Od jedrilice motornjak

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la raptor » 17. 08. 2010. (16:51)

Pa i za auto moraš položit i testove i vožnju pa bi slično bilo dobro uvest i u te dozvole...rigoroznije polaganje teorije a uvest i nešto sati plovidbe pa ko zadovolji prolazi,ko ne ponovo ;) kako autom možeš dovest svit u opasnost tako isto možeš još i više brodom :!:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 17. 08. 2010. (17:58)

Eto, to su ti prekaljeni galebovi. Da se razumijemo, ovo "galebovi" ima sasvim drugi smisao od onoga uobičajenog.
Dakle, draga moja gospodo, moje je ime Mario Šarić, živim i radim u Sesvetskom Kraljevcu, broj mobitela je 098/282 557. Mobitel je u pretplati i imam isti broj već više od deset godina. Ako bilo kojega od vas uhvati nevera u Sesvetskom Kraljevcu ili se nađete u bilo kakvoj lošoj situaciji, nazovite me i skidat ću vam zvijezde s neba. To je, dragi moji galebovi, jedini ispravan stav i način. Onaj ribar s Paga, onomad u Novalji (kao, nažalost, i mnogi na ovome forumu) bio bi najsretniji da turisti svoje šolde lipo pošalju poštom i da se ne pate po putu i na moru. Mogu lipo sidit doma u hladovini i Juri, Anti, Bepini i ostalima samo poštom poslat svoje euriće...

Dakle...

Možeš doći barkom na vesla po neveri i psovati kao kočijaš, možeš se čak i zamalo potući s mojom suprugom i jednim Talijanom.
A i ne moraš.
Svak od nas u životu bira kakav će čovjek biti. Možeš (recimo) ući u svoj brod i, kad već imaš toliko snage u tim konjima pod kuvertom, upaliti motor kao i svi mi i lagano svaki čas koju sekundu naprijed, tek toliko da olabaviš lanac. Opet kao i svi mi. Tko zna, dok on nije stigao, možda smo upravo mi spasili njegov brod. Ah, nitko ništa ne zna...
Kad je neki dan u Vlašićima bilo ono jugo, upravo su mi lokalni boduli pomogli i pokazali mi što treba i gdje napraviti. Jednome od njih nije bilo teško otići doma po rezervar za pentu, po tim valovima zapaliti barku od 4.5 m i odvesti moje sidro cijelih 50 m van na more. Drugi, kojega također nikad u životu nisam vidio, me je navigao na svoj kolpo morto, da zaronim i da se svežem za lanac. Njegov, naravno. Onaj s barkom je cijelih četrdesetak minuta vozikao amo-tamo oko nas i prevažao čas konop, čas mene, čas sidro, pa opet konop... Kad su mene smjestili otišli su dublje u valu i primili se nečijeg glisera. Vlasnika čak i nije bilo na brodu. Njih desetak i ovaj s vegom okrenuli su mu provu prema valovima i vezali ga za neku bovu koja je... znaju oni čija je i znaju da je dobar komad betona ispod nje. Jugo nije bilo veliko, ali je u toj lučici očito jugo velika frka.

E...

A mogli su doći i psovati, pa hraćak iz sinusa, pa zolja...

