Mali ribolov - obavijest korisnicima

Zakonske odredbe u ribolovu, prijave prelova, prijedlozi ...

Moderatori/ce: aladin, emils, Moderatori

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ceko » 04. 03. 2014. (08:27)

Da, po trebi je vjerojatno realnost i da sportaši puškari, panulaši, parangalisti, lignjari i svi drugi prodaju ribu... Da profesionalci ne prijavljuju, love nedopuštenim alatima, i dopuštenim na nedopuštene načine.. Šta i to ne napišeš? Pa prijavi ih.. Nemoj blatit MR.
Uostalom, moš mislit kako će sad svi nahrupiti raditi kanjere za ovu godinu što je još puštena..
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la teo_ribar » 04. 03. 2014. (08:59)

ceko :clap: :thumbup:

šotajeri, panulaši, udičari, ovi ča delaju sa palingarimi sve su to majčine dušice i oni ne prodaju ribu....

najveće zlo i pošast našega mora su mali ribari :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la slot » 04. 03. 2014. (09:16)

detroit je napisao/la:Bravo,sada su znači dozvoljene i tonote (psare) što nikada nije bilo u malim ribolovu,a ovo 200m se i onako nikad nije poštivalo.
Ja budala kupio povlasticu,brod,opremu otvorio obrt...i šta sada, opet neću imati gdje bacati mreže,a o prodaji da i ne govorim jer što ja znam od 10-ak malih ribara koje poznam barem 7 ih baca mreže samo radi prodaje ribe,šta na pijaci,šta na brodicama a o restoranima da ne govorim
Izgledno je da će se do kraja godine raditi na tome da ostane mali obalni ribolov i u 2015...jer puno je glasova od malih ribara,a idu europski izbori pa Picula se trudi...
A nama profesionalcima sa malim alatima (mreže stajaćice) ne preostaje ništa drugo nego vratiti se "korjenima" i zamrznuti obrte pa po starom,znači mali ribolov,više puta tamo -vamo i može se i 1000m dnevno odraditi.
Još najveći biser je kako čujem da policija više neće moći pregledavati ribarske alate bez nazočnosti ribarskog inspektora,kojeg ja u svojih dvadesetak godina na moru kao mali ribar nisam nikada ni vidio,ali kako čujem pojavi se jednom u par mjeseci na gliseru.
Znam sada će me mnogi pljuvat i pisat kako nisu krivi ljudi koji love stvarno za sebe par kila ribe i da triba pojačat kontrole na moru i tržištu..........ali na žalost svi znamo da je realnost skroz drugačija!!!

neznam di lovis i koliko si na moru,ali od pocetka 2014. ribarska inspekcija je svaki dan na moru a posebno di se love gofi,prije 20 dana su pregledali oko 30 brodova u komadu,a u nekoliko su izvrsili pravi pravcati pretres...postaloje gore nego na kopnu
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ravno stopalo » 04. 03. 2014. (09:21)

detroit je napisao/la:Bravo,sada su znači dozvoljene i tonote (psare) što nikada nije bilo u malim ribolovu,a ovo 200m se i onako nikad nije poštivalo.
Ja budala kupio povlasticu,brod,opremu otvorio obrt...i šta sada, opet neću imati gdje bacati mreže,a o prodaji da i ne govorim jer što ja znam od 10-ak malih ribara koje poznam barem 7 ih baca mreže samo radi prodaje ribe,šta na pijaci,šta na brodicama a o restoranima da ne govorim

Još najveći biser je kako čujem da policija više neće moći pregledavati ribarske alate bez nazočnosti ribarskog inspektora,kojeg ja u svojih dvadesetak godina na moru kao mali ribar nisam nikada ni vidio,ali kako čujem pojavi se jednom u par mjeseci na gliseru.
Znam sada će me mnogi pljuvat i pisat kako nisu krivi ljudi koji love stvarno za sebe par kila ribe i da triba pojačat kontrole na moru i tržištu..........ali na žalost svi znamo da je realnost skroz drugačija!!!


Ovako,na Kvarnerskom području konkretno tu u Velebitskom kanalu i u Rječkom zaljevu te niže prema Rabu se uopće ne bojim da se nešto neće poštivati jer ovdje i ako nikoga nije vidjeti na moru onda je Policiju,Carinu,onog "Tunja" i Kapetaniju,kažu da EU daje za gorivo sad ne znam koliko tu ima istine ali prije ih je bilo za vidjet a sad još više.Tako da samo lud može ić u neki prekršaj ,govorim za ovo područje.Sad ti vidim lokaciju pa mi je jasnije i razumijem te,koga je najviše češe to pitanje vidjelo se po upaljenim bakljama,svakome tko je bio ili je profi ili je radio za profesionalca, netreba oko toga ništa objašnjavati.Uostalom lijep primjer je Velebitski kanal koji je godinama zatvoren za koćarenje a zna se i zašto.Na srednjem i južnom jadranu teško bi se jedno takvo područje zatvorilo toliki period.
Avatar
ravno stopalo
Korisnik baniran - dvostruki nick
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 10. 11. 2013. (20:59)
Lokacija: Crikvenica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: u fazi nabavke

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la kapetan kuka » 04. 03. 2014. (12:32)

