SAS Adria 100 / 1002

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la kyosaki » 09. 12. 2010. (14:39)

Ajd konačno na Forumu netko tko ima brod. Više pametovanja ovih s kaićima od 4 m, koji sve znaju što treba čovjeku na brodu od 9-10 m mi je pun ku...fer.

Dakle Adria 1002. Stvarno prostran brod. Vozio ih ukupno nekih 8-10 tjedana, sve iz chartera. Sve sam uzimao nove, proširene i kad god sam plovio pored neke stare primjetio bi da su puno osjetljivije na bočni val. Više su zaobljene, pa se više ljuljaju.
Velika mana Adrie je što je dobra samo na vožnju pramcem u val...govorim o moru 3 na više. Eventualno ravno u krmu. Svi bočni smjerovi vala izbacuju Adriju iz putanje i čak sa hidrauličnim kormilom se dobro naradiš da zadržiš pravac. Imao jednom sa sajlom i to je bilo bolno iskustvo.
Meni se osobno ne sviđa unutrašnjost, jer su kabine premale, kao i wc. Najbolja varijanta je bila s 2 kabine i prostranim wc/kupatilom na desnoj strani, ali takvih je napravljeno 2-3 i samo sam ih vidio na sajmu. Ova kombinacija sa 3 kabine i mogućnosšću spavanja u "boravku" je dobra za ljetovanje čerge, pa tko to voli....
Najbolje kod broda je potrošnja (kod brzina do 8 NM) i super iskoristivi, nadkriveni kokpit. Ako nemaš, svakako stavi onaj "charter" stol, jer je idealno smješten, ništa ne smeta, a kad se otvori stvarno je velik.
Brod idealan za mirno more, ugodno krstarenje i ljetovanje na brodu.
Avatar
kyosaki
Member
 
Postovi: 103
Pridružen/a: 21. 09. 2010. (04:24)
Lokacija: zagreb
Tip plovila: Barracuda 470

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Kapo » 09. 12. 2010. (14:54)

kyosaki je napisao/la:Ajd konačno na Forumu netko tko ima brod. Više pametovanja ovih s kaićima od 4 m, koji sve znaju što treba čovjeku na brodu od 9-10 m mi je pun ku...fer.

Dakle Adria 1002. Stvarno prostran brod. Vozio ih ukupno nekih 8-10 tjedana, sve iz chartera. Sve sam uzimao nove, proširene i kad god sam plovio pored neke stare primjetio bi da su puno osjetljivije na bočni val. Više su zaobljene, pa se više ljuljaju.
Velika mana Adrie je što je dobra samo na vožnju pramcem u val...govorim o moru 3 na više. Eventualno ravno u krmu. Svi bočni smjerovi vala izbacuju Adriju iz putanje i čak sa hidrauličnim kormilom se dobro naradiš da zadržiš pravac. Imao jednom sa sajlom i to je bilo bolno iskustvo.
Meni se osobno ne sviđa unutrašnjost, jer su kabine premale, kao i wc. Najbolja varijanta je bila s 2 kabine i prostranim wc/kupatilom na desnoj strani, ali takvih je napravljeno 2-3 i samo sam ih vidio na sajmu. Ova kombinacija sa 3 kabine i mogućnosšću spavanja u "boravku" je dobra za ljetovanje čerge, pa tko to voli....
Najbolje kod broda je potrošnja (kod brzina do 8 NM) i super iskoristivi, nadkriveni kokpit. Ako nemaš, svakako stavi onaj "charter" stol, jer je idealno smješten, ništa ne smeta, a kad se otvori stvarno je velik.
Brod idealan za mirno more, ugodno krstarenje i ljetovanje na brodu.


Slazem se za maritimne osobine,srecom kod nas ljeti nema tako cesto velikog mora pa se prezivi. Meni osobno su pasale 3 kabine jer imam dvoje dice pa su lipo svaki svoju kabinu "uredili" po svom gustu.I mir u kuci...(na brodu) :thumbup:
Tako da u cetvero lipo plovimo bez zadiranja u osobne intime..ha,ha,ha... :lol: :lol: :lol:
Ove sa dvije kabine imaju stvarno lijepu i komodnu provenu kabinu / lezaj,no sto se moze,zivot je pun kompromisa pa tako i ovaj puta. Ako Jadranka napravi bolju situaciju i popravi standard onda cemo razmisljati mozda i o Fly bridge-u...!!!
Charter stol na sklapanje imam (od tikovine) i super je,funkcionalno 100%.Uz malo kompromisa moze 6 ljudi jesti na njemu.
Ko sto rekoh na pocetku,proveli 3 sedmice na njemu bez osjecaja zakinutosti za zivotni prostor.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Kapo » 09. 12. 2010. (14:56)

Mali Dabar je napisao/la:Kapo imaš PP !
Otišli smo van ceste kako bi rekli OT,(sad ce Josme )pa ce se modovi s razlogom naidit,ali sory,prica je zanimljiva.
Bilo bi dobro da Kapo otvori temu o ovim brodovima u parlaonici pa da procakulamo.
Ove velike brodine su uvik interesantne ako imaš volje i vrimena !

:wave:



Di da ih stavim? U plastiku ili drvo???
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Kapo » 09. 12. 2010. (14:58)

josme je napisao/la:
Mali Dabar je napisao/la:Kapo imaš PP !
Otišli smo van ceste kako bi rekli OT,(sad ce Josme )pa ce se modovi s razlogom naidit,ali sory,prica je zanimljiva.
Bilo bi dobro da Kapo otvori temu o ovim brodovima u parlaonici pa da procakulamo.
Ove velike brodine su uvik interesantne ako imaš volje i vrimena !

:wave:

Malo kasnim ali eto me......OT, OT, OT........ :Drunk33:

Gledam svako ljeto neke Adrie 100/1002 i sl.i rade mi zazubice.. :thumbup:


Vjeruj mi i ja sam gledao i slinio dobrih 10 godina ! ! ! !
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la kyosaki » 09. 12. 2010. (15:13)

Kapo je napisao/la:
Slazem se za maritimne osobine,srecom kod nas ljeti nema tako cesto velikog mora pa se prezivi. Meni osobno su pasale 3 kabine jer imam dvoje dice pa su lipo svaki svoju kabinu "uredili" po svom gustu.I mir u kuci...(na brodu) :thumbup:
Tako da u cetvero lipo plovimo bez zadiranja u osobne intime..ha,ha,ha... :lol: :lol: :lol:


Ove bočne kabine, naročito kod tih starijih, užih modela su u stvari za 1 osobu, a desna, baš za djete...tako da za ovu tvoju kombinaciju brod je idealan.
I ova moja zamjerka loših maritimnih osobina meni smeta, jer često idem u ribolov, a nema ribolova po mirnom moru. Većini ljudi to neće smetati, jer plove kad je mirno, a tada je ovaj brod pravi car.

U svakom slučaju odličan izbor. Kako sam baš u kupnji većeg broda...ja ću nešto u klasi Šibenik 800, možeš mi reći kako si rješio vez i koliko te na kraju koštao brod. Može i PP.
Avatar
kyosaki
Member
 
Postovi: 103
Pridružen/a: 21. 09. 2010. (04:24)
Lokacija: zagreb
Tip plovila: Barracuda 470

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Mali Dabar » 10. 12. 2010. (10:40)

kyosaki je napisao/la:Ajd konačno na Forumu netko tko ima brod. Više pametovanja ovih s kaićima od 4 m, koji sve znaju što treba čovjeku na brodu od 9-10 m mi je pun ku...fer.



Bravo majstore,ovu sirotinju treba sve potamanit,da ti ne smeta na moru ,da ti naprave mista za vezat brod.........
Što s ovim koji nemaju brodove,oni nesmu ni živit ili ?
Kojim povodom toliki revolt kod tebe,nešto si loše pojeo ili ?
Tema je do sada bila ok ,tako da ti ovo nije trebalo .
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la kyosaki » 10. 12. 2010. (10:52)

Meni bi bilo logično da netko priča o onome što zna. Vidiš ja sam nešto napisao o Adriji, jer sam proveo nekih 60-70 dana na njoj u svim uvjetima. Da je tema Sea Ray ili nešto slično od 10 m, ne bi ni slova napisao. Jest da znam puno o takvim brodovima, bio sam na puno sajmova na njima, pročitao puno recenzija, razgovarao sa vlasnicima, ali nisam nikad plovio na njima i smatram da nemam pravo pametovati nekome, koga zanima takav brod.