Jedna kopnena priča. Najmanje dvjesto km daleko od mora i od teme, pa ako moderatori misle da joj nije mjesto ovdje, neka izbrišu. Meni se nekako čini da je baš treba ipričati ovdje.
Bio je neki praznik. Čini mi se 30-ti svibnja, dok je to još bio neradni dan. Nepoznat mi je čovjek pozvonio na vrata s pitanjem... imam li autoprikolicu da mu posudim?
Jako nesvakidašnje pitanje.
Nemam, naravno.
Ali imam kamion, ako može pomoći...
Ma njemu je pukla osovina na auto prikolici, nakrcana povrćem koje vozi... mislim da u Čakovec... ima nekog rođaka u Dugom Selu... hvala, ne pomaže mu kamion, ne zna on voziti kamion...
Znam ja. Natrpat ćemo i povrće i prikolicu u kamion...
Iznenadio se.
Nije baš imao previše izbora. Tko će mu sad, ovako od kuće do kuće, posuditi autoprikolicu...
Osovina je pukla malo prije naplatnih kućica u Ivanjoj Reci. No, morali smo se odvesti skroz do Ivanića, da uđemo u ovaj smjer natrag prema Zagrebu. Još nije bilo ovog novog izlaza na Rugvici.
Polomljena prikolica i na njoj više od metra visoka hrpa vreća s lukom. Žena ostala čuvati prikolicu i luk. Stavili smo trokute i počeli prekrcavati. Vreće još nekako, ali kako ćemo prikolicu dići u kamion nas troje... da je snajka barem neka, a ne ova od jedva pedeset kila...o tome sam razmišljao i, baš kao naručeni, stali policajci. Dvojica jakih i plećatih navalili da mu naplate kaznu zbog... ne sjećam se čega...
Upleo sam se:
Gledajte dečki... možete čovjeka masirati i uzeti mu sto ili dvjesto kuna, a možete zasukati rukave i pomoći nam da tu prikolicu dignemo u kamion i riješimo problem i vi i ja i on...
(skupa sa mnom)
Srećom, bili neki okej momci. Jedino su nakon utovara vjerojatno morali natrag u stanicu na presvlačenje, jer kako je bio praznik, imali su šećerno bijele svečana košulje i kravate. Možete misliti na što su te košulje ličile nakon što smo ugurali prikolicu u kamion.
Dovezao sam ga do rođaka u Dugom Selu. Taj čas su njih 4-5 istovarili luk i prikolicu.
Što sam dužan?
Ma ništa, takve se stvari ne naplaćuju...
Nagurao mi je dvije vreće luka u kabinu.

Ili...

Vozio sam kasno navečer iz Zadra prema Zagrebu. Još nije bilo autoceste. U Gračacu pokupim stopisticu. U mraku sam samo vidio da je mlađa cura i da ima dugu kosu. Poveselio sam se dobrome društvu do Zagreba. No, već nakon nekoliko riječi sam ustanovio da nije baš sasvim točna. Na koncu, u to doba sama stopirati u Lici... Priča o mami u Sisku, tati koji je čeka u Zagrebu... sve nešto nesuvislo i nepovezano. Nakon nekoliko kontradikcija ustanovio sam da izmišlja i da zaista nije pri sebi. Možda je čak bila i drogirana. Alkohol nisam osjetio. Uglavnom, dogovorili smo se da je odvezem na autobusni kolodvor. Nije mi baš usput, ali kraj tolikih kilometara, ovih desetak mi ne znači ništa..
Na nekoj benzinskoj sam je počastio Montana sendvičima i zaspala je kao top.
U Zagrebu, na busnom kolodvoru se ustanovilo da nema ni kinte, da ne putuje ni u kakav Sisak i da nema gdje spavati. Znao sam za neki privatni motelić odmah ispod autobusnog. Došli smo na recepciju, ali, čekajući da se netko pojavi, na cjeniku sam pročitao da je noćenje s doručkom nekih 500 kn (tako nekako). Ne dolazi u obzir! Znam za drugi motel.
U "Univesitasu" u Ivanja Reci noćenje s doručkom nekih 200 kn. To sam platio. Otišla je u sobu, a dečku na recepciji sam dao još 100 kn. Neka joj to ujutro gurne u ruke i neka je smjesti na ZET-ov bus do Zagreba. Dalje će onako kako joj dragi bog da...
Ne znam je li joj dao tih 100 kn ili ne. I ne zanima me. Došao sam doma dva sata kasnije nego sam trebao i slatko zaspao.

Ili...

Ja zaista živim u autu. Oko ponoći sam se kroz neka pusta sela vraćao iz Bjelovara kući. Mene i neki merceses iza mene zaustavi policija. Neispravno jedno kratko svjetlo. I meni i njemu. Mogu mijenjati žarulju, a mogu platiti kaznu. Mislim da je tada bilo nekih stotinjak kuna. Pokušao sam nešto u mrklom mraku i odmah odustao. Radije ću platiti kaznu.
Stajali smo svaki s jedne strane policijskog auta. Ja uz vozača, a Slovenac s mercedesom uz suvozača. Svak od nas je imao svoga policajca. Čekajući da moj zapiše moje podatke skužio sam da se Slovenac nateže s drugim policajcem jer nema kune. Ima samo tolare. Policajac ga šalje da negdje promijeni. Ponoć u nedođiji između Bjelovara i Zagreba. I slovenski tolari... gdje će to sad zamijeniti?!
To policajca ne zanima. On je dužan... bla bla bla
Dajte naplatite meni i njegovu kaznu...
Molim?
Ja ću platiti kaznu i za njega...
Kako? Zašto? Ko...
Moj je policajac zamuckivao i jedva sam mu objasnio da ću ja platiti kaznu za Slovenca.
Pa zašto?!
Odgovorio sam kratko i jasno: "Netko mora biti i pametan!"
E, ovo još nisam čuo ni doživio. Ne mogu vjerovati svojim ušima i očima - snebivao se moj policajac i nije smogao dovoljno riječi da opiše svoje čuđenje i iznenađenje. Besjedu je završio odriješito: "Puštaj obojicu!"
Uputio sam se prema svojoj ladi, a Slovenac je trčkarao za mnom i nije mu bilo jasno što se dogodilo. Ukratko sam mu objasnio, rukovali smo se i nastavili dalje. Najpametniji je ipak ispao policajac.

