šket 800

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

šket 800

PostPostao/la berti » 23. 02. 2012. (12:39)

što mislite o ovoj jedrilici

nemam slike, ali vidim da naši forumaš soso ima, pa me zanima njegovo višenje o ponašanju na moru, brzini pri jedrenju i sl.
ako ko ima slike, nek je prikači na temu

MArko
Avatar
berti
Member
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (23:16)
Lokacija: Split i pučina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Beneteau 27

Re: šket 800

PostPostao/la tonchix » 23. 02. 2012. (13:47)

Nekad je te jedrilice 80-tih radija slovenac sket,brod je dosta dobar za jedrenje a posebno kad polegne na bok s cim mu se povecava vodena linija, na brodu se da primjetit sirina na boku slicne kao kod h800,ali opet skladnije izvedeno.Ako je odrzavan i ocuvan je brod koji se isplati kupit,neznam za pojavu osmoze ali vecina brodova gradena 80 je dosta s dobrom plastikom osim ponekih elena 31 koji su bili podlozni osmozi,bija sam na njemu,ali nisam jedrija nikad s njim ali sam sreta po moru i cuja dosta dobrih stvari sta se plovidbe tice.
Avatar
tonchix
Korisnik baniran
 
Postovi: 179
Pridružen/a: 06. 01. 2012. (18:35)
Lokacija: ogorje
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: damor 300 i od sutra novi brod

Re: šket 800

PostPostao/la soso » 25. 02. 2012. (16:59)

Ja sam svoga Šketa kupia skoro pa gologa ima je jarbol i ogradu,sve sam skoro sam na njemu radio i uređiva,a šta se tiče kvalitete broda i plastike ja ga mogu samo pohvaliti,dno mu je debelo preko 2 cm. što sigurno nije slučaj sa nijednim drugim brodom.to je brod od 8 m sa puno mjesta unutra bez problema može spavat 5 ljudi(ja žena i 3 dice)budemo na moru po 15 -ak dana bez problema,a što se tiče jedrenja tu ti i ne mogu baš pomoći,jer sam ja ovo lito prvi put jedrio i to samo sa genovom ,još se ne usudim dignuti oba jedra,ali po maestralu bi išli od 4-5 nm i to je stvarno ludilo malo se nagne i samo piči nema ljuljanja nema valjanja kao prije dok sam je vozio samo na motor.Ako te interesira bilo šta o ovom brodu pitaj slobodno.I sad je zbog problema moram prodati tako ako je neko zainteresiran neka se javi.
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: šket 800

PostPostao/la soso » 25. 02. 2012. (17:50)

I evo par slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: šket 800

PostPostao/la tonchix » 25. 02. 2012. (19:36)

soso lip brod,a i svaka cast na lipon izboru supruge ima li mladju sestru :D ,jesi li ti sam otezava jedrilicu,koliko ima u kolumbi kila tribalo bi bit 36% od ukupne tezine,a koliko ukupno cilog broda i koja je dubina kolumbe koji je motor unutra,taj bi brod triba dobro jedrit uglavnom brzina koliko i vodena linija npr 7metara jednako 7knot i to na prosjecnom maestralu.Ne moras se bojat naginjanja ona mora tako plovit tako je projektirana osim da ugradis ljuljnu kobilicu :lol: ,jedra natrimaj tako da kad jedro treperi zatezes vinc i kad samo zadnjih pola metra treperi jos malo dotegni da se umiri to je za pocetak dobro,nemoj previse pritezat osim kad ides ostro u vitar.Digni oba jedra jer je manji pritisak na argolu jer onda brod pravilno jedri manji su otpori i ravno plovi manja su bocna zanosenja,nemozes se privrnit samo bez straha!
Avatar
tonchix
Korisnik baniran
 
Postovi: 179
Pridružen/a: 06. 01. 2012. (18:35)
Lokacija: ogorje
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: damor 300 i od sutra novi brod

