Elan S430

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Elan S430

PostPostao/la ab ovo » 31. 07. 2014. (13:20)

Slušaj vamo:
Natrkelji inox šipku od metra na nekakav nosač i zavidaj to na zadnju moguću poziciju na krmi. Gore stavi nešto sa led žaruljom, jer ćeš inače stalno sa baterijom na punjenje. Sve šta je naprijed smeta i blješti ti u oči dok voziš. Bez baterije ništa, jer će te sa onim solarnima zgazit gliser. Na tomos ne priključuj, jer kad staneš ili voziš polako baterija ne svijetli.
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Elan S430

PostPostao/la enzoenglez » 13. 08. 2014. (10:11)

Evo jedne slike u plovidbi, ovo je jedan naš kolega :clap: :wave:
Slikano mobitelom, pa ja kvaliteta lošija :roll:

slika

slika
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.
Avatar
enzoenglez
Old Senior Member
 
Postovi: 1082
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (00:26)
Lokacija: Heilbronn DE
Tip plovila: bez plovila

Re: Elan S430

PostPostao/la Mateac » 19. 08. 2014. (09:46)

Enzoenglez, hvala na slikama, sigurno ćeš imati priliku uhvatiti i bolje kadrove jer ovo što si uhvatio je bila skoro pa premijera ;)

Žena je nešto poslikala pa stavim uskoro, a kad se malo izvještim u jedrenju na dotičnoj barci stiže i koji video isječak.
Inače na ovoj većoj slici se malo borim s vangom (prekratke špage :D ) i uz put educiramo pomladak, koji se u onih par puta što smo izašli malo navukao na jedrenje.

Kako nemam velika iskustva u jedrenju, teško mi je pričati o ponašanju i karakteristikama same barke. Sigurno je da se ne radi o jedrilici s nekim performansama ali ono što sam ja želio sam i dobio (čak i više).
Želje su bile imati klasičnu pasaru s kojom se može otići lagano panulati i prebaciti familiju na kupanje na obližnje plaže, a kad se pruži prilika dići jedro ako sam od tog gušta u tom trenutku. Bilo je bitno i da je laka za stavit i skinut iz mora (jer vez ne koristim cijelu godinu već samo sezonski), što s prikolicom zaista neće biti nikakav problem.

Na njoj mi se sviđa što ima dosta mjesta i lijepo ide čak i s privremenim Tomosom 3.5, a ni veslanje joj nije strano ;) .
Minusi su malo niže bande od recimo pasara ala Učka (koja mi je bila druga opcija) i što je vergolastija od njih (na što su me upozorili neki forumaši i prije same kupnje). Inače za 36 godina staru barku je u relativno dobrom stanju.

Planovi, ovo ljeto se upoznajem s gospođom, a za slijedeću mislim napraviti par sitnica koje će mi omogućiti držanje svih stvari u njoj.
Avatar
Mateac
New Entry
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 16. 03. 2013. (00:27)
Lokacija: Rijeka/Krnica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan S430 i Dumi 270+Tomos 4.8

Re: Elan S430

PostPostao/la pagus » 05. 09. 2014. (21:22)

Na drugom forumu kolega piše ovako:

Nije to bilo nista strasno, nego sam tako izgubio kormilo koje nisam prethodno zavezao. Sad ga moram napravit sam ali nemam nikakve dimenzije, a polovnog nema za kupit. Ima li tko takav brodic pa da mi pomogne oko skice i dimenzija???!!!! :oops:


Može li mu netko pomoći ?
Možda netko ima timun viška ?
Ili da mu date mjere da si napravi novi timun ?

Hvala :thumbup:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Elan S430

PostPostao/la Yeti-KT » 08. 09. 2014. (07:19)

Dno je prazno, i ja ju imam pa sam ga praznio preko cepa na krmi. Voda mi ulazi sa mjesta gdje se spaja jarbol sa dnom. ima puno sarafa koji ne dihtaju.
Ali imam jedan drugi problem. Ako bi mi koji ponosni vlasnik mogao skicirati kormilo sa dimenzijama jer sam svoje izgubio prilikom jednog prevrtanja.
To bi mi jako puno pomoglo i bio bih jako zahvalan! Pagus hvala!
Avatar
Yeti-KT
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 02. 09. 2014. (11:32)
Lokacija: Kutina
Tip plovila: elan 430 s

Re: Elan S430

PostPostao/la Mateac » 09. 09. 2014. (09:14)

Yeti-KT je napisao/la:Dno je prazno, i ja ju imam pa sam ga praznio preko cepa na krmi. Voda mi ulazi sa mjesta gdje se spaja jarbol sa dnom. ima puno sarafa koji ne dihtaju.
Ali imam jedan drugi problem. Ako bi mi koji ponosni vlasnik mogao skicirati kormilo sa dimenzijama jer sam svoje izgubio prilikom jednog prevrtanja.
To bi mi jako puno pomoglo i bio bih jako zahvalan! Pagus hvala!


