Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru

Zakonske odredbe u ribolovu, prijave prelova, prijedlozi ...

Moderatori/ce: aladin, emils, Moderatori

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la ceko » 05. 05. 2012. (19:29)

Ha!Ha! :lol:
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la lupis » 06. 05. 2012. (09:14)

a šta drugo...,ugoru ako uspiješ skinut udicu s usta i vratiš ga taj će 100% i dalje nasatavit svojim dosadašnjim životom,ovi što progutaju udicu i 15-20 cm prame 050-070 ti žive isto tako i dalje do "sljedećeg susreta"..,pa ako si ga prije pola godine vratio prvi put,vratiš ga ponovo, a ako se radi o krupnijoj zvijeci od 10-15 kila, koja ti je godinu-dvi prije sama ili uz pomoć škulje otkinula pramu, njemu kirurški odstraniš tih 4-5 udica koje nađeš u njemu(među kojima su i tvoje) ..,i lipo napraviš kotlete..

Najteže se odlučit ča s ovima između 5 i 10...,to ovisi prije svega što već imaš od ribe po pajolima..

Ponavljam,tako razmišlja onaj tko ga sam čisti....,vjerujem da ima i drugih shvaćanja..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la Vagarondo » 11. 05. 2012. (15:11)

Dakle, ako netko ima 1pušku , 1 vršu i jedan parangal od 20 udica, koje dozvole mora imati da bi propisno koristio sve alate ?!
E1
Avatar
Vagarondo
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 04. 05. 2012. (21:07)
Lokacija: Šibenik
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Laver Tonetto , Yamaha 60 OB

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la riberer » 11. 05. 2012. (15:17)

Čitaj do sada napisano (koristi Pretražnik) i sve će ti biti jasno ... :mrgreen:
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la Vagarondo » 11. 05. 2012. (15:57)

Pitanje je bilo više retoričkog tipa ¿¿¿ :shh:
E1
Avatar
Vagarondo
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 04. 05. 2012. (21:07)
Lokacija: Šibenik
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Laver Tonetto , Yamaha 60 OB

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la aladin » 11. 05. 2012. (16:28)

Pa i odgovor je bio retorički ;-)
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la Vagarondo » 11. 05. 2012. (17:00)

A e !! :)
E1
Avatar
Vagarondo
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 04. 05. 2012. (21:07)
Lokacija: Šibenik
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Laver Tonetto , Yamaha 60 OB

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la Vagarondo » 01. 06. 2012. (00:25)

Vezano na gornju ironiju :silent:

Ako netko želi makar dva puta u godini loviti i puškom i baciti jednu vršu, da bi lege artis bio pokriven mora uzeti i sportsku i rekreativnu dozvolu
( parangalsku ovdje zanemarimo ) i to mu niko ne zabranjuje - moguće je dakle.

E sad ako je taj vlasnik dviju različitih i legalnih dozvola, je li u prekršaju ako u jednom danu ulovi više od 5 a manje od 10 kg ( zanemarujući kapitalca-e )
s tim da i po pojedinom ribolovnom alatu prema pripadajučoj dozvoli ne premaši 5, dakle ne ulovi više od 5 ni vršom ni puškom pojedinačno, nego samo skupno premaši tu količinu ( toliko da štima matematički po pojedinoj d.)
--- ili je to i dalje 5kg dnevno po glavi bez obzira što je taj dobronamjernik uzeo još jednu dozvolu kao da se radi o drugom čovjeku samo da bi legalno i možda da ili ne ... koristio alat više - bacio vršu ili zaronio ponekad. Pri tome ne mislim na namjernu zloupotrebu nego čisto na logično i posljedično tumačenje potrebe, želje i faktičke mogučnosti da netko zbog toga uzme dvije RAZLIČITE dozvole ( ne da se pravi mutav i uzme 4 dozvole da pokrije 20 kg, nego baš zbog razlike u jedinom alatu koji sportsku i rekreativnu razlikuje ) :crazy:

i recimo , meni se ručjak ili sačma mreža-ica, čini baš sportski alat, ujedno ima i neki prizvuk tradicije i starih vremena, i ne vjerujem da bi se i netko vješt danas nalovio ribe time, a zgodno je rekreativno za mršavljenje i vježbu , šetnju, ne zahtijeva brod pod obavezno ,,,, a ne znam je li i u nekim ozbiljnijim dozvolama korektno definirana.. :thumbdown:
E1
Avatar
Vagarondo
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 04. 05. 2012. (21:07)
Lokacija: Šibenik
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Laver Tonetto , Yamaha 60 OB

