Murphy 29

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 21. 06. 2023. (22:10)

Dali itko zna sta za ovu jedrilicu nqvodno 29stopa, manje su full regatne ova je pola krstas pola regatna...frend kupio, sutra plovimo od Medulina u nas kanal... ima hondu8 a bio je nekad um sa saildriveom ali je izvadjen.. opremljena je i ispravna... bitno da konacno sam na moru ;) valjda cu sta slikat uspijet
Zadnja izmjena: riberer; 23. 06. 2023. (05:18); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Izmijenjen naslov od "Murphy 30" u "Murphy 29"
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 22. 06. 2023. (20:56)

Murphy je 29 ne 30... to je neka cista suprotnost od mog showa...kookpit sirok festu 8ljudi napravili..spojler nizak... honda 8 me ugodno iznendadila kao ne ljubitelja vb na deplasmancima... vjetar je bi los, lose smo jedrili ali honda je odradila posao...mozda je ro najnoviji brod na kojem sam bio, kvaliteta prihvatljiva, sva unutrasnjost prebojana, gealcot sjajan, jedino na jednom mjestu na provi koverta malo propada.. ostalo ok
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Murphy 30

PostPostao/la josey » 23. 06. 2023. (03:45)

zbilja nebi tija ispast seronja,
ali ti si poznat po preuvelicavanju.
na jedrilici od 29 stopa fešta za 8 ljudi u krmi.
daj molim te, zbilja? 8 ljudi na krmi 29st?

Vozija san jedno 50 jedrilica, bavarie, dufore, beneteau, grand soleil i najmanja je bila bavaria 36, na toj jedrilici 7 stopa duljoj mos sist 6 ljudi i to da iko ne mrda. tako da fešta za 8 na jedrilici od 29st? cisto sumnjan.
grand soleil od jedno 56 stopa, aaaaajde dalo bi se razgovarat.

a pojam novog i sjajnog, a slozili smo se nebrojeno puno puta da je nekom “ko novo” drugom prosjek ili krš, tako da kad smo vec u kamenom dobu, slobodno sa smartphoneom okineš bar 2 fotke, nemoj vise da ne trosis skupi film, i okacis na forum. :thumbup:

znan da ce sad bit drvlje i kamenje po meni, al dojam ti je jako subjektivan jbg :(
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2107
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 23. 06. 2023. (08:19)

A mi smo patuljci ;) a bilo je i djece... jedrilica ima nenormalno mjesta u kookpitu usudim se rec da ova ima vise mjesta nego bavaria 44, zato jer nema klasicne klupe nego je sve rasireno i ottvoreno a opet se moze sjest..nije komodno kao na kusinu ali evo potrpili smo
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 23. 06. 2023. (09:02)

Slike kookpita nemam, takav je da nemas kamo drzat mob, ovakav tip https://ibb.co/097PgMW
A ovo je slika od jedrilice
slika
https://ibb.co/ggPSMpx
Zadnja izmjena: riberer; 23. 06. 2023. (12:43); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Za prikaz fotografije > kopirati BBKod
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Murphy 29

PostPostao/la Rexi » 23. 06. 2023. (09:19)

bio sam gledat jednom prilikom takvu za kupiti, cak mi se i svidila, ali nesto mi kod tog dizajna nije leglo, neznam sto. Znas ono kada vidis, dobro je, svidi se.. ali nesto ne legne.
Mozda zato sto odaje dojam mokre straznjice, neznam.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 23. 06. 2023. (09:45)

Da bas kazem ova je klasificirana kao polu regatna, a recimo da omjer koliko je covjek dao para (dalmatinka) te koliko je dobio nije za bacit, jer ima kabinu stajacu, salon i provenu za spavat, opet nema kao ja da ima vrata na provenoj, isto tako wc je dovoljno prostoran skoljka i lavandin, kuhinjica je mala kao recimo antares 600, registrirana je za 6ljudi... ovu sezonu ce koristit sa hondicom jer ne ide daleko i zna jedrit, mozda slijedecu vrati novi um sa saildriveom... po bonaci stvarno honda nije zakasljala
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Murphy 29

PostPostao/la lupis » 23. 06. 2023. (10:14)

Meni to izgleda kao čista sportska jedrilica za jedrenje i natjecanje,sad koliko je konkurentna neznam.
Krma je stvarno prostrana, da se može regatavat i selit s bande na bandu,a ne za komod fešte i slično.
Zato i je vanbrodski,a stat na bandu u mirovanju mora bit horor.
Nije ovo za đite ni za familiju.
Sportsko jedrenje .

