Mali ribolov - obavijest korisnicima

Zakonske odredbe u ribolovu, prijave prelova, prijedlozi ...

Moderatori/ce: aladin, emils, Moderatori

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la teo_ribar » 08. 12. 2012. (13:00)

ceko je napisao/la:Šuška se da ipak neće ukidati mali ribolov..

:OK 17:

dal to znači da će ostat ko ča je dosad ili ko ča su najavljivali da će ga moć imat samo oni priko 60 let
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ab ovo » 08. 12. 2012. (13:02)

Pričaju i kurbe o poštenju. :(
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ab ovo » 20. 12. 2012. (09:51)

ceko je napisao/la:Šuška se da ipak neće ukidati mali ribolov..


Jučer čuo iz "prve ruke" da će mali ribolov vrijediti do kraja 2014., dakle još čitavu iduću godinu, a nakon toga kreće mali obalni ribolov s tendencijom da na kraju vrijedi samo za umirovljene profesionalne ribare.
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ceko » 20. 12. 2012. (10:51)

Ha, vidit ćemo.. Ovdje su svi uvjereni da do ukidanja neće doći. Znaš, otoci i te spike..
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la Bakakuava » 20. 12. 2012. (11:29)

evo ja iam dozvolu za mali ribolov, ali ovo što se radi nema smisla

ili ga treba ukinuti za sve ili trebaju biti jasni kriteriji za njegovo korištenje.

zadnji put kada sam se raspitivao bilo je da će dozvole vrijediti još kroz iduću godinu, a nakon toga da ću morati prebaciti se na sportski. Za umirovljeno otočno stanovništvo uvesti će se posebna kategorija koja će biti slična današnjem malom ribolovu.

Vidi sada; Stari je otišao u penziju, prešao 66 godin, živi na otoku. prosjek mirovine mu je mali, spada u socijalnu kategoriju, ali on neće moći dobiti dozvolu (tu novu kategoriju za otočane umirovljenike) jer on sada ne posjeduje dozvolu za mali ribolov.
Znači samo otočanin, umirovljenik koji sada ima dozvolu za obavljanje malog ribolova moći će nakon 2014 imati pravo na tu novu kategoriju, a oni koji udovoljavaju uvjetima (socijalni status, boravak na otoku) ako sada ne posjeduju dozvolu malog ribolova neće to moći.
Ovo mi nikako nema smisla, pogotovo što je glavni argument izdavanja tih dozvola omogućiti umirovljenicima slabijeg socijalnog statusa, koji žive na otocima da mogu baciti mrižicu i time se prehraniti. Ovako glavni kriterij za dobivanje dozvole postaje sadašnje posjedovanje dozvole za 'mali ribolov'.
Još mi nema smisla da glavni kriterij za dobivanje dozvole bude sadašnje posjedovanje odobrenja ' za mali ribolov' je taj da su prestali izdavati dozvole za mali ribolov preko noći, nakon sastanka ribara u Vodicama (bila je subota) Čobanković je u ponedjeljak ukinuo izdavanje dozvola za mali ribolov. (bez ikakve najave - tako sada uvjerenje o ribarskom ispitu koje je položeno i za njega plaćeno stoji doma u škafetinu).

imamo situaciju ko je jamio je jamio -svaki drugi kriterij pada - a to je po meni DISKRIMINACIJA
Avatar
Bakakuava
Member
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 16. 04. 2009. (14:45)
Lokacija: Zadar

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la lupis » 20. 12. 2012. (13:17)

ab ovo je napisao/la:
ceko je napisao/la:Šuška se da ipak neće ukidati mali ribolov..


Jučer čuo iz "prve ruke" da će mali ribolov vrijediti do kraja 2014., dakle još čitavu iduću godinu, a nakon toga kreće mali obalni ribolov s tendencijom da na kraju vrijedi samo za umirovljene profesionalne ribare.



pa u kojoj smo mi sad godini... :o :?: :wtf:


umirovljeni kamionđije će imat "mali cestovni transport",umirovljeni građevinari "malo nizinsko građevinarstvo",umirovljeni doktori "malu obalnu medicinu",umirovljeni pravnici "mala brdska advokatura",umirovljeni saborsi zatupnici "mala saborska procedura"" ,umirovljeni ugostitelji "malo obalno ugostiteljstvo" itd,itd....

..

suuuuuuuuuuuuuper ideja..........
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la el passo » 20. 12. 2012. (17:53)

Bakakuava je napisao/la:
imamo situaciju ko je jamio je jamio -svaki drugi kriterij pada - a to je po meni DISKRIMINACIJA


Jedina diskriminacija koja se sustavno provodi je ona prema moru i morskim organizmima. Koja bi trebala biti svrha malog ribolova ? Svi znaju da bi trebao služiti kao dopuna prehrani pojedinca koji je imaoc dozvole za mali ribolov. Tome i služi na otocima ali na kopnu služi za dopunjavanje kučnog buđeta i desetkovanje ribljeg fonda neselektivnim lovom nedoraslih primjeraka koji nemaju šanse da budu živi vraćeni u more.

