Trajekt na napuhavanje

Reklamiranje trgovina i servisa u vlasništvu forumaša...

Moderatori/ce: dome, tramontana, Moderatori

Trajekt na napuhavanje

PostPostao/la Hammerless » 24. 11. 2015. (14:04)

Slovenska tvrtka "Hovercraft" - ista ekipa koja je osmislila već postojeći prodajni hit "Quadrofoil" ( https://quadrofoil.com/ ) - je izmislila i na tržište izbacila mali trajekt - na napuhavanje, imenom jednostavno - Ferryboat! ( http://ferryboat.eu/ )!

Može se reći da od sada trajektni promet više ne mora biti ono o čemu okrutno ovisite, osobito na otočićima i destinacijama na kojima je trajektni promet jako rijedak ili uopće ne postoji (čime se možda pokrene i nečiji poslovni duh...).

Trajekt na napuhavanje se radi u dvije namjene, jedna je za jedno vozilo i par osoba uz njega (dužina 8 metara), druga (manja, dužine 6 metara) ) je više prilagođena za prijevoz za osobne potrebe, pa tako veća, trajektna verzija ima nosivost od 5.000 kilograma (11.000 funti) spremna za plovidbu! Napravljena je od Hypalona, materijala kojeg nalazimo na svim čamcima za napuhavanje namijenjenima profesionalnoj upotrebi, a kada je napuhan do kraja, dno tog trajekta je potpuno ravno, dok bočne stranice napuhavanjem doibijaju na čvrstoći i tvrdoći, tako da je čvrstoća trajekta kao cjeline neupitna. Proizvođač navodi da je konstrukcija dvostrukih zidova složena za velika naprezanja, a postiže se i praktična nepotopivost i nemogućnost prevrtanja, čak i u slučajevima da se teret pomakne skroz do bočnih stranica samo na jednoj strani.

Veća inačica trajekta ima dužinu od 8 metara, širinu od 3,2 metra i teži spremna za upotrebu ravno 300 kilograma, a ukrcajna mu je moć 5.000 kilograma, dok je istisnina veća od 10.000 kilograma. Priložena električna pumpa može napuhati trajekt u nekoliko minuta, a na trajektu postoji i solarna ćelija koja osigurava da je trajekt energentski neovisan kao cjelina.

Istisninsko opterećenje u praksi je 5 centimetara u dubinu na svakih 1.000 kilograma opterećenja, a to znači da je sa njime moguće prevesti vozilo i putnike na mjesta na koje pravi trajekti ne mogu ni pomišljati - kao što su plitke prilazne vode, otočići ili druga plovila. Hovercraft tvrdi da njegov vanbrodski električni pogonski motorčić od 5 KS (3,7 kW) može pogoniti potpuno natovaren trajekt brzinom od 4 čvora (7,4 km/h), a logika stvari je da manje natovaren trajekt troši i manje struje, tj. razvija veću brzinu ako je manje natovaren uz isti utrošak energije.

Hovercraft tvrdi da se njihov trajekt na napuhavanje može koristiti za gotovo svaku namjenu, od pomoći i dostave pomoći u poplavama, pa do transporta vozila, stvari, stoke ili bilo kojeg drugog proizvoda koji stane unutar gabarita i dozvoljene težine tereta. Dolazi opremljen sa aluminijskom rampom što znači da se lako može prekrcavati teret i posadu sa gotovo svbake vrste obala, molova ili i drugih plovila.

Cijena bi trebala počinjati od € 6,000 za manji osnovni model, dok je cijena za veći model cca € 10,000. Korišteni materijali gradnje (PVC ili Hypalon), broj slojeva zbog nosivosti, broj komora i naručena dodatna oprema formirat će konačnu cijenu trajekta. Prvi naručeni primjerci početi će se isporučivati početkom 2016.-e godine.

Tu je i video kako to u praksi izgleda i radi:

https://www.youtube.com/watch?v=GWbN06a9dQs
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Hammerless
Member

Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Trajekt na napuhavanje

PostPostao/la josme » 25. 11. 2015. (18:47)

ludnica.. :thumbup:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
josme
Old Senior Member

Tip plovila: P-500,Istrijanka-oldtimer s japancem otpozadi

PostPostao/la bananko28 » 25. 11. 2015. (18:54)

jel priživija ovaj na kraju filmića? :o :o
bananko28
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

PostPostao/la Robi-ST » 25. 11. 2015. (19:28)

izgleda prakticno i sama ideja je odlicna. samo nisam siguran kako bi to funkcioniralo na moru ili rijeci u slucaju valova...a i valjda ima nekakav samoodliv ako voda uđe unutra. za potrebe spasavanja mislim da nije jer spasavanje obicno ide uz nepovoljne vremenske uslove, a ovo plovilo bi bilo tesko kontrolirati pri jakom vjetru i valovima zbog visine, ravnog dna i slabog motora.
sometimes you win, sometimes you learn
Robi-ST
Old Senior Member

Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

PostPostao/la bananko28 » 25. 11. 2015. (20:44)

Robi-ST je napisao/la: i slabog motora.

pa ugradi se jači motor sa 2 propele, jeba ga ti....
bananko28
Old Senior Member

Tip plovila: Bakan 5 cabin

PostPostao/la Hammerless » 25. 11. 2015. (21:08)

Mislim da piše da je vodonepropustan sa strana do visine od 150 cm, a i kada su valovi ili nevrijeme - pa onda ne plove ni oni od Jadrolinije, gdje bi ovako nešto... ;)

Spasavanje se misli prvenstveno pri poplavama (za to i proizvođač reklamira), a ne za situacije kada se angažiraju policijski brodovi i vojni helikopteri...

Uglavnom, mislim da je kao ideja odlična i vrlo korisna za nekomercijalnu upotrebu u određenim uvjetima lijepog vremena, jasno je da kada vidiš da se sprema nevera da ga nećeš ići napuhavati i krcati. No kao maltene jedini izlaz za prijevoz do nekih pusti(ji)h otoka ili druge obale - dušu dalo... za sat vremena do 5 km udaljenosti, pa kome treba više??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Hammerless
Member

PostPostao/la riberer » 25. 11. 2015. (22:12)

Prije nego premjestim temu, a da se netko ne bi našao uvrijeđen, red je da pitam: Što ova tema radi u forumu "Prodaja i usluge - reklamiranje djelatnosti"?
Radi li se ovdje o tvojoj tvrtki Hammerless, pa ju reklamiraš ili ...?!
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
riberer
Moderator

Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

PostPostao/la Hammerless » 26. 11. 2015. (10:15)

Ne,nego nisam znao gdje su staviti, meni je svejedno gdje će biti... no kako je to nekakav proizvod od nekakve tvrtke, ovo mi se ulinilo najbližem, pomislih da će me bilo gdje drugdje proglasiti da nekog ili nešto reklamiram... što se mene tiče, Riba, stavi je kuda hoćeš. Objavio sam je kao korisnu zanimljivost, pa koga zanima... :thumbup:

Hammerless
Member

PostPostao/la Robi-ST » 26. 11. 2015. (16:57)

Hammerless je napisao/la:Mislim da piše da je vodonepropustan sa strana do visine od 150 cm, a i kada su valovi ili nevrijeme - pa onda ne plove ni oni od Jadrolinije, gdje bi ovako nešto... ;)

Spasavanje se misli prvenstveno pri poplavama (za to i proizvođač reklamira), a ne za situacije kada se angažiraju policijski brodovi i vojni helikopteri...

Uglavnom, mislim da je kao ideja odlična i vrlo korisna za nekomercijalnu upotrebu u određenim uvjetima lijepog vremena, jasno je da kada vidiš da se sprema nevera da ga nećeš ići napuhavati i krcati. No kao maltene jedini izlaz za prijevoz do nekih pusti(ji)h otoka ili druge obale - dušu dalo... za sat vremena do 5 km udaljenosti, pa kome treba više??

nisam govorio o neverama. na moru je apsolutna bonaca vrlo rijetka, stalno su nekakvi valići, ako ne od vjetra onda od drugih brodova. ne cini mi se da bi dobro zavrsio susret ovakvog plovila ravnog dna, natovarenog nekim traktorom i brazde od kakvog glisera.
za spasavanja na poplavama je gumenjak sa plasticnim dnom puno bolje rjesenje...brze, upravljivije, stabilnije i cvrsce. ovaj trajektić je dobar za mala jezera ili mirne rijeke po lijepom vremenu.
ne tvrdim da sam apsolutno u pravu, ali...
sometimes you win, sometimes you learn
Robi-ST
Old Senior Member

Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

PostPostao/la theblue » 26. 11. 2015. (20:23)

a skoro...za tamo gdje je snimano i s tim da puše lahor,povjetarac je već lagana panika...dušu dalo...
theblue
Old Senior Member

Tip plovila: kvarnerplastika P450

PostPostao/la teo_ribar » 26. 11. 2015. (20:24)

da ga je danas stavit na more imal biš brzu prugu za italiju :mrgreen:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
teo_ribar
Old Senior Member

Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

PostPostao/la theblue » 26. 11. 2015. (20:30)

prvo bi to finilo na mesece nego partilo prema italije...
theblue
Old Senior Member

Tip plovila: kvarnerplastika P450

Natrag na Prodaja i usluge - reklamiranje djelatnosti

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.