POLOVNE JEDRILICE

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Jenny » 12. 02. 2009. (20:49)

Trogiranin je napisao/la:Naš narod je poznad kao dobra krava muzara i jeftin DP sa 20-30 ks mi nećemo nikad, NIKAD u nas imati. Kod nas sam BRODSKI motor te snage novi bez ičega košta preko 20.000,00 kn jer na sam spomen broda i mora svima odma poteku sline na usta. Evo još jedne budale za oderat počevši od države pa nadalje ... Prastari DMB od 10 ks u PEVECA košta cca 2.000,00 EUR-a.Sami motor !!! Pa o čemu mi ljudi uopće razglabamo ? Polovne istranke stare 20 godina sa Tomosima se PRODAJU za 4.000,00 EUR-a. U Danga u Splitu bitva koju on nema u dućanu nego ti je naruči iz Motomarine-a iz Trsta i to iz njihovog original kataloga ( čak se nije potrudija da napravi - oštampa svoj katalog) košta 503,00 kn. Istu tu bitvu sam osobno kupovao u Trstu uračunato sa svim troškovima puta, carine i sl. izlazila me je 210,00 kn.Od talijana sam dobiva popust na kataloške cijene od 40 % za plaćanje u kešu za iznos preko 1.000,00 EUR-a. Možete zamislit koliki popust ima direktni uvoznik koji uvozi šleper robe, a istu ti prodaje po cijeni iz kataloga plus carina (koje usput nema na robu iz evropske unije-Italije), plus putni troškovi plus marža 100% PLUS PDV.Svu opremu za moj brod sam kupio u Italiji. Išao tri puta u Trst iz Trogira, uredno platio PDV imam sve carinske papire, uračunao gorivo, cestarinu i spizu i usprkos svemu prošao 50% jeftinije nego da sam to kupovao u Splitu i čekao tri mjeseca na isporuku.


Neznam koliki si rabat dobio u Trstu u Motomarine-u ali ja kad sam kupovao u Danga plačao sam identičnu cijenu koja je i u Motomarine-a u Trstu, a znam pouzdano jer su mi iz Motomarine-a poslali cjenik pa sam odma doma zna koja je cijena kojeg djela, a u Danga su mi naplačivali istu tu cijenu.
Avatar
Jenny
Senior Member
 
Postovi: 570
Pridružen/a: 23. 07. 2008. (20:22)
Lokacija: Kaštela - Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: super galeb 6,75

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Eventum » 12. 02. 2009. (21:08)

lupis je napisao/la:...zagrepčana...


...se piše velikim početnim slovom!
:wave:
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 536
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Barracuda 500+80KS Honda & Učka 410+5KS M

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tg-boy » 12. 02. 2009. (21:32)

Trogiranin je napisao/la:Naš narod je poznad kao dobra krava muzara i jeftin DP sa 20-30 ks mi nećemo nikad, NIKAD u nas imati. Kod nas sam BRODSKI motor te snage novi bez ičega košta preko 20.000,00 kn jer na sam spomen broda i mora svima odma poteku sline na usta. Evo još jedne budale za oderat počevši od države pa nadalje ... Prastari DMB od 10 ks u PEVECA košta cca 2.000,00 EUR-a.Sami motor !!! Pa o čemu mi ljudi uopće razglabamo ? Polovne istranke stare 20 godina sa Tomosima se PRODAJU za 4.000,00 EUR-a. U Danga u Splitu bitva koju on nema u dućanu nego ti je naruči iz Motomarine-a iz Trsta i to iz njihovog original kataloga ( čak se nije potrudija da napravi - oštampa svoj katalog) košta 503,00 kn. Istu tu bitvu sam osobno kupovao u Trstu uračunato sa svim troškovima puta, carine i sl. izlazila me je 210,00 kn.Od talijana sam dobiva popust na kataloške cijene od 40 % za plaćanje u kešu za iznos preko 1.000,00 EUR-a. Možete zamislit koliki popust ima direktni uvoznik koji uvozi šleper robe, a istu ti prodaje po cijeni iz kataloga plus carina (koje usput nema na robu iz evropske unije-Italije), plus putni troškovi plus marža 100% PLUS PDV.Svu opremu za moj brod sam kupio u Italiji. Išao tri puta u Trst iz Trogira, uredno platio PDV imam sve carinske papire, uračunao gorivo, cestarinu i spizu i usprkos svemu prošao 50% jeftinije nego da sam to kupovao u Splitu i čekao tri mjeseca na isporuku.