Nadam se da će barem jedan od onih silnih frajera iz gornjih postova pročitati ovo, prije no što moderatori maknu iz teme. Vjerovali ili ne, i to je način da se živi. Kao u ove tri pričice. Uvijek možeš biti dobar čovjek dobre volje, a i ne moraš. Sam biraš. Baš uvijek!

P.S.
Zolju nemam i nisam baš ni siguran znam li kako to izgleda.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Pape » 17. 08. 2010. (18:08)

sinitram je napisao/la:Ja na to gledam ovako, vecina nas se odgojila sa brodom u familiji, ka dica smo isli na kupanja i na ribe i to sve upijali u sebe tako da kad smo postali punoljetni nismo morali nista ucit sta vec nismo znali. I onda bi otisli radi reda u kapetaniju da polozimo taj famozni ispit.
Nebi tija branit osoblje kapetanije da ne ispadnem pristran ali osobno znam kako se radi tamo i da se pojedinci stvarno se trude a da ima svega ima, to znam.
Danas se vlasnik broda postaje priko 3 potpisa i na kredit, leasing itd. Nisu u životu vidili brod niti bili na njemu, i ko ce njega naucit nekakve osnove? Kapetanija?? Prijatelj?? Ko?? Iz one super tanke knjižice koju dobijes u kapetaniji. Preko youtuba?


Pa da! Slažen se Sinitram sa tobom 99,9% i ja san od malena po brodima, moru ali isto san mora i triba pročitat onu knjižicu jer ipak nisan baš zna sve i dobro je da san pročita jer san opet nešto naučija. I šta kaže Raptor, kad san iša polagat vozački već san zna vozit i mislija san da znan sve u prometu jer san čaći mažnjiva ključe od auta da bi se pokaza curicama, ali isto kad san doša u autoškolu vidija san da neznan baš sve. Zato i postoje škole, tečajevi...jer ljudi ne znaju sve i to je naša boljka da svi mislimo da znamo sve...a u biti ja san primjetija da šta više učin i više znan...da u stvari nemam pooooojma o ničemu! I naravno ko će naučit nekog voditelja broda nešto nego institucije koje izdaju ta uvjerenja, dozvole i sl. I trebalo bi bit normalno da ti novopečeni pomorci prođu praktični tečaj i polaganje istoga i da moraju imat barem minimum znanja kako vezat čvor, brode, kako se ponašat po moru, a onda je sve stvar vremena, prakse i iskustva...zamisli jebate šta bi to bilo da odeš samo polagat teoriju u autoškoli...pa i ovako je Ruski rulet vozit i bit po cesti....a već je počelo tako bit i na moru....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la gavijal » 17. 08. 2010. (18:10)

Skidam kapu i dubok naklon od mene :clap:
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la ivan3 » 17. 08. 2010. (18:40)

MoP onaj brod iznutra izgleda odlicno. meni se osobno stvarno svidja. Izrada stvarno izgleda dobra. jedino sta ti prakticnost nije bas jaca strana. recimo nije mi jasno kako koristis onaj lavandin/sudoper i zasto ti je onaj špaker okrenut naopako...

zena ti dobro govori, makni jedan onaj krevet i napravi sa te strane normalnu kuzinu, a ako ti je stalo do jos jednoga kreveta napravi ga na kat ako ima visine, a pari se da ima.

moje misljenje je da to i nebi bija los brod da ne izgleda ka jebena kucica na velebitu. ona ograda i kičasto izrizane letve su mi stvarno ogavne, neznan sta drugo rec.
brod iz vanka moze savrseno izgledat i ima potencijala.... ali jebiga, ne gledamo svi istin ocima
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Pape » 17. 08. 2010. (19:02)

Očito je ova moja zolja HIT! :lol:

MoP niko nije reka da si ti loš ili dobar ka čovik. Vuka san i ja ljude sa krepanim motorima na moru satima bez kune, veziva brode po portu kad napravi jugo onima koji neznaju, spašava jahte, čak san par puta u portu i izginija radi tuđih brodi, i slažen se da triba pomoć ljudima, ali ruku na srce MoP, moraš priznat da to šta ti izvodiš po moru nije baš uredu niti pametno. I ovde na forumu u svojoj temi imaš 100-tinjak strana, nisi ih sve sam napisa, čak i imaš masu dobrih i pravih savjeta, ali ti ka da ne vidiš i ne čuješ i misliš da smo svi zlobni. Nismo. Mene jedino smeta ovde šta ti pitaš savjete i stvarno ka šta san i reka dobija si ih masu, a onda si posluša ništa i opet napravija po svom. ok to je svačije pravo, ali sve dok ne počme ugrožavat sebe i okolinu....a ti to i činiš svjesno ili nesvjesno....
Eto toliko od mene na ovu temu... ne da mi se više....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Gaso » 17. 08. 2010. (20:13)

MoP, problem je samo u tome, što si dobio puno dobrih sugestija tjekom izrade broda, koji su bili u dobroj namjeri, da napraviš dobar brod. Problem kod tvog stava prema nautiki pa i opremanju broda je samo u tome, što uvijek kažeš, pa dobro ako če se pokazat lošim promjenit ču za godinu, more nije za ekperimentiranje i nema uvjek bonace, kako si ti predpostavljao u diskusiji rezanja kolumbe.
Da se mene pita, da si pustio unutra unutarnji motor i pustio kolumbo, te vanjski izgled ogradu i one uokvire oko prozora napravio više da siliči na brod, te malo manje tapisona u kokpitu. Garantiram ti da bi sada 90% ljudi kazalo kako imaš brod sređen kako treba. Ja ti mogu i sada kazati da ti unutrašnjost izgleda dobro i ljepo sređena. Samo ti si previše pažnje dao na funkcionalnost, pa skidanje natkabine itd...., umjesto osnovnih stvari kod broda, porivni stroj i maritimne sposobnosti. I ja mislim da si ti dobar i pošten čovjek, barem po onome što pišeš po forumu, samo ti predlažem da imaš otvorenu glavu za tuđa iskustva. Nema veze šta je bilo, ja isto volim pročitat tvoje tekstove, a imaš i smisla za pisat slikovito :thumbup:
Ja ču ti samo dat jednu sugestiju, pa da ispravim malo tvoj moto "deviza je ploviti jeftino", sa "deviza je ploviti sigurno", a što oču kazat nemoj štediti na sigurnosti, pa na plutajučim konopima itd...., pozdrav i mirno more i što manje takvih događaja, a vjeruj mi imali smo mi i havarije, tako da si ti i dobro prošao, nadam se da čemo barem imati diskusiju oko tvog broda, kako sada ispraviti raznorazne nedostatke, a dobit češ sigurno dobrih sugestija. ;)
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Nino » 17. 08. 2010. (20:31)

Mop, clanak je ludilo :thumbup: :clap: :clap: :clap:
Piscare necesare est
Avatar
Nino
Member
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 27. 02. 2009. (13:50)
Lokacija: SPLIT

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 17. 08. 2010. (20:32)

Čekaj, Gašo, da vidiš moj sljedeći projekt... tek onda će biti diskusije...
Sve loše što mi se ove godine događalo s brodom uglavnom nema veze s diskusijama i savjetima na ovome forumu. Istina, nisam bio u neveri i na većim valovima, pa ne znam što bi se desilo. Naravno, nastojat ću da to nikada i ne saznam...
Ukupna ocjena broda na mome godišnjem odmoru je pet plus. Vrlo sam zadovoljan. Dva sr@**a sam napravio sam i napravio bih ih i s nekim drugim brodom...
Plutajući konop u ova tri tjedna nije stvarao probleme. Pogon nije trepnuo i gura brod do 7 čvorova (i još ima četvrtinu gasa kojega ne mogu dati jer je komanda na krivome mjestu). Brod se nekako više ugiba dok hodam po bandama, ali na valovima mi se čini stabilniji od prethodnoga. Naravno, nemam neke egzaktne podatke, ali onako po osjećaju... možda zato što je znatno teži od prethodnoga...
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Gaso » 17. 08. 2010. (20:38)

Jedva čekam sledeči projekt, :thumbup: , drž se MoB. ;)
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la raptor » 17. 08. 2010. (21:34)

mali od palube je napisao/la:Čekaj, Gašo, da vidiš moj sljedeći projekt... tek onda će biti diskusije...
Sve loše što mi se ove godine događalo s brodom uglavnom nema veze s diskusijama i savjetima na ovome forumu. Istina, nisam bio u neveri i na većim valovima, pa ne znam što bi se desilo. Naravno, nastojat ću da to nikada i ne saznam...
Ukupna ocjena broda na mome godišnjem odmoru je pet plus. Vrlo sam zadovoljan. Dva sr@**a sam napravio sam i napravio bih ih i s nekim drugim brodom...
Plutajući konop u ova tri tjedna nije stvarao probleme. Pogon nije trepnuo i gura brod do 7 čvorova (i još ima četvrtinu gasa kojega ne mogu dati jer je komanda na krivome mjestu). Brod se nekako više ugiba dok hodam po bandama, ali na valovima mi se čini stabilniji od prethodnoga. Naravno, nemam neke egzaktne podatke, ali onako po osjećaju... možda zato što je znatno teži od prethodnoga...


Po stoti put...nisi posluša niti jedan savjet od svita ča se kuži u brodi...sriza si kolumbu na najmanju miru...nasra si vanbrodski mada smo ti rekli da to ni dobro...napantara si masu bedastoča i to večinom nepotrebnih u sami brod...pita si za savjete,dobia si ih i onda si pisa kako češ ti ipak učinit po svome...cili brod si nakitia stvarima ka da češ navigavat po eko selu a ne po moru
...sva sriča po tvoje da vas ni uvatilo malo više mora jerbo bi svi skupa išli fondo ....mislim da je Zore na dnu foruma otpria temu maketarstvo...toga se ti vataj prika moj a ne brodi...a več ako navigaješ u plovilu ča su nacrt i sugestije davali ona dvojica iz "A JE TO " onda navigaji sam a ne sa svitom koji svaki čas vrišti,umire o straja,i moli svevišnjega da se dokopaju tvrdoga ,i još masu dice vodiš sa sebon u tvoje kvazi avanture :thumbdown: Kad san pročita neke tvoje "dogodovštine" tlak mi oša u crveno ...baš mi je ža tvoje familije...tebe nimalo ;)
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la porer » 18. 08. 2010. (07:16)

raptor je napisao/la:Po stoti put...nisi posluša niti jedan savjet od svita ča se kuži u brodi...sriza si kolumbu na najmanju miru...nasra si vanbrodski mada smo ti rekli da to ni dobro...napantara si masu bedastoča i to večinom nepotrebnih u sami brod...pita si za savjete,dobia si ih i onda si pisa kako češ ti ipak učinit po svome...cili brod si nakitia stvarima ka da češ navigavat po eko selu a ne po moru
...sva sriča po tvoje da vas ni uvatilo malo više mora jerbo bi svi skupa išli fondo ....mislim da je Zore na dnu foruma otpria temu maketarstvo...toga se ti vataj prika moj a ne brodi...a več ako navigaješ u plovilu ča su nacrt i sugestije davali ona dvojica iz "A JE TO " onda navigaji sam a ne sa svitom koji svaki čas vrišti,umire o straja,i moli svevišnjega da se dokopaju tvrdoga ,i još masu dice vodiš sa sebon u tvoje kvazi avanture :thumbdown: Kad san pročita neke tvoje "dogodovštine" tlak mi oša u crveno ...baš mi je ža tvoje familije...tebe nimalo ;)


