Sportska i rekreativna dozvola

Zakonske odredbe u ribolovu, prijave prelova, prijedlozi ...

Moderatori/ce: aladin, emils, Moderatori

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la oneeyed » 07. 07. 2017. (07:30)

arbo je napisao/la:Ako nešto ne kužin to je taj tvoj stav protiv toga da kupljena dozvola vrijedi 12 mjeseci. Ja more ne vidin do 10 miseca početkom godine kad ni n ne idem na more radi obaveza

Nisam ni za ni protiv arbo, meni je svejedno, ista pašta i izađe na isto, kao i tebi. Oboje kupujemo dozvolu jednom godišnje, ja početkom godine ti 15.9., razlika je samo u datumu. Viruj mi, ni ja ne izdvajam 500 kuna za dozvolu u prvom misecu, jer mi je kao i većini financijski najteži (blagdani, 4 rođendana, dva servisa i registracije auta, itd...), izdvojim ranije kad mogu i to je lova za dozvolu. Prve godine je zeznuto dok se ne uhvati ritam (ranije sam kupovao prije godišnjeg u 7. misecu), a kasnije je svejedno.

arbo je napisao/la: Već san pisa o tome da bi se s dozvolom koja vrijedi 12mj od dana kupovine povećao i broj dozvola koje bi kupili domaći turisti iz unutrašnjosti? Zašto? Pa zato jer se onih tjedan dva nebi moeali skrivat i bižat os svakog glisera koji čuju a drugo bi lito planirali ferije da opet iakoriste blagodati dozvole

E ovdje smo, sa tvojom zadnjom rečenicom u citiranom, došli do suštine problema onih kojima smeta kalendarska dozvola, a ujedno se jako dobro vidi kako analogija s registarcijom vozila ne stoji.
Nema kombinacija.
Nije moguće kupiti godišnju dozvolu u kolovozu pa s njom loviti u srpnju iduće godine (planiranje ferija kako kažeš). Nije moguće kupiti dozvolu 1.11., ribariti u studenom i prosincu, pa dogodine s istom dozvolom u rujnu i listopadu (tvoj okvir za ribolov, npr.)
Auto si dužan registrirati svake godine, a s ovim kombinacijama bi godišnju dozvolu trebao kupiti svake druge godine.
Znači, tu je za ove koji dozvolu napalaćuju čisti gubitak od barem 500 kuna godišnje, a i ime, smisao, pa i cijena godišnje dozvole u odnosu na mjesčnu, dolazi u pitanje.

Sasvim je druga priča koliko bi mjesečne i tjedne dozvole, pa i godišnja, trebale koštati, ko biži od policije i lovi bez dozvole, da li bi se više love ubralo da su dozvole jeftinije ili da su bolje kontrole, ko lovi s kraja bez dozvole, po plažama u sezoni i lučicama itd, itd. To je neka druga priča koju neću ni komentirati.

Ako te je ono moje "kokodakanje" uvrijedilo - ispričavam se, nije mi bila namjera.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la macro » 07. 07. 2017. (08:54)

možemo bit sritni dok je cijena tako niska.. budu li se ljudi bunili zašto se plaća kalendarska godina, vrijedni birokratski operativci će vam izać u susret, uz porast cijene 200% ..
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la lupis » 08. 07. 2017. (14:50)

oneeyed je napisao/la:
Sasvim je druga priča koliko bi mjesečne i tjedne dozvole, pa i godišnja, trebale koštati, ko biži od policije i lovi bez dozvole, da li bi se više love ubralo da su dozvole jeftinije ili da su bolje kontrole, ko lovi s kraja bez dozvole, po plažama u sezoni i lučicama itd, itd. To je neka druga priča koju neću ni komentirati.


Evo nas opet u ovoj evergreen temi.

Mnogi ne razumiju ništa,pa ce tako neće ni sljedeće,ali nema veze klima radi ,ne da mi se danas na more s obzirom da je vikend....:

S obzirom da nam je turizam glavna grana,logično je da se i taj ribolov,zbog kojeg neki i dolaze na GO,naplati.
A isto tako,uz kontrolu,ne moramo se bojati ni da ce se riba izlovit ni da netko nekom uzima kruh.More je puno ribe koju neće nijedan turist izlovit ako lovi po propisu.

