Međunarodne vode

Zakonske odredbe, uvoz i registracija plovila i motora, sigurnost plovidbe …

Moderatori/ce: aladin, emils, Moderatori

Međunarodne vode

PostPostao/la seamaster » 20. 08. 2019. (11:49)

Pošto sam jadran cijeli višetruko preplovio uzduž i popreko, nemam tu više šta vidit. Šta mi treba da recimo odem dalje, uz crnu goru, albaniju do grčke, jel se to može sa B kategorijom , vidim da su sad kao nešto izjednačili po EU pravilima.
I jel uopće brodica smije ić van HR voda, jel tu treba neko posebno osiguranje, dozvola itd.

A drugo pitanje, šta mi treba da legalno smijem dalje od 12milja od obale (brod mi je 8,5m) Recimo bia sam na palagruzi i mislio skoknit do Italije al neznam koja je procedura i dal uopce smijes, al vidim da talijani dolaze vamo čak i gumenjacima, moraju se prvo javit na Lastovo u carinu.
Avatar
seamaster
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 22. 08. 2016. (16:52)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Sea Ray Seville 17

Re: Međunarodne vode

PostPostao/la peroLA » 20. 08. 2019. (13:05)

seamaster je napisao/la:Pošto sam jadran cijeli višetruko preplovio uzduž i popreko, nemam tu više šta vidit. Šta mi treba da recimo odem dalje, uz crnu goru, albaniju do grčke, jel se to može sa B kategorijom , vidim da su sad kao nešto izjednačili po EU pravilima.
I jel uopće brodica smije ić van HR voda, jel tu treba neko posebno osiguranje, dozvola itd.

A drugo pitanje, šta mi treba da legalno smijem dalje od 12milja od obale (brod mi je 8,5m) Recimo bia sam na palagruzi i mislio skoknit do Italije al neznam koja je procedura i dal uopce smijes, al vidim da talijani dolaze vamo čak i gumenjacima, moraju se prvo javit na Lastovo u carinu.


možeš samo prouči postupak prijave... a za preko 12milja da imaš u plovidbenoj teško ali to pitaš u kapetaniji koja je izdala plovidbenu..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Ploviti u okvirima zakona, sigurnost plovidbe

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.