POLOVNE JEDRILICE

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tg-boy » 09. 02. 2009. (23:55)

bas sam pogleda u dozvolu- nema veze ja bi vika pa lagano ako triba skroz bez jedara ili skrati pa vidi ide li- uglavnom motor vanjski triba obavezno imat
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la morskivrabec » 09. 02. 2009. (23:58)

viko ne viko žena će te vikat
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tg-boy » 10. 02. 2009. (00:00)

zapravo nam svima triba bit malo vise i duze na moru, mislim da ljudi koji jedre imaju vise vremena za to nego neki drugi, a na kraju brod nije uopce bitan - samo da nije gliser-to nema veze s morem-barem ja tako mislim
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la morskivrabec » 10. 02. 2009. (00:06)

Nego kako je tema polovne jedrilice, ima onaj www.boatshop24.com . Dobrih se jedrilica može naći za relativno mali novac, pa čak i za "siću" od 1500 eurića one što bi ih trebalo popravljat.
e onda usporedite to s cijenom jedrilica u nas pa ćete vidit koliko smo u k... i koliko precjenjujemo svoje barčice,općenito i motornjake i jedrilice
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la raptor » 10. 02. 2009. (00:18)

Koga zanimaju polovni brodi i jedrilice ima i ovdi ;)
http://www.plovila.hr/trazilica_odabir.php
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Eventum » 10. 02. 2009. (01:40)

morskivrabec je napisao/la:...ima onaj http://www.boatshop24.com . Dobrih se jedrilica može naći za relativno mali novac, pa čak i za "siću" od 1500 eurića one što bi ih trebalo popravljat. e onda usporedite to s cijenom jedrilica u nas pa ćete vidit koliko smo u k... i koliko precjenjujemo svoje barčice,općenito i motornjake i jedrilice


Ne bih se složio s ovom tvrdnjom, :thumbdown: ako usporedimo cijene tvornički građenih jedrilica uzimajući u obzir da nam u konačnici treba jedrilica pod hrvatskom zastavom, dakle uračunavajući sva davanja, poput carina, trošarine i PDV-a, uvjeren sam da ćete teško naći vani jeftiniju. Možda se dogodi iznimka, ali to svakako nije pravilo.
Nisam čak niti računao na eventualne troškove koje bih generirao odlascima na pregledavanje zanimljivih jedrilica...

Kada sam kupovao svoju bivšu jedrilicu,uvjerljivo je bila najjeftinija za kupnju u Hrvatskoj, ali sam je i najjeftinije prodao... naravno u Hrvatsku.
Zadnja izmjena: Eventum; 10. 02. 2009. (01:49); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 536
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Barracuda 500+80KS Honda & Učka 410+5KS M

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Eventum » 10. 02. 2009. (01:47)

raptor je napisao/la:Koga zanimaju polovni brodi i jedrilice ima i ovdi ;)
http://www.plovila.hr/trazilica_odabir.php


Raptor, taj site je totalna katastrofa, od oglasa koji su davno prestali važiti do potpuno netočnih rezultata pretraživanja (brodovi stoje da imaju HR zastavu, a kad nazoveš onda naravno nisu, neke cijene su neto, neke bruto...), gomila nes(p)retnih prijevoda.

Ja sam stavio svoj brod tamo i kada sam slučajno otišao kroz tražilicu pretražiti plovila u rasponu cijena u kojemu se i moj nalazi rezultat traženja ga nije izbacivao. Kada sam otišao pretraživati po proizvođaču ili manualno redom pretraživati onda sam ga ureno nalazio...

