dugi prstiči

Zakonske odredbe, uvoz i registracija plovila i motora, sigurnost plovidbe …

Moderatori/ce: aladin, emils, Moderatori

Re: dugi prstiči

PostPostao/la cady » 08. 07. 2011. (18:19)

sveti ratniče,koju varijantu,ili šta ti predlažeš da bi bilo efektivno...mislim da nebi bilo loše, da se jedan takav "junak"(koji se odreka prljavih poslova) pojavi na forumu sa "svojim iskustvom", pa da i on sudjeluje u toj debati.... volio bi čuti i njegovo mišljenje...
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: dugi prstiči

PostPostao/la golum » 08. 07. 2011. (19:10)

Ooooo da daaaa batine takvi samo taj jezik komunikacije poznaju!
Ja sam spreman odgovarat za prste koje bih mu doslovno zgnječio,polomio skačući po njima :twisted:
I kao što rekoh i taj bi trebao biti spreman na to jer to je rizik njegovog posla :twisted:
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: dugi prstiči

PostPostao/la Sveti ratnik » 08. 07. 2011. (19:16)

Golume nije ti neka pametna ideja....Cady, ja iman kasko i prijatelja i čaču koji mi svaki dan gledaju brod...nemozes ni stalno mislit oce li ko sta ukrast jel? Tako san ja kad san kupija pajete odlucija da cu 2 drzat u kabini u portu dok mi se otac nije nasmija i reka da koji san ih qr@c onda uzima jer sta ce mi na moru?!
Zakljucaj sve napravi kasko i bojin se da je to sve sta mozes napravit....a ako nekoga uvatis da krade ne kazen da mu nemozes dat koju odgojnu kristu al ovo sa lomnjenjen prstiju i batinama su gluposti jer ces ako je kradljivac imalo pametan imat goleme probleme....svakom dode u tom trenu svasta treba se skulirat zadrzat budalu i zvat pandure.. :thumbup:
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: dugi prstiči

PostPostao/la cady » 08. 07. 2011. (19:24)

dragi forumaši,to bi se svatko tko je oštečen,nekako "odužio"dugim prstičima, kao što je Borro reka kad se zatvore šalozije izleti ruka,no da se ne liva ulje na vatru,kako drugačije?? gdje su učinkoviti prijedlozi?
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: dugi prstiči

PostPostao/la golum » 08. 07. 2011. (19:24)

Jednom sam ih već polomio dotičnog više nisam nikad vidio prijavu još manje dobio.On valjda zna zašto je nije podnio :D
Znam da nije pametno ali siguran sam kao i Borro da je produktivno.
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: dugi prstiči

PostPostao/la Sveti ratnik » 08. 07. 2011. (20:18)

golum je napisao/la:...Jednom sam ih već polomio dotičnog više nisam nikad vidio prijavu još manje dobio...

Sveti ratnik je napisao/la: ...jer ces ako je kradljivac imalo pametan imat goleme probleme....


cady je napisao/la: ...gdje su učinkoviti prijedlozi?

Sveti ratnik je napisao/la: ...Zakljucaj sve napravi kasko i bojin se da je to sve sta mozes napravit........
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: dugi prstiči

PostPostao/la lupis » 08. 07. 2011. (23:29)

cady je napisao/la:nisam pitanjem što činiti,u takvim slučajevima,imao namjerubacati ulje na vatru,nego čuti dobar savjet ..................... zato jer su "dugi prstiči" znani okolici i policiji, ili zato što je to netko od znanih, "domaćin".... sramota je, da im se u normalnim uvjetima nemože ništa.... :oops:


ajd da se ta vatra ne zagasi samo da spomenem ,kako u mom selu kruži priča da su baš neki kriminalci iz jedne male susjedne države prije dvije godine u jednoj noći "riješili" nekoliko vanbrodskih motora,i to sve novijih i istog proizvođača...

ima takvih priča još,i uvik su u pitanju neki stranci,iz nekoliko država koje počinju najčešće sa "S" i "P",pa opet sa "S",ili se radi o domaćim klošarima koji misle da će se sa ljetovanja na moru vratit bogatiji svojoj kući ....

mislim da svatko može potvrdit od nas domaćih da je rijedak slučaj da su nam sugrađani baš ta većina koja operira po plovilima...