S druge strane,visina cijene dozvole može se totalno odokativno formirati,i to od minimuma,cijene materijala potrebne za izradu same dozvole+"ruke",što nemoze koštat više od 10 eu za cijelu godinu,pa do cifre kojim bi se platio mjesečno još jedan uhljeb koji je jedino sam sebi svrha.
Naravno da sve one koji zlorabe dozvolu i krše propise treba kazniti i tu bi na sadašnje cifre za kazne trebalo dodat još jednu nulu.
Odakle te kalkulacije za npr rekreativnu dozvolu+ parangal ili sutra feral ili bilo što?Imam filing da je to ko neki dio kolača.

Dozvole bi trebale bit besplatne,i to za sve,pa i za turiste,ali s tim da se sve ostalo najstrože kažnjava .
Ali to nekima ne paše,bolje platit još 500 kn više za feral za lignje i onda po starom ,šta je to nego jedan prosječan sumrak,vuk sit ovce na broju.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la lupis » 08. 07. 2017. (16:26)

U biti... ove sadašnje cijene dozvala mi izgledaju kao da su kazne za već tamo neki siguran prekršaj u budućnosti....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la hermanh » 10. 01. 2018. (13:47)

Pozdrav,
Zna možda neko kakve su cijene dozvola u parku prirode telaščica i kakve dozvole se može kupit (po danima)
:thumbup:
Avatar
hermanh
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 27. 03. 2013. (18:35)
Lokacija: ivančna gorica-slo
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral- tomos 4.5

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la maky » 10. 01. 2018. (20:32)

Koliko cujem od 01.01 ove god 220 kuna dan!
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la hermanh » 10. 01. 2018. (21:52)

:Other12: :Other12: uff jako skupa za 3 kila riba koje je zakonski dovoljeno uhvatiti.
:thumbup:
Avatar
hermanh
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 27. 03. 2013. (18:35)
Lokacija: ivančna gorica-slo
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral- tomos 4.5

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la pagus » 14. 01. 2018. (22:14)

Nabavila se dozvola za sportski i dodatna za feral - ali vidi vraga :twisted: format ispisa i nije baš najbolji:
slika slika

Obadvije dozvole su za sportski ribolov, imaju podatke o broju iskaznice HSSRM i sve ostalo, ali iznad imena i prezimena piše
PODACI O RIBOLOVCU / recreational fisherman data:
umjesto PODACI O RIBOLOVCU / sport fisherman data: kako je to pravilnikom predviđeno.

Jesam li ja sretni dobitnik :mrgreen: ili i druge sportske dozvole imaju istu grešku ?

Kad već govorimo o formatu ribolovnih dozvola one su ogledni primjer katastrofalnog dizajna - A4 papir na kojem su najmanjim slovima posve nepregledno napisani najvažniji podaci (ime i prezime, OIB). Žalosno !
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la pagus » 06. 01. 2019. (22:29)

slika
Kome treba talijanska godišnja dozvola za sportski i rekreacijski ribolov na moru (s kraja, iz barke, podvodni) valjanu do 31.12.2019. može je besplatno dobiti ako se registrira na adresi
https://www.politicheagricole.it/flex/FixedPages/IT/Register.php/L/It
Od podataka treba upisati:
    - prezime i ime (bez kvačica na slovima)
    - zemlju i datum rođenja
    - adresu stanovanje
    - za CODICE FISCALE upišite svoj OIB i "00000" (pet nula!)
i izgenerirat će vam u PDF formatu dozvolu koju mžete spremiti i/ili ispisati na papir

Dozvole su i dalje besplatne.

Ako već imate dozvolu za prošlu godinu, možete produžiti valjanost za period do 31-12-2019.
Prijavite se OVDJE
generirajte si i ispišite dozvolu za 2019. godinu.
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Sportska i rekreativna dozvola

PostPostao/la lupis » 07. 01. 2019. (08:13)

:o Jesu obnovili Rimske ugovore?
Ebi ga ja već ispljunuo 780 kn.... :Other12:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Prethodna

Natrag na Loviti u okvirima zakona

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron