RIBAR 480

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: RIBAR 480

PostPostao/la street » 28. 09. 2020. (20:45)

Luka Barić je napisao/la:Koliko ste ga platili, koja oprema. Kako bi se ponašao sa 40ks ?''''''''''''''''''''''''''''''''

30500 standardna oprema
Penta 34000 (yamaha 30ks 4t)
Krom (špirun, ograda, konstrukcija za tendu) i struja 10500
Svasta drugo od opreme, skupilo se na oko 90.000kn
Max je 30ks, al mislim da bi bez greske isao evinrude 40, al ne bi ga mogao registrirati :)
Kad sve zbrojim i oduzmem, zao mi da nisam uzeo svojevremeno Arvor 20 za 10500eur, ali opet, imam novi brod s novom pentom, a ne neku staru kramu iako su ta dva broda namjenom i svrhom i u korištenju razlika nebo i zemlja. Ovog koristim i gustam, a onog bi vjerojatno popravljao i popravljao. Imao sam razne brodove, prosao svasta, novo je novo. 90.000 kn za kaić je extra puno,al gušti i namjena koju Ribar pruza, vesele po svakakvom moru :)
Mogao sam ga ostaviti onako jadnog, golog kakav se isporucuje, čista plastika, ali nije mi zao ni lipe u vidu opreme i svega, jer to je ono sto zapravo koristis i znaci ti.
Netko ce kupiti napucanu bmw 3, a netko serijsku bmw 5 za iste novce ali da bude 5ca. Meni je sve to drugo bitnije od broda, koji je sam po sebi odlican.
A kako ja gledam, meni je skupo dati 5000 eur za istranku s gratis osmozom i jadnom pentom. A takvih je pun Njuskalo. Bolje onda ovo novo i miran si dugorocno.
Avatar
street
Senior Member
 
Postovi: 606
Pridružen/a: 01. 05. 2009. (12:55)
Lokacija:
Lokacija:
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: RIBAR 480

PostPostao/la oneeyed » 29. 09. 2020. (06:58)

Osnovna oprema brod - 33.500,00 kn (od dodatne opreme klupa 2.500,00 kn)
Yamaha F30 BEHDL s montažom - 34.700,00 kn,
Inox (roll bar s bimini tendom na izvlačenje (bez platna), 2 rukohvata, pramčana ograda s špirunom),u izradi - cca 5.000,00 kuna,
Svašta nešto (koper, akumulator, kutija akumulatora, panel s prekidačima, navigacijska svijetla, nosač pom. motora, fishfinder/ploter itd, itd...) - xy.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: RIBAR 480

PostPostao/la oneeyed » 29. 09. 2020. (07:25)

Moram još nešto dodati. Ne slažem se sa street-om da gol izgleda jadno, dapače, u toj klasi, tipu broda, broj 1. Govorimo o pasarama, batelama, kako god, bez kabine, koje imaju putnu glisirajuću brzinu uz solidno ponašanje na moru. Uz Ribara 480 takav je još samo Kuster 15 (ispravite me ako griješim) koji je jeftiniji, brži (dozvoljen je jači motor), može imati centralnu konzolu.. međutim za broj, ako ne i dva, manji brod, s lošijim rješenjima. O kvaliteti i završnoj obradi imam svoje mišljenje, no nisam se baš toliko detaljno zagledavao u Kustera pa ne bi o tome.

Ukratko, po cijeni, Ribar 480+Yamaha F30 = Kuster 15+Yamaha F40, više-manje.

Sve se svodi na osobne preferencije i potrebe. Treba ih viditi u živo. Mislim da bi se nakon tog malo tko odlučio za Kustera, pogotovo ako misli i obitelj ukrcati po koji put.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: RIBAR 480

PostPostao/la Luka Barić » 29. 09. 2020. (08:12)

Kusteri mi se proivode 5 min od kuće, ali baš me i zanima ribar jer vidim da ima i riječi hvale, a i loših iskustava s kusterom, nije li da se i na ribara može kao dodatna oprema staviti konzola ? Ako ne onda svakako kuster... I jedino jos sto mi je bolje sto ribar ima bočne komore....
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: RIBAR 480

PostPostao/la oneeyed » 29. 09. 2020. (08:38)

Bila je verzija Ribara s konzolom ali je koštala suludo mnogo. Možeš s proizvođačem dogovoriti da ostavi pripremu za eventualnu naknadnu montažu konzole, međutim, to nije brod za centralnu konzolu, ni po rasporedu ni po konstrukciji.
Ako je konzola uvjet bez kojeg ne možeš, Ribar nije za tebe. Svakako ti preporučam da ga vidiš u živo i usporediš s Kusterom, prije odluke.

