show 29

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: show 29

PostPostao/la Juraj » 21. 02. 2014. (22:10)

Dakle postova ovdje.... Pitati kako se ova barka ponaša na moru?'' (računajući da je napravljena i u stanju kako bog zapovida) Nabrajati sve regatne uspjehe ove barke (globalno i naravno u svoje vrijeme) bila bi poprilično duga stavka... I nije bez vraga iskopirana u ona socijalistička vremena kad se i nije baš tako lako dolazilo do krstaša,pogotovo regatnog!!Slična priča je s Rivettom 720,H 800... A u ono vrijeme regatnih barki za kupit bilo je na prste nabrojat. Kvarnerplastika s Neverinom (čitaj iskopirani Starkel),pa nekakve 720ice tipa Hvarankom od Kosanovića,od toga nešto Slovenci to je to. Dakle,skinuo se kalup,ljevalo se (u početku privatnici,a kasnije ....) kako se moglo ( i znalo ) i s materijalom koji se uspio nabavit,prošvercat iz vani ili kupovat po jugi (poliester svugdje po malo,đelkot pitaj boga di,a stakleno predivo npr u Makedoniji itd) pa su i barke ovakve i onakve.Laminat plan :shock: Oprema je pak posebna priča.Prijavljivalo se na samogradnju a naravno da te niko nije zaje... jer si iskopirao nečiji (strani) proizvod.Nakon svega navedenog ,a i godina proizvodnje,nije nikakvo čudo vidjet osmozu.Negdje više,negdje manje pa i nigdje...Kvaliteta ukupnog broda može bit od -do.Vidio sam i super barki.E sad..
I kažete treba joj malo više da prihvati u krmu!? :mrgreen: A inače su jedrilice općenito poznate da u krmu prihvaćaju momentalno :mrgreen: Pogotovo npr barke sa long keel-om.....
Ma dajte dečki.... :D
A kako uopće neke barke jedre,a pretpostavimo da je sve točno na svom mistu,zavisi od trupa,oblika i materijala kolumbe,timuna, zavisi od stanja i vrsti jedara,vrsti i centriranosti takelaže,kvalitete,trimanju jedara ................znanja...........je li brod složen za regatu ili je kroćera,a pogotovo za čarter....
Uopće,znati što se očekuje s obzirom na cjelokupni paket,pa onda suditi je li dobro ili nije.A paušaliti ova jedri dobro ili loše ......
I u Puli imaš jedrarija,javi se ako trebaš pomoć...
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 30. 03. 2022. (14:25)

evo i mene ovdje, znači postao sam vlasnik show 29, iz slovenske samogradnje, da ova plastika je daleko od onoga što sam planirao ali prevagnula je cijena, i moja procjena da ako je unutra top stanje bez vlage i sve suho, i procjena povjerenja vlasniku i bivšem vlasniku nebi trebala imati osmozu. Naravno potvrdit će uskoro to prvo vađenje, gdje tražim plan ukoliko ipak se pokaže potreba za sanacijom i krpanjem da se odmah pristupi rješavanju problema... tek kad rješim proces uvoza i napravim te minimalne stvari onda se posvećujem jedrenju i opremi.. do tada koristim onako kako umijem... opremu imam i više od planiranog, a motorizacija je 2004.god lambordini ldw 1003M, na oko super... prije transfera odradit ću osnovni servis a kasnije i detaljniji. za tehnički ide stavljanje detektora plina te alarm za santinu... wc ako stignem ide po ps-u inače se vadi pa lagano...dali sam se zeznuo ili ne neznam, ako jesam opet minimalno dvostruko nego sa većim brodom kako sam planirao...ovdje prije svega moram radit na sebi da budem što smireniji, da se ne sekiram i da radim samo ono što uistinu treba...samo jednom se živi i ako sam se zeznuo kupit ću fishera sa vanjskom jamahom
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la josey » 30. 03. 2022. (14:51)

prvo cestitam na kupnji.
onda puno sretnih miljlja i mirnog mora.
neznan koju kategoriju plovidbe prijavljujes al mene nisu pitali detektor plina samo alarm kaljuže
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 30. 03. 2022. (15:08)

kažu ako je nutra kuhalo, a imam kuhalo i fornu mislim u kabini, i jedna u ičićima je imala to baš radi tehničkog... rekli su mi to i u registru i kapetaniji... hvala na čestitakama i ako ima tko preporučit za marinu za odradit škver od Ri-Cres-Pu neka se napiše i okvirne iskustva cijene... ako netko zna za taj senzor netko je bio spominjao i 220v, neznam dali bi prošlo da ga uzmem od Bauhausa ili tako nešto
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la Rexi » 30. 03. 2022. (16:39)

cestitke! meni se show 29 jako svidio kada sam ga vidio prije par godina. cekamo fotke :mrgreen:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: show 29

PostPostao/la lupis » 30. 03. 2022. (18:43)

:thumbup: Čestitke i prijedlog za ime:
"Show must go on"
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 06. 04. 2022. (21:10)