Uzmimo na primjer lovce kojih ima podosta i na ovom forumu. Da bi mogli nešto odstrijelili cijelu se godinu brinu za šumu i resurse kojima njihovo lovište ima za što troše velik trudi nemale novce. Na moru je upravo suprotna situacija. Kako je i citirano sve se radi po zlatnom pravilu " ko je jamio, jamio " i " bolje da ulovim ja jer ako ne će drugi "

Možemo mi lamatati ovako u nedogled, a jedina budučnost koja je izvjesna je ta da će ribe svakim danom biti manje dok nam riba od pola kile ne postane trofej vrijedan divljenja
U životu da bi neko nešto stekao i stvorio često se mora odricati od mnogih stvari, što je na moru na žalost malo tko spreman učiniti
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la luc » 20. 12. 2012. (18:17)

A što će penzioner u gradu ?
Mali kontejnerski bocolov ?
On je bar ekološki opravdan i izlovljava "obnovljive" resurse
Avatar
luc
Senior Member
 
Postovi: 940
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (08:19)
Lokacija: Split-Brač
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Fantastikus 32 Volvo D3 2x190

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ceko » 16. 02. 2013. (21:59)

Šta reći?
Ne zna mališa da je sve uzalud.. Čini mi se da bi priča trebala tako izgledati, tako početi.. Ne i njihova. Njima su bitne brojke, kvote, profit, proračun.. Nažalost.. :( I još ednom za ukidanje malog ribolova i tradicije :thumbdown: !

slika
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la riberer » 17. 02. 2013. (09:42)

Lijepa fotografija ceko! ;)


Molim te da pripaziš na maksimalnu rezoluciju slika koje stavljaš na forum, koja bi bila, kao maksimalna, 800x600 piksla.
Dosadilo mi je već popravljati prevelike fotografija, a tvoje su redovito prevelike.

Vrijedi i za sve ostale.
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7121
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ceko » 17. 02. 2013. (15:01)

Nije baš tako (možda u zadnje vrijeme od kad je nova verzija photobucketa pa je automatski prebacilo na veću rezoluciju).. Kad san se registrira postavio sam 800x600.. Dakle nije do mene! OK? Kako bilo, provjerit ću..
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la riberer » 17. 02. 2013. (15:18)

Dobro, hvala! ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7121
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la ceko » 07. 06. 2013. (17:30)

ab ovo je napisao/la:Pričaju i kurbe o poštenju. :(

Evo iz novog Zakona..
Članak 21.
(1) Uvjeti za dobivanje povlastice za mali obalni ribolov su:
1. posjedovanje važećeg odobrenja za obavljanje malog ribolova,
2. ukupni dohodak ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini koji po članu kućanstva mjesečno ne prelazi 50% proračunske osnovice što se dokazuje potvrdom Porezne uprave,
3. navršenih 60 godina života.
(2) Iznimno od stavka 1. točke 2. ovoga članka, povlastica za mali obalni ribolov se može izdati umirovljenom ovlašteniku povlastice za gospodarski ribolov,
(3) Povlastica za mali obalni ribolov je neprenosiva,
(4) Ministarstvo vodi Registar povlastica za mali obalni ribolov u elektroničkom obliku.
(5) Način izdavanja Povlastica za mali obali ribolov i način i sadržaj vođenja Registra povlastica za mali obalni ribolov propisat će ministar. :(
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la babarej » 27. 06. 2013. (17:45)

Dakle gotov je mali ribolov za nas mlade. Ako sam dobro shvatio imati cemo dozvolu jos ove godine i sljedecu?
Avatar
babarej
New Entry
 
Postovi: 34
Pridružen/a: 26. 06. 2013. (19:14)
Lokacija: Ugljan
Tip plovila: Kvarnerplastika Dalmatinka

Re: Mali ribolov - obavijest korisnicima

PostPostao/la MV KRK » 14. 01. 2014. (22:31)

Dali netko zna kakve novosti o malom ribolovu? Kad smo zvali poslije nove godine su rekli da nam vrijedi do kraja veljače a za dalje da neznaju šta će bit :?
Avatar
MV KRK
Old Senior Member
 
Postovi: 1794
Pridružen/a: 25. 11. 2011. (13:44)
Lokacija: grad krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Gull 745 yanmar 125 ks

PrethodnaSljedeća

Natrag na Loviti u okvirima zakona

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.