U zadnjih godinu dana kod nas u porat redovno dolazi onaj damor sa puretićem na krmi po minimalno dva puta mjesečno a nedavno je bio i brod carine i uzimali su uzorke goriva iz svih brodova čije su vlasnike trenutno zatekli.Jedan je ribar koji je sada u mirovini a obrt mu je neaktivan i ne ide više na more došao obići dva kaića koja su mu ostala od plivarice i dok je praznio vodu iz barki carina je došla na njega i uzeli su mu uzorke goriva iz oba kaića i iz auta tako da nema smisla biti u prekršaju jer su kontrole sve češće.
Avatar
kapetan kuka
Member
 
Postovi: 242
Pridružen/a: 02. 10. 2012. (16:19)
Lokacija: Plomin-Istra
Tip plovila: Kvarnerplastika Učka 410,Maestral 700

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la juke » 04. 03. 2014. (17:47)

pozdrav profecionalci ajde još ovu godinu neće moć prodavat osliće po100kn a drugo da i ne govorim
jer ćemo vam smetat mi mali ribari samo se o tome radi,a da je mali ribolov tako dobar
kako vi govorite onda nešto nije u redu s vama kad ste išli otvarat obrt ili ste tako velike patriote.
ili vam je bilo skupo gorivo ili mriže ili oprema pa vam ovako ide u troškove
Avatar
juke
New Entry
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 20. 10. 2011. (12:40)
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: MAESTAL 500

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la Denis1 » 04. 03. 2014. (17:57)

juke je napisao/la:pozdrav profecionalci ajde još ovu godinu neće moć prodavat osliće po100kn a drugo da i ne govorim
jer ćemo vam smetat mi mali ribari samo se o tome radi,a da je mali ribolov tako dobar
kako vi govorite onda nešto nije u redu s vama kad ste išli otvarat obrt ili ste tako velike patriote.
ili vam je bilo skupo gorivo ili mriže ili oprema pa vam ovako ide u troškove

Jesi li ti isao u skolu?
Avatar
Denis1
Member
 
Postovi: 450
Pridružen/a: 23. 01. 2010. (21:04)
Lokacija: Krk

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la detroit » 04. 03. 2014. (19:13)

A bože sačuvaj
Avatar
detroit
Member
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 20. 10. 2009. (20:15)
Lokacija: malo more - stonski kanal
Tip plovila: elan 490,maestral 700

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la zorica » 04. 03. 2014. (19:24)

juke je napisao/la:pozdrav profecionalci ajde još ovu godinu neće moć prodavat osliće po100kn a drugo da i ne govorim
jer ćemo vam smetat mi mali ribari samo se o tome radi,a da je mali ribolov tako dobar
kako vi govorite onda nešto nije u redu s vama kad ste išli otvarat obrt ili ste tako velike patriote.
ili vam je bilo skupo gorivo ili mriže ili oprema pa vam ovako ide u troškove


prvo nepismen si, a drugo vjerovatno si i glup, ustvari siguran san da jesi pa makar se ja ne moga logirat neko vrime
Avatar
zorica
Old Senior Member
 
Postovi: 1687
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (08:09)
Lokacija: medići-mimice
Lokacija: Baška voda/medići
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: quicksilver 500 fish,merc 60 efi

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la juke » 04. 03. 2014. (19:39)

jako si bezobrazan jako jako
Avatar
juke
New Entry
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 20. 10. 2011. (12:40)
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: MAESTAL 500

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la slot » 04. 03. 2014. (21:43)

normalno da ce biti bezobrazan,vridjas sve u sesnaest,moga si to nekako i bolje napisati,..nekuzim sta si ocekiva kad si to tako lipo i slatkorijecivo napisa,i sad ce covik jos dobiti i ban zbog tebe
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la Kapo » 04. 03. 2014. (21:50)

Sazrijelo vrijeme za osnivanje povjerenstva :mrgreen:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la bananko28 » 04. 03. 2014. (22:15)

zorica je napisao/la:
juke je napisao/la:pozdrav profecionalci ajde još ovu godinu neće moć prodavat osliće po100kn a drugo da i ne govorim
jer ćemo vam smetat mi mali ribari samo se o tome radi,a da je mali ribolov tako dobar
kako vi govorite onda nešto nije u redu s vama kad ste išli otvarat obrt ili ste tako velike patriote.
ili vam je bilo skupo gorivo ili mriže ili oprema pa vam ovako ide u troškove


prvo nepismen si, a drugo vjerovatno si i glup, ustvari siguran san da jesi pa makar se ja ne moga logirat neko vrime


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la josme » 05. 03. 2014. (10:08)

ajde prekinite više...nađite se u kafiću pa raspravite to o pismenosti..ovako :Drink27: :Drink40:
A tko prodaje ili ne ...to je posao inspekcije pa nek dere...ionako su počeli ribare zajebavat zbog veličine registarskih brojeva..a moraju ga i na krovu imati... ;)
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la emils » 05. 03. 2014. (10:35)

I onda se čudite šta vas država guzi... pa pogledajte kako se odnosite jedni prema drugima a isto more dijelite... sramota
Avatar
emils
Moderator
 
Postovi: 3542
Pridružen/a: 15. 09. 2008. (12:32)
Lokacija: Pariz, Francuska
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bez plovila

Prethodna

Natrag na Loviti u okvirima zakona

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.