Re: šket 800

PostPostao/la soso » 26. 02. 2012. (10:04)

Te žina kompletnog broda je oko 3 t.a same kolombe 780 kg. I zaplastificirana je sa 10 slojeva 350 gr vune.Prije je bia Tomos 18 ugrađen u brod,a ja sam sad stavia Torpeda 18/24 kojega sam kupia blokanog i u rasulu pa ga kompletno reparira i ugradia.A šta se tiče samog jedrenja sve bi ja to proba i prije ali dica su mala pa me straj da ko ne padne da ga ne udre lantina i sl. za sad je i ovako super,pa ćemo pomalo. ;)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: šket 800

PostPostao/la tonchix » 26. 02. 2012. (15:23)

Fali cca oko 300kg u kolumbi tako da ce bit malo vise naginjanja,steta je plastificirat kolumbu sad nevidis sta se dogada ispod plastike,jeli kolumba se mrdala pa si je s tim ucvrstija?
Avatar
tonchix
Korisnik baniran
 
Postovi: 179
Pridružen/a: 06. 01. 2012. (18:35)
Lokacija: ogorje
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: damor 300 i od sutra novi brod

Re: šket 800

PostPostao/la berti » 26. 02. 2012. (18:15)

šteta je ne jedrit jedrilicom. Brzina ti je u povoljnim uvjetima oko 5.5-6 KTS, a ne trošiš gorivo.

Vidia sam da prodaješ brod, nisam svatija jel sad uređen iznutra ili ne. U svakom slučaju sritno s prodajom, osobno trazim nesto do 12-13. Pita sam jer sam gleda šketove već prije i sviđa mi se količina mista u brodu, kao da je brod od 9-9.5m, a duljina je 8m.
Ljudi ga fale, ali ja nisam nikad jedrija na šketu pa ne znam kako se ponaša na jedra.
Jedrija sam na dosta regatnih brodova, a ovi đitaši me tada nisu zanimali kao sada ;)
Avatar
berti
Member
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (23:16)
Lokacija: Split i pučina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Beneteau 27

Re: šket 800

PostPostao/la soso » 26. 02. 2012. (21:32)

tonchix je napisao/la:Fali cca oko 300kg u kolumbi tako da ce bit malo vise naginjanja,steta je plastificirat kolumbu sad nevidis sta se dogada ispod plastike,jeli kolumba se mrdala pa si je s tim ucvrstija?

Nije se mrdala nego je bila dosta porozna jer je livana od gize.Pa smo je mi kompletno očistili sve do naj manje rupice i onda je cijelu navukli u epoxidni kit pa prajmere pa plastificirali to je bila velika muka i trud ali sada joj nema smrti.
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: šket 800

PostPostao/la soso » 26. 02. 2012. (21:39)

Je brod je iznutra kompletno uređen.A prodajen ga jer jednostavno su vezovi po splitu i okolici došli toliko skupi da ako nemaš svoj vez najisplativije je prodati brod.A ovaj brod je ludilo koliko ima mista u 8 m.A dok se ne proda ja i moja ekipa čemo u njemu uživat kao i do sada,pogotovo sada kada smo počeli pomalo jedriti.I to su stvarno gušti neopisivi. :D ;)
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: šket 800

PostPostao/la udica » 26. 02. 2012. (21:43)

...ma Berti za tebe je ovo jedino rješenje, udovoljija bi i sebi i gospođi :D
http://www.google.hr/search?q=mcgregor+yachts&hl=hr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=_pdKT_7RB8PWtAbm4ZmUBQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CA4Q_AUoAQ&biw=1116&bih=405

...imaju 2 u Marini a ponekad i 3 budu, vidija je gospar niksa, a jedan je od jednog Mađara (blizu moga spikamo na mote) koji ga nije 2 godine odrišija, najbolje bi bilo da da nagovorimo mađara da ti ga dade da skrbiš o njemu i održaješ ga i samo ti mađar javi kad bi on "možda" doša dvi šetemane :thumbup:
Avatar
udica
Old Senior Member
 