Mislim da je ideja dobra (kopirati boatshop24.com ;) ), ali je realizacija ispod svake razine.
Naravno, uvijek je zgodno otići povremeno i baciti pogled pa malo pariti oči... :)
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 536
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Barracuda 500+80KS Honda & Učka 410+5KS M

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la morskivrabec » 10. 02. 2009. (08:22)

Eventum, mislim da nisi shvatio poantu, govorim o polovnim jedrilicama i procijeni vrijednosti, a ne je li se isplati uvesti ili ne.
Da pojednostavnim, neki švabo svoju jedrilicu prodaje za 4 000 a tu istu jedrlicu u nas bi čovjek prodavao za 6 000, pregledavajući oglasnike vidim da je to neki omjer - razlika, u 90 posto slučajeva. jebote pa u nas raspadnute istranke prodaju po 4000 eura, a da živiš vani vani za te novce bi mogao kupit metar-dva veću barku otprilike istog godišta.

A ovo što kažeš za nove, nije mi baš jasno što si mislio kad si rekao da ti je najjeftinije bilo kupit jedrilicu u HR....
Niti jedan novi proizvod proizveden npr. negdje u EU ne može bit jeftiniji u nas nego u zemlji proizvođača, a ako si kupovao polovno, onda OK, posrećilo ti se da si u HR našao povoljnu cijenu.

Ako griješim oko novih, unaprijed se ispričavam, ali molim te da nam onda pojasniš kako se može novi strani brod jeftinije platiti u nas pa da i mi okušamo taj sistem.
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la porer » 10. 02. 2009. (10:25)

Čovječe, sinoć sam se vozio na surferovom Bakanu (onaj s kabinom). Nije baš za usporedbu gliser i jedrilica ali 7000 za ono malo plastike na bakanu ili 10000 za ovu viko 20 ovako opremljenu? Viko definitivno! Hoću reći da se pomalo pokazuje kako naši 'proizvođači' nabijaju cijene u nebo koristeći priliku da je skoro nemoguće uvesti plovilo a da to bude isplativo. Al će biti smijeha kad uđemo u eu pa gledati kako će se raspršiti.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la raptor » 10. 02. 2009. (10:39)

Porer,pa to i velim,cijene naših dp i pd su stravične a dobiš komadić broda da se troje ljudi ne moru obrnut oko osi :mrgreen: Recimo netko oće npr. kupit galeba arausu oni gtr ili neki drugi, neće proć ispod 60000€ a vidi ča se da danas kupit od jedrilica za te pare i to 4-5 let staro ;) I mislim da si u pravu glede ulaska u EU ,svi oni će doživit krah ako ne usklade cijene a da ne govorim koliko će onda bit jeftinije nabavit i jedrilicu u EU :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la lupis » 10. 02. 2009. (10:59)

slika

Opet se nadzire kvalitetna rasprava....,ma nema šta!

Cjene jedrilica mogu bit 3 puta manje,svakom prosječnom Istrijanu,Primorcu,Dalmatincu,bilo kome tko živi na obali tokom cijele godine jedrilica je totalno nepraktična,i neće ju zbog toga kupit!
Ima ljudi među njima koji u fanatici što se tiče jedrenja,ali takvi su rijetki!

Pa taj Bakan ili Galeb je daleko bolje upotrebljiva barka nekome tko ide na more kad god je vrime i ima vrimena!

Da netko ne misli da će se počet kupovat masovno jedrilice zato jer su relativno jeftine u odnosu na plovila iste dužine a druge namjene!

Ljudi fine s delom u 15.00 ,odu s barkom do škuroga ulovit kilo -dva lignji i vrate se doma!
Volio bi vidit ko će s jedrilicom izlazit 3 puta tjedno u tri zapolne jedrit!
Ako pak ne misli dizat jedra,koj će mu k...c jedrilica,brzu shvatiš da je nepraktično za tvoje potrebe!

Galeba,Arvora,Maestrala moreš dignut na lokalnom škveriću za 150 kn,vez od metra dubine ti je dovoljan,ako imaš u planu izvuć barku duže vrijeme zoveš šlep službu ili ubaciš brod na najobičniju prikolicu..i doma u dvor..


Jednom smo uspoređivali kakav se polovni gliser može kupit za cijenu novog opremljenog Galeba..,pa smo došli do zaključka da svatko kupuje prema potrebama ili afinitetu!