Hvala ime vec ima "Bora" i tako ostaje...inace danas sretno stigli na vez, prije polaska mehanicar sve prekontrolirao....sve je vise manje u stanju kako sam predvidio, ali posla ima..danas sam tek skuzio da lambordini ima i remen zupcasti na sto nisam racunao...5 sati 10nsati vrti on lijepo..sad imam zahvat na vezu i rjesavanje papira, pa dalje radovi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la porer » 07. 04. 2022. (08:11)

Jel pločica sjela? :)
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 07. 04. 2022. (08:33)

sve je sjelo, samo sam izgorio od sunca... ja sam uzeo skijašku opremu a prvih par sati kratki rukavi i zgorio, a zatim sam morao presuvć se u skijašku :)
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la dimulius » 10. 04. 2022. (19:14)

ajde bravo :thumbup:
Sad malo rada i onda puno gušta :wave:
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 06. 05. 2022. (08:38)

evo usporeno i lagano bliži se sezonda a ja do sad uspio
-servis na motoru još tamo u matičnoj marini, ostala je zamjena remena jer iskreno nisam ni znao da ldw ima remen zupčasti, kontroliran je i drugom prilikom kad mi dođe meštar ide zamjena, to je jedna stvar koju sam ne radim
-transfer do mog veza i prilagodba za jedrilicu
-uvoz skidanje slo i hr zastave i stavljanje rš registracije
-u startu što je bilo neispravno je vinć i skinu sam sve jedino reduktor nisam uspio, ali kvar je bio na releju kojeg sam popravio i sad ide sve nazad, kad mi dođe meh onda će eventualno on rastavit jer semering prema motoru je loš
-u kabini je potrebno dio oko prozora pretapicirati jer nije bilo niček tj. tu su radovi stali, i ono što me smetalo baš ispod prozora prolaze kablovi, odlučeno je da neću tapecirat kablove a bogami neću ih ni dirat kad je sve ispravno, tako da na njihovo mjesto ide lijepa kanalica tako da budu zatvoreni a uvjek dostpuni, iznad oko prozora do plavona ide kaširani nautčki skaj od ivanda komerc split jer su se javili na telefon i dostavljaju... ineresantno kod nas imaju to samo obrtnici koji tapeciraju ali uglavnom ne žele prodat... ostale koje znam kupuju to u it.. meni će 2m biti sigurno dosta za stranice, a treba još pred ulaz u provenu kabinu i u wcu tu ću uzet možda metar više... u provenoj kabini je plafon obučen u nešto slično stiroduri i treba to nekako sakriti ali tu ću nešto jeftinji se snać... prostor oko krovnih prozora koji je jako zaobljen, sam minimalno pokitao auto kitom i prošo dvije ruke polija i ispalo je ljepše nego santina što je dovoljno dobro... spojevi će biti jednog dana vjerojatno dodatno ukrašeni letvicama ali to sad ne stignem
-drvo ću skoro svo prelakirat, mahagonij sa lakom, a vani u kookpitu sanitarat teak i namazat ulje, jedino me muči na platformi što nisam siguran dali da ide ulje ili lak, na kraju mislim da će lak... sad za vikend je plan kabinu prelakirat, a ostalo kad bude sunčano
-krajem mjeseca je plan škver odradit, kad će ić vjerojatno i novi volvo ležaj po procjeni mehaničara, mislim da će seajet antifouling ić, ispod sam maknuo sve školjke i proučio osovinu bukolu kormilo...
-pred ljeto još ide dodavanje solara na sistem i agm akumulator koji je doma još uvjek, i to je to za sezonu... na jesen ide servis opreme za jedrenje i skupljanje jedriličarskog iskustva...
-onaj običnu teleskopsku čaklju koja je već bila otšećena slomio sam, pa ću veći drvenu si složit da bude jača i da se recimo mogu snjom odgurnut.... paralelno sa time sam i zaljepio krmu na tenderu od 3+metara ali pušta dno.. za sad dovoljno dobro a kad stignem ide plastični tender.. baybot je onaj slovenski parsun dovoljno dobar krpan ali već mjesec dana drži zrak.. honda 2.5 stoji doma, a možda će i u prodaju jer već imam i suzuki 4 pa da ih ne držim toliko
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la josey » 06. 05. 2022. (09:50)

e jesi ga elaborira :thumbup:

nego, jesan ja krivo skuzija il tikovinu mislis lakirat ?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 06. 05. 2022. (10:12)

Ne tikovinu cu oprat i premazat uljem, ca sam i ulje dobi sa barkom
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la josey » 06. 05. 2022. (10:23)

dobro, jer kolko znam, tikovina ne trpi lak na sebi, otpadne u 1 sezonu :(
a satrace me ta tikovina :(

ja francuza iman jos ispolirat jedan bok iznad palube
oprat jos jedanput izvanka, iznutra
i sacekat da zavrsu 2 biminija, sve kusine zavjese i tapete i vratit to natrag i buć :D
a to samo je jos 7 dana :roll:

i onda jos 3 broda :o
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 06. 05. 2022. (11:04)

iskreno na platformi nisam siguran dali je tikovina ili ne, neznam ni kako to skužit, sliku posebno od platforme ni nemam, jedino što sam siguran da je u kookpitu tikovina na gazištu i klupama i da se mene pita dugoročno sve bi to u smjeće, obrusio protuklizna i čao... svejedno će bit prekriveno kušinima
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.