Postovi: 1103
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (20:57)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Atlantic 560 PH Honda 90VTEC

Re: šket 800

PostPostao/la berti » 27. 02. 2012. (11:10)

soso je napisao/la:Je brod je iznutra kompletno uređen.A prodajen ga jer jednostavno su vezovi po splitu i okolici došli toliko skupi da ako nemaš svoj vez najisplativije je prodati brod.A ovaj brod je ludilo koliko ima mista u 8 m.A dok se ne proda ja i moja ekipa čemo u njemu uživat kao i do sada,pogotovo sada kada smo počeli pomalo jedriti.I to su stvarno gušti neopisivi. :D ;)


jebiga, gleda sam staru verziju oglasa (vidim da je danas izasa opet) di mi je bilo nejasno jel interijer uređen ili ne.
imas pm
Avatar
berti
Member
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (23:16)
Lokacija: Split i pučina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Beneteau 27

Re: šket 800

PostPostao/la cuvitar » 10. 04. 2012. (08:20)

soso je napisao/la:Ja sam svoga Šketa kupia skoro pa gologa ima je jarbol i ogradu,sve sam skoro sam na njemu radio i uređiva,a šta se tiče kvalitete broda i plastike ja ga mogu samo pohvaliti,dno mu je debelo preko 2 cm. što sigurno nije slučaj sa nijednim drugim brodom.to je brod od 8 m sa puno mjesta unutra bez problema može spavat 5 ljudi(ja žena i 3 dice)budemo na moru po 15 -ak dana bez problema,a što se tiče jedrenja tu ti i ne mogu baš pomoći,jer sam ja ovo lito prvi put jedrio i to samo sa genovom ,još se ne usudim dignuti oba jedra,ali po maestralu bi išli od 4-5 nm i to je stvarno ludilo malo se nagne i samo piči nema ljuljanja nema valjanja kao prije dok sam je vozio samo na motor.Ako te interesira bilo šta o ovom brodu pitaj slobodno.I sad je zbog problema moram prodati tako ako je neko zainteresiran neka se javi.


Soso, ja bi te odma pita za cijenu... samo, isti problem ka i u tebe - vez. Iman svoj vez u Spinutu ali je do 6 metri (proslo bi mozda do 6.50) i jbg... :(
tako da san osuđen na Primorku ili neki derivat iste.
a šket mi lipo izgleda... :thumbup:
ehhh... :(
Avatar
cuvitar
Member
 
Postovi: 116
Pridružen/a: 15. 06. 2009. (11:22)
Lokacija: Split-Solin (povremeno Šolta)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena pasara, bez kabine. Farymann 6ks, zrak

Re: šket 800

PostPostao/la soso » 13. 04. 2012. (21:19)

Je vez je doša ogroman problem,a sad u Spinutu za moju jedrilicu komercijalni vez dođe misečno oko 1000 kn.A to je bogami lipa svota novca.
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: šket 800

PostPostao/la cuvitar » 16. 04. 2012. (14:14)

soso je napisao/la:Je vez je doša ogroman problem,a sad u Spinutu za moju jedrilicu komercijalni vez dođe misečno oko 1000 kn.A to je bogami lipa svota novca.


Je, a ja budala, dok je komercijala bila npr manje od 100 kn misecno za moj vez, moglo se jeftino kupit vet B kategorije, a meni ni na kraj pameti mislit unaprid. a sta je najgore, onda san jos bija u stanju to financijski podnit. a sad... :(
to se zove - bit slip. :(
Avatar
cuvitar
Member
 
Postovi: 116
Pridružen/a: 15. 06. 2009. (11:22)
Lokacija: Split-Solin (povremeno Šolta)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena pasara, bez kabine. Farymann 6ks, zrak

Sljedeća

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron