Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la nostromo » 13. 12. 2012. (07:21)

porer je napisao/la:Haha, tek mi je sad palo na pamet 8-) Zamisli nas, recimo četvorica, sjednemo za stolić u Krešinoj barci i ispred svakog tanjur vruće sarme : Laughing3:

Ja jedino ovo vidim kao riješenje: http://www.youtube.com/watch?v=sw_1CIwwEIA

mila majko...stvarno di si ovo naša zamisli da idete sarmu ovako ispaštroćanu pa je usisavate, ka mali gudlići, pardon Ameri :D U biti kad bolje promislin patent je idealan kad riba dobro grize pa su ruke zauzete :mrgreen: a ono što ispadne s tin odma brumati... :D
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1962
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la cady » 14. 12. 2012. (10:07)

Dugo me nije bilo na forumu,pa evo par utisaka i odgovor Kreši.
Ja imam po venovom prijedlogu u pramcu mjeh sa 80 l vode,ali to još nije bilo dovoljno,pa se u kabinu
dalo još 80kg kremenčevog pijeska.Naravno radi da bi se zora izbalansirala.
Sintram je na početku "rođenja" zore kao i tg-boy. upozorio otvor u kokpitu,a sada,se pokazalo da taj otvor
zaista fali. Dali za pomočni motor,ili bilo šta drugo. :(
Konačno i Porer je predlagao da se ugradi stari torpedo. Sada je moja zora u vena na fejsingu i liftingu
dnevno čekam slike dogovorenih radova,a sezona liganja opet pobjegla. :mrgreen:
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la el passo » 14. 12. 2012. (13:02)

Zanima me jedna stvar, ako si toliko nezadovoljan venom i njegovim poslom zašto si njemu dao zoru na prepravljanje a ne nekom drugom koji se bavi radom sa plastikom. Poslje će opet biti ven ovo, ven ono. To polako prerasta u trakavicu
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la cady » 14. 12. 2012. (15:15)

Bilo je govora o nekoj garanciji od proizvođača,i dogovoru da če te "sitnice" napraviti o svome trošku.
E sad da ne duljimo,čekamo vena da uradi dogovoreno. Mislim da je to fer sa jedne i sa druge strane.
Po obavljenom poslu se čujemo.
A vuči brodič na sjever,volio bi to da se sredi tamo gdje je sve počelo. Trakavice je bilo i bit če ne samo kod vena.
Nije zlato sve što je novo i što sija.
Ima li drugi prijedlog?
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la nostromo » 14. 12. 2012. (15:51)

Ma ta Zora je promasen slučaj...
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1962
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la el passo » 14. 12. 2012. (17:00)

cady je napisao/la:Ima li drugi prijedlog?


Ti znaš najbolje, još ako možeš proći besplatno, a vrijeme ti nije stavka neka bude tako. Nisam ja ništa htio suflirati oko sjevera :thumbup: :wave: .
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la el passo » 14. 12. 2012. (17:10)

nostromo je napisao/la:Ma ta Zora je promasen slučaj...


Malo pre teške riječi kolega. Ima par promašenih stvari ali ima i dobrih. Prvo ako dvoje ljudi stane na jednu stranu nema opasnosti od prevrtanja - nema više naginjanja nego što je normalno za plovilo te dužine i podvodne forme trupa. Špirun i način na koji je ograda montirana na njega osigurava siguran ulazak svakome - može slobodno po veličini i na metar duži brod. Nema krckanja i uvijanja kad se kerčeš po plovilu. Promašeni su spojleri sa famoznim nepropusnim portelama i to što nema otvora u podnici kokpita. Otvor bi trebao biti ispod nadkabine jer tu ima dovoljno mjesta koje se ljepo da iskoristiti ispod tog dijela podnice, a onaj otvor iz kabine je stvarno premali da bi se nešto veće uguralo unutra, a i postoji mogučnost da zbog ljuljanja stvar odšeta u zadnji dio pa si na mukama kako je iščupati.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la nostromo » 14. 12. 2012. (17:25)

el passo je napisao/la:
nostromo je napisao/la:Ma ta Zora je promasen slučaj...


Malo pre teške riječi kolega. Ima par promašenih stvari ali ima i dobrih. Prvo ako dvoje ljudi stane na jednu stranu nema opasnosti od prevrtanja - nema više naginjanja nego što je normalno za plovilo te dužine i podvodne forme trupa. Špirun i način na koji je ograda montirana na njega osigurava siguran ulazak svakome - može slobodno po veličini i na metar duži brod. Nema krckanja i uvijanja kad se kerčeš po plovilu. Promašeni su spojleri sa famoznim nepropusnim portelama i to što nema otvora u podnici kokpita. Otvor bi trebao biti ispod nadkabine jer tu ima dovoljno mjesta koje se ljepo da iskoristiti ispod tog dijela podnice, a onaj otvor iz kabine je stvarno premali da bi se nešto veće uguralo unutra, a i postoji mogučnost da zbog ljuljanja stvar odšeta u zadnji dio pa si na mukama kako je iščupati.

Nisan tija reć da nevalja nego mi je puno bolja ona stara verzija, ova mi izgleda ka kada, nikakvog sklada
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1962
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la šetač pasa » 14. 12. 2012. (20:50)

krešo je napisao/la:šetač pasa, jel' porinuta Zora?


Nije porinuta. Polako. Bit će na vrijeme. Ima se još dosta toga za napravit. :)
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la šetač pasa » 14. 12. 2012. (20:56)

cady je napisao/la:Dugo me nije bilo na forumu,pa evo par utisaka i odgovor Kreši.
Ja imam po venovom prijedlogu u pramcu mjeh sa 80 l vode,ali to još nije bilo dovoljno,pa se u kabinu
dalo još 80kg kremenčevog pijeska.Naravno radi da bi se zora izbalansirala.
Sintram je na početku "rođenja" zore kao i tg-boy. upozorio otvor u kokpitu,a sada,se pokazalo da taj otvor
zaista fali. Dali za pomočni motor,ili bilo šta drugo. :(
Konačno i Porer je predlagao da se ugradi stari torpedo. Sada je moja zora u vena na fejsingu i liftingu
dnevno čekam slike dogovorenih radova,a sezona liganja opet pobjegla. :mrgreen:


Otkrit ću ti malu tajnu. Bio sam neki dan povirit kako idu radovi na mom brodu pa sam vidio da se i na tvom nešto radi. Tak da ne brineš. I mogu ti reći da mi se svidjelo kako si ga uredio, makar dvojim je li sva oprema baš nužna. No, poštujem tvoj izbor. Uglavnom, tvoj je brod dokaz da se Zora da fino skockat, ma šta ko mislio. Kome se ne sviđa slobodno na tržištu izabere nešto drugo. Meni se baš svidio i zato sam se odlučio na kupnju. Do proljeća budem zaplovio. :D
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la kalafat » 14. 12. 2012. (21:26)

el passo je napisao/la:
nostromo je napisao/la:Ma ta Zora je promasen slučaj...


Prvo ako dvoje ljudi stane na jednu stranu nema opasnosti od prevrtanja - nema više naginjanja nego što je normalno za plovilo te dužine i podvodne forme trupa.


da se moze privrnit sa dvoje ljudi na stranu nebi dobija cefrtifikat za registrirat ga na vise od jedne osobe, tako da to nije pozitivna stvar, nego normalna stvar.

el passo je napisao/la:
nostromo je napisao/la:Ma ta Zora je promasen slučaj...


Špirun i način na koji je ograda montirana na njega osigurava siguran ulazak svakome - može slobodno po veličini i na metar duži brod. Nema krckanja i uvijanja kad se kerčeš po plovilu.


spirun i ograda, moguce xy varijacija sta nema veze sa proizvodacem nego sa naruciteljem, ko ti brani naruccit skroz drukciju ogradu.
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la el passo » 15. 12. 2012. (10:13)

kalafat je napisao/la:
da se moze privrnit sa dvoje ljudi na stranu nebi dobija cefrtifikat za registrirat ga na vise od jedne osobe, tako da to nije pozitivna stvar, nego normalna stvar.

spirun i ograda, moguce xy varijacija sta nema veze sa proizvodacem nego sa naruciteljem, ko ti brani naruccit skroz drukciju ogradu.



Normalna je stvar, ali se pisalo svašta pa ispada da bi se prevrnula u tom slučaju. Kad se već radilo novi kalup moglo se malo poraditi i na dnu pa bi bila vergulasta manje od originala. A za špirun on je standardan, koliko sam vidio na par zora spoj ograde na špirun je izveden s boka a ne na gaznu površinu pa pretpostavljam da je i to standardna izrada, makar siguran sam da po želj kupca može i drukčije

Ps malo sam zaje... citiranje tako da u prve dvije rečenice citiram kalafata
Zadnja izmjena: riberer; 15. 12. 2012. (16:43); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Postoje i upute za citiranje na forumu ... za one "malo tvrđe" ... ;-)
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la škarik » 15. 12. 2012. (13:00)

Bija san u Venzora i vidija Zoru uživo i mogu kazat da puno lipše izgleda uživo nego na slikama. Nisan ima priliku bit na njoj kad j u moru, na žalost.
Šta se tiče izgleda broda, po meni je super. Možda ne gledam objektivno, ali ..... svak od nas koji boravi dosta vrimena na moru bi napravija ovo "drukčije" ili "onako" kako svakome od nas paše.
I ja san se istelija na zadnjem svom brodu da za sve svoje želje (u praktičnom smislu) kod proizvođača riješim odmah. Naravno da ga je svaki put oblija znoj i da pretjerujem. Na kraju, našli smo kompromis ali radi toga je isporuka kasnila dobra 3-4 miseca. I za ne virovat, te neke preinake koja sam tražija, uključujući i drukčiji spojler, drukčiji roll bar,.... da ne nabrajam, više nisan nigdi vidija...
I sad ko je lud? Ja, koji sam tražio dodatne stvari za koje se moralo posbno radit kalup ili svi drugi koji su uzeli isti brod bez 5-6 ključnih stvari po meni.
Šta želim kazat, to što meni "triba", drugome ne triba. i obratno. Uglavnom, bez pile, plastike, i drugih alata i dodatnih ulaganja nikad idealnog broda za svakog od nas.
Poučen iskustvom, bitno mi je da j brod stabilan, da nije inprovan, da plastika ne šuška,.... a sve ostalo, uzmi alat i "udri".....

