Mišljenje o nekim gumenjacima!!

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la Kapo » 30. 06. 2013. (22:17)

pagus je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Hondu od 3 m sa Al podnicama napušem i sastavim za 15-ak minuta, s time da koristim električnu pumpu /12V , a nožnu pumpu samo za završno podizanje tlaka u tubusima.


I tata bi sine . . . :D samo neznam koju da uzmem :?:
Koju električnu pumpu imaš , koju bi preporučio ?


Ma obična pumpa (praktički ventilator) kupljena u Marina Store, a ima ih i u Peveca,vidim ih i u Lidl-u, do stotinjak kuna. Zgodna je jer brzo napuše tubus no ne može dosegnuti potrebiti tlak, pa taj dio treba dovršiti nožnom pumpom. Praktična je i kod ispuhavanja jer ju samo okreneš da ispuhuje zrak iz gumenjaka, a to je naročito zgodno prije slaganja u vreću jer ga možeš skroz vakumirati pa nema problema sa povećanim volumenom od zaostalog zraka u tubusima i puno se lakše/brže složi i zarola.
Inače,pumpa ima banana priključak za upaljač u autu i nekoliko različitih nastavaka za pumpanje kojekakvih rekvizita. Sve u svemu,ništa posebno,ni skupo,a bome ni tehnološki napredno.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la Maresi » 02. 07. 2013. (14:01)

dulkan je napisao/la:Pozdrav svima od Nikole, zastupnika za Dulkan gumena plovila!

Pisao sam da više neću više pisati na forumu i na taj način raditi samom sebi samoreklamu, ali moram odgovoriti
na prijašnji mail vezano za filmić i sastavljanje podnica. Sastavljanje gumenjaka od trena kad se ga odlučiti spustiti u more do samog spuštanja traje cca 20-ak minuta, ali bilo bi malo glupo da sam na internet stranicu stavio filmić od 20 minuta. Ako se gumenjak slaže na velikim temparaturama uz sanduk hladne pive, onda se slaganje može odužiti dok se taj isti sanduk pive ne popije, a to ovisi o samim sastavljačima gumenjaka. Htio bih se ovim putem zahvaliti svim forumašima koji su se odlučili za kupnju DULKAN gumenjaka (ima ih podosta) i zaželiti im dobru plovidbu i mirno more i sanduk pive svaki dan u gumenjaku.
LP,Nikola Fistrić :thumbup:



Kod postavljanja podnice ubrzani su tj. vidljivi svi dijelovi postavljanja osim postavljanja zadnje podnice što je IZBAČENO i to, nismo djeca, ne bez razloga. Bilo bi lijepo da se ostavi i taj dio tako da neiskusni ne misle da nešto krivo rade kod prvog petljanja s podnicom. To bi, uz umjetničku intervenciju ubrzanja filmića, produžilo film za 3-4 sekunde, a ne bi rezultiralo filmom od 20 minuta. Priznati je plus, a ne minus. Dakle?
Avatar
Maresi
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 21. 06. 2013. (13:27)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la bojan111111 » 02. 07. 2013. (15:46)

tu zadnju podnicu je i meni bio problem stavit na zodiacu prvi put dok nisam "skužio" tehniku, u biti je jednostavno, samo malo više snage i nabiješ ju dolje
Avatar
bojan111111
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 01. 11. 2011. (14:56)
Lokacija: Zagreb-Šibenik
Tip plovila: Zodiac Cadet 340s, Tohatsu 15 2T

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la vladorad » 02. 07. 2013. (16:33)

bojan111111 je napisao/la:tu zadnju podnicu je i meni bio problem stavit na zodiacu prvi put dok nisam "skužio" tehniku, u biti je jednostavno, samo malo više snage i nabiješ ju dolje

zadnja podnica na krmi se stavlja predzadnja....onda nema problema..ako o tome uopće pričamo :D
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la dulkan » 04. 07. 2013. (01:12)

Upute za slaganje podnica na gumenjacima: (DULKAN, YAMAHA ZODIAC, da ne nabrajam, za sve gumenjake s podnicama)

1. Umetnite podnicu br.1 (prednja) na pramčani dio plovila pritom pazeći da se ventil podudara sa ventilom na kobilici.
2. Umetnite podnicu br.4 (Zadnja) do krmene pregrade.
3. Umetnite podnicu br.2 u podnicu br.1
4. Umetnite podnicu br.3 u podnicu br.2 tako da njihov međusobni položaj sliči "krovu kuće"
5. Pritisnite gornji dio "krova kuće" da se podnice međudobno poravnaju.
To imam i sve grafički prikazano, pa ako nekome treba nek mi se javi i poslat ću mu na mail.
Inače filmić o kojem pričate nije sniman da bi se pokazalo sastavljanje podnica, već kao običan reklamni filmić, i te kadrove je montažer ubacio te tako,
tako da nismo obračali pažnju na to.
Kad kupite novi čamac trebali bi dobiti upute gdje Vam je sve lijepo objašnjeno oko sastavljanja čamca, tako da onda nebi trebalo biti problema oko toga.
Upute za DULKAN gumenjake su na 15 stranica, tako da ga može sastaviti i dijete koje ide u prvi razred.(sorry, u drugi razred jer u prvom tek uče čitati)
"Manilago" - uvoz plovila Dulkan
M. Basarovića 26, Velika Mlaka
tel: 01 6234 672, mob: 091 509 4598
mail: nikola.fistric1@zg.t-com.hr
Avatar
dulkan
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 12. 12. 2012. (10:54)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: dulkan

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la golum » 04. 07. 2013. (11:48)

Trebalo bi naglasit nešto jako važno a gdje ljudi na početku često griješe! :mrgreen:
Pri stavljanju podnica čamac bi trebao biti minimalno napuhan tek toliko da se stijenke tubusa odvoje
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la Kapo » 04. 07. 2013. (22:16)

golum je napisao/la:Trebalo bi naglasit nešto jako važno a gdje ljudi na početku često griješe! :mrgreen:
Pri stavljanju podnica čamac bi trebao biti minimalno napuhan tek toliko da se stijenke tubusa odvoje


Tako je...to je vrlo važno prilikom sastavljanja + uz gore navedene upue od Dulkana ne bi trebalo nikome predstavljati problem sastaviti gumenjak
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la Maresi » 08. 07. 2013. (09:17)

Znači, nećete priznati manipulaciju videom koja je čest slučaj u marketingu, a ovdje na forumu zauzimate stav kao da ste tu reklamu ovdje platili? Svašta!

O ozbiljnosti pristupu poslu dovoljno govori činjenica je da uvoznik Dulkana koji ovdje s visoka soli pamet o "prvom i drugom razredu osnovne škole" i uputstvima za slaganje - nije u stanju pratiti upute. Pogledajte upute, koje je sam ovdje objavio, pa njegovo slaganje u filmiću. Pa za vrtić je to, za vrtić, ili humorni program. Ne znam jesam li spomenuo, još je i namjerno izbacio slaganje zadnje podnice :)


dulkan je napisao/la:Upute za slaganje podnica na gumenjacima: (DULKAN, YAMAHA ZODIAC, da ne nabrajam, za sve gumenjake s podnicama)

1. Umetnite podnicu br.1 (prednja) na pramčani dio plovila pritom pazeći da se ventil podudara sa ventilom na kobilici.
2. Umetnite podnicu br.4 (Zadnja) do krmene pregrade.
3. Umetnite podnicu br.2 u podnicu br.1
4. Umetnite podnicu br.3 u podnicu br.2 tako da njihov međusobni položaj sliči "krovu kuće"
5. Pritisnite gornji dio "krova kuće" da se podnice međudobno poravnaju.
To imam i sve grafički prikazano, pa ako nekome treba nek mi se javi i poslat ću mu na mail.
Inače filmić o kojem pričate nije sniman da bi se pokazalo sastavljanje podnica, već kao običan reklamni filmić, i te kadrove je montažer ubacio te tako,
tako da nismo obračali pažnju na to.

Kad kupite novi čamac trebali bi dobiti upute gdje Vam je sve lijepo objašnjeno oko sastavljanja čamca, tako da onda nebi trebalo biti problema oko toga.
Upute za DULKAN gumenjake su na 15 stranica, tako da ga može sastaviti i dijete koje ide u prvi razred.(sorry, u drugi razred jer u prvom tek uče čitati)


strelicar je napisao/la:Ma DULKAN je zakon.......

