"TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

"TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la hogar_strasni » 25. 09. 2012. (23:59)

Pozdrav svima. U potrazi sam za nekom jedrilicom koja bi zadovoljila moje skromne prohtjeve da povremeno guštam sa familijom u priobalnom krstarenju, a isto tako da mogu sa kolegom ić na ribanje. Pronašao sam "Ticu" koju je proizveo "Greben" iz Vela Luke 1981 god. Jedrilica je u kit verziji, znači još nije bila u more. Sadašnji vlasnik bi da je proda i sa njom daje novi motor Torpedo 18/24 koji je ugrađen u nju i nikad nije upaljen. Još ima oko 60 % opreme potrebne da bi se jedrilica završila koja mu je negdje po garaži. Navešću samo nešto od toga: propeler, osovina propelera, kopča, rez. za gorivo, tankovi za vodu, el. i ručna pumpa za vodu, aut. prekidač za sisaljku kaljuže, list kormila, jarbol od 12 m. križevi jarbola, bum, koluturnici za bum, natezni vinćevi za jedra, sidreni vinć šporet, frižider, wc sa opremom, razvodna tabla, prekidači za struju, električna sklopka, kompas,šperploča za izradu enterijera, osvjetljenje, prozori... Sve ovo je također proizvedeno odnosno kupljeno kad i jedrilica 1981 god. !!! Imam jaku volju, solidno znanje i dobru pomoć sa strane da bih završio tu jedrilicu. E sad ono što mene interesira je, dali je isplativa ugradnja te opreme sobzirom kad je proizvedena ? I na kraju, molim za neku Vašu slobodnu procjenu vrijednosti jedrilice.
Avatar
hogar_strasni
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20. 09. 2012. (22:45)
Lokacija: Kotor, Montenegro
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: pasara

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la dimulius » 26. 09. 2012. (07:46)

Prvo i osnovno pitanje je ima li u brodu (u unutrasnjosti) vode. Ako ima - zaobidji.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la hogar_strasni » 09. 10. 2012. (21:54)

Vode nema, niti je ikad bilo, jer je krmeni dio prekriven ceradom. Za svaki slučaj na dno kolombe je napravljena mala rupa ako se voda odnekud stvori.
Avatar
hogar_strasni
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20. 09. 2012. (22:45)
Lokacija: Kotor, Montenegro
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: pasara

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la soso » 10. 10. 2012. (08:53)

Ja sam svoju jedrilicu kupio prije 7 god. i još uvik nije gotovo onako kako bi ja htio a dosada sam u nju uložio preko 20 000 eura.I imala je skoro opremu kao i ovo što si i ti nabrojao,samo što je kod mene to sve bilo već ugrađeno,jedino je unutra bila kompletno gola tj. u kitu i to košta ko svetog Petra kajgana ako neznaš sam raditi.A sad kad je idem prodati nemogu dobiti ni pola od onoga uloženoga a to je oko 25000 eura što je danas ogroman novac za maloga čovika ka šta sam ja.Tako iz osobnog iskustva bi ti reka da dobro vidiš i razmisliš prije nego šta kreneš u to.
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la Nesso » 10. 10. 2012. (18:30)

Mozda znam koja je jedrilica u pitanju. Gledao sam je prije par godina i cijenjena je 10 hiljada. Prije svega treba vremena da se sve to montira u razumnom roku da covjek ne izgubi volju.
Avatar
Nesso
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 14. 04. 2011. (22:13)
Lokacija: Morinj Boka Kotorska

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la hogar_strasni » 10. 10. 2012. (22:59)

Pokušao sam napraviti neku "grubu" procjenu koliko bi mi novaca trebalo da bih je sa opremom koja ide uz nju završio. Došao sam do iznosa 9000 eura a sad nisam siguran da je to dovoljno. Bojim se mogućnosti da nebudem ni tamo-ni ovamo. A onda napred sve teže, a natrag nikako. I pored mog znanja dosta majstorskih poslova :idea: ipak su novci najbitniji za gradju ove jedrilice, a njih baš i nemam previše. Zato sam mislio da je neko imao slična iskustva i da mi pomogne dobrim savjetima.
Nesso, ti znaš koja je "TICA" u pitanju. Jesi li je tada gledao radi kupovine, ili samo onako ?
Avatar
hogar_strasni
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20. 09. 2012. (22:45)
Lokacija: Kotor, Montenegro
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: pasara

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la Nesso » 11. 10. 2012. (15:46)

Gledao zato sto je jedrilica :) nisam imao sigurna primanja i vrijeme da udjem u tako nesto. Ako mislimo na istu stari je plovio i kupovao sve po spisku od sarafa do vinceva. Javi se na PM mislim da smo u komsiluku. I veceras sam u Kotoru.
Avatar
Nesso
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 14. 04. 2011. (22:13)
Lokacija: Morinj Boka Kotorska

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la Strici » 11. 10. 2012. (20:04)

Ja neču o cijeni i puno o modelu, samo uopčeno o brodu. Netreba te brinuti godina proizvodnje. Stakloplastika če te nadživjeti. Korčulani, tj Greben je jedan od prvih počeo sa stakloplastikom, i ja svojim iskustvom baš na Grebenovim brodovima mogu to i potvrditi. Baš na starijima, za nove i neznam, mada je za mene Greben iz Vela Luke pojam kvalitete ; za našu zemlju mislim.
Brod kao brod, on je čvrst, možda malo kratak za obline, ali je solidam. Motor je legenda, kopija (ako je Torpedo) Volvo MD2B.
I još kad je nov, trajat če duže nego ti. Za tvoje potrebe i više nego dobar. :thumbup:
Upravo sam vidio tvoju procjenu od 9000€.
Ti se tom cijenom ne zamaraj, jer je OK; ali misli na cijene godišnjeg veza. To ti je danas prvenstveno
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la gre » 12. 10. 2012. (06:32)

Hm, nekako mi se pari tih 9000 malo.
Ima ona stara, kupuj tudi trud. Znam da je gust kad nesto sam napravis ali to na kraju nerjetko izade duplo skuplje.
Evo prije nekuh 2 mjeseca se prodala jedna Tica sredena do boli za 14 tisuca.
Malo sacekaj izletit ce tako nesto
Avatar
gre
Member
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (11:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jedrilica El Bimbo

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la hogar_strasni » 23. 10. 2012. (21:57)

Možda si u pravu. Sačekat malo i kupiti gotov brod, ili kako si rekao tuđi trud. A guštanje u samostalnoj izradi da ostavim za neka bolja vremena :roll:
Avatar
hogar_strasni
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20. 09. 2012. (22:45)
Lokacija: Kotor, Montenegro
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: pasara

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la plavo_more » 22. 11. 2012. (23:21)

Imam jaku volju, solidno znanje i dobru pomoć sa strane da bih završio tu jedrilicu.

U kitu grade oni koji imaju slobodnog vremena i ono što si naveo na početku, v. citat. Inače, to je vrlo solidna jedrilica i može biti gotova do ljeta. Nisi odgovorio na ključno pitanje. Da li imaš vez? Ako ga nemaš onda stani.
Avatar
plavo_more
Member
 
Postovi: 262
Pridružen/a: 20. 11. 2012. (20:02)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: Šket081

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la gre » 23. 11. 2012. (07:25)

Avatar
gre
Member
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (11:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jedrilica El Bimbo

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la Administrator » 23. 11. 2012. (08:43)

plavo_more je napisao/la: Imam jaku volju, solidno znanje i dobru pomoć sa strane da bih završio tu jedrilicu.

U kitu grade oni koji imaju slobodnog vremena i ono što si naveo na početku, v. citat. Inače, to je vrlo solidna jedrilica i može biti gotova do ljeta. Nisi odgovorio na ključno pitanje. Da li imaš vez? Ako ga nemaš onda stani.



plavo_more, molim te da kašeš nešto o sebi u forumu Predstavite se, onako kako su to napravili i svi ostali do sada.

Za citiranje postova postoji često upotrebljavana opcija slika (gore desno u svakom postu) jednostavne upotrebe, opisana ovdje: viewtopic.php?f=5&t=3697

Hvala!
Avatar
Administrator
Administrator/ica
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (09:41)
Lokacija: Rijeka

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la hogar_strasni » 05. 12. 2012. (10:50)

plavo_more, imam vez ! :thumbup:
Avatar
hogar_strasni
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20. 09. 2012. (22:45)
Lokacija: Kotor, Montenegro
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: pasara

Re: "TICA" Kit verzija. Mišljenja i procjena.

PostPostao/la plavo_more » 15. 12. 2012. (15:54)

hogar_strasni je napisao/la:plavo_more, imam vez ! :thumbup:


completely ripe!

slika
Avatar
plavo_more
Member
 
Postovi: 262
Pridružen/a: 20. 11. 2012. (20:02)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: Šket081


Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.