Imaš PP :wave:
Kad riješimo tvoj problem, ostaviti ćemo i ovdje slike s dimenzijama neka se nađe ;)


Kako si otkrio gdje ti ulazi voda?
U mom kokpitu ima puno/previše kandidata kroz koje bi voda mogla uću u dvodno i sada razmišljam da li da to uopće tražim i popravljam.
Avatar
Mateac
New Entry
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 16. 03. 2013. (00:27)
Lokacija: Rijeka/Krnica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan S430 i Dumi 270+Tomos 4.8

Re: Elan S430

PostPostao/la Mateac » 09. 09. 2014. (09:24)

pagus je napisao/la:Na drugom forumu kolega piše ovako:

Nije to bilo nista strasno, nego sam tako izgubio kormilo koje nisam prethodno zavezao. Sad ga moram napravit sam ali nemam nikakve dimenzije, a polovnog nema za kupit. Ima li tko takav brodic pa da mi pomogne oko skice i dimenzija???!!!! :oops:


Može li mu netko pomoći ?
Možda netko ima timun viška ?
Ili da mu date mjere da si napravi novi timun ?

Hvala :thumbup:


Pagus sav si vrajžji :lol: naravno da netko može i hoće pomoći :wave:
Kormilo viška nemam, a kad Yeti napravi novo kormilo osigurač ću mu pokloniti prvom prilikom :lol:
Avatar
Mateac
New Entry
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 16. 03. 2013. (00:27)
Lokacija: Rijeka/Krnica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan S430 i Dumi 270+Tomos 4.8

Re: Elan S430

PostPostao/la Mateac » 09. 09. 2014. (09:38)

Mateac je napisao/la:Enzoenglez, hvala na slikama, sigurno ćeš imati priliku uhvatiti i bolje kadrove jer ovo što si uhvatio je bila skoro pa premijera ;)
Žena je nešto poslikala pa stavim uskoro, a kad se malo izvještim u jedrenju na dotičnoj barci stiže i koji video isječak.

Evo jedna s kormilom u ruci. ;)

s430_desk.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Mateac
New Entry
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 16. 03. 2013. (00:27)
Lokacija: Rijeka/Krnica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan S430 i Dumi 270+Tomos 4.8

Re: Elan S430

PostPostao/la Yeti-KT » 09. 09. 2014. (09:51)

Kako si otkrio gdje ti ulazi voda?
U mom kokpitu ima puno/previše kandidata kroz koje bi voda mogla uću u dvodno i sada razmišljam da li da to uopće tražim i popravljam.[/quote]

Otkrio sam pri praznjenju. Kad je nagnuta a voda ide van na mjestima gdje su rupe cuje se zrak kako ulazi
Avatar
Yeti-KT
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 02. 09. 2014. (11:32)
Lokacija: Kutina
Tip plovila: elan 430 s

Re: Elan S430

PostPostao/la Mateac » 09. 09. 2014. (10:14)

Yeti-KT je napisao/la:Kako si otkrio gdje ti ulazi voda?
U mom kokpitu ima puno/previše kandidata kroz koje bi voda mogla uću u dvodno i sada razmišljam da li da to uopće tražim i popravljam.


Otkrio sam pri praznjenju. Kad je nagnuta a voda ide van na mjestima gdje su rupe cuje se zrak kako ulazi[/quote]

Hm, dobra fora. Pred 2 tjedna sam vadio barku iz mora van ali se nisam sjetio odmah provjeriti i od kud je voda ulazila.
Izgleda da im je to boljka jer sam ih par gledao i sve su iznutra bile ili izbušene ili napukle na rubovima. Iako za barke stare skoro 40 godina pričati o "boljkama" :lol: :lol:
Avatar
Mateac
New Entry
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 16. 03. 2013. (00:27)
Lokacija: Rijeka/Krnica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan S430 i Dumi 270+Tomos 4.8

Re: Elan S430

PostPostao/la Yeti-KT » 09. 09. 2014. (11:07)

Da upravo to, mozda bi se ti rubovi mogli pokitat, ali to mi je jos strano. Moram prvo to kormilo rijesit pa je mislim cijelu obnovit ako ce financije dozvolit.
Avatar
Yeti-KT
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 02. 09. 2014. (11:32)
Lokacija: Kutina
Tip plovila: elan 430 s

Re: Elan S430

PostPostao/la Yeti-KT » 10. 09. 2014. (13:19)

Tek sad sam uspio procitat i vidjet cijeli post. Vidim da si i ti novi vlasnik elanke. Ja svoju kupio 13.8.2014. Vidim da si je i lijep uredio. Trebat cu pomoc oko tih premaza jer je ovo moj prvi brodic. Mislim to ove zime obavit ako bude prilike. Bravo!
Avatar
Yeti-KT
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 02. 09. 2014. (11:32)
Lokacija: Kutina
Tip plovila: elan 430 s

Prethodna

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.