Ja mislim da je trogiranina ovo ispalo jeftino samo zato sta nije od velike spize , ja bi do trsta jednog janca barem pojio, a tek vinčine... :P
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Trogiranin » 12. 02. 2009. (21:34)

E ali je zato umisto tebe iša tvoj kum smenom i satrali smo love i love. :twisted:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tg-boy » 12. 02. 2009. (21:36)

a ako je on isa onda, oprosti nije te doslo toliko, nego pogledaj bolje racune sigurno si neki propustija, snjime kad ides do splita moras stat baren u mamuta na peceno :lol:
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Strici » 16. 02. 2009. (19:14)

Znam da je za prodaju. Znam da nema nikakvu sakrivenu falingu. Znam da vlasnik koristi brod kao vikendicu, dva puta na godinu isplovi, iza prvog otoka. Znam da ima novi Yamar 28 konja, koji nema više od 100 sati. Znam da ima novu tikovu palubu, u Murteru napravljenu. Znam da ko god da ga kupio neče faliti. Pod njemačkom zastavom.
18.02.2009. 1340
Kontaktirao ga. Prodaje iz starosnih razloga, meni je u povjerenju rekao da bi ga dao za 30,ooo Eura, a tražit če više. Ja malo bezobrazan, ali šta da se okoliše, ja napisao. Teško mu je sa i oko broda, brodu če biti bar 6,5 tona, ali i bar 30 godina. Netreba se godina bojat, ako je brod dobro održavan. Ja sam prodao prije 3 godine 36-godišnjaka, zdravog ka zvono, sada plovi turskim mediteranom, ali ne pomalo, kao kod mene.


slika
Zadnja izmjena: Strici; 18. 02. 2009. (13:27); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la morskivrabec » 16. 02. 2009. (20:33)

Lijep, stvarno lijep brod. Nego koliko to piza u eurima, onako više informativno pitam tek toliko da se gore napisano konkretizira, ja sam ipak "prekratak" za kupit to, a i da nisam malo mi je veliko, ne bi bogati to znao ni vozit.
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la niksa » 16. 02. 2009. (21:32)

...ma našo bi se ko bi ti pomogo... :lol:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Strici » 22. 03. 2009. (21:20)

Znam da vam je jedrilica velika nepoznanica, pa evo jedne skice sa jednostavnim opisom. Valjda čete kapirati:

http://www.mirnomore.hr/zabava/Bilten3_ ... age006.gif

slika :lol: :lol:
Zadnja izmjena: Strici; 22. 03. 2009. (22:33); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Trogiranin » 22. 03. 2009. (21:26)

Strici je napisao/la:Znam da vam je jedrilica velika nepoznanica, pa evo jedne skice sa jednostavnim opisom. Valjda öete kapirati:

http://www.mirnomore.hr/zabava/Bilten3_ ... age006.gif

slika



Strici a jel ono što drži gore ono što leprša straga drži gore i ono što leprša sprijeda ? :Cool34:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tomi » 22. 03. 2009. (21:51)

...
Zadnja izmjena: tomi; 24. 03. 2009. (23:55); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Trogiranin » 22. 03. 2009. (22:14)

:clap: Tomi piše se Trogiranin, a ne trtogiranin i kad sam ja jedrio u klasi kadet ako uopće znaš koja je to klasa jedrilice BILA ti možda tada nisi bio ni u povojima ako znaš šta je i to bilo jer su danas i pelene umjetne kao i VEĆINA brodova i jedrilica, a uostalom www koji je Strici naveo je pod zabava ako i to znaš što je !
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la riberer » 23. 03. 2009. (04:55)

slika slika slika
Ma pusti ga, zar ne vidiš Trogiranin da je tomiju loš dan. Inače je puno zabavniji.

Fora ti je ovo o tomiju i pelenama, ups ... povojima slika
tomi i pelene ... slika


Ja se u jedrenje baš ne razumijem puno, ali po "stručnom" objašnjenju Stricija mi se čini da ono što drži gore ono što leprša straga , drži gore i ono što leprša sprijeda, jer ga ne može držati samo gornja strana slika

slika
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7117
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la porer » 23. 03. 2009. (10:01)

Strici je napisao/la:Znam da vam je jedrilica velika nepoznanica, pa evo jedne skice sa jednostavnim opisom. Valjda čete kapirati:

http://www.mirnomore.hr/zabava/Bilten3_ ... age006.gif

slika :lol: :lol:


Malo ti nedostaje da stigneš Degrassija i legendarnu krpizzu :D
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la primorac » 23. 03. 2009. (14:07)

Trogiranin je napisao/la::clap: Tomi piše se Trogiranin, a ne trtogiranin i kad sam ja jedrio u klasi kadet ako uopće znaš koja je to klasa jedrilice BILA ti možda tada nisi bio ni u povojima ako znaš šta je i to bilo jer su danas i pelene umjetne kao i VEĆINA brodova i jedrilica, a uostalom www koji je Strici naveo je pod zabava ako i to znaš što je !

slika

Trogiranine, na slici deveti s liva (ili deveti s desna...) aj pogodi tko je to????
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

PrethodnaSljedeća

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.