Da ispravim sam sebe iz ranijeg posta; tu je još i Poseidon 470 od sličnih. Kad pogledaš što dobiješ u serijskoj opremi to je tu negdje cijenom. Uvoznik ga nije imao na lageru ni u izlogu negdje (najbliže kod kupca u Makarskoj), a nisam htio kupovati na neviđeno, pa neznam o njemu.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: RIBAR 480

PostPostao/la Luka Barić » 29. 09. 2020. (11:01)

S konzolom svakako, jedino što mi je bolje nego na kusteru su komore bočno, a ne samo jedna iza. Nisam ni znao za njega dok nisam ovdje malo čitao... Gledao sam i poseidona, ali mi se ne svidja što naprijed nema zatvoreni prostor poput ribara i kustera, a to mi je najbitnije...
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: RIBAR 480

PostPostao/la street » 29. 09. 2020. (13:57)

Luka Barić je napisao/la:S konzolom svakako, jedino što mi je bolje nego na kusteru su komore bočno, a ne samo jedna iza. Nisam ni znao za njega dok nisam ovdje malo čitao... Gledao sam i poseidona, ali mi se ne svidja što naprijed nema zatvoreni prostor poput ribara i kustera, a to mi je najbitnije...

Svi ti navedeni brodovi ne mogu se mjerit s Ribarom ni maritivno ni komocijom, a pogotovo kvalitetom izrade i čvrstoćom. Po meni ne trebaš drugo ni gledati.
Avatar
street
Senior Member
 
Postovi: 606
Pridružen/a: 01. 05. 2009. (12:55)
Lokacija:
Lokacija:
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: RIBAR 480

PostPostao/la Luka Barić » 29. 09. 2020. (18:33)

street je napisao/la:
Luka Barić je napisao/la:S konzolom svakako, jedino što mi je bolje nego na kusteru su komore bočno, a ne samo jedna iza. Nisam ni znao za njega dok nisam ovdje malo čitao... Gledao sam i poseidona, ali mi se ne svidja što naprijed nema zatvoreni prostor poput ribara i kustera, a to mi je najbitnije...

Svi ti navedeni brodovi ne mogu se mjerit s Ribarom ni maritivno ni komocijom, a pogotovo kvalitetom izrade i čvrstoćom. Po meni ne trebaš drugo ni gledati.

Ni kusteri ? Vidim da je ribar puno širi, što mi je vjerojatno i potrebnije, ali sve nekako mi vuče na brzinu kustera i tu konzolu...
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: RIBAR 480

PostPostao/la street » 29. 09. 2020. (21:03)

Luka Barić je napisao/la:
street je napisao/la:
Luka Barić je napisao/la:S konzolom svakako, jedino što mi je bolje nego na kusteru su komore bočno, a ne samo jedna iza. Nisam ni znao za njega dok nisam ovdje malo čitao... Gledao sam i poseidona, ali mi se ne svidja što naprijed nema zatvoreni prostor poput ribara i kustera, a to mi je najbitnije...

Svi ti navedeni brodovi ne mogu se mjerit s Ribarom ni maritivno ni komocijom, a pogotovo kvalitetom izrade i čvrstoćom. Po meni ne trebaš drugo ni gledati.

Ni kusteri ? Vidim da je ribar puno širi, što mi je vjerojatno i potrebnije, ali sve nekako mi vuče na brzinu kustera i tu konzolu...