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la labrax » 01. 06. 2012. (08:42)

Vagarondo je napisao/la:E sad ako je taj vlasnik dviju različitih i legalnih dozvola, je li u prekršaju ako u jednom danu ulovi više od 5 a manje od 10 kg ( zanemarujući kapitalca-e )
s tim da i po pojedinom ribolovnom alatu prema pripadajučoj dozvoli ne premaši 5, dakle ne ulovi više od 5 ni vršom ni puškom pojedinačno, nego samo skupno premaši tu količinu ( toliko da štima matematički po pojedinoj d.)


de lege nije u prekršaju; međutim, koliko policajac koji ce kontrolirati/pisati prijavu pozna zakon a jos je vece pitanje koliko ga je sposoban tumaciti?

pa moras objasnjavat prekrsajnoj sutkinji, a i to zna bit skakljivo...

pa joj moram rusit presude, a rusia sam strankama i kaznene osude na podrucju ribolova..
Avatar
labrax
Old Senior Member
 
Postovi: 2039
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (09:16)
Lokacija: Zadar

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la el passo » 01. 06. 2012. (11:12)

labrax je napisao/la:
Vagarondo je napisao/la:E sad ako je taj vlasnik dviju različitih i legalnih dozvola, je li u prekršaju ako u jednom danu ulovi više od 5 a manje od 10 kg ( zanemarujući kapitalca-e )
s tim da i po pojedinom ribolovnom alatu prema pripadajučoj dozvoli ne premaši 5, dakle ne ulovi više od 5 ni vršom ni puškom pojedinačno, nego samo skupno premaši tu količinu ( toliko da štima matematički po pojedinoj d.)


de lege nije u prekršaju; međutim, koliko policajac koji ce kontrolirati/pisati prijavu pozna zakon a jos je vece pitanje koliko ga je sposoban tumaciti?

pa moras objasnjavat prekrsajnoj sutkinji, a i to zna bit skakljivo...

pa joj moram rusit presude, a rusia sam strankama i kaznene osude na podrucju ribolova..


Vidiš to osobno nahođenje i tumačenje mi nikad nije bilo jasno i ne da se tiče samo ribolova nego svega ostalog. Ako racimo taj policajac nije siguran u svoje znanje i pravila koji k... onda napiše kaznu. Zašto ne kaže jebiga, to sa dvije dozvole mi je nejasno pa ajde nek te voda nosi. Ne, odma kazna. Trebali bi onda oni platiti to šta su napisali
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Novi Pravilnik o športskom i rekreacijskom ribolovu na m

PostPostao/la lupis » 01. 06. 2012. (14:29)

ma ja ne kužim da se zbog nekog prekršaja u nekom sportu ide na sud..,to se u sportu rješava na terenu...

mislim da bi djelitelj pravde za vrime sportskog događaja trebao prekršitelja najprije usmeno opomenut,za lakši prekršaj...,za malo teži(bujol) mu se da žuti karton,a ako se ponovi opet malo teži prekršaj(bujol) onda još jedan žuti koji automatski povlači dodjelu crvenog.
Ako je prekršaj(bujol) jako težak odmah crveni i udaljit igrača s terena.Za najteže prekršaje koji su pogibeljni ili nesportski odredit dio sezone neigranja.

pa zamislite da se nogometaši sude po sudovima i da trebaju dokazivat jesu li bili na nedozvoljenoj poziciji ili zbog nanošenja ozlijeda protivničkim igračima itd..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Prethodna

Natrag na Loviti u okvirima zakona

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.