Znam ljud koji su kupili polovne jedrilice za male pare,jedan se nema di vezat se jer mu je na vezu plitko,drugi je shvatio da od pravog jedrenja s tim što je kupio nema ništa jer svaki čas može nešto puknut,treći se obradovao kad je shvatio da mu kolumba i balast na njoj mogu otpast svaki tren...

Nosite u rukama jarbol i jedro od optimista po povjetarcu,možda shvatite koja su to naprezanja materijala...


Raptore,vidi tko u EU ima jedrilice!Gospoda!I koriste se vikendom ili neradnim danima,kad možeš cijeli dan odvojit za se udaljit na jedra 20 milja od porta!
Isto ko i kod nas!
Ljudi koji svaki dan mogu odvojit 2 sata-3 za more neće sigurno ić na jedrilice,osim izuzetaka!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Trogiranin » 10. 02. 2009. (11:15)

Sa Lupisom se slažem 1000 %. Prijatelj mi na vrhu moga mula ima malu jedrilicu od 6 m. I inače je jedriličar od malih nogu i to mu je gušt ali ista mu je priča ka i od Lupisa .Ka da sam njega sluša kad sam pročita ovi post. Drugo su jedrilice koje ni nemaju idra ali se sa njima liti glumi, a onda to više nisu one "JEFTINE". Uostalom imate upravo u Otvorenom Moru od 06.02. broj 77 test VIKO 27 DS.
I nije to baš tako mukte .
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la raptor » 10. 02. 2009. (11:27)

Lupis,pa nisam ja napisa da su jedrilice bolje ili lošije,već da su odlična stvar za one ljude kojima ribarija nije prioritet već razonoda ;) Gledam ja ovdi svita ča vata na fermu sa istih a bome i panulaju.Da ne pričan o familijarnom svitu koji ima i dice
pa je jedrilica za njih bolje rješenje.A ča se dobije na jednom od navedenih deplasmanaca ili na jedrilici tu bi se dalo raspravljat :mrgreen: Odabir broda je stvar pojedinca,njegove volje i želje,dakle neko voli ovo neko voli ono i sve pet :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la morskivrabec » 10. 02. 2009. (11:30)

Lupis: Galeba,Arvora,Maestrala moreš dignut na lokalnom škveriću za 150 kn,vez od metra dubine ti je dovoljan,ako imaš u planu izvuć barku duže vrijeme zoveš šlep službu ili ubaciš brod na najobičniju prikolicu..i doma u dvor..


Lupis, mi to ovdje raspravljamo ugkavnom o malim jedrilicama, 6, 7 metara. A ko ti brani odvest je doma u dvor, platit 150 kuna u škveru da ti je izvuču, a što se tiče gaza, evo pikčr :lol: :lol: :
VIKO7.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la porer » 10. 02. 2009. (11:38)

Lupis, impeler se opet nafuma ;)

Promašio si temu, po 1674 - ti put.

Ne radi se o upotrebljivosti nego o cijeni. Malo je OT pod ovom temom razgovarati o tome.
Nego ajmo ovako.
Kako ovo najdonje na slici http://www.greben.hr/content/view/24/33 može koštati 7700 € a ova viko 20 sa svim onim spiskom opreme, pronta za u more košta 10000?
Ne govorim sad o namjeni, nisam ni u prvom postu (ako si uopće čitao, govorio sam o razlici cijene bakana i viko 20), nego o razlici cijene u proizvodnji. Kod nas kod najpovoljnijeg (po pričama, ali i najsporijeg) proizvođača dobiješ hrpu plastike za 7700 eura koju tek treba oplemeniti da bi postala brod a kod ovih poljaka (ili slovenaca, štogod) za 10000 dobiješ opremljen brod za u more. Pogledaj samo spisak standardne opreme pa mi nakon čitanja odgovori koliko jedan vetus krovni prozor košta kod nas (a na viko 20 je standardna oprema).
Mah, gubljenje vremena...
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.