Na žalost takav pristup je iznimka i ovdje svi sve znaju, ali ja nemam nekakve koristi od tipova koji me savjetuju šta je dobro za mene na brodu od 8 m, a nisu bili na većem od 5 m.
Ako ti voliš raspravu, samo da se nešto piše, samo napred. Mene to ne zanima i zadržavam pravo da to jasno i glasno kažem.
Avatar
kyosaki
Member
 
Postovi: 103
Pridružen/a: 21. 09. 2010. (04:24)
Lokacija: zagreb
Tip plovila: Barracuda 470

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Mali Dabar » 10. 12. 2010. (11:07)

kyosaki je napisao/la:Meni bi bilo logično da netko priča o onome što zna. Vidiš ja sam nešto napisao o Adriji, jer sam proveo nekih 60-70 dana na njoj u svim uvjetima. Da je tema Sea Ray ili nešto slično od 10 m, ne bi ni slova napisao. Jest da znam puno o takvim brodovima, bio sam na puno sajmova na njima, pročitao puno recenzija, razgovarao sa vlasnicima, ali nisam nikad plovio na njima i smatram da nemam pravo pametovati nekome, koga zanima takav brod.

Na žalost takav pristup je iznimka i ovdje svi sve znaju, ali ja nemam nekakve koristi od tipova koji me savjetuju šta je dobro za mene na brodu od 8 m, a nisu bili na većem od 5 m.
Ako ti voliš raspravu, samo da se nešto piše, samo napred. Mene to ne zanima i zadržavam pravo da to jasno i glasno kažem.


Evo vidim da znaš sve o tom brodu jer si ga vozio u čarteru dvi-tri šetemane i sad si stručnjak za isti.
Ostali koji nemaju tako veliki brod su neznalice.....samo laprdaju.........to što su pretresli takav brod više puta kompletan,prefarbali,prebrusili,izminjali motore,pilali-lipili nema veze,oni pojma nemaju,jer nisu se vozili šetemnu-dvi na brodu ili nemaju isti vec nekakav jadni kaić.
Kad vec toliko znaš materiju objasni coviku kako namazati antifoling i koliko,eto to mu je pitanje u prvom postu,pa odgovori.
Ovako osuđivati ljude na one koje imaju i nemaju samo govori o onome koji donosi tu osudu .
Nije mi namjera s nikim se prepirati,ali ovakve stvari ne mogu preskociti.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la ivan3 » 10. 12. 2010. (11:33)

Namjerava san napisat nesto slicno ka i Dabar, samo ga necu ponavljat pa san odusta.

Kyosaki stav ti je ohol i bezobrazan...
Kad san procita ono:

kyosaki je napisao/la:Ajd konačno na Forumu netko tko ima brod. Više pametovanja ovih s kaićima od 4 m, koji sve znaju što treba čovjeku na brodu od 9-10 m mi je pun ku...fer.


Doslo mi je da te pljunen odma. Ja se jos nesican da si ti napisa jedan smislen post. Otvorija si temu tamo da kupujes brod cini mi se 7-8 metri, nabrojili smo ti sve moguce brodove u toj klasi, svi koji imaju nesto od toga dali su ti savjete, ali ti si sve to lagano odjeba i ljudi nemaju pojma, svi se vozikaju u bajbotima.

Prvi mi je pa na pamet zore, ako nisan nesto krivo poveza zore trenutno nema brod. Znaci on ti nema pravo nista rec, jeli?
A covik se bavi tin, zivi od toga! E ali jebiga za pricu stobon bi mora bar piculjana imat. Ne mislin samo na njega.