Kušter je toliko uzak da izgleda kao kanu :D
Susjed ga je imao, jako loš niz val kad bude mora
Ali ako ti se svida, slusaj svoje zelje.
Avatar
street
Senior Member
 
Postovi: 606
Pridružen/a: 01. 05. 2009. (12:55)
Lokacija:
Lokacija:
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: RIBAR 480

PostPostao/la kala » 30. 09. 2020. (06:56)

Na Elanu 435 sam imao konzulu. Teoretski super ali kad sam skinuo konzolu, vidio sam da se oslobodio velik prostor, nikad je više ne bi vratio. To su premale brodice da bi se gubio prostor
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

Re: RIBAR 480

PostPostao/la Luka Barić » 30. 09. 2020. (08:15)

street je napisao/la:
Luka Barić je napisao/la:
street je napisao/la:
Luka Barić je napisao/la:S konzolom svakako, jedino što mi je bolje nego na kusteru su komore bočno, a ne samo jedna iza. Nisam ni znao za njega dok nisam ovdje malo čitao... Gledao sam i poseidona, ali mi se ne svidja što naprijed nema zatvoreni prostor poput ribara i kustera, a to mi je najbitnije...

Svi ti navedeni brodovi ne mogu se mjerit s Ribarom ni maritivno ni komocijom, a pogotovo kvalitetom izrade i čvrstoćom. Po meni ne trebaš drugo ni gledati.

Ni kusteri ? Vidim da je ribar puno širi, što mi je vjerojatno i potrebnije, ali sve nekako mi vuče na brzinu kustera i tu konzolu...

Kušter je toliko uzak da izgleda kao kanu :D
Susjed ga je imao, jako loš niz val kad bude mora
Ali ako ti se svida, slusaj svoje zelje.

Sve stoji, ali ipak ribar- stabilnost, kuster brzina ( u teoriji), a ta konzola mi čak više znaci jer mogu staviti nesto stvari u nju. Mislim da mi je i lakše u nju ugraditi sonar, a ne nositi ga svaki put doma. A i koliko sam čuo da se može na njega i naknadno ugraditi konzola ?
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: RIBAR 480

PostPostao/la Luka Barić » 30. 09. 2020. (08:18)

kala je napisao/la:Na Elanu 435 sam imao konzulu. Teoretski super ali kad sam skinuo konzolu, vidio sam da se oslobodio velik prostor, nikad je više ne bi vratio. To su premale brodice da bi se gubio prostor



Ja trenutno u svom elanu t401 imam sasvim dovoljno mjesta za 2-3 štapa za panulanje, torbu i eventualno još jaceru za ribu i piće. Ne nosim previše stvari pa zbog toga smatram da bih ipak imao sasvim dovoljno mjesta i s konzolom. Ili me vara manjak iskustva ? :wtf:
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: RIBAR 480

PostPostao/la bananko28 » 30. 09. 2020. (20:26)

Bakan 5 open.
Imas brzinu, krmu stvorenu za ribariju, ekonomicnost,ne treba jak motor, mista ko u prici...
Ovaj ribar mi se cini cisti promasaj sa ovim bocnim sanducima,vise smetaju nego služe
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: RIBAR 480

PostPostao/la Luka Barić » 30. 09. 2020. (21:02)

bananko28 je napisao/la:Bakan 5 open.
Imas brzinu, krmu stvorenu za ribariju, ekonomicnost,ne treba jak motor, mista ko u prici...
Ovaj ribar mi se cini cisti promasaj sa ovim bocnim sanducima,vise smetaju nego služe


Baš sam i zapeo za njega zbog bočnih komora, da su takve na kusteru mislim da se nebih uopce dvoumio... Ne mogu reci da nebih bakana, ali cisto sam nekako suzio odabir na ribara ili kustera, ima dosta porizvodjaca i kod svakog ima neki plus i neki minus u odnosu na drugog.
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: RIBAR 480

PostPostao/la oneeyed » 01. 10. 2020. (08:33)

bakan5.jpg
bananko28 je napisao/la:Bakan 5 open.
Imas brzinu, krmu stvorenu za ribariju, ekonomicnost,ne treba jak motor, mista ko u prici...
Ovaj ribar mi se cini cisti promasaj sa ovim bocnim sanducima,vise smetaju nego služe

Di ima više mista? I bez konzole, a di još s konzolom. Putna brzina s 30 ks 15-16 kn, što je to sporo? Nije ekonomično? Klupa može van, a može i na tri položaja.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Baško junior i 3 gostiju.