Tvoj napis pomalo vrijeđa,a i kosi se s nekim pravilima foruma...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: dugi prstiči

PostPostao/la cady » 09. 07. 2011. (06:54)

ne mislim se prepucavati,a najmanje vrijeđati.zar u svakom žitu nema smeča?ako si dobro pročitao o čemu se radi,pitanje je bilo šta činit,a ne dali dolazi sa marsa,iz "S" ili"P" ili šta znam odakle.osim toga tema je preširoka, a da su se nestali Npr.bicikli,druge godine našli kod momčiča iz kraja u kojem sam bio predhodne godine na dopustu to ne govori ništa? nemojmo se prepucavat nego tražim ozbiljne prijedloge.
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: dugi prstiči

PostPostao/la lupis » 09. 07. 2011. (09:27)

ne mislim se ni ja prepucavati,ali ako pročitaš ono što si sam napisao prije mog texta ,shvatit ćeš(ako to želiš :mrgreen:) da si upravo ti taj koji je prvi odredio porijeklo lopova,"domaćin"!

Valjda ti pohvataš konce bolje u tih 3 dana što si tu nego mi koji tu živimo i policija!
Najprije vrijeđaš,a potom i dovodiš u pitanje rad nadležnih službi i institucija.

Moj prijedlog je da ti je možda bolje da zemlju lopova lipo zaobiđeš ;) ,i odeš u recimo Italiju di nema kriminala!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: dugi prstiči

PostPostao/la cady » 09. 07. 2011. (10:46)

kad to več inzistiraš,pitaj Borru koga je dobio u krađi,i tko mu sada čuva imovinu....sigurno mu netko dolazi sa Marsa ili iz S ili P.... a sada ako imaš kakav prijedlog na ZAPOČETU TEMU u redu, ako ne ostavi se vređanja
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: dugi prstiči

PostPostao/la brule » 09. 07. 2011. (12:33)

cady je napisao/la:nisam pitanjem što činiti,u takvim slučajevima,imao namjeru bacati ulje na vatru,nego čuti dobar savjet tj.kako se obraniti, čitaj očuvati,teško stečenu imovinu...da sam zagovornik,i opravdavam sa jedne strane dobre batine,(sigurno bi toga bilo manje,krađe)postoje osim osiguranja druge mogučnosti. (pravne)
gospodin Borro je imao sreču da je tog "majstora"uhvatio na djelu.... u najviše slučaja se takve krađe više niti ne prijavljuju. pitam se zašto? zato jer su "dugi prstiči" znani okolici i policiji, ili zato što je to netko od znanih, "domačin".... sramota je, da im se u normalnim uvjetima nemože ništa.... :oops:

iz ovog teksta se da isčitati upravio ono šta Lupis govori........,i ja sam bio više puta žrtva znanih "domaći" iako sam i sam domaći!!ti nam svojim tekstom oćeš reći da da ste vi stranci na udaru lopova upravo iz činjenice da ste stranci ,a mi domaći kao znamo ko to operira (il neznamo, nema veze) al nas se ne dira pa se pravimo blesavi......problem ne postoji.Uh..!

predrasude....tu ćeš pronaći uljeza!
..
Avatar
brule
Senior Member
 
Postovi: 524
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (20:45)
Lokacija: Tribunj
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bandholm 24

Re: dugi prstiči

PostPostao/la cady » 09. 07. 2011. (15:02)

