show 29

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: show 29

PostPostao/la peroLA » 09. 06. 2022. (09:08)

Jučer upogonio autopilota navico tp 100, malo je trebalo pročistit utikač i radi, zatim sam pogledao na youtoube kako se štima i eto... jedino sam čuo unutra zvuk struganja pa sam pa sam ga dobro natopio wdom a po potrebi ću ga rastaviti... jučer i je išo u pogon i friđ Vitrifrigo sa danfosom bd35, koji mi je u početku čino se kao 50.... na njemu me buni onaj prekidač a+... i sve neke pozicije, a klasični termostat nisam vidio... taj friž je većinom radio preko pretvarača 220/12 jer je bio bio prikopčan na mrežu u marini.....sad se todo lista smanjuje na montažu solara, stavljanje tuša u pogon...
peroLA
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M - Gumi Oceanline 330

PostPostao/la peroLA » 09. 06. 2022. (09:58)

dobio sam kompletno onaj kontjener za tuš crijevo i pumpu, ali pumpa je potopna pa mi jedino dolaze dvije solucije..:
1.Zadržat kako je i dodat tank za tuš na krmu
2. dovuć vodu na krmu od sudopera jer je tamo najbliže, pa sa t spojkom ić na krmu... tank vode je u provi u tom slučaju morao bi kupiti drugi pumpu ali bi imao jedan tank...
peroLA
Old Senior Member

PostPostao/la bobipu » 09. 06. 2022. (17:22)

Gre to pomalo...bit če ništo od svega tega... :thumbup: :thumbup:
kuraja do jaja
bobipu
Senior Member

Tip plovila: Marušić 21

PostPostao/la josey » 09. 06. 2022. (18:25)

nista bez fotki :thumbdown:
josey
Senior Member

Tip plovila: Drveni guc

PostPostao/la Rexi » 09. 06. 2022. (20:51)

peroLA je napisao/la:dobio sam kompletno onaj kontjener za tuš crijevo i pumpu, ali pumpa je potopna pa mi jedino dolaze dvije solucije..:
1.Zadržat kako je i dodat tank za tuš na krmu
2. dovuć vodu na krmu od sudopera jer je tamo najbliže, pa sa t spojkom ić na krmu... tank vode je u provi u tom slučaju morao bi kupiti drugi pumpu ali bi imao jedan tank...

koji je princip tih pumpi za tus?
na platformi perem svoj trbuh od soli, stiscem tus i voda tece.
zanima me sto se to aktivira, kako pumpa pocinje raditi, jel to neki botun na tusu ili sastrane pa se odvojeno pali pumpa?
nisam nikada bio u doticaju sa time pa me bas zanima princip rada.
gledao sam te kitove za tus pa nisam uspio viditi i shvatiti.

hvala ;)
Rexi
Old Senior Member

Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

PostPostao/la josey » 09. 06. 2022. (21:26)

nemas tu sta shvatit,
pumpa ima presostat u sebi, kad otvoris tus, tlak padne ispod 1.3bara (obicno je taj tlak) onda se el motor upali i tlaci vodu.
kad pustis botun na tusu, tad se tus zatvori, pumpa radi jos djelic sekunde dok natlaci vodu u cjevi preko 1.3 bara i onda se el motor iskljuci.

prosto ko pasulj
josey
Senior Member

PostPostao/la peroLA » 09. 06. 2022. (22:23)

To je najbolje rjesenje..tako je moja primorka imala..nego razmatran to drugo jer sam sve dobio...
peroLA
Old Senior Member

PostPostao/la josey » 10. 06. 2022. (06:10)

odgovorija san rexiju,
to je dobro rjesenje, te pumpe su kvalitetne i traju, ne treba filozofirat, sve ostalo su triper rjesenja.
josey
Senior Member

PostPostao/la peroLA » 20. 06. 2022. (08:11)

evo prvi vikend sa familijom na brodu prošao :)), nije se previše plovila... prvi dojmovi dobri, onaj hlad za kuliranje u podne koji me je najviše brinuo bila je zabluda... bimini i jedna strana se zatvori i zraka i hlada koliko hoćeš... u plovidbi će biti vjerojatno druga priča ali ovo za sad je super, mjesta ko u priči, malome ne dosadi... mana koju sam primjetio je previsoko postavljena platforma i visoki šklalini... za odrasle super ali za djecu i starije nije baš... u plovidbi predpostavljam da je motor prejak, rekao mi je kolega da sa spojlerom i 18ks piči 7.5 čak do 8.... ja sam probao do 7.5 mislim ali krmeni val bude ogroman veći puno nego na primorki dok nisam stavio spojler.... do 7 mogu nekako a n na 6-6.5 je puno ugodnije jer je skoro na pola gasa to... glizi i niš ne čuješ... isto kod pristajanja sad kad je čisto baš ima zalet tako da dosta ranije moram usporit jer recimo da ne usporiš i ideš po konop na provu, okrene se kormilo i onda baš krene full u stranu.... manevar u krmu je bolji nego na primorki i nešto mogu, ali ponekad mi ipak ne uhvati... valjda ću to još naučit... kad sam isprobavao na amonu sa spojlerom, čovjek je plovio u šiju kao da ima vb....
bayboat je hm, lagan za nosit ali mislim da je bivši po težini bio isti a tubusi puno jači ovako je dosta nebično i negdje ulaazi voda pa me živcira... mašina je honda 2.3, donio je doma za servis, pa skužio da je to zračno hlađenje ko tomosaki i nema implera.. pa se nadam da će bit ok... još pitanje za macerator dali održavat? ja saminače ručnu wc pumpu koja je radila na teško i kad je nova bila, olakšavao tako da sam biljno ulje ubacio u školjku da podmaže... dali ima smisla to ovdje.. ne čujem ja da se muči ali recimo po noči kad je puno svijetla upaljeno vidi se pad napona kad radi...
peroLA
Old Senior Member

Prethodna

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.