Na đitu moreš i sa pedalinom,ali ima punopuno boljih opcija.
Bavaria 30 je brod za đitu,ovo sigurno ne.

Ja s ovim ne bi izašao van ispod 2-3 bofora bilo čega,nego bi pio pivu negdi na kopnu i čekao .
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 23. 06. 2023. (10:28)

Lupis prva slika pokazuje kakav je kookpit ali to nije ta jedrilica, druga slika je original...nije da je stabilna ko moja ali stat na bandu se moze alobodno jer ima i bulb... recimo kad sam bio na regatnim 24-26 stopa njima se nije moglo stat na bandu...meni osobno se ne svidja volim krstase, ali ovaj je stvarno dobio puno za cjenu dalmatinke...bivsi vlasnik slovenac vjerujem da je unistio janmara pa ga je zato izvadio i stavio hondu.. jer se vide komande i pozicija kamo je bio motor...na bavariji30 sam bio i super je, jedino ja izbjegavam saildrive..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Murphy 29

PostPostao/la Juraj » 24. 06. 2023. (20:15)

Lupis je sve točno napisao.
Barka je regatijer,radile se u Sloveniji,bilo je nekih problema s kobilicama...Ukratko močiguz za mlađu ekipu ili stariju koja bi relativno jeftino regatavala.Ide solidno.Danas na regati u Puli vidio jednu.
Kokpit regatni,širina nema veze s komocijom.Zaštita od sunca ne postoji.E sad ,improvizirat se da svašta,da bi mogao đitavat,ali..
Uspoređivat Showa i Murphya se baš i neda.Druga vremena drugi premjeri i još puno toga.Za đite na stranu Showa.
Šta fali saildriveu?
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 24. 06. 2023. (21:54)

Drago mi je da si se ukljucio Juraj. Znaci bivsi vlasnik je izveo zastitu tako da od layz baga otvara stranice tende i kaci ih lastikom na sajlu ograde, svidja mi se prolaz na krmu i spojler sve otvoreno, skale za u more spirun mali, wc prostor je velik, tank vode, frizider, dosta struje...cini mi se bolje nego ostale regatne, bio sam na benetau platou i razlika je velika.. dno kookpita je cijelo u teaku..bila je godinama na bovi u Medulinu... ne zelim nis vise posebno tupit... naravno meni show vise odgovara...ovdje me ustvari potpalilo niska cjena a opet komad broda..kazem cjena dalmatinke s vb...za saildrive sam imao posebnu temu, jer sam se sa njime susreo na prvoj jedrilici koju sam gledao, pa sam nasao jednu tablcu sa prednostima i kanama i zakljucio da nije za mene ili sam jednostavno staromodan
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Murphy 29

PostPostao/la Juraj » 25. 06. 2023. (12:59)

More sve tende svita stavljati.E sad,kolovoz ideš preko Kvarnera do npr Silbe.Bez spreja i biminija s dicon u kokpitu?Tendu nemaš jer valjda jedriš?IA obzirom da jedriš mala dica još imaju i prsluke na sebi.A pričamo samo o zaštiti od sunca a ne o još jako puno stvari.
Ili ne pričamo o điti,nego na kupanje motorom do prve vale?
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: Murphy 29

PostPostao/la peroLA » 26. 06. 2023. (08:58)

evo jučer sam bio opet na istoj, bez onih početnih ushičenja, uglavnom imate pravo više manje, vlasnik je sretan i dalje ;) iako je jučer uzeo familiju jedrit, samo na genovu da ne dira tendu pa je bilo djelomično uspješno...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.