Netko ne želi ili razumjeti,ili shvatiti,ili pametno i polako pročitati o čemu se tu zapravo radi i koja je tema....da nije važno ,bitno odakle smo,dali iz marsa ,S ili P.ili Italije ili Afrike(svugdje ima dugih prstiča)
Bio sam i u Njemačkoj,nekad Jugoslaviji,sad S. i svugdje sam bio "ŽRTVA" dugih prstiča.Zar ne shvačate to šta admin misli,da nema prepucavanja,nego ili dobrih savjeta za sve forumaše i šta ČINIT u takvim slučajevima, pa ne mislim samo na sebe nego i na buduče ŽRTVE dugih prstiča,šta činit i kako se obraniti. Stari ratnik,i Borro,jedan i drugi su na dobrom putu,dati dobar savjet.... to su pravi forumaši...
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: dugi prstiči

PostPostao/la borro » 09. 07. 2011. (21:26)

Malko čitam temu i opet mi na pamet padaju neka stara, samo meni znana razmišljanja, a koja sam vrtio u glavi mnogo puta. Razmišljam o ovim zemljama koje mi evropljani volimo uzimati kao "primitivne". Uzmimo globalno bliski istok i cijeli muslimanski svijet. Tamo civilizacija postoji jako dugo, duže nego ovdje. A sad, što je civilizacijsko dostignuuće. Jel to živjeti u modernim zgradama i imati sve blagodati tehnike ili živjeti u kućicama od blata ili u boljem slučaju od neke opeke, a imati prave zakone? hm ;)
Naime, svima je poznato da tamo ako ukradeš ode ruka, za alkohol i drogu te obično odmah ubiju, za silovanje ti nije ništa bolje i tako dalje. Pa neka kamenovanja i slično. Zvuči debilno, ali...
Jel bi dao desnu ruku za žvaku? Za bicikl? Vanbrodsku jamahu od koliko 50? 100? 350 KS?
MA NEBI JU DAO ZA azimuta 65!!!
Time se treba voditi. Trebalo bi mijenjati zakone. Doduše malo nas je na ovom forumu da išta velikog napavimo, ali treba mijenjati mišljenje naroda...polako.
Koliko god da smo napredni kao buduća članica EU, ja bi inzistirao da se ovako nešto uvede u zakon. Zamislite, bili bilo ovoliko krađi i pljački ove države da samo postoji kazna amputiranja udova (sjetite se svih stavi od Fimi media, podravke, elektre, kutle, sanader....), ali bez mogućnosti ikakvih beneficija na račun invaliditeta iz toga razloga. E to mene zanima. To je napredak. Ako nekog uhvate panduri i završi u zatvoru, šta ja imam od toga, bolje mu je nego kući. Čistije mu je, ima čistu posteljinu, toplu vodu, jede 5 puta na dan, a ja sve to plačam. MA nek se jebe! Mazni ruku, pa da vidiš. Ako hoće opet, neka. Mazni drugu. Ostale su još dvije noge... Ajde majstore, opet...
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: dugi prstiči

PostPostao/la cyco » 09. 07. 2011. (21:44)

Evo ako se smin i ja uključit jer san naime i ja oštečen od tih "dugoprstića". Pa odavna san ode na forumu pridlaga šerijatski zakon. Tribalo bi ga doduše malo reducirat u pogledu alkohola ali to je to pa da vidiš reda ... :lol:
Ko rano rani sam u nju upada...
Avatar
cyco
Member
 
Postovi: 300
Pridružen/a: 20. 12. 2009. (19:02)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Beneteau antares 7 nanni t4.155

Re: dugi prstiči

PostPostao/la golum » 09. 07. 2011. (22:40)

U doba mog odrastanja pokraj milicajca smo prolazili pognutih glava,sada ih tuku....
Da je samo malo više sile i batina odobreno svega toga bilo bi puno manje.Ruku na srce u Tiletovo doba gospodarskog kriminala bilo je vrlo malo kao i sveg ovog o čemu pišemo.
Odsjecanje ruku ne ali dobrih batina i dužeg zatvora sa prisilnim radom bilo bi :thumbup:
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ploviti u okvirima zakona, sigurnost plovidbe

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.