja sam farbao 2 ruke. I vidi se di je izlizano...
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Farbanje gumenjaka

PostPostao/la kpt » 24. 03. 2017. (09:06)

pozzz
naletio sam i na vasu temu.....super ste slozili i ozivili risa
doslovce identicna plovila imamo samo je moja orada a vas maestral.....prije sam samo maestralove imao
jako sam zadovoljan oradom vec je 10godina apsisala i vide se konci posuda, a o voznim osobinama dok glisira je cuuudddoo nasprem maestrala(vozim pentu na ruku 30ks, 2t)

sto se tice farbanja htio sam mu produljit zivot, kod nas je gumi vec preko 10godina a bratic ga je novog kupio 1999godine. nisam se mislio sam upustat u avanturu farbanja, dobio sam ponudu 2000kn s odvozom i dovozom gumenjaka.....nazicao sam ga da mi jos malo zakita dno od kamecica
ponuda mi je li-la....... e sad posto sam vido bas dosta maestralova(zutih) farbanih u sivo, djeluje mi da nije nesto dugorocno......kako se vama cini ta ponuda?
orada nema gazne povrsine, a preko ljeta se svi pentraju preko gumenjka i koristi se od jutra do navecer, predpostavljam onda da bi se meni poceo trusit vrlo brzo
cak i to nije problem svake 2godine ponovit postupak itd....al ako ce mi se ta trusena boja zavlacit u gace, ako ce padat pored rezervara pa ce benzin topit boju, onda se ne bi upustao u tu avanturu koja ce mi samo zivce vadit postepeno
Avatar
kpt
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 12. 06. 2016. (22:12)
Lokacija: novigrad
Tip plovila: gumenjak

Re: Farbanje gumenjaka

PostPostao/la Kapo » 24. 03. 2017. (09:25)

kpt je napisao/la:pozzz
orada nema gazne povrsine, a preko ljeta se svi pentraju preko gumenjka i koristi se od jutra do navecer, predpostavljam onda da bi se meni poceo trusit vrlo brzo


Na gazišta se može zalijepiti *fleku*od istog materijala (pojačati ta mjesta) i onda ofarbati, pretpostavljam da su to mjesta gdje je najviše potrošen.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Farbanje gumenjaka

PostPostao/la kpt » 24. 03. 2017. (09:42)

ma da, moglo bi se sad cuda napravit od njega
al mislim da je to sve bacanje u prazno

orada je bez volana unutra jedno veslo penta i rezervar......svako jutro na plazu, svako vecer skije ili tube.....doslovce svi skacu po tom camcu.
jako sam dugorocno zadovoljan s njim, i eto samo bi mu htio produljit vijek trajanja uz naravno minimalnu novcanu naknadu
Avatar
kpt
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 12. 06. 2016. (22:12)
Lokacija: novigrad
Tip plovila: gumenjak

Re: Farbanje gumenjaka

PostPostao/la VTTTT » 14. 09. 2018. (20:14)

koja je boja najkvalitetnija?
Avatar
VTTTT
New Entry
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 14. 09. 2018. (19:56)
Lokacija: zadar
Tip plovila: gumenjak 470


Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.