Da san moderator ladija bi se ti meni do sutra...
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Administrator » 10. 12. 2010. (11:58)

Vidim da nema pomoci.
Probajmo ovako, banom:

Sedam dana - kyosaki
Sedam dana - Mali Dabar
Sedam dana - ivan3

Razloge potrazite u Pravilniku foruma i u obavijestima na vrhu ovog, pod naslovom Osobni napadi.
Avatar
Administrator
Administrator/ica
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (09:41)
Lokacija: Rijeka

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Kapo » 12. 12. 2010. (08:04)

Ima li tko iskustva sa mijenjanjem bukule na Adria 1002 na straznjem lezaju osovine ( iza Volvo manzetne).
Koji je postupak i kolko vremena otprilike uzme? Da li treba (ili bi barem bilo dobro) odmah promijeniti i Volvo manzetnu?
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Mali Dabar » 21. 12. 2010. (10:35)

Kapo je napisao/la:Ima li tko iskustva sa mijenjanjem bukule na Adria 1002 na straznjem lezaju osovine ( iza Volvo manzetne).
Koji je postupak i kolko vremena otprilike uzme? Da li treba (ili bi barem bilo dobro) odmah promijeniti i Volvo manzetnu?



Sve ovisi,kako posao krene.
Zašto minjati bukulu,minja se samo ležaj.
Volvo manžetnu obavezno zaminit.
To je posao koji treba odraditi kako treba i ne šparati kune na tome,prozor može biti i ne mora,ali kod bukule nema zajebancije jer se brod potopi u tren !
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Kapo » 21. 12. 2010. (11:24)

Mali Dabar je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Ima li tko iskustva sa mijenjanjem bukule na Adria 1002 na straznjem lezaju osovine ( iza Volvo manzetne).
Koji je postupak i kolko vremena otprilike uzme? Da li treba (ili bi barem bilo dobro) odmah promijeniti i Volvo manzetnu?



Sve ovisi,kako posao krene.
Zašto minjati bukulu,minja se samo ležaj.
Volvo manžetnu obavezno zaminit.
To je posao koji treba odraditi kako treba i ne šparati kune na tome,prozor može biti i ne mora,ali kod bukule nema zajebancije jer se brod potopi u tren !


Hvala na odgovoru i savjetu.
Ma da,samo lezaj u bukuli treba mijenjati (ispravka krivog navoda!!), a pretpostavljao sam da treba i manzetnu kad se vec dira u osovinu.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la Mali Dabar » 21. 12. 2010. (11:40)

Kapo je napisao/la:
Mali Dabar je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Ima li tko iskustva sa mijenjanjem bukule na Adria 1002 na straznjem lezaju osovine ( iza Volvo manzetne).
Koji je postupak i kolko vremena otprilike uzme? Da li treba (ili bi barem bilo dobro) odmah promijeniti i Volvo manzetnu?



Sve ovisi,kako posao krene.
Zašto minjati bukulu,minja se samo ležaj.
Volvo manžetnu obavezno zaminit.
To je posao koji treba odraditi kako treba i ne šparati kune na tome,prozor može biti i ne mora,ali kod bukule nema zajebancije jer se brod potopi u tren !


Hvala na odgovoru i savjetu.
Ma da,samo lezaj u bukuli treba mijenjati (ispravka krivog navoda!!), a pretpostavljao sam da treba i manzetnu kad se vec dira u osovinu.


Sve ovisi u kakvom je stanju,ali u svakom slucaju bolje zaminit i onda mirno spavaš.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: SAS Adria 100 / 1002

PostPostao/la kvarnerić » 02. 11. 2016. (05:55)

Ne mogu vjerovati da se tako malo pise o tako zanimljivom brodu domace proizvodnje.
Posljednjih par dana sam malo itrazivao po netu Adriu 1002 ali je jako malo zanimljivog stiva o navedenom brodu stoga bi molio sve forumase koji imaju iskustva ili bilo kakvih komentara ala video, cuo neka napisu koju rijec a pogotovo Kapo koji koliko vidim vec nekoliko godina uziva u carima adrie.
Volio bih napomenuti kako sam primjetio i nije mi jasno zasto neki primjerci se na njuskalu jako dugo prodaju bez uspjeha, je su li te cijene prenapuhane ili se ljudi mozda boje kupovine broad iz chartera( koliko je ustvari mana jednog broad ako je bio u charteru)???
Avatar
kvarnerić
Member
 
Postovi: 176
Pridružen/a: 31. 10. 2009. (12:11)
Lokacija: rijeka
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bavaria 36 Cruiser

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.

cron