Gaso je napisao/la:MoP, problem je samo u tome, što si dobio puno dobrih sugestija tjekom izrade broda, koji su bili u dobroj namjeri, da napraviš dobar brod. Problem kod tvog stava prema nautiki pa i opremanju broda je samo u tome, što uvijek kažeš, pa dobro ako če se pokazat lošim promjenit ču za godinu, more nije za ekperimentiranje i nema uvjek bonace, kako si ti predpostavljao u diskusiji rezanja kolumbe.
Da se mene pita, da si pustio unutra unutarnji motor i pustio kolumbo, te vanjski izgled ogradu i one uokvire oko prozora napravio više da siliči na brod, te malo manje tapisona u kokpitu. Garantiram ti da bi sada 90% ljudi kazalo kako imaš brod sređen kako treba. Ja ti mogu i sada kazati da ti unutrašnjost izgleda dobro i ljepo sređena. Samo ti si previše pažnje dao na funkcionalnost, pa skidanje natkabine itd...., umjesto osnovnih stvari kod broda, porivni stroj i maritimne sposobnosti. I ja mislim da si ti dobar i pošten čovjek, barem po onome što pišeš po forumu, samo ti predlažem da imaš otvorenu glavu za tuđa iskustva. Nema veze šta je bilo, ja isto volim pročitat tvoje tekstove, a imaš i smisla za pisat slikovito :thumbup:
Ja ču ti samo dat jednu sugestiju, pa da ispravim malo tvoj moto "deviza je ploviti jeftino", sa "deviza je ploviti sigurno", a što oču kazat nemoj štediti na sigurnosti, pa na plutajučim konopima itd...., pozdrav i mirno more i što manje takvih događaja, a vjeruj mi imali smo mi i havarije, tako da si ti i dobro prošao, nadam se da čemo barem imati diskusiju oko tvog broda, kako sada ispraviti raznorazne nedostatke, a dobit češ sigurno dobrih sugestija. ;)


Pape je napisao/la:Očito je ova moja zolja HIT! :lol:

MoP niko nije reka da si ti loš ili dobar ka čovik. Vuka san i ja ljude sa krepanim motorima na moru satima bez kune, veziva brode po portu kad napravi jugo onima koji neznaju, spašava jahte, čak san par puta u portu i izginija radi tuđih brodi, i slažen se da triba pomoć ljudima, ali ruku na srce MoP, moraš priznat da to šta ti izvodiš po moru nije baš uredu niti pametno. I ovde na forumu u svojoj temi imaš 100-tinjak strana, nisi ih sve sam napisa, čak i imaš masu dobrih i pravih savjeta, ali ti ka da ne vidiš i ne čuješ i misliš da smo svi zlobni. Nismo. Mene jedino smeta ovde šta ti pitaš savjete i stvarno ka šta san i reka dobija si ih masu, a onda si posluša ništa i opet napravija po svom. ok to je svačije pravo, ali sve dok ne počme ugrožavat sebe i okolinu....a ti to i činiš svjesno ili nesvjesno....
Eto toliko od mene na ovu temu... ne da mi se više....


MoP pročitaj ova tri citirana posta još jednom, ta trojica su opisali srž problema. Ako uopće čitaš tuđe postove.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la žbirac » 18. 08. 2010. (08:07)

radujen se novom projektu :Other20:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 18. 08. 2010. (08:47)

Obećao sam skice rasporeda s WC kabinom. Nisu u omjeru, nego otprilike, po sjećanju. Bit se razumije.

slika
LEGENDA:
1 - WC školjka
2 - mala vrata koja se otvaraju pod 180 i sasvim naslanjaju na pregradu koja dijeli WC od spavaćeg dijela kabine
3 - velika vrata koja zatvaraju spavaću i WC kabinu



slika
Na drugoj slici su velika vrata zatvorena, a mala sasvim otvorena. Ovo je situacija u 99% uporabe WC-a, a to je preko dana, kad u spavaćoj kabini nema nikoga. Tada se WC kabina prostire preko cijele širine broda i na krovu ima veliku bokaportu za prozračivanje (nakon uporabe). Milina jedna od kakanja na brodu...



slika
Treća skica pokazuje kako se od velikih i malih vrata "sklopi" mala WC kabina, onakva kakvu ima većina brodica kao stalnu. Omogućen je prolaz prema spavaćoj kabini, a u ovako smanjenom WC-u još uvijek ima dovoljno mjesta da odrasla osoba ustane sa školjke i da se obuče. No, kao u svim takvim kabinicama, vruće je i zagušljivo. O čitanju novina nema govora...



Situacija na drugoj skici je, osim prostranog WC-a, koristan predprostor sa stajaćom visinom za presvlačenje.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la borro » 18. 08. 2010. (08:54)

Navodno da mu je slijedeći projekt od motornjaka jedrilica i to do:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.