I na kraju, moja iskustva sa Vedranom su više nego dobra po pitanju rada i isporuke onoga što sam mu naručio i zato sam mu zahvalan.

P.S. Spojler na one 2 Zore vanka, prije misec i po dana kad san ih vidija (tada je bila jedna) mi se nije svidio, pre đentilast za moj ukus. Ali to je moje mišljenje. Prije 10 dana kad san bija doli, vidim da se radi malo drukčiji spojler koji je već "nešto" i blizu onog šta se meni sviđa. Ali opet ponavljam, ono šta je meni ok, drugome nije. i obratno.
Avatar
škarik
Old Senior Member
 
Postovi: 1142
Pridružen/a: 06. 02. 2010. (21:57)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: TBB - trenutno/trajno bez broda

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la šetač pasa » 15. 12. 2012. (16:32)

škarik je napisao/la:Bija san u Venzora i vidija Zoru uživo i mogu kazat da puno lipše izgleda uživo nego na slikama. Nisan ima priliku bit na njoj kad j u moru, na žalost.
Šta se tiče izgleda broda, po meni je super. Možda ne gledam objektivno, ali ..... svak od nas koji boravi dosta vrimena na moru bi napravija ovo "drukčije" ili "onako" kako svakome od nas paše.
I ja san se istelija na zadnjem svom brodu da za sve svoje želje (u praktičnom smislu) kod proizvođača riješim odmah. Naravno da ga je svaki put oblija znoj i da pretjerujem. Na kraju, našli smo kompromis ali radi toga je isporuka kasnila dobra 3-4 miseca. I za ne virovat, te neke preinake koja sam tražija, uključujući i drukčiji spojler, drukčiji roll bar,.... da ne nabrajam, više nisan nigdi vidija...
I sad ko je lud? Ja, koji sam tražio dodatne stvari za koje se moralo posbno radit kalup ili svi drugi koji su uzeli isti brod bez 5-6 ključnih stvari po meni.
Šta želim kazat, to što meni "triba", drugome ne triba. i obratno. Uglavnom, bez pile, plastike, i drugih alata i dodatnih ulaganja nikad idealnog broda za svakog od nas.
Poučen iskustvom, bitno mi je da j brod stabilan, da nije inprovan, da plastika ne šuška,.... a sve ostalo, uzmi alat i "udri"....

I na kraju, moja iskustva sa Vedranom su više nego dobra po pitanju rada i isporuke onoga što sam mu naručio i zato sam mu zahvalan.

P.S. Spojler na one 2 Zore vanka, prije misec i po dana kad san ih vidija (tada je bila jedna) mi se nije svidio, pre đentilast za moj ukus. Ali to je moje mišljenje. Prije 10 dana kad san bija doli, vidim da se radi malo drukčiji spojler koji je već "nešto" i blizu onog šta se meni sviđa. Ali opet ponavljam, ono šta je meni ok, drugome nije. i obratno.


Odlično napisano. Svako će brod doradit po svom ukusu i onome što mu treba. A što očekivat od Dalmatinke? Sve samo ne neka velika iznenađenja. Plove našim morem već desetljećima na zadovoljstvo svojih vlasnika. A Zora je rađena s istim trupom kao i dalmatinka. Koncepcija palube je drukčija i znatno ljepša. Kome se sviđa - uzet će je, kome ne, nek traži nešto drugo .... Bitno je da sadašnji vlasnici i budući dožive puno gušta na moru ... ;)
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: Ven 590 Zora - od projekta do porinuća

PostPostao/la Ven » 30. 01. 2013. (20:11)

Pozdrav ZORELJUBCI , :thumbup:


prvo bi nakon dugo vremena pozdravija priličan broj vlasnika ZORA koji več plove , :Other19:

a i priličan broj onih koji svoje ZORE nestrpljivo čekaju a i sve ostale .

Razlog zašto sam se javija je ideja jednog ZORELJUBCA koji je na čekanju , a to je ;

danas smo ugradili na ZORU motor Tohatsu 40 KS , taj brod ide u more ovu subotu

slika

Uploaded with ImageShack.us

sljedeču subotu iza ove u more ide ZORA našeg forumaša šetača pasa a on je donija za ugradit Tohatsu 20 KS

slika

Uploaded with ImageShack.us

pošto več imam rezultate testa sa Tohatsuom 30 KS napravit čemo usporedne testove za 20 KS , 30 KS i 40 KS

Očekujem i komentare naših forumaša .

Zdravi i veseli bili


VEN
"VEN" MARINA
Smiljanićeva 2, Split
Tel.: 098/ 365 163
E - mail: vnevesca@inet.hr
Avatar
Ven
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 624
Pridružen/a: 21. 11. 2010. (15:18)
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.