show 29

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: show 29

PostPostao/la Rexi » 21. 06. 2023. (12:52)

peroLA je napisao/la:Kad si gladan nisi svoj
https://ibb.co/jk6cCzj


daj ulovi koju ribu pa mu daj, gori si od soma sa forumskim savjetima :twisted:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: show 29

PostPostao/la josey » 21. 06. 2023. (13:12)

sta ribu?
daj mu bržolu!
on mu da samu manistru, a jesi skrt :o
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2105
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 18. 03. 2024. (15:15)

ode stara tikovina, evo na procjenu znalaca tikovina išla u smeće i sređen kookpit, vremenski ograničen, na vezu bez struje, i bez obale, skidanje i zatvaranje rupa, 2 dan, čišćenje 1 dan, brusenje 1 dan, lakiranje 2dana, još je ostalo toga ali eto

https://yourimageshare.com/ib/it6vippQ6P
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la josey » 18. 03. 2024. (15:19)

cek cek,
skinija si tikovinu i pitura dvokomponentnom umjesto tika?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2105
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 18. 03. 2024. (15:51)

jesam, hehe šta mi nisi ti tako rekao?
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la josey » 18. 03. 2024. (16:53)

jesan, jesan...
sta si maza? hempel polyenamel?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2105
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 18. 03. 2024. (17:21)

a da, odabrao sam sve šta sam već radio tako da bude čim manje iznenađenja jer nemam vremena ništa, a opet sam htio iskoristit vrijeme i napravit bolje nego šta je bilo, za sad zadovoljan, ako se pokaže sklisko, protukliznu ću obrisit i prefarbat sa antislip.. to mi je sat posla... uopće nemogu se tome trenutno posvetit... tu svejedno stoje kušini dolje tepih, ovako bar uzgleda čisto i nema silikona na guzicama...
s vremenom nikad nisam loše stajao nego sada
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la Rexi » 07. 04. 2024. (19:23)

Pero, kiwigrip. odlicno mi se pokazao. Nije bas tako tesko za cistiti kao sto pisu, samo idi na srednju gradaciju/gustocu. Izvrsno mi se pokazao, drzi bolje od kalupa, otporan na psece sape, sidro itd. I ne grije se kao sto su me plasili a nanosi se jaaaaako jednostavno
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 08. 04. 2024. (09:56)

meni je sasvim dobro ovako, s obizorm da sam još pod utjecajem dokovoanja 2024, i da mogu knjigu napisat ...
-Marina Meduljin nikad više, nemaju 3dana gratis radi vađenja i spuštanja kao aci... kasnili s vađenjem a došao dan prije da budem na vrijeme, svaka čast LU Medulin jer su me pustili gratis..dizalica sajle dira, ali dosta su bili pažljivi, perači su prali susjeda tako da je nosilo njegovu travu po mom kookpitu, katastrofa, radi toga su mi uzeli 5 sati
-plan zamjena bukole, išlo ko na youtubu, napravio sam sam izvlakač za toršak od 3eura za vide, ostalo dobio.. i kolega došao i zamjenio bukolu bez skidanja osovine, i dalo se i kamenac očistit... moja osovnina ne ide van bez pomicanja motora ili kopče.. stavio plastilnu Elice Radice..
-plan zamjene ispusta i ventila, nije išlo ko na yotubeu, dan i pol smo radili, planirao 6komada, na kraju zamjenio 8.. išao sam na mesing da bude sve kako je bilo u što sam siguran i radi ograničenja vremena, inače bi trebalo plastične truehule, koristio sam siku 291i, sve je išlo po planu... za navoj Loctite 577, iznenadilo me što ono što izađe ne suši... ali tako treba, u marini su rekli da taj posao samo ruke dođe 1800 eura, i bez obzira na to da bi mi malo tko to radio... zamislili smo sa diskom skidat višak od zvana, ali išli smo na zarezivanje pa izbijanje komadića.., debele tvrde gume, zagrijat u toploj vodi pa se da radit... sve to smo učili na teži način
-antifoling je išo SeaJet 033 Sogun plavi od wasija, Boero Admiral se pokazao dobar za dvije godine.. sad ćemo vidjet ovaj...
-oni brutalni šokovi i pritisak zavšri prije dizalice rezultirali su da smo jednu bragu ostavili olabavljenu, i kad smo spustili u more i radili test, naravno još na dizalici, puštalo je, a na bragu slijeva na ventil pa izgleda kao da ventil pušta..katastofalnih 5min, skoro sam opet vadio...
-i na vezu ponovno nekako kako je valjalo jugo izlilo mi na tuš, jer sam ga rastavio radi farbanja, a izlilo baš na ispust novi... i opet min5 mozganja...
-nadam se da je sad ok, ne da neću kiwije stavljat, nego niti suđe prat dok se neoporavim ;)

Hvala Josey na savjetima
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: show 29

PostPostao/la josey » 08. 04. 2024. (10:52)

Pero, NP, tome sluzi forum.
a ovo sto si imao muke, imao si jbg, al vidjet ces, sad kad si napravi koako treba i kad se malo odmoris, vidjet ces da je to jedino ispravno i bit ces i sretan i zadovoljan sto si bas tako napravio - kako treba

bolje da ne pricam na sto sam ja izgubio cjelu nedjelju, i jos nije gotovo, a danas popodne jos jedan bimini napravit :roll:
brodicu imat je igra bez granica, nikad nema kraja
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2105
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Prethodna

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.