šta kažete....
Avatar
Maresi
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 21. 06. 2013. (13:27)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la dulkan » 08. 07. 2013. (19:00)

Poštovani Maresi !
Ja zaista ne razumijem što Vas tuče u životu da ste se okomili na Dulkanov video.
Ako želite možete doći kod nas u trgovinu i mi ćemo Vam vrlo rado pokazati kako se slaže gumenjak.
O kojom marketingu, i marketinškim trikovima Vi pričate. Pa nisam ja tvorničar da proizvodim 10000 čamaca godišnje,
pa da ražmišljam o marketinškim trikovima, jer bi taj trik digao prodaju za 2-3%. Video mi je snimo frend za 2 pive!!!!
Ja sam isti kao i svi Vi na forumu, samo što sam se ja usudio ući u biznis s čamcima u ovim kriznim vremenima, za
razliku od tebe, i zato kao uvoznik Dulkana branim svoju firmu i brend koji prodajem, a nikome "s visoka ne solim pamet"
Čini mi se da i ostali forumaši dijele moje mišljenje, a ko je tu kome probao soliti pamet, nek sami forumaši odluče sami za sebe.
LP, Nikola Fistrić
"Manilago" - uvoz plovila Dulkan
M. Basarovića 26, Velika Mlaka
tel: 01 6234 672, mob: 091 509 4598
mail: nikola.fistric1@zg.t-com.hr
Avatar
dulkan
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 12. 12. 2012. (10:54)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: dulkan

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la dulkan » 08. 07. 2013. (19:31)

Još sam nešto zaboravio napisati!
Pa nisam ja stavio taj video na forum, već jedan od kupaca koji su kupili "DULKAN",
tako da ne radim ja sam sebi reklamu, nego me reklamiraju moji kupci.
"Manilago" - uvoz plovila Dulkan
M. Basarovića 26, Velika Mlaka
tel: 01 6234 672, mob: 091 509 4598
mail: nikola.fistric1@zg.t-com.hr
Avatar
dulkan
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 12. 12. 2012. (10:54)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: dulkan

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la bojan111111 » 09. 07. 2013. (05:13)

Maresi, mislim da stvarno pretjeruješ oko sitnice kao što je postavljanje podnice u gumenjaku.Istina je da posljednja ploča ide nejteže ali opet ne toliko da je potrebna video instrukcija. Ako znaš da nešto nevalja kod dulkan gumenjaka onda to i napiši. Ovo pronalaženje obmana u videu nema smisla. Nije to hard test video da treba trajati sat vremena i u njemu biti pokriveno apsolutno sve već kratki promo video namjenjem kupcima istog plovila. Nije da branim ikoga niti posjedujem dulkan gumenjak ali pozdravljam ideju o video prilogu iz kojega je moguće vidjeti dovoljno važnih informacija prilikom kupnje čamca. Kad bi svi proizvođači imali sličan prilog o svakom modelu na svojoj stranici, sigurno bi odabir bio lakši.
Avatar
bojan111111
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 01. 11. 2011. (14:56)
Lokacija: Zagreb-Šibenik
Tip plovila: Zodiac Cadet 340s, Tohatsu 15 2T

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la vladorad » 09. 07. 2013. (16:28)

odlično glisira ...bez da se treba posebno premještati naprijed...koji je motor na videu?
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la pikabu » 10. 07. 2013. (11:20)

Kapo je napisao/la:
dulkan je napisao/la:.....Sastavljanje gumenjaka od trena kad se ga odlučiti spustiti u more do samog spuštanja traje cca 20-ak minuta........


Realno :thumbup:
Hondu od 3 m sa Al podnicama napušem i sastavim za 15-ak minuta, s time da koristim električnu pumpu /12V , a nožnu pumpu samo za završno podizanje tlaka u tubusima.


Meni je drugi put u životu (bili smo dvojica, pošto sam ne mogu nositi torbu :/) sa Hondom 3.5m i alu podnicama, trebalo 45 minuta - znači od kada sam krenuo vaditi stvari iz auta (motor, oprema, Fishfinder itd) do kada je bilo spremno za gurnut u more. Nožna pumpa. Može brže, ali sumnjam da može puno.
Avatar
pikabu
Member
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 30. 08. 2012. (08:29)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka + Tohatsu 30KS

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la Maresi » 11. 07. 2013. (11:43)

vladorad je napisao/la:odlično glisira ...bez da se treba posebno premještati naprijed...koji je motor na videu?



Čini mi se Yamaha 25 2t.
Avatar
Maresi
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 21. 06. 2013. (13:27)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Mišljenje o nekim gumenjacima!!

PostPostao/la dulkan » 11. 07. 2013. (15:47)

Na videu je yamaha 25, 2-taktna. Nije da je baš nešto jurila, jer odmah na početku se zaštopao jedan frgazer,
tako da na snimci ide samo na jedan cilindar.
"Manilago" - uvoz plovila Dulkan
M. Basarovića 26, Velika Mlaka
tel: 01 6234 672, mob: 091 509 4598
mail: nikola.fistric1@zg.t-com.hr
Avatar
dulkan
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 12. 12. 2012